0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Тема на бременните №67
« -: Септември 13, 2010, 10:07:33 am »
Здравейте здравейте !
Да взема да пусна новата ни тема, че току виж ми е за последно  :lol:

Нека да се напълни с много хубави новини и по-малко оплаквания и болежки!
...Господ да е с нас!

Маймунче и аз съм така и все си повтарям едни думи на свекъра.
Разказваше ми за живота си и ми каза, че най-голямата му грешка е, че все е бързал...цял живот бързане. Първо е бързал да се изучи, после висше в Москва, после да се ожени, да има добра работа, да има деца, да ги изучи, да построи къща ...
" И от цялото това бързане, не забелязвах как нещата се случваха около мен, тъй като гледах само в бъдещето " .
 :) Та, старая се да се радвам на всичките си моменти без да гледам напред...знам че моя пети месец никога няма да се повтори. Един ден ще се върна в спомените си и не искам да се окаже, че съм го "притичала" в бързане за 6ти месец.  :bighug:
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 10:14:46 am от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #1 -: Септември 13, 2010, 10:24:17 am »
Раиска, благодаря за темата. Както изглежда, и на мен ще ми е последна. Така че искам да пожелая да се напълни с много нови мами, а на вече записалите се - леки оставащи месеци и само хубави новини!!
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 10:54:35 am от dianka »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #2 -: Септември 13, 2010, 10:30:30 am »
Хубава темичка :) Дано е само с хубави новини и повече preggo !
Аз снощи неможах да спя от това гърло. Скъсах се да пия чай с мед и лимон, топла пилешка супа, хапнах и доста мед и лимони. Накрая, както каза Дианка, си направих и една гъргара с ракия  :oops:. Взех си и билкови лукчета, но засега няма много голям ефект. Сега ми е леко запушен и носа :(. Ако не се подобря, към обяд отивам на лекар.

Успешен ден на всички!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #3 -: Септември 13, 2010, 10:33:10 am »
Туп и аз в новата тема  :). На всички желая хубав, слънчев ден!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #4 -: Септември 13, 2010, 10:35:30 am »
Да се включа и аз в новата тема, не съм писала от доста време, но вече не ходя на работа и ще имам повече време за това.Около мен нищо ново - носим се /по-скоро търкаляме се/ с бебчо и се подготвяме за щастливия миг.Болежки дал господ - тук побутва, там преболява - но не се оплаквам, всичко е в рамките на нормалното, а и малко остана.Успешен ден на всички и дано повече момичета се запишат тук! :lol:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #5 -: Септември 13, 2010, 10:43:42 am »
Престрашавам се и аз да се запиша в най-хубавата тема. Много се радвам, че виждам познати имена тук :D

Аз все още не мога да осъзная напълно какво ми се случва, не мога и да се отпусна и да зарадвам. От близо 2 седмици съм със зацапване. В събота за последно се видях с д-р Персенска - двете ни бебчета са добре - въртят се и махат с ръчички. Редуцирания ембрион е без сърдечна дейност, изглежда сплескан. След 2 седмици ми предстои първа среща с д-р Сигридов.

Все още не съм се записала на ЖК - мисля да го направя в близките 10тина дни.

И аз като тони-бонбони се измъчвам с болно гърло. За сега се самолекувам с чайчета - дано се размина само с това. Явно са плъзнали разни вируси... трябва да се пазим!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #6 -: Септември 13, 2010, 10:47:35 am »
Хубава темичка :) Дано е само с хубави новини и повече preggo !
Аз снощи неможах да спя от това гърло. Скъсах се да пия чай с мед и лимон, топла пилешка супа, хапнах и доста мед и лимони. Накрая, както каза Дианка, си направих и една гъргара с ракия  :oops:. Взех си и билкови лукчета, но засега няма много голям ефект. Сега ми е леко запушен и носа :(. Ако не се подобря, към обяд отивам на лекар.

Бонбонче, пробвай с Хомеожен (хомеопатичното на Боарон), в комплект с Осцилококцинум в дозата за изявени симптоми. На мен много ми помогна - през деня вече не ме боли гърло, само по нощите, като не смуча :-)

Аз още не смея да се запиша тук, камо ли да мисля за лентичка  :oops: Страххххх! Ще изчакам още няколко седмици, стискайте палци :-)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 10:51:06 am »
Хубава темичка :) Дано е само с хубави новини и повече preggo !
Аз снощи неможах да спя от това гърло. Скъсах се да пия чай с мед и лимон, топла пилешка супа, хапнах и доста мед и лимони. Накрая, както каза Дианка, си направих и една гъргара с ракия  :oops:. Взех си и билкови лукчета, но засега няма много голям ефект. Сега ми е леко запушен и носа :(. Ако не се подобря, към обяд отивам на лекар.

