0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ами, да е малко по-слънчева, ако може  :wink:
Много здраве и усмивки.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #1 -: Януари 30, 2012, 11:24:22 am »
Здраве, много розови бузки и весели снежни игри на всички!!!

И аз се присъединявам към молбата на Кроки за по-високи температури, пък ако може и вятъра да спре... :oops: да можем да се порадваме на снега, който рядко се задържа при нас дълго!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #2 -: Януари 30, 2012, 12:06:35 pm »
Да е здрава и усмихната седмицата! Дано студа избие гадните вируси и всички бързо да оздравяват!
Ники от днес е на ясла, а мама по задачки!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #3 -: Януари 30, 2012, 12:21:27 pm »
Повече здраве и дано проклетите вируси измрът в тоя студ.
Незнам още колко по студено ще става но днес ми се стори доста в едно с гадния вятър.Добре,че дойде свеки да гледа Иван в къщи,поне той да не мръзне по улиците.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #4 -: Януари 30, 2012, 12:25:40 pm »
Ани, много интересно звучи това. Имаш ли възможност да го сканираш и пуснеш тук.
Смятам да го предложа като идея в нашата ДГ, а не мога да си представя какточно е направено.
Благодаря
Прилагам снимки на три от листите. Има и указания, ама са на френски :lol: Търсих в нета, но не открих някъде да са качвани. Вчера таткото се разсърди, че на него не рисувам усмивки като прибира масата :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #5 -: Януари 30, 2012, 12:33:20 pm »
аууу това е супер готино. мисля че можем да намерим подобни картинки и да им се направят квадратчета за усмивки :wink:

хубава и здрава седмица и от мен :)
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #6 -: Януари 30, 2012, 12:36:13 pm »
Да е здрава седмицата, явно няма да е топла...

Успях да дочета темата от миналата седмица и като гледам, май само аз не съм се била с брат ми. Той е 2 години и половина по малък от мен, а живеехме в една къща с братовчед ми и братовчедка ми респективно 5 и 8 години по малки от мен и се разбирахме прекрасно, не че на моменти не сме имали пререкания но до бой не сме стигали. Като най-голяма измислях игри забавни за всички и "водех парада", а аз бях най-отвратително послушното и спокойно дете, такива бяха и игрите, най малкото спокойни. Мислех че съм много скучна и си пожелах децата ми да не са като мен, е не са, палави са особено Стефан, той обикновено млати сестра си за някоя играчка, не че тя не посяга, но пък уж не удря, тя пък е ревлива и е клюкарка, на моменти не знам кое от двете поведения ме дразни повече. Не се мразят със сигурност, и ако баща им се кара на единия, другия го защитава, на мен не смеят да "скачат" ;). От няколко месеца броя до 5 на висок глас, бавно и отчетливо и провинилият се, отива зад вратата наказан за около 5 минути максимум, след което трябва да се извини. Истината е, че искрено се надявам, дрязгите с времето да намалеят, а и да не се бият, че на моя мъж на братовчед му децата са с година и няколко месеца разлика като нашите и до 15-16 годишни се биеха. Стефан иначе ми казва, че съм лоша като ми е сърдит, а от скоро съм и грозна ;), Ели в такива моменти ме защитава и твърди обратното  :lol: За това пък Елена като каже, "аз обичам и тати", Стефан казва, "и аз обичам мама"  :lol: - тати, още не го обича ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #7 -: Януари 30, 2012, 12:38:06 pm »
Здрава и ТОПЛА седмица и от мен :)
Аз съм в размишления сериозни.
Има едно свободно място е една ДГ, която е много добра, но аз мислих да го гледам в нас докато започна работа. От друга страна така увисваме от май до септември без опция за ДГ. Класирането е месец май.Така че или го записвам сега и търся работа/връщам се на старата или чакам класирането май и до септевмри търся родителски кооператив или частна детска.

Още нещо.
Как да избера ДГ? Нали обикновено те приемат в тази, която е първо желание. Имам една чисто нова под нас, супер модерна. Обаче чувам само лоши отзиви за персонала.
Другите в квартала са със стара база и сравнително добри отзиви, но са далече от нас.
Как да избера детска градина?
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 12:40:36 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #8 -: Януари 30, 2012, 12:50:54 pm »
Жаси, важен е персонала, не базата.

По повод взаимоотношенията между децата - моите засега се държат като лудо влюбени един към друг. Когато са заедно, най-много обичам да ги наблюдавам. Зарязвам работата си и тайничко ги гледам как се забавляват - непрекъснато се търсят, кикотят се, гушкат се... Уникално е! Но нашия батко по принцип си е много добро дете, а пък бебето е много лъчезарно и му се отблагодарява с усмивки и блеснал от обожание поглед. Чета за вашите различни взаимоотношения и ми е мъчно, че имате такива проблеми, никак не ви е лесно :(

Мише, отдавна не беше писала за проблемите с ръцете - помня колко отдавна търсиш разрешение на проблема. Чудех се няколко пъти защо си будна в ранните часове... Погрижи се за себе си!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #9 -: Януари 30, 2012, 14:17:48 pm »
Ани, ти ли поръча този сняг тук? До вчера нямаше нищо.  :lol:


Желая ви успешна, не много студена седмица! И само здрави дечица и родители!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #10 -: Януари 30, 2012, 14:22:17 pm »
Аз, аз :) Тук покривите леко побеляха, но все още нямам причина да купувам шейна ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #11 -: Януари 30, 2012, 14:27:41 pm »
Ей, Ани, направо страхотно! Искаме и ние такива картинки! :D
Жаска, избираш си тази, в която ще ви приемат със сигурност. Аз също съм в голяма дилема къде да я запиша Дара, защото повечето около нас са или с много стара база и без почти никакви варианти за допълнителни занимания или пък чувам много лоши отзиви за персонала :( Иначе ми препоръчаха едно ОДЗ, което е  много хубаво, реновирано и персоналът уж добър, има много добър плувен басейн /едно от изискванията ми/, но доста далеч от нас и дори и да ни приемат ми е притеснено как ще ходя да я прибирам, особено зимата в тия снегове, а аз не се славя като особено добър шофьор :? Та така...чакам да обяват приемът за 2011/2012 и пак ще умуваме.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #12 -: Януари 30, 2012, 14:32:36 pm »
нуну, детето може и да се научи да плува по-късно. Недей да се хвърляш на нещо твърде далечно, че само ще се изнервите излишно и двете!
На мен като че ли персоналът ми е по-важен от материалната база. И организацията. Тя не че сега е особено добра - италианска, но най-важното е, че много се грижат за децата. Сутринта моят син беше подгонен от две момиченца, които искаха да го целуват за добър ден, но той ги игнорира и замина да играе със своя си приятел.  :lol: Едната все пак успя да го настигне. После дойде да ми се гали на мен.  :D

ани, тук има може би няколко сантиметра, но от сутринта не е спряло да вали. Щяло да става -11 градуса. А и с влагата и вятъра, направо не е за излизане.

Сега отивам на обяд, че ще свърши храната.

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #13 -: Януари 30, 2012, 14:40:06 pm »
Жаси,както при всичко останало така и при избора на ДГ има и добри и лоши отзиви.Прецени доколкото можеш и гледай наистина персонала да е по читав.Иначе ти можеш да си го запишеш и да не го пускаш докато не почнеш работа,но тогава пък ще трябва да плащаш 30лв. дори и да не ходи.Ако това те урежда-дерзай.И Митко не съм го пускала 2 месеца вече,но си плащам таксата,защото все не ми стиска да го отпиша съвсем.Толкова трудно става с тоя прием,а и има вероятност лятото да почна работа така че...времето ще покаже само да сме здрави.
И след целия пост да ви пожелая на всички здрава и топла седмица.Ние почнахме с леко подкащляне.Включих инхалатора в действие с един био сироп и много чай пък ще видим. :)

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #14 -: Януари 30, 2012, 14:46:14 pm »
Нали ако го запиша ми спира майчинството?
Опитвам се да преценя и да претегля всичко правилно, но просто не знам, коя да сложа на първо място, съответно за коя ще получа най-много точки.
Защото те обикновено приемат в тази, която е първо желание, нали така?
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #15 -: Януари 30, 2012, 16:30:17 pm »
Здрава седмица и от нас!

Жаси, ако го запишеш и се върнеш на работа ти превеждат 1/2 от майчинството до навършване на 2г. Както Парси ти е писала плащаш 50% от таксата за яслата/градината независимо от това дали детето ходи или не.

Парси, и Тео си е почти постоянно в къщи, но не мисля да го отписвам. Дано мине подкашлянето бързо!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #16 -: Януари 30, 2012, 16:43:10 pm »
Пожелавам здраве за всички!

Страшен студ е тук. Поне като напече малко слънце успяваме да се разходим за час :D

И в нашите къщи на дневен ред са яслите. Регистрирахме децата(София и племенницата) в системата. Идеята е да са в една група или поне в една ясла. Ще е по-лесно да се комбинираме с водене и прибиране.
Има едно ОДЗ в квартала с добри отзиви за персонала и спазващи работно време до 19 часа. Ще видим до къде ще го докараме...

