0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #300 -: Октомври 15, 2009, 15:54:51 pm »
Фуси пусна линк малко по-горе. Проектозаконът за промяна в кодекса на труда е внесен в парламента - остава да го гласуват само. Дано!
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 15:56:24 pm от cygnus »
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #301 -: Октомври 16, 2009, 18:13:30 pm »
cygnus, имах предвид писмото за промяна на възрастовото ограничение до 43г, което се коментираше преди време...?
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #302 -: Октомври 16, 2009, 18:27:53 pm »
Може би е внесено вече, ще попитам.

П.П. Внесено е в КЗД, сега се чух с Ани.
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 18:36:10 pm от cygnus »
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #303 -: Октомври 17, 2009, 14:56:00 pm »
Cygnus, Ultra огромно БЛАГОДАРЯ.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #304 -: Октомври 30, 2009, 12:28:57 pm »
Работодателят винаги, абсолютно винаги, гледа на проблема от неговата гледна точка. Моят шеф примерно е прекрасен човек, но въпреки това... По едно време щяхме да търсим нов колега, аз му предложих едно момичета, но той отхвърли молбата с аргумента, че имала две деца и затова по-често ще излиза в болнични! Имахме две колежки по майчинство и още една бременна колежка. Никой лоша дума не е казал за бременното момичета, но на мен на няколко пъти ми се подмяташе "ама сега и ти да не бързаш с децата!". Е, аз как да се съобразявам