0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #120 -: Април 25, 2012, 23:18:44 pm »


Сами е добре като цяло, като изключим един обрив. Не знаем от какво е. Алергия, претопляне, от млякото, от някое пюре.......
Изписаха ни Фенистил гел. Ще се мажем.
Първите дни трудно заспиваше, на ръце се приспиваме, през нощта проплакваше, давах водичка и така вече свикна. Сутрин е много кротък. Бели не прави все още, иска внимание и да си играе. Понякога е много срамежлив, понякога се инати.
Аз още нямам кой знае какви наблюдения. Нека да мине поне месец.
*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #121 -: Април 25, 2012, 23:24:06 pm »
А ти как си? Как се адаптираш?
В очакване ....
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #122 -: Април 25, 2012, 23:28:52 pm »
Ако кажа, че всичко е наред, ще излъжа. :?
На моменти ми е трудничко, признавам си.

*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #123 -: Април 25, 2012, 23:33:41 pm »
 :bighug:
Винаги съм на разположение за разговор  :) ако имаш нужда
В очакване ....
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #124 -: Април 25, 2012, 23:38:09 pm »
:bighug:
Винаги съм на разположение за разговор  :) ако имаш нужда

Знам. :D
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #125 -: Април 25, 2012, 23:49:32 pm »
Жени, ние получихме жесток обрив от Хип пюре, кремчета не помогнаха, само памучен тампон с лайка и вечер А-дермата :?
Обаче знае кога го снимат и си позира и си гледа във фотоапарата :)

[/url][/url]
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #126 -: Април 26, 2012, 00:03:46 am »
Бъдете много щастливи, еганева! :)
наистина ви е прекрасен сина!
успешна адаптация на теб и на Сами! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #127 -: Април 26, 2012, 00:05:24 am »
Ама колко са сериозни и двамата с Диляна  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #128 -: Април 26, 2012, 08:11:53 am »
Абе с две думи - стара майка и стара баба.....

това е добра комбинация, защото си достатъчно зряла, за да не позволяваш някой друг да взема решения вместо теб и да ти отнема важни функции и радости около гледането на детето. нещо, което младите снахички, да ме прощават, не винаги успяват да постигнат...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #129 -: Април 26, 2012, 09:56:53 am »
Абе с две думи - стара майка и стара баба.....
това е добра комбинация, защото си достатъчно зряла, за да не позволяваш някой друг да взема решения вместо теб и да ти отнема важни функции и радости около гледането на детето. нещо, което младите снахички, да ме прощават, не винаги успяват да постигнат...
Много точно казано!
Жени, тъкмо сме си навреме. Моя татко бута количката  с такава гордост-следващия месец става на 80г.
А ние на 40 сме си тъкмо! Все пак, аз не виждам голяма разлика по улиците с мамите, дето сса с по 10-20г по-млади. Само по житейския опит.

Честно да си призная и на мен ми беше доста трудно в началото.Явно годините очакване си казват думата. Бъди убедена, че си най-добрата мама!

А Самуил е прекрасен. Нали ще ги запознем с Лора? :wink:
« Последна редакция: Април 26, 2012, 09:58:45 am от alia_alia »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #130 -: Април 26, 2012, 10:11:53 am »
Жени, ние получихме жесток обрив от Хип пюре, кремчета не помогнаха, само памучен тампон с лайка и вечер А-дермата :?
Обаче знае кога го снимат и си позира и си гледа във фотоапарата :)



малко спам
вземам на Ганчев
*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #131 -: Април 26, 2012, 10:18:45 am »
Не взимай на Ганчев.
*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #132 -: Април 26, 2012, 10:19:46 am »
жени, докато има обрив пробвай само домашно готвени пюренца.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #133 -: Април 26, 2012, 10:33:50 am »


А Самуил е прекрасен. Нали ще ги запознем с Лора? :wink:

Разбира се!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #134 -: Април 26, 2012, 10:56:11 am »
Жени, аз също препоръчвам домашните пюрета. Стават бързо и знаеш какво точно има в тях.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #135 -: Април 26, 2012, 11:05:21 am »


 за да не позволяваш някой друг да взема решения вместо теб



Оооо, позволявам.
Например като искам да му дам водичка след млякото или пюрето, бабата винаги казва:
Не му давай точно сега. 8O

Е кога? Като се почне от тази дреболия.....
После, вчера имам уговорка с Ели за 11.15ч.
В 11ч. Самуил решава, че му се спи.
Бабата: Ти ако имаш да пазаруваш нещо, отиди и го остави да спи. 8O
Аз: Че нали заради него излизам, да го разходя, да го запознаем с дечица.
И между другото ще пазарувам. По-лесно ще е да кажем на тати да купи каквото е нужно като се връща от работа. Абе, битовизми. Ама се дразня.
*
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #136 -: Април 26, 2012, 11:18:24 am »
Жени, сложи границата от сега! Нека бабата разбере, че майката си ти, тя е само гост в неговата стая, колкото да го види и да му се порадва. И дотам! Аз на Великден дадох червени картони на бабите от сега. Казах - децата ни няма да се кръщават на баби и няма да се гледат от баби! Предвид актуализацията на бройката два дни по-късно картоните ще бъдат подложени на повторно гласуване де..., но и да помагат, ще бъде само за да ме отменят в НАШИЯ режим! Защото етървата, която ще ражда август изпада в нервна криза като си помисли,че свекито пак ще отиде за две седмици. Когато се е родила племенницата е било кошмар. Лятото, тя вика - аз отвивам детето, тя след мен минава и го завива. Аз го отвивам, защото се обрива от топлото, тя пак го завива. Аз няма да допусна, поне устата ми плямпа, не мълча. Другия път като ти каже - не давай вода точно сега, кажи - Когато имам нужда от твоя съвет ще го поискам сама, благодаря!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #137 -: Април 26, 2012, 11:28:36 am »
Детето се храни, трябва да си изплакне устата. Пък и ако не му се пие, няма да пие. Това ѝ го обясни на бабата.
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #138 -: Април 26, 2012, 13:19:02 pm »
Съвсем оспамихме темата, ама...

- момичетата са ти казали - домашни пюрета. Когато не можеш купувах на Гербер и Бебевита - единствените, които понася без проблем. Има една тема "Алхимикът Фуси", аз късно я открих, ное  супер полезна.

- за бабата късмет и успех. Аз уж не мълчах (така си мислих де), но поглеждайки назад се оказва, че съм била мека Мара и сега ми коства много нерви да сложа ред.

Ти си майката, ти гледаш детето, ти решаваш. бабата да изпълнява или й резваш достъпа за две-три седмици. Кротват се и стават едни такива изпълнителниии...в по-голямата си част.
[/url][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: От утре ще сме трима.
« Отговор #139 -: Април 26, 2012, 13:47:18 pm »
бабата да изпълнява или й резваш достъпа за две-три седмици. Кротват се и стават едни такива изпълнителниии...в по-голямата си част.

 :lol: ние живеем заедно.
няма как да го резна.