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #17 -: Януари 30, 2012, 17:12:50 pm »
Нинче, в нашето ОДЗ 93 няма басейн, но който желае може да запише детето си на плуване и ги возят с автобус не си спомням до кое ОДЗ в района. Това е за градинските групи, за яслените няма "извънкласни" занимания. В градинските групи има латино, народни танци, английски език, плуване и футбол. Според мен, гледайте къде имате най-голям шанс да влезете и разбира се персонала да се отнася добре с децата. Въпреки, че това с персонала е много субективно, рядко има само "черни" учителки. При нас ги гледам, едната играе доброто ченге, другата лошото ;). Лошото е когато се отнасят различно с различните деца, виждала съм едната как посреща Ели и как посреща едно от другите момиченца, ами Елена не и е любимка и Ели усеща разликата. Да не говорим, че мрънка на родителите на съседчето, че все последно го вземали, а последния и лаф, след като малкия занесе мече на ръката с джапанка която според него е щит, госпожата казала на майка му да развиват въображението му в къщи, а не в детската градина.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #18 -: Януари 30, 2012, 22:21:12 pm »
Гери,  :(

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #19 -: Януари 30, 2012, 22:39:12 pm »
уффф, напоследък все на такива неща за ДГ се нагледах в бгмамата, че сериозно започвам да се плаша, ако са истина.
В този ред за фаворизирането.
Мноооого го мразя, винаги съм го усещала и си признавам, че това беше една от основните причини да не науча френски в гимназията.
Обаче е факт - някои деца са фаворизирани, други не. Въпросът е как да се научат да се справят с това.
Аз се научих навреме и учителката ми ме беше оплюла публично пред друг клас, колко съм тъпа и проста, позеленя като изведнъж изявих театрални наклонности, които ме отведоха в Италия.
Така че, Гери, кажи на Ели, че няма значение дали на точно тази учителка ще й бъде любимка. Обясни й, че е най-важно да не спира да вярва, че тя е уникално и лъчезарно дете и стига да поиска, може да обиколи света. Кажи й, че никой и нищо няма значение, ако вярва в себе си. Знам, че е малка, но идея нямаш колко много запомнят малките деца.

А това за въображението...ей това не искам, да поддтискат някои заложби на дечко.
Например онзи ден реши, че ако нарисува гърнето си (което ползва за игра) с пастели, ще стане по-весело. Ми няма ад му се карам, и аз мисля, чесиньото е случно. Оставих го да драска и беше повече от щастлив като после седнах с него да рисувам кръгчета. Не искам някой да му казва да спира да мечтае.
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #20 -: Януари 30, 2012, 22:45:47 pm »
Гери, ние май и нямаме много шанс за вашето ОДЗ, а и като казваш, нещо не си го представям да ги мъкнат зимата по басейни. То не че ще е по-различно от това аз да я мъкна, но... :? Толкова много Но има при нас, че вече незнам. Не се знае и къде изобщо ще работя септември, много малко вероятно е да съм на сегашната си работа, съответно и варианта - градина в района около работа отпада. Има още малко време...ще му мислим.
Абе хора не знам за вас, но тия с тези кодове - червено, пембено по ТВ много ме дразнят. Била съм студентка в Свищов и такива зими помня там, такъв леден вятър, че имах чувството, че ушите ми ще се превърнат в ледени блокчета, ще се счупят и ще опадат...И тогава никакви кодове не обявяваха, хората си се разхождаха съвсем спокойно по улиците и ей на - нищо ми няма, а сега кодове! :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #21 -: Януари 30, 2012, 23:36:39 pm »
и за мен ситуацията доста е преекспонирана
винаги ще помня например преди три години като раждах Преслава, понеже ме приеха от предната вечер с разкритие /имах три седмици до термин и бях в Пловдив за редовният преглед/ и недоспала, непила кафе в 8 без нещо ми цъфва д-р Даскалов, аз ми е криво че не са ми дали кафе, а той констатира-"Навън е много приятно, само -18 градуса" :)
и аз съм бивша студентка в планински район- Габрово, спомням си като отидехме зимната сесия за изпит, като не е вървяла печка ръцете ни залепваха по дръжките на вратите от студ- едва си отключвахме стаите в общежитието
хич не ми е било колко градуса е, никой не ме е предупреждавал
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #22 -: Януари 31, 2012, 00:31:13 am »
за тия кодове, днес една колежка ми разви теория - може и да е вярна. в задълженията на електроснабдителните дружества пишело, че при различните кодове имат различен срок за отстраняване на аварии в електропреносната мрежа. а ако няма обявен код за опасни метеорологични условия - срокът им за отстраняване, след който дължат обезщетение, е много по-къс.
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #23 -: Януари 31, 2012, 08:41:12 am »
.....
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.


божкеееее все си знаех, че нещата са много зле и всичко се прави за определни "играчи", но това просто изби рибата... е как да ти се живее в тая държава, като всеки ден се сблъскваш с нещо подобно :( честно ви казвам, това ме съсипва най-много, и мизерията и мръсотията, всичко мога да преглърна, но тази корупция, това безочие, безхаберието за хората, това не мога :?
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #24 -: Януари 31, 2012, 10:45:50 am »
за тия кодове, днес една колежка ми разви теория - може и да е вярна. в задълженията на електроснабдителните дружества пишело, че при различните кодове имат различен срок за отстраняване на аварии в електропреносната мрежа. а ако няма обявен код за опасни метеорологични условия - срокът им за отстраняване, след който дължат обезщетение, е много по-къс.
та така - тури му един код оранжево и после сто хиляди души цяла седмица без ток в студа, а ЧЕЗ не плаща неустойки.

Хе...хееееее...виж ти!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #25 -: Януари 31, 2012, 10:56:08 am »
По логигично е да е точно обратното, при -21 колкото отчете колата ми сутринта да работят повече екипи за да се отсранят повредите максимално бързо.. При -15 момчетата за интернета кацнаха на стълба след няма и 15 минути. Тук говорим за ток, нали разликата е огромна. Ще взема да се кандидатирам за депутат да им внеса малко яснота по въпроса  :lol:
Плюс това могат да се измислят алтернативи, така, че дадено село да не зависи само от едно подаване на електроенергия, ама там трябват пари. Що да се влага, като може само да се прибира.
Изобщо тука можем да говорим много. Можем да спорим и да се обясняваме с дни и месеци..
Вчера се видяхме със съседката, която ми се оплаква, че видиш ли вече задължително трябвало билети да дупчи, щото имала 30 лв за месеца актове в градски транспорт.
Точка 2, съседско момче ударило нарочно с колата куче, което тя храни на улицата и много обича. Сега куцало и тя много го обичала и плачела. Викам има ли причина да не харесва момчето кучето? Ами скочило няколко пъти върху детето му като минавало с колелото! Викам аха, а ти като толкова държиш на кучето, защо не си го вземеш в двора за да го храниш? И моето дете излиза с колелото, само че е по-малко и все още е с нас, затова кучето не смее да нападне. Еми разсърдиха ми се... Днес не ми казаха и добро утро! Искаме да сме като в Европа, обаче не ни изнася да живеем европейски. Ще продължаваме да си храним кучетата на улицата, да ги оставяме да се плодят и да изхвърляме животинките в компект с майка им. Ще продължаваме да не си дупчим билетчетата, въпреки, че взимаме и пенсия и работим и аз и мъжа ми. Ще продължаваме да се сърдим на всеки, който ни моли и ни обяснява, че на 60 години не сме прекалено стари, за да променим с малко възгледите си, като например да кастрираме животинките, дори без парички и да спестим и на двете страни подобни преживявания. Ама ей, всеки ден се оплакваме от България а не виждаме, че ние сме България  :) Докато Българите не се научат да мислят и да живеят като Французите например, България няма да заприлича на Франция. Аз всеки ден виждам промяната, тя е с малко отгоре, но я има. Вчера например гледахме изискванията за кокошките. Мислили били за кокошките чувам аз, а народа измира от глад. Какво общо имат кокошките с гладуването на народа? Европа дава пари, има изисквания и те трябва да се спазват. Де се чукна, де се пукна. Тва кат ромите. Ти му викаш, че не може да краде, то ти вика: Знш ли как дживеем бе брато? Чудесно обаче чувам аз, че бездомни хора не желаят да ходят в приюти и да им се помага, защото имало правила, трябвало до 8 например вечерта да са се прибрали... еми какво мога да кажа аз? Всичко разбирам, ама и ми е ясно, че точно тези хора просто си имат начин на живот и само мрънкат колко са зле за да им се даде, за да си пиинат и изпушат кутииката с цигарки. Еми докато този човек не се вземе в ръце, кой и как насила да го направи. Докато Българите не се научат да живеят като Европейци, няма как България да стане Европа. Бавно става това, виждам го и ме радва много, но повечето хора си лежат и не си дават изобщо зор, остават без работа и пари и кой да е виновен? Еми държавата кой. Искат България да е като Холандия, ама продължават да си изхвърлят обелките и фасовете по улицата и да си хранят племето от кучета и котки по улиците, кой е виновен, еми Бат Бойко кой  :lol: Той строи магистрали, не вземе да им дава помощи, че те с две пенсии и две заплати не могат цигарите и водката да си платят. Ей чесно идва ми в повечко, верно хора на години, ама  :lol:
Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #26 -: Януари 31, 2012, 11:59:16 am »
Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)

Лиде, ако беше в Австрия - ако ти е приятел лекаря, можеше и да си полегнеш у вас, иначе пак щеше да си бачкаш като пич :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #27 -: Януари 31, 2012, 15:31:20 pm »
Опппа! Студ, ама и той ще мине  :wink: После ще искаме сянка  :lol: Ние угода нямамеееееее!
Поне се поизлежавахме из къщи сега!
Но аз имам едно въпросче: Кога махнахте от кошарата пръчка на решетката? Нашата е доста дълбока, но Златно диваненце май почна доста сериозно да се набира и ме е страх да го оставям сам вече!
Та - да чакам ли да ми изтръпне мозъчето, ако падне или е време да разреждаме решетката, та да си слиза и качва?
А вечер така се върти, че ми се струва дали няма пък да падне от по-голямото разстояние, което ще остане?
Не - знам - затова се обръщам към препатилите  :wink:

Здраве на всички ви!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #28 -: Януари 31, 2012, 16:19:19 pm »
Барбаронче, аз я махнах, след като Алекс откърти една пръчка, да е бил около година и половина-две... С Мила още не съм я махнала, тя си прескача сама презоградно :lol: Иначе тя си ги вади сама като реши. Но щом те притеснява и той се набира да излиза, по-добре махни пръчките, за да излиза сам, да не стане някоя беля.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #29 -: Януари 31, 2012, 18:13:21 pm »
Мойта работа тия дни е като на малкото ромче: „бате, ку мъ видиш лятото на сянка, удри ми един шамар".
Че е студено - студено си е - факт. Но и че аз одъртявам също си е факт. :lol: Преди 14 - 15 години края на май, когато аз по потниче и къса поличка (слабичка бях) едва дишах, 79 годишния ми дядо седеше на слънце с риза с дълъг ръкав и наметнат с жилетка. Като му се карах, че ще получи топлинен удар той ми каза „ти като станеш на моите години и почне да те кара на измръзване, ще видиш какво е". Далече съм от неговите години, но май го разбирам.
Но пък сватята ме успокои, че в критическата ще ми става и топло. Та съм спокойна. Засега. :D
Дано е последния студ за тая зима, че ми писна. Глобално затопляне ли - ама-ха.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #30 -: Януари 31, 2012, 18:36:35 pm »
Е, споко де - януари, февруари, МАЙ - така броят братята роми  :lol:
Януари изтече, февруари - малък - не остана ейййййййй  :wink:
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #31 -: Януари 31, 2012, 23:50:07 pm »
Е, Ганка, сега пък и ти. Че можеше и без бележка да си остане да си боледува у дома.  :D
А французите няма да ги стигнем скоро. Те си имат 35-часова работна седмица и стачкуват до дупка.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #32 -: Януари 31, 2012, 23:57:49 pm »
Е, сега, поне привидно трябва да има документ, за да се оправдае оставането. Наскоро четох за един немец, който не се чувства добре, та работата по проекта е прехвърлена на колега, като видиш ли той се преуморил и си почива вече шести месец... Явно има кой да му помага с оставането в къщи, а и като има кой да ти върши работата, всичко е наред :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2012, 09:20:44 am »
Добро утро.Студенко си е спор няма  :lol:.В  градинката ходят едва 10-тина деца, но поне им е топличко.

Блу скай права си за Франция,но както самия Саркози каза наскоро,този 35-часов модел на работна седмица,не е особено добра идея,следкато за толкова години нито една др. държава не го е възприела като модел за подръжание :)Скоро и на франсетата,май ще им се наложи да поработят по-здраво.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #34 -: Февруари 01, 2012, 09:41:39 am »
Дели, как студенко бе душо. То това е някакъв отврат. Вчера му замръзнала кафеварката, днес видях една четвъртинка лук на камък. И това на остъклената тераса, да не си помислите. Имам още работа аз върху половинката, докато му набия в канчето, че модела на мама не е задължително най-правилния. Не може при 100 (почти) квадрата апартамент, да готвя на терасата, па била тя и остъклена. Ама нееее - мирише им на готвено на аристократите. Някой добър ден ще се сдобия с пари и ще я изтърбуша тая кухня.
Извинявайте, че ви занимавам с моите глупости, но варих кус-кус на малката и набрах студ.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #35 -: Февруари 01, 2012, 10:07:03 am »

Ей сега съм 38 и хрема на работа, кой е виновен? Еми Бат Бойко и държавата, тва ако бех в Австрия например ехеее ... :)

Е що пък държавата да ти е виновна? Аз съм болничен заради остър бронхит от 19 януари и изтича днес - цели 14 календарни дни. Личната лекарка ми го продължи, дори когато й казах, че имам неотложна работа и трябва да отида на работа с мотива, че тя не може да рискува да ме прати болна да заразявам и други, и има риск да се задълбочи заболяването. А съвсем не ми е приятелка.
Работата си е работа, ама аз съм си по-важна някак. Реших, че с болно дете, болна и дишаща като Дарт Вейдър няма смисъл да се правя на мъж и да се доказвам, и при все че никой няма да го оцени.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #36 -: Февруари 01, 2012, 11:17:20 am »
Делица, Саркози сега се мазни на Германия, затова ги говори тези работи. Но никой няма да посмее да им отнеме благинките на французите, защото ще стачкуват.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #37 -: Февруари 01, 2012, 11:20:26 am »
Сиа, мисля, че Лидия го каза на шега, по-скоро иронично, по отношение на хората, които винаги се оплакват и все някой друг им е виновен /често бат' Бойко :lol:/, но е и самите те :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #38 -: Февруари 01, 2012, 11:22:52 am »
аз не съм сигурна, че 35-часовата работна седмица е благинка и е поради мързела на франсетата. това се прави, за да се отварят повече работни места. освен това, нали се сещате, че на 35 часа седмично парите не са като на 40 часа, а по-малко?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #39 -: Февруари 01, 2012, 11:36:16 am »
абе вижте сега, само и единствено ние сме си виновни, защото ние позволяваме да се случва всичко това в милата ни родина. защото да ме прощават всички, но 95% от нас сме много компетентни на маса, по форумите и т.н., но реално какво правим - нищо, мрънкаме си и се самонавиваме, иначе разбираме от всичко и даваме всякакви съвети -поискани и непоискани :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #40 -: Февруари 01, 2012, 12:30:09 pm »
Пеше, душо, микровеле нямаш ли??За една шепичка кус-кус да мръзнеш на терасата.
То верно тая седмица тва време съвсем откачи!!! :(
Не помня да съм виждала термометъра във Варна толкоз ниско! :( Добре, че има парно, чак пъшкаме от жега! После и от сметката му, ама дано да сме здрави!!!
 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #41 -: Февруари 01, 2012, 12:44:41 pm »
Съгласна съм със Стефка на 100%.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2012, 13:27:23 pm »
Пеше, душо, микровеле нямаш ли??За една шепичка кус-кус да мръзнеш на терасата.

За малко да нямам.  :lol: Пък и тя също е на терасата.
А и не знам как да го направя там.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2012, 13:33:32 pm »
Пеше, вие нали сте на "твърдо гориво"? Защо не сложиш канче с водичка там да заври итам кус-куса? Или няма да стане? Направо не ти съчувствам на тоя студ...

Редактирам се: А що не накараш татето сутринта докато се оправи за работа да направи и кус-куса, нали той е виновника да е на терасата печката, поне в студа де:) :wink:
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2012, 13:37:16 pm »
Хихихи, а пък аз съм с привилегии - мъжа ми сложи радиатор на терасата на кухнята  :wink: Не, че мисли за мен толкоз, колкото нямаше място в кухнята, а трябваше да вържем още един радиатор  :lol:
Та сега съм облагодетелствана - готвя и пуша на топло  :balk_71:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2012, 15:24:44 pm »
Таткото сутрин сменя казанчета, пали печка, прави мляко, слага на гърне, мие дупе и гърне ... и пие кафе де. И сега в снега и студа, понеже не може да прибере колата в гаража, слиза малко по-рано да сложи акумулатора, че иначе я запали, я не.
Барбаронче, най неблагородно ти завиждам.  :lol: Но Кънчо не обича да си дава зор за нищо. Щом е сработвала така тази подредба 40 години, значи и още 40 може. Лошо е мъжа ти да е живял на едно и също място цял живот с изключение на 4 години, 2 от които в казармата.:D Всичко се ремонтира на принципа - „бе да върши работа и без много усилия". За разтуряне на всичко и дупчена за локално парно дори не иска да чуе. Пък и тати е дърводелец и си е правел всичко сам. И щом той веднъж е казал, че нещо не може да стане, значи не може. Водих дълга война за една мрежа на прозореца и за една лампа над мивката. В общи линии са ненормални цялата фамилия. Най-железния довод на всички е - „не съм чувал/а, не съм виждал/а такова нещо". И това важи от повиване и солене, до обезопасители за чекмеджета. Щом те не знаят, че съществува такова нещо, значи просто не съществува. Да не говорим, че въпросната тераса е остъклена 1-2 години преди да се нанеса. Преди това свеки просто си готвела вън на студа. И си правела завет на пламъка на котлона с едно парче шперплат. 8O
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2012, 16:02:27 pm »
Лелей, Пеше, и аз като един виден скорпион таквоз нещо не трайвам, за тебе не знам!
Пожелавам ти да скоро да си имате ваше жилище, а там ти да си диригента!!! :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2012, 16:32:04 pm »
Сиа беше просто шега. Работя сама в една стаичка, няма кой да заразя ако не влезе да си говорим на кафенце, но хората биват предупредени и влизат на собствен риск  :)

Какво написак, какво стана.  :)
Стефи разбрах ти намека. Няма да ти се обяснявам сега, кога и къде съм ходила и с какво съм помогнала.  :) Идвала съм когато е трябвало и където е трябвало и с Радина съм се виждала и сме говорили, макар, че тя едва ли ще ме помни сред народа. И теб и Ирина и Ултра познах, и други познах. И Мини и мъжа и видях и познах. Не съм ви се обаждала, така съм преценила. Не идвам на събрания и срещи, имам си причина!  :) И други неща правя, ама не и е мястото тук да ги обяснявам. Може би някой ден на чай или кафе, ако оцелея тази седмица.  :)

 Не харесвам Бат Бойко, пошегувах се, защото около мен го обвиняват и за скъсаните им чорапи! Ядосвам се, защото моите интелигентни съседки изхвърлят няколко пъти котета и котки. Събират бездомни кучета на улицата и те не ни нападат за сефте. Изхвърлят си боклука в градинката с количката и си изкарват овците, а уж сме квартал на София. Бълхи и кърлежи... Болести...
Съвет с поста си не съм дала. Просто изразих възмушението си. Написах, че точно тези хора всеки ден охкат и ахкат, че искат да се като в Холандия, но те не се държат по Холандски.
Тук има много интелигентни хора, с тях обичам да водя диалог. Затова пиша. Чета с голямо нетърпение и тяхната гледна точка, защото е ценна за мен. Попринцип обичам да общувам с хора. Е в група от 1000 човека, нормално да има хора на различно мнение. Извинявам се, че отново се включих с разсъжденията си, верно никой не е написал: Лиде бе, кажи си мнението ти за съседката, що така и се ядоса. Не мога да кажа на хората как да живеят живота си, когато засяга само техния живот!  :) Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 16:34:30 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2012, 16:33:45 pm »
Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

ааа, що? на мен ми е интересно... :)

п.п. lidia, сигурна съм, че Стефка не визираше теб лично в постинга си.
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 16:35:22 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2012, 16:35:00 pm »
Повече с мен и моята съседка няма да ви занимавам  :)

ааа, що? на мен ми е интересно... :)

:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2012, 16:42:01 pm »
Не мисля, че Стефка изобщо е отправяла някакви намеци към някого в поста си. Жената просто си каза истината за болшинството от българите, такава, каквато е. Пък намеци кой какво правел за сдружението и каузата, още по-малко вярвам, че е имала предвид 8O
Вярно интернет общуването понякога е доста сложно.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2012, 16:48:16 pm »
Стефка си знае.
 jam  визирала, не визирала мен, отдавна се канех да го напиша, защото от доста хора го чувам.  :) Отивам да спя. От хрема и кашлица просто не виждам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2012, 16:51:35 pm »
Леле, от един боклук и бездомните кучета къде отидохте 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2012, 17:03:26 pm »
И аз се връщах да препрочитам назад, реших, че нещо съм изпуснала, ама не бях :)

И при нас стана студено, ама сняг няма :( Таткото отказа да води сутринта баткото на училище заради студа, аз пък не го заведох следобяд в българското училище, че 4 часа на минусови температури ми се сториха много за бебето. В стаята на Мони е 15 градуса, през нощта сигурно още ще падне :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2012, 17:07:23 pm »
Таткото отказа да води сутринта баткото на училище заради студа

стига бе, Ани - вие, калени естонски юнаци, да се плашите от некакво си белгийско студче...

ние тука вече минус 21 по Целзий за нищо ги нямаме. ходим си на градината и това е. мен по ме тревожи ледът, не студът.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2012, 17:27:16 pm »
По повод поста на моя приятелка във Фб да ви попитам:
бихте ли заразили умишлено детето си с варицела, защото било по-добре да я изкара като малко?

Аз ли бъркам или варицелата като всеки вирус има различни щамове?
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2012, 17:29:24 pm »
Аз бих си изчакала да си се зарази само и да си я отболедува, не бих заразявала умишлено.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2012, 17:45:29 pm »
По повод поста на моя приятелка във Фб да ви попитам:
бихте ли заразили умишлено детето си с варицела, защото било по-добре да я изкара като малко?

Аз ли бъркам или варицелата като всеки вирус има различни щамове?

не бихме, а и никой лекар не би препоръчал такова нещо. варицелата може да е тежко заболяване.

http://www.puls.bg/illnes/issue_260/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2012, 17:51:13 pm »
знам, Джам, знам.
Ама реших, че може да бъркам, знам ли, сигурно съм със закостенели мисления а-ла - вярвай на лекарите, не на бгмама.
Нали цяла София е пламнала с тая варицела та "дерта" е дали да се гледат децата у дома и да се пазят от варицелата или да се пуснат в инкубатора.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2012, 18:00:41 pm »
Моята шантава майка навремето решила да ме „зарази" с някаква шарка, че на 4 по-лесно се карала. Завела ме да си играя с едно хлапе от махалата, прегръщали сме се, целували сме се, но - цъ. Изкарах всички видове шарки в начален курс + една втори път. Сигурно единия път не е било точно това, но така пишеше в картона ми. Мен ме притеснява татиту, че на 40+ не е карал никаква шарка и ако малката донесе някога в къщи ....
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #60 -: Февруари 01, 2012, 18:09:17 pm »
А пък при нас е пролет, вчера беше 10 градуса.
Не знам какво става с времето, но това определено не е нормално. :)

Лиде, одисеите със съседката са много забавни, винаги те чета с интерест.Ти в кой квартал живееш?Като бяхме в Симеоново, там имаше такива екземпляри.

Пешек, премести си готварската печка на топло, може в хола срещу телевизора.Не се шегувам.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #61 -: Февруари 01, 2012, 19:26:26 pm »
Пете, аз няма да изтърпя да готвя на студа. Моля те вземи се в ръце, като не му се иска миризми , да ти купи и абсорбатор/аспиратор. Хем няма да мирише, хем ще си на топло. Повечето мъже са много праволинейни и мойто е като твоето, аз мога да си искам, да си фантазирам, но не, ако каже обаче мама, може да е пълна безвкусица, но ще се замисли.На мен изобщо не реагира  :? :x :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #62 -: Февруари 01, 2012, 19:29:07 pm »
След една седмица без компютър се завръщам във виртуалния свят!
Дано тази студена седмица е здрава и спокойна за всички!
Ние сме грипави, но тъпо и упорито сме навън по обед за поне час- такова слънце грее- как да го пропуснеш!
Тия щуротии с варицелата миналата година ги чух и от лекар- като се диагностицира, че детето е с варицела, една доХторка ме посъветва да организирам "варицелено парти" за всички желаещи! 8O

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #63 -: Февруари 01, 2012, 21:08:36 pm »
Лиде. Ти в кой квартал живееш?Като бяхме в Симеоново, там имаше такива екземпляри.
На другия край на София.  :) Но е квартал с къщурки и баби.  :)
Ема, колко са температурите при вас в момента, от чисто любопитство питам.
Аз, жаднея за малко слънчице и едно кокиченце...

Вени тва с варицелата, след като я изкарахме миналата година, не бих го причинила на никого нарочно, сериозно.  Просто не е човешко.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #64 -: Февруари 01, 2012, 21:22:43 pm »
Лидия, изобщо, ама изобщо нямах теб предвид в поста си, много съжалявам, че си се разпознала. Не знам от кой какво си чувала, но повярвай ми на никой нищо не съм казвала за теб, боже опази, нито ми е в природата нито би ми дошло на ум. Аз каквото мога правя за Зачатие, а и който има желание, нито се тупам в гърдите, нито благодарности чакам, нито пък очаквам някой зорлен да прави каквото и да е. Всеки прави това което може и чувства. Никак не ми е приятно, ама никак, при положение че изобщо не съм имала теб предвид, повярвай, щеше да разбереш, защото поста ми щеше да зпочне с лично обръщение, та никак не ми е приятно някой да използва зачатие за каквото и да е, още повече за оправдание. Зачатие за мен е нещо голямо, наистина голяма, защото хората които отделят от времето си го правят от сърце, не го правят за слава, признание или собствена облага, затова никой никога не е каран да прави нещо... Мисля да спра, защото наистина ми стана обидно.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #65 -: Февруари 01, 2012, 21:27:31 pm »
Таткото сутрин сменя казанчета, пали печка, прави мляко, слага на гърне, мие дупе и гърне ... и пие кафе де. И сега в снега и студа, понеже не може да прибере колата в гаража, слиза малко по-рано да сложи акумулатора, че иначе я запали, я не.


Пеше, ами ай да ги менкаме мъжете за малко, та да бъдат пополезни и у другата къща  :wink:  :lol:  :lol:
Моя ще ти свърши доста работа из къщи като ремонт, но с малкия изобщЕ не се занимава! Оня ден в яда си го оставих за първи път да му сложи памперс и да го облече! Ами препоти се 100 пъти  :lol:

П.с. Лелеееее, добре, че не сяда на компютъра да види как го предлагам  :oops:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #66 -: Февруари 01, 2012, 21:29:15 pm »
знам, Джам, знам.
Ама реших, че може да бъркам, знам ли, сигурно съм със закостенели мисления а-ла - вярвай на лекарите, не на бгмама.
Нали цяла София е пламнала с тая варицела та "дерта" е дали да се гледат децата у дома и да се пазят от варицелата или да се пуснат в инкубатора.

варицелата е сезонно заболяване - зима-пролет й е пика, има си я всяка година. просто сега ти е на дневен ред. значи, моята логика е такава - нарочно не бих събирала с болно или карантинирано (контактно) дете. но не бих го затваряла у дома, защото имало "епидемия" от варицела.

когато щерката на StefiZ се разболя от варицела, попитах д-р Масларски дали е идейно да я събера с Мартин, за да се зарази и той - по примера на прочетеното за американските майки, които организирали специални chicken pox parties за услужливо заразяване на всички желаещи съседчета. човекът се възмути от дъното на душата си от моята идея и ми обясни това, което сега написах и на теб - варицелата не е безобидна работа, нарочно не бива да се разболява никой. ако ти е писано, това е друга работа.