Бонбонче, пробвай с Хомеожен (хомеопатичното на Боарон), в комплект с Осцилококцинум в дозата за изявени симптоми. На мен много ми помогна - през деня вече не ме боли гърло, само по нощите, като не смуча :-)

Аз още не смея да се запиша тук, камо ли да мисля за лентичка  :oops: Страххххх! Ще изчакам още няколко седмици, стискайте палци :-)

Благодаря ти Надин, след малко ще притичам да ги купя. То не е толкова зле, но се притеснявам заради бебчо  :(.
Дано всичко е наред при теб, чакаме те тук  :bighug:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #8 -: Септември 13, 2010, 10:53:57 am »
Здравейте в новата тема. На Раиска и Дианка им остава още малко, но като гледам не липсват нови попълнения, така че тях двечките ще ги чакаме после с техния придобит опит да ни напътстват, когато наближи и нашия ред  :)
Да ви се похваля, вчера направих първите си покупки за бебо - престраших се най-после  :lol:, ама след като цяла седмица сънувах бодита и камизолки, реших че е крайно време да се сдобия с няколко. С майка ми се гмурнахме смело в пазара и естествено се прибрахме с цяла торба дрешки + хавлийка за баня :lol: Е, то било голям кеф,бе!!!!  :balk_115: не бих го отстъпила на никой, но пък бих го споделила с който има желание да ме придружава в безкрайните ми обиколки по магазинити :wink:
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 10:58:25 am от Vickson »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #9 -: Септември 13, 2010, 11:05:29 am »
Здравейте тумбачета  :D
Записвам се и аз в новата тема. Добре дошли на новите бременелки и леки месеци до срещата с рожбите си  :wink:
Лите пази близнетата и мисли позитивно! Всичко ще е наред!

Момичета и аз от няколко дни имам схващания в краката вечер докато спя  :? Ужасно е  :?
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #10 -: Септември 13, 2010, 11:15:48 am »
Здравейте!И аз се записвам.При мен всичко е наред или поне в рамките на нормалното.Коремчето ми е доста големичко и почва много горе от гърдите ми и затова много ме болят ребрата когато бебка ме бута и рита там.

 криска-и моите много се схващат ама то при мен е даже от преди да забременея , наистина е гадно и много боли.Опитай като усетиш че се схваща да изпънеш силно крака си инъче оставиш ли се много боли.

 тони бонбони-за гърлото може да пробваш със исла минт за смучене са на мен ми помагат но са малко гаднички на вкус така че ако по принцип ти се гади от бременноста не си ги вземай.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 11:22:36 am от estelitka »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #11 -: Септември 13, 2010, 11:23:55 am »
Здравейте и от мен, и аз се записвам в новата темата, нека има само хубави новини и се напълни с много бременни момичета. И аз вчера направих първите покупки за бебето, уж щях да чакам до 28мата седмица, ама не се стърпях. Купих няколко бодита, чорапогащници и шапчици.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #12 -: Септември 13, 2010, 11:25:30 am »
Здравейте момичета!
Отдавна не съм писала ,но редовно ви чета и наблюдавам :wink:
 Raissa777 мерси за темичката :)
На всички нови мами
Ние сме почи готови с покупките ,остана само комплекчето за изписване и още някои дребни работи.
Момичета ,подариха ми шише на "Др.Браун",имате ли впечатления от тази марка?