тоест, не затваряй малкия зад решетките, но и не го води при болни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #67 -: Февруари 01, 2012, 21:34:03 pm »
Пешек,

и моята кухня (в частта печка-хладилник) е на остъклен балкон, отделен от останалите помещения. като правихме ремонт на кухнята, нарочно не съединихме балкона с кухнята, за да имаме място за пушене през зимата.
балконът, обаче, затворен с изградени от Итонг стени и има ПВЦ дограма. не се отоплява, но в момента там е 10 градуса. при по-нормални зимни температури навън, на балкона ми е 15 градуса - при това държим винаги леко открехнат прозореца.
нямам никакъв проблем да готвя там при тия условия. ако Кръстьо не иска да има печка в кухнята на никаква цена, тогава оправете балкона както трябва и ще ти се реши въпроса.

намирам го за много удачно, и аз не искам миризми вътре, щото ще ме прощавате, ама виждам какво може и не може аспираторът. когато се готви нещо по-миризливо, дори и с пуснат аспиратор, отворен външен прозорец и затворена врата към апартамента - пак проникват миризми. па какво оставаше да е вътре печката...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #68 -: Февруари 01, 2012, 21:54:26 pm »
А Джам, ще ме прощаваш. Миризма може да има, но съвсем  лека, ако аспиратора е читав. У дома не мирише, дори когато печем риба на скарата. верно аз съм много зиморничав човек и тези температура ме убиват направо, но майка ми готви на терасата, еми не мога да си го причиня. Все пак съм живяла тама еди има няма 25 години. Спомням си сутрин, баща ми ни правеше кафето на всите женуря, че ние да не премръзнем...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #69 -: Февруари 01, 2012, 22:35:58 pm »
Лиде, вчера беше +10, днес падна на +6.Тази зима сме много доволни, изобщо не е студена.
Ние тук имаме ваксина против шарка, на малките сложиха около 2- те годинки.
Аз карах шарката на 30 години и беше ужасно :(
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #70 -: Февруари 01, 2012, 22:36:49 pm »
Лидия, изобщо, ама изобщо нямах теб предвид в поста си, много съжалявам, че си се разпознала. Не знам от кой какво си чувала, но повярвай ми на никой нищо не съм казвала за теб, боже опази, нито ми е в природата нито би ми дошло на ум. Аз каквото мога правя за Зачатие, а и който има желание, нито се тупам в гърдите, нито благодарности чакам, нито пък очаквам някой зорлен да прави каквото и да е. Всеки прави това което може и чувства. Никак не ми е приятно, ама никак, при положение че изобщо не съм имала теб предвид, повярвай, щеше да разбереш, защото поста ми щеше да зпочне с лично обръщение, та никак не ми е приятно някой да използва зачатие за каквото и да е, още повече за оправдание. Зачатие за мен е нещо голямо, наистина голяма, защото хората които отделят от времето си го правят от сърце, не го правят за слава, признание или собствена облага, затова никой никога не е каран да прави нещо... Мисля да спра, защото наистина ми стана обидно.
Стеф написа лесно дават акъл и нищо не правят. Само и единствен моят пост беше с подобен контекст. Явно тази седмица аз нещо не съм добре.С никой за нищо не сме си говорили, просто както преди така и сега е имало хора и все още има, които ми задават въпроса и ме укоряват, че реагирам и щадя хората създали сайта, а дори не съм виждала повечето. За инвитрото съм и се ядосвам на простотиите, пък не съм ползвала подобни методи. Затова обясних надълго и нашироко, макар че не съм длъжна.
Не съм направила нищо за Зачатие, но пък си държа на хората посещаващи го и ми е изключително приятно да контактувам с тях. Явно температурата не ми влияе добре тази седмица. Извинявай. Разбрах.
Мони току що си сцепи челото, отивам до Пирогов с 39 и баща и за придружител, който е с разстройство...  :(
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 22:42:49 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #71 -: Февруари 01, 2012, 22:44:34 pm »
Аз Ники не съм и мислила да го затварям, но като прочетох за тези идеи за "варицела парти" и се втрещих.
Мъжо я е карал на 24 и две седици е сънувал розови слонове, защото майка му е блъскала с диазепам и лексотан, за да не се чеше. И две седмици е бил на хапчета-сън-храна-баня-хапчета.
Аз я карах като малка и още сънувам кошмари за тъпите пъпки.

Нещо много сериозна стана седмичната тема.
Някой няма ли да се включи с бисер на говорещите деца? Моето освен с художествени изяви и невероятна изобретателност да краде торта от масата...друго няма.
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #72 -: Февруари 01, 2012, 22:51:53 pm »
Лиде, явно съм чела по диагонал и не съм те разбрала правилно.
Дано всичко с Мони да е наред.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #73 -: Февруари 01, 2012, 23:05:21 pm »
Вени, специално за теб- не е бисер, но е добро.
Снощи и двамата с дребния седим на дивана. Понечвам да го гушна, а той се обръща с много сериозен вид и казва :"Таи ме малко!"(Остави ме малко!)

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #74 -: Февруари 01, 2012, 23:09:02 pm »
Аз: Стефания, отивай да си лягаш!
С: Мамо, обещавам довечера да си легна рано, нека не спя сега!
бащата: Стефи, ние това сме го чували, ще ни излъжеш пак
С: Абе татееее,как ще те лъжа, нали те обичам, не мога да ти го причиня. Просто понякога забравям обещаванките!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2012, 23:20:22 pm »
Стефи - президент!  :lol:

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2012, 23:46:28 pm »
А те бисерите са денонощни де, ама има един от преди лятото дето ми е топ в класацията.

(чертая сперматозоида за брошуркат)
- Мамо, това какво е?
- Сперматозoид
- Хапе ли?
- Не
- Гъделичка ли?
- Не
- Ами какво прави тогава?
- Опложда яйцеклетката за да се роди бебе
- И къде живее, в Пловдив ли?

Специално за Мели, естествено :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 23:50:23 pm от cygnus »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #77 -: Февруари 01, 2012, 23:47:52 pm »

Моето дете от нова година насам е по сборни групи.Много болни ,много нещо.Даже учителките му ги няма.От неговата група са само 4 деца и само обикаля другите горкото.Поне за сега е здрав пу пу ,дано ни пропусне.
Жорето сега е много загрижен за подаръците за РД.Много се разочарова,че няма да носим торта в градината-нямало как децата да разберат за празника и да му носят подаръци. :DТо уж закон един,пък май само нашата градина го спазва,защото масово на приятелски дечица по градините,торти разрешават.
 Пътуваме си онзиден и Жоро: мамо ,ние скоро не сме ходили в Макдоналдс.
баща му :събираме парички за детска стая и за рожденият ти ден
Жоро: еее,ми какво за РД ,ми те гостите ще си оставят подаръците и ще си ходят.
аз: ми нали трябва да ги почерпим
Жоро:ще изядат по една торта и айде чао. :D
 В събота гледахме "такъв е живота" и жоро вижда едно току що родено бебе и ми казва:
мамо ,искам ти като си имаш нашето бебе в корема,да спреш да ядеш ,за да не изцапа .Виж това как е мръсно."
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 23:51:12 pm от z22 »
<br />
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2012, 23:53:43 pm »
Поне ти го е казал :lol: Аз днес исках да гушна Ники докато играеше на пода иотнесох плесник зад ухото :?
Мини, разбирам го детето :) Много мразех като малка да ме пращат в леглото като не мис е спи и се пазарях поне час преди лягане :lol:
Дони, а нямаше ли последвал разговор за ролята на сперматозоида и яйцеклетката? Ей сега с рекламата на Шуър Чек може да обясниш всичко :lol:
Зори, ми дететнце е спестовно и рационално :lol:
По повод Макдоналдс, една мама от Канада ми прати линк за едно филмче Логорама, което още не съм гледала, но явно набива в главата на децата какво е джънк фууд и защо не се яде.
Аз след онзи филм в ютюб за експеримента Макдоналдс не мога да изгледам такива филми.
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2012, 23:57:16 pm »
Вени, още не, не са се сетили за повече подробности, обаче явно е направила връзката като сме си говорили със сестра ми за спермограмата :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2012, 08:39:41 am »
Ха, Зори, това ми напомни за една моя братовчедка, която имаше култови изказвания.
По повод РД: знае, че и съседката на етажа е поканена, но тя закъснява. Детето не издържа повече да си чака подаръка и отива до тях, носейки 1 бонбон в ръка и заявява - „ Ето ти да се почерпиш и си ми дай подаръка, пък ако искаш идвай".
По повод вчерашния Трифон Зарезан: баща и обичаше да се почерпва след работа. Пита я един комшия
- Къде е татко ти?
- Отиде да се нарязва на едно лозе - след кратък размисъл - Не, не да зарязва.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #81 -: Февруари 02, 2012, 10:11:04 am »
То нашето не е за казване, но пък и на кого да се оплача, ако не на вас. Тази сутрин мъжа ми тръгва за работа и той кара детето на ясла. Облечен нашия изтипосан до вратата и чака да облека малчо. Слагам аз ръкавички, шапка, яке, шал и се сещам, че трябва да сложа памперси и чорапогащник за яслата, че вчера детето се изпуснало. Казвам на мъжа ми да изчака да му ги подам, а той да обуе детето. След минута му подавам торбичката, те излизат, а аз започвам да се оправям. След има-няма 10 мин тел ми звъни и мъжа ми "Как може да пуснеш детето по пантофи?" :x Ей, побеснях!!!  :x Питам аз "ти защо не си го обул", а той "ти не ми каза" :x :x :x аз: "Къде го видя, че е по пантофи" той: "ами до пътната врата" /живеем в къща/ на въпроса ми защо не се върна или не ми викна, щях да сляза, отговорът ме разби "Не ми върви като се върна, а пък да го обуваме на студеното не е добре" :x :x :x
А ми кажете какво да го направя??? Иде ми да го  osi_6 :fighting:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #82 -: Февруари 02, 2012, 10:36:31 am »
Хехех, розовелка случват се такива работи  :lol:

Тази сутрин с Боян се скарахме на вратата, облякох го, облякох и себе си, моите ботуши ги обух и тръгнах. Детето на прага се опъва, и понеже спорът ни беше има ли още 5 минути за игра, аз реших че се инати щото не му се тръгва. Та така - аз дърпам, той се опъва на зад и мучи като магаре. Обръщам се вече много напушена, викам си ей ся вече много се скарахме и го поглеждам ядосано, а то милото мучи и ми сочи краката си - с чехли било  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #83 -: Февруари 02, 2012, 10:52:13 am »
Здравейте и  от мен,прочетох ви и се сетих какво ми каза вчера една приятелка.Тя е майка на две дъщери на 1г и на 8г,но казва че има три деца (визира съпруга за 3-тото).Та тя казва и тримата идват при мен и всеки за нещо се оплаква от другите и очакват аз да им реша проблемите а аз стоя и ги гледам и  мигам и заключението и беше.Отдавна вече всички мои преживявания са само в главата ми.Да бъдеш майка съвсем не е лесно и е хубаво мъжете до нас да са по съпричастни,при някой се получава,при други почти а при трети съвсем не, рецепта няма.Далече съм от мисълта сега да изтъкваме чии мъж е по-добър ,просто едни споделени размисли :).Снегът в Пловдив си трупа,трупа,сега да можех да му полегна на село до печката :sleeping:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #84 -: Февруари 02, 2012, 11:24:23 am »
- Хапе ли?
- Не
- Гъделичка ли?
- Не
- Ами какво прави тогава?

аслъ, едно непознато нещо, ако не хапе и не гъделичка - какво ли пък може да прави тогава???  :dontknow:

едно и от моя син, хем смешно, хем не... много ме е ядосал онзи ден, разправии, накрая стигаме до заплаха за бой. той разреван ми казва - аз няма да ти дам моето тяло, за да ме биеш по дупето!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #85 -: Февруари 02, 2012, 11:34:03 am »
бреее това да нямаш нет 12 часа било голяма мъка :lol:
и ние сме в кюпа на вирусните, Деса снощи вдигна малко Т, та сега си се гледаме и събираме смелост следобед да ходим на лекар, хем да я види, хем болничен да ми напише. Обаче болницата е на 10-15 мин. пеша, колата ми е с летни гуми, такси няма да ни вземе, та ще се борим със снежните виелици на вън :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #86 -: Февруари 02, 2012, 13:06:25 pm »
- Мамо, това какво е?
- Сперматозoид
- И къде живее, в Пловдив ли?
Специално за Мели, естествено :)
Яко :)

- Мамо, ще ми купиш ли коте?
- Не!
- А кученце?
- Не!
- Защо, бе, мамо?
- Защото аз ще трябва да ги храня, да ги разхождам и да им чистя акотата.
- Добре де, добре, щом настояваш, ти ще го правиш :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #87 -: Февруари 02, 2012, 13:55:36 pm »
- Мамо, това какво е?
- Сперматозoид
- И къде живее, в Пловдив ли?
Специално за Мели, естествено :)
Яко :)

- Мамо, ще ми купиш ли коте?
- Не!
- А кученце?
- Не!
- Защо, бе, мамо?
- Защото аз ще трябва да ги храня, да ги разхождам и да им чистя акотата.
- Добре де, добре, щом настояваш, ти ще го правиш :)
:jump12: :jump12:

Големи са образи тези дребосъци :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #88 -: Февруари 02, 2012, 14:20:49 pm »
http://www.facebook.com/olegsandro.panfilov#!/photo.php?fbid=287325047993766&set=a.101327323260207.1676.100001488186583&type=3&theater

превод на надписа:

"Пред мама бонбони не давайте - ще ми ги вземе!"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #89 -: Февруари 02, 2012, 14:22:51 pm »
ей такива ще им направя на моите  :lol: :lol:
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #90 -: Февруари 02, 2012, 14:28:09 pm »
Божана: Мама яде колад, аз не може. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #91 -: Февруари 02, 2012, 14:30:27 pm »
Невероятни неща измислят дребосъците  :D. Като слушам моето от сега какви ги ниже, чудя се догодина какво ме чака. Скоро беше награбила една бутилка вино и аз я прибрах и казах, че това винце тате го пие. А тази година се появи мухъл в кухнята ни и обяснявах на майка ми по телефона, че ще го чистим. Известно време след това сме в кварталното магазинче, тя в количката, аз чакам на опашка от няколко човека. И Теди тържествено заявява "Тати пие винцее". Хората се подсмихват, обаче тя още по-тържествено "Имаме мухъл, ммм, баба каза иясало/мухлясало/". Голям смях падна. Напоследък уточнява всяко нещо, което поиска- топтата, дето гоним я; данката/възглавница/, дето мама егне/легне/ дава цици. А на пусти цици какви обяснения им прави, чак не е за разправяне  :lol:.
     
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #92 -: Февруари 02, 2012, 14:32:06 pm »
Дани, време е да й спреш циците :lol: :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #93 -: Февруари 02, 2012, 14:33:28 pm »
... Обаче болницата е на 10-15 мин. пеша, колата ми е с летни гуми, такси няма да ни вземе, та ще се борим със снежните виелици на вън :lol:

А приятелки нямаш ли си? Ще ти звънна...

Обичам зима, ама ако може да е -5, поне за шейни да става. При -20 не ми е фън, хич.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #94 -: Февруари 02, 2012, 14:35:50 pm »
Дани, време е да й спреш циците :lol: :lol: :lol: :lol:
Ох, болна тема. Отпускам цици до март най-много и после ако трябва с люта чушка ще се мажа само да приключим някак тази работа.
     
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #95 -: Февруари 02, 2012, 14:42:37 pm »
Дани, аз също нямах идея, как да спра кърменето. Спаси ме една позната мама.
Слагаш си лепенки на гърдите, от тези за оперативни рани. Обясняваш, че те боли и доктора ти е казал да ходиш с тях и че тя не бива да суче.
Седмица ме проверяваше всеки път "имаш епенки?" и само първата вечер поплака милата. Няколко дни я приспиваше баща й.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #96 -: Февруари 02, 2012, 14:54:52 pm »
... Обаче болницата е на 10-15 мин. пеша, колата ми е с летни гуми, такси няма да ни вземе, та ще се борим със снежните виелици на вън :lol:

А приятелки нямаш ли си? Ще ти звънна...

Обичам зима, ама ако може да е -5, поне за шейни да става. При -20 не ми е фън, хич.

 :youwoman: :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #97 -: Февруари 02, 2012, 15:11:28 pm »
:balk_5:Честит Празник на семейство Мармоти!

"Всяка година на 2 февруари мармотa Фил се показва
от входа на временното си жилище в хралупата на стар дънер
и както гласи традицията, яко види сянката си, зимата ще продължи.
Ако не – идва пролет.
"

На вас разчитаме ... този студ да си отиде!
Тя традицията Американска, но пък е с анимал привкус  :P

Бързо оздравяване на всички болни деца и родители!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #98 -: Февруари 02, 2012, 15:30:19 pm »
Уайт, благодаря за идеята. Сигурно и това ще пробвам. Тя иначе била ма-дама и ма-дамите не цоцали, ама.. :lol:
     
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #99 -: Февруари 02, 2012, 16:04:54 pm »
Тя иначе била ма-дама и ма-дамите не цоцали, ама.. :lol:

 :lol:
И нашият малък племенник така, само че той бил man, не мъж, ама той цока да стане по голям man и да кара big car. Така е, 3 години с по 5 месеца в австрия...  :)
Покрай него и бабите заговориха английски.
Къде ти е бабо количката? А?
Бабо, къде я скри, количката бабо. А?
Добре де, къде е кар, а бабо, кар къде е. А аа  :lol:, ето кар  :lol:
Ако му говориш простичко само английски се разбира диваненцето а е на 3 и малко годинки  :)

Нашата девойка се отърва без шев снощи. Жената каза, че е съвсем повърхностно и няма смисъл да я стресира повече, тя вибрираше от страх и не знаеше къде се намира.
Но на нея си и върви тази седмица, в неделята още удари брадата на леда.
Днеска 4-5 ден на АБ, нямам температура и почти не кашлям. Направо, взех да започвам да се чувствам отново човек.

Ема, какви градуси обяви само  :lol: Чаках да кажеш -40  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #100 -: Февруари 02, 2012, 18:49:40 pm »
Лиде  :bighug: еййй тези кротки девойки...

Калина я заварих да виси на брадата си миналата вечер.
При разместването се получи един луфт зад таблата на спалнята
и парното, оказа се точно за нея идеалното място да скочи!
Ей и през ум не ми мина, че там ще се навре!
Как в пълната уста с кръв и преброих зъбите и дали езика и е цял...
още не мога да си обясня и място да си намеря.
Излишно е да казвам, че след три минути пак скачаше на спалнята
като на батут, сега заключвам стаята...но и това не е решение!
Тя изисква да я следиш всеки миг, това е...
"Рипни Калинке" и приляга много или Емо /Емил от Льоне Беря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #101 -: Февруари 02, 2012, 21:28:33 pm »
Мише, значи и вие сте от пострадалите тази седмица. мони така ми се заклещи зад една ракличка и стената. Клекна, но след това не можа да стане и остана заклещена. Местихме мебелите в цялата спалня заради това. Деца, какво да ги правиш.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #102 -: Февруари 02, 2012, 21:33:08 pm »
Ох,Мишето така си заклещи главата на една ограда в София-ленд като беше мъничък.Сега ни е толкова смешно ама тогава едва му я извадихме.Ужас!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #103 -: Февруари 02, 2012, 22:03:40 pm »
Момичета, кажете някакво мазило против ревматични болки. От снощи ме боли рамото, понеже се понамръзнах.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #104 -: Февруари 02, 2012, 23:29:41 pm »
Вени,
нали поиска бисери? Ето ти няколко:

От както Михаела се помни на този свят, не ме е виждала да ходя на работа и в нейното съзнание, явно е нормално, само баща и, респективно мъжете, да работят.
аз: Миши, скоро ще трябва мама да започне работа.
Мишка, след кратък размисъл: мамо, ти мъж ли ще станеш??

вземам я от градина и казвам:
-сега ще отидем да напазаруваме в Кауфланд.
-А пък аз искам да отидем да напазаруваме в Практикер!

Михаела става от следобеден сън и я питам:
-Я, ми кажи, кой повреди нощната лампа в спалнята?
-Ами аз си просто си светнах.
аз: Да, де, ама защо си светна?
тя: Ами да виждам по-добре как спя.


за варицелата
и моите хлапета изкараха много тежка варицела и двамата. дано да не останат белезите, че са страшни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #105 -: Февруари 02, 2012, 23:40:41 pm »
Онзи ден показвам книжка, в която има нарисувана кокошка, пиленца, яйца. И му обяснявам как кокошката снася яйца. Да проверя какво е запомнил след малко го питам: "Кой снася яйцата?" С гордост отговори, че е той.  :lol:
Аз с учудване установявам, че детето има чувство за ориентация. Запомнил е къде живее една приятелка, която има куче, къде живеем ние, къде е леля доктор, къде е яслата.  8O
И с още по-голямо учудване пък забелязах, че като казва думи на френски, чак и р-то го произнася като на френски.  8O 8O 8O

Лека ви нощ! Тази вечер съм решила да се наспя и ще лягам, че утре в 6,30 ч. пак ще редя пъзел в леглото. И го предпочитам отколкото пожарникарската кола на Лего, която има звук и светлина.  :lol:

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #106 -: Февруари 03, 2012, 00:04:41 am »
Хаххааа, това с "мамо, мъж ли ще ставаш" ме разби :lol:

Пеше, имаше едно мазило Бенгей навремето и много вършеше работа.

А чисто по женски да си кажа.
От няколко седмици имам голяяяма краста за едно червено сатенено горнище, като в ей този клип:
https://www.vbox7.com/play:9d91e2ac

Ама няма бе, нямааа...Ей такава краста за дреха никога не съм имала.
Намерих нещо подобно и това е.
Ше взема да се науча да шия.

П.С. Това ще да е, защото днес ми напомниха, че скоро ще одъртея


[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #107 -: Февруари 03, 2012, 00:31:51 am »
Хич не се връзвай! Бая хляб има да изядеш, докато одъртееш. Пък и на 50 пак може да носиш червено сатенено горнище.  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #108 -: Февруари 03, 2012, 00:50:09 am »
объркала съм линка на смешката с татковците:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=300198346699220&set=a.250356168350105.83457.250354191683636&type=3&theater
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #109 -: Февруари 03, 2012, 01:14:56 am »
объркала съм линка на смешката с татковците:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=300198346699220&set=a.250356168350105.83457.250354191683636&type=3&theater
И в предния линк се виждаше същата снимка :D
Мноооого реална картинка е това, на 100% вярна :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #110 -: Февруари 03, 2012, 01:17:58 am »
Хехех, розовелка случват се такива работи  :lol:

Тази сутрин с Боян се скарахме на вратата, облякох го, облякох и себе си, моите ботуши ги обух и тръгнах. Детето на прага се опъва, и понеже спорът ни беше има ли още 5 минути за игра, аз реших че се инати щото не му се тръгва. Та така - аз дърпам, той се опъва на зад и мучи като магаре. Обръщам се вече много напушена, викам си ей ся вече много се скарахме и го поглеждам ядосано, а то милото мучи и ми сочи краката си - с чехли било  :lol: :lol: :lol:

Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Щото моя син сега е точно на етапа мучене и сочене, твоя май беше по-голям

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #111 -: Февруари 03, 2012, 04:35:02 am »
Много обичам бисери, това са едни от най-прекрасните мигове!

Митака пък когато бърза да каже нещо обръща словореда...

и отива на бирилов/риболов, казва вигани/винаги
и поне две седмици ми отне да разбера, че тиритосвам е философствам!
Това последното вече така си го и употребяваме...

Но най е смешен като Калина пострада, ходи да я успокоява;
- Много си ми дива сестриче, много!Не плачи, ще мине!

А иначе мучат и реват и на 4 и половина...и не винаги
имат желание за обяснение...особено като са в ситуация!

Пеше :hug2: пробвай с Арника...
Аз я ползвам като крем за ръце и все по-рядко имам кризи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #112 -: Февруари 03, 2012, 08:29:10 am »
Много благодаря за съветите. Вчера, като смени казанчето Кънчо, и като се лепнах на решетката .... така хубаво си напекох рамото, че докато спях не го усетих. Но ще си купя нещо , ей тъй да си имам. Жаси, благодаря че ми припомни за Бенгей . Мише, не знаех, че и за това става Арниката. С нея сега си мажа отгоре дланта, че според мен я поизмразих малко. Ще пробвам и рамото да намажа. Старост-нерадост  :lol:.
Джаме, след като ми мина кривотията и се замислих, установих, че си абсолютно права. Не е проблем, че котлона и печките са ми на терасата. Проблема е, че тя не е добре изолирана. Та работя сега в тая насока.
Но да ви кажа каквото сам си направиш и цяло село не може да ти направи. То не стига, че беше адски студ онзи ден, ами и аз допълнително си отворих работа, като спретнах мини-пожар в микровълновата. Та по спешност мих печка на студа.
Желая ви топъл уикенд и без поледици и повече детски инциденти.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #113 -: Февруари 03, 2012, 09:13:44 am »
Цитат на: albenanedelcheva link=topic=47519.msg905656#msg905656
Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Беше, беше  :lol: Ама това не му пречи да се вбебенява  :lol: :lol:
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #114 -: Февруари 03, 2012, 09:46:49 am »
Ние днес вече сме с ботушки на ясла :lol: Той милия така бърза да отиде при дечицата, че май затова не е реагирал вчера на пантофите :D

Тези детски бисери са ми толкова забавни :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #115 -: Февруари 03, 2012, 09:51:27 am »
Мише, благодаря за поздравите за деня на мармота, много мило ми стана.

Сега да ви кажа нещо важно за зъбките на 5-6 годишните, което мен ме изненада...
Първият постоянен зъб, който ще поникне е първи кътник, 6-тият зъб. А не резците, както си мислех аз. Та ако видите парченце висящ венец зад последното зъбче, да не си изкарате акъла като мен и татко Мармот. Ей тука си пише, ама кой да прочете   :wink: http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=34 Сега вече си обясних защо програмата на НЗОК за силанизация обхваща деца от 5г - за да се силанизира този ранно излизащ постоянен кътник.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 09:53:16 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #116 -: Февруари 03, 2012, 09:54:02 am »
Цитат на: albenanedelcheva link=topic=47519.msg905656#msg905656
Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Беше, беше  :lol: Ама това не му пречи да се вбебенява  :lol: :lol:


и като могат да си кажат, да не би да не мучат?  :lol: мойто постоянно издава звуци от най-различен животински характер. слава богу, мина периодът на динозавърското зъбене и ръмжене, сега поне издава глезени мяукащи звуци, щото бил малко тюленче. първите 10 минути е по-приятно от ръмженето, признавам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #117 -: Февруари 03, 2012, 10:26:05 am »
бисер за шарката: Разказвах на моя 4г. син как сме страдали с него, когато последователно изкарахме варицела, а той няма спомен, но му става интересно и заключи: "Знаеш ли мамо от какво сме се били заразили от тази лоша шарка - пипали сме лютива ши-ШАРКА и от това е станало..."
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #118 -: Февруари 03, 2012, 10:36:43 am »
И от мен едно бисерче, без да оправдавам майка ми.