Лек ден на всички :D :D
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 11:31:05 am от Leila »

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #13 -: Септември 13, 2010, 11:37:30 am »
Привет и от мен, да има само хубави новини в новата тема. Аз уж да се оправям ама кашлицата не ме оставя. Явно е ларингит защото чувствам напрежение в гласните струни и гласа постоянно се мени,изпих какво ли не и не се маха. В петък бях на преглед в клиниката. Пуснах микробиология ще е готова тази седмица,но според докторката няма да има нещо притеснително. Бебка е 560г и изглежда добре,отговаря си на седмиците и дните.Вече я усещам като се движи и ми е по-спокойно. Коремът ми още не прилича на бременен ,но според докторите всичко е наред,околоплодните води в норма и тепърва щял да расте. Запомних само че шийката е 4,1 ,което май е наред. Пращат ме на втора ФМ при доц.Димитрова във Фемина,но няма часове и ще трябва да разчитам на извънреден прием-това като стана в 24г.с.Вчера едни съседи англичани на село ми подариха първата дрешка за бебето. Гледам я и като че ли не мога да осъзная,че става въпрос за моето бебе,хем ми е хубаво хем ме е страх да не предизвикам съдбата. Хубава седмица на всички и щастливи срещи с бебчетат на очакващите.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #14 -: Септември 13, 2010, 12:22:13 pm »
Момичета , незнам дали тук му е мястото но ще ви помоля за помощ относно името на бебка.Как ви звучи Камелия дали не е някак си фолкаджийско.А може би да предложите  нещо. :help:
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #15 -: Септември 13, 2010, 12:28:33 pm »
Здравейте  :) Хайде и аз да се запиша.Вече съм отпуск и имам време да ви чета по-подробно пък и да драскам по някой ред.Дано темичката има много нови попълнения, а на тези, които са за последно в нея пожелавам леко и безпроблемно раждане.
Вчера разглеждах колички , креватчета и т.н. и видях, че се предлагат дървени креватчета, а и кошарки, които също могат да се ползват като легълца.Много се чудя кой вариант е по-добър.Има дървени креватчета с чекмеджета, които изглеждат доста удобни, но пък кошарките също са функционални.Вие към кой вариант се ориентирахте? Още ми е раничко за тези чуденки, но все пак друго си е като посъбереш мнения :wink:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #16 -: Септември 13, 2010, 12:30:52 pm »
Благодарим за новата тема !
 :cheerleader:

Викс , честити ви първи придобивки за бебо! Аз още не мога да се наканя , ама мисля скоро и аз да се пусна по магазините
  :D




" И от цялото това бързане, не забелязвах как нещата се случваха около мен, тъй като гледах само в бъдещето " .
 :) Та, старая се да се радвам на всичките си моменти без да гледам напред...знам че моя пети месец никога няма да се повтори. Един ден ще се върна в спомените си и не искам да се окаже, че съм го "притичала" в бързане за 6ти месец.  :bighug:
Raissa777 много добре казано от твоя свекър... и аз съм от "бързите" , вместо да се наслаждавам , все мисля кога ще мине този месец , кога ще дойде следващият...
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 12:38:16 pm от rossy * »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #17 -: Септември 13, 2010, 12:36:42 pm »
Хайде и аз да се запиша в новата тема.Пиша по рядко просто защото няма нищо ново.От седмица и половина ме боли корема и не мога да разбера от какво и какво е въобще.Усещам нещо подобно на тежест и някакъв дискомфорт и постоянно притичвам до тоалетната да пишкам.Случва ми се да пишкам и след 5 мин пак ми се пишка та чак ме боли.А пък през нощта е някакъв кошмар-ставам поне по 4-5 пъти.В петък ще се видя с Сигридов и се надявам да ми обясни какво е това чудо.
estelitka мисля, че името е много хубаво.На мен не ми звучи фолкаджийски.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #18 -: Септември 13, 2010, 12:41:32 pm »
Естелика, Камелия е страхотно име, а и бебка ще има имен ден на Цветница :wink: Всъщност останаха много малко имена, които не са заети от фолк звезди, така че едва ли трябва да се притесняваш.... :lol:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #19 -: Септември 13, 2010, 13:04:30 pm »
Да се запиша и аз в темичката! :D
Днес си пуснах последните изследвания, добре са само микробиологията ще е готова след няколка дни.Днес ми е първия ден от 36 седмица, но още не мога да свикна че срещата ни с бебка наближава.
Днес пак понакупих малко дрешки,
tanj74 да не си изстинала и да имаш цистит, иначе може и контракции да са.
Раиска, Дианка май от вас ще чакаме първите новини за бебчета, късмет и леко раждане. :balk_602:
Момичета, пазете се да не се разболявате в това променливо време лесно се настива, пийте чайче, може и прополки или тантум верде да се смучат.
violett на мен ми подариха малка дървена кошарка и ще ползвам нея в началото, но мисля живот и здраве всичко да е наред хда купя за по-късно и кошарка от плат примерно сгъваема да я ползваме и за път.