Тони месеци наред не дава да му се работи зъбчето с машинката и баба му /когато мен ме е нямало/ си вади ченето, за да го сплаши, какво ще се случи и с неговите зъбки ... и той възкликва "бабо, моля ти се, не прави повече така, че сърцето ми се разтрепера"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #119 -: Февруари 03, 2012, 11:28:02 am »
Леле, Мармотче, ти сега ме подсети, аз не съм разказвала тук - лятото гледам някакви зъби растат в устата на Алекс и аз притеснена, водя го при любимата зъболекарка и питам, абе какви са тия зъби, що растат сега и тя ме застреля - това са първите постоянни :lol: Та и аз като теб стрес, изненада, кво, що, ма се оказа, че било нормално, първи растяли кътниците. Сега си имаме едни перфектни зъбета, да видим другите кога ще ги сменяме :D, че още сме на млечни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #120 -: Февруари 03, 2012, 11:42:00 am »
лятото гледам някакви зъби растат в устата на Алекс

 :jump12:

това има потенциал за култова реплика!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #121 -: Февруари 03, 2012, 11:44:09 am »
Страшни са тия деца! Как ги измислят тези неща!
Бенгей отдавна вече не се внася, за съжаление. Аз имам една много упорита стара травма на коляното, която от време на време става непоносима. Тогава пробвам с Алгезал, но ефектът е много слаб. Ако някой се сети за нещо загряващо и ефективно, много ще съм благодарна.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #122 -: Февруари 03, 2012, 11:50:14 am »
Уф, имах една мостра на някакво мазило. Даже упорито я предлагах на брат ми. Но май някак попадна зад пералнята. Ако успея да я открия, ще пробвам и ще докладвам.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #123 -: Февруари 03, 2012, 11:57:09 am »
Ми Джам, не мислех, че му е времето за зъби, затова и някакви :lol: Изобщо не очаквам кътници да се появяват, мислех, че сме свършили временно със зъбоникненето :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #124 -: Февруари 03, 2012, 12:48:03 pm »
Пеше, когато бях бременна имах адски болки в крака, едва ходех /ти ме помниш де/ Моята лекарка ми изписа алгазан гел - виждала съм му и рекламата по тв, едно зелено лекарство, немско, ако не се лъжа, наистина загрява и има ефект.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #125 -: Февруари 03, 2012, 12:54:37 pm »
 :lol: Гане, и аз като питах за растящ кътник и като ми казаха, че е постоянен и аз загледах умно 8O, като си мислех, че първо първите предни зъбки падат и израстват новичките и след това до кътници я докарваме, ама нейсе  :)

За разни мазила питайте ще ви издиктувам списъчето си.  :lol: Аз с моя врат  :lol:
Най-безобидно за простудни заболявания ползвам Хималая, останалите са по преценка на лекар и са много. лиотон 1000, репарил гел и каквото там се сетите. В момента съм отново бетон, като екстра на вируса, наредила съм си ги и до такава степен ми е втръснало да ги дишам и да се мажа, че ги заобикалям от другата част на спалнята и си охкам без да си обръщам внимание.  :lol:

Шишарка - шарка  :lol:
И Мони ме успокоява като се ударя, спокойно мамо, ти си голяма стискай зъби, не се давай. Ей сега ще ти мине  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #126 -: Февруари 03, 2012, 13:31:39 pm »
Нали ви казах, че мен така ме успокоява като се ядосам : „няма, няма нишу, койно, дишай" :lol:.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #127 -: Февруари 03, 2012, 14:56:51 pm »
A като се ядосам няма време да ме успокоява, бяга бързо  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #128 -: Февруари 03, 2012, 15:34:19 pm »

Цитат на: albenanedelcheva link=topic=47519.msg905656#msg905656
Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Беше, беше  :lol: Ама това не му пречи да се вбебенява  :lol: :lol:


и като могат да си кажат, да не би да не мучат?  :lol: мойто постоянно издава звуци от най-различен животински характер. слава богу, мина периодът на динозавърското зъбене и ръмжене, сега поне издава глезени мяукащи звуци, щото бил малко тюленче. първите 10 минути е по-приятно от ръмженето, признавам.

По добре тюленче и да мяучи отколкото като Митко дето бил раче и само ходи и щипе всички навсякъде :D.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #129 -: Февруари 03, 2012, 19:41:40 pm »

Цитат на: albenanedelcheva link=topic=47519.msg905656#msg905656
Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Беше, беше  :lol: Ама това не му пречи да се вбебенява  :lol: :lol:


и като могат да си кажат, да не би да не мучат?  :lol: мойто постоянно издава звуци от най-различен животински характер. слава богу, мина периодът на динозавърското зъбене и ръмжене, сега поне издава глезени мяукащи звуци, щото бил малко тюленче. първите 10 минути е по-приятно от ръмженето, признавам.

По добре тюленче и да мяучи отколкото като Митко дето бил раче и само ходи и щипе всички навсякъде :D.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #130 -: Февруари 03, 2012, 20:02:12 pm »
айде един пресен и от нас:
взимам Елена от ДГ днес и излизаме на улицата, тя вижда кафявата киша и заковава на място. Казвам, хайде Ели, че е студено, върви, а тя - ауууу кал, аз не БИХ стъпила тук :lol:

иначе и втори номер от преди 30 мин. е с 38 градуса Т, та у нас е весело :lol:
дет се вика стискахме, стискахме цяла зима, ама не успяхме да устискаме съвсем :lol:
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #131 -: Февруари 03, 2012, 20:28:40 pm »
Хванал ви е грипа. Хубавото е, че е бърз. Лошото, че е с температура.
Бързо оздравяване!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #132 -: Февруари 03, 2012, 21:35:23 pm »
мерси, дано да мине бързо, да.
те моите са кучи марка по принцип, но винаги има първи път, както се казва, дано не е сега :)
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #133 -: Февруари 03, 2012, 23:06:45 pm »
Стеф, да оздравявате бързо! Тъкмо сега ще изпробвате приложението, дето баща им го измисли.  :lol:

Друг път няма да се заричам, че ще се наспя. Моето отроче се кукна в 5,15 и заяви, че няма да спи. С триста зора дремах още половин час. В някакъв момент усетих, че се е заиграл сам в стаята си.  :)

Пеше, пращай ми снахата да ми казва да дишам, когато съм ядосана!

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #134 -: Февруари 03, 2012, 23:19:09 pm »
Цитат на: albenanedelcheva link=topic=47519.msg905656#msg905656
Кроки, твоя син не беше ли вече във възрастта когато могат да си кажат, не само да мучат :D
Беше, беше  :lol: Ама това не му пречи да се вбебенява  :lol: :lol:


и като могат да си кажат, да не би да не мучат?  :lol: мойто постоянно издава звуци от най-различен животински характер. слава богу, мина периодът на динозавърското зъбене и ръмжене, сега поне издава глезени мяукащи звуци, щото бил малко тюленче. първите 10 минути е по-приятно от ръмженето, признавам.




 :D :D :D Еее, госпойците се вживяват повече като принцеси. Това Пепеляшка, това Спящата красавица и всички принцеси на Дисни... По няколко пъти на ден се сменя образа, съответно и облеклото :D :D :D  Но иначе пищенето по вскакви поводи, а особено от страна на двамата е в пълна сила :D

Изкараха тази седмица и повече,  и оше го довършват, някакъв отвратителен вирус. Толкова продължителен и толкова гаден, с Т безапетитие и сополи, сополи, и сополи, и кашлици.... от давна не бяхме имали.
Та сега ми е кеф като прави Дара щуротии, търчи и се хили

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #135 -: Февруари 04, 2012, 10:07:00 am »
Оооо приложението в пълна експлоатация, защото да не ми е съвсем скучно и трети номер, демек баща им и той се тръшна сутринта с 38.5 Т :P Та графика ми е пълен, меря температури, давам лекарства, правя чай и фрешове, ей така от 8 сутринта :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #136 -: Февруари 04, 2012, 10:42:02 am »
Миналата седмица в нашата група е било само едно момченце. Тази седмица са цели 6 деца. Кумата ми се обади, в училището на дъщеря и, 1 клас са 8 деца, като всичките са с хрема и кашлица. Защо не обявят грипна епидения? Много ми е чудно.
В крайна сметка аз не виждам покрай себе си здрави хора, с изключение на няколко, които изкараха това чудо миналата седмица и все още подкашлят и подсмърчат...
Поне тези които са вече здрави да не се разболеят отново.
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #137 -: Февруари 04, 2012, 15:10:35 pm »
И при нас има обявена грипна епидемия, която се удължава до сряда. Тони ходи на градина, да чукна за сега сме ОК. Вече са 7 деца, започнаха от понеделник с 10.
Да ви кажа има болни, но е малко истерия при нас и си мисля, че е за да спестят някой лев училищата от тоя смразяващ студ, който беше. То при нас като температура не беше много ниско, обаче вятъра още повече пронизва и те вцепенява.
Ние днес едно хубаво време оползотворихме с детето. Хем сняг, хем слънце, направо дето се казва пролет,на фона на студа. Осеяхме района на морската градина със снежни човеци. Голяма веселба беше. Тони се върна свръх изморен и изпотен, а аз цялата подгизнала мокра. Въргаляхме се в снега, заравяхме се и уж плувахме... Ех такава по детски веселба не бях преживявала близките 30-тина години.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #138 -: Февруари 04, 2012, 23:22:09 pm »
Хехех, това с ботушите и аз се опитах да го приложа върху Дара тази седмица. Свръх ядосана вече, че отново закъсняваме и ще изпуснем закуската в яслата пришпорвам малкото и голямото дете да не се мотат и да тръгваме. В същият момент баща й решава, че ще си смени блузата, защото тази му била малка и аз бясна хващам детето и хуквам да го нося към яслата. На вратата детето нещо се запъва: "Мамооооо, обуй ми ботушките" :lol: Колкото и да бях ядосана в този момент така ме напуши на смях. Горкото дете в калабълъка за малко да го отнеса босо на яслата в тоя студ. Добре че вече си казва.
http://apteka.framar.bg/30011857/%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D1%81-%D0%B4%D1%8F%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%82-250-%D0%BC%D0%BB#axzz1lXIleVo4
Пеше, ето това ползвам аз при ревматични болки, схващания и подобни - на мен ми действа добре, пробвай!
Ние, да чукна на дърво, сме здрави. Засега няма болни деца в яслата, но пък при нас имаше друга мода тази седмица - конюнгтивит. За щастие се раминахме само с капане 2-3 пъти на Тобрадекс. Ейййй, голям зор видях обаче. Приемам съвети как да капем капки в очите на такива дребчовци. В носа иди-дойди се справям, ама в очите...то стиска, пъне се, как да й отворя окото да капна?!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #139 -: Февруари 05, 2012, 14:01:56 pm »
Нуну, аз гледам да го разсея и неочаквано атакувам.  :lol:
Ако много видя зор, както например със сиропа за кашлица, нося на момичетата в яслата и те му го дават. Без циркове. Направо се изумявам всеки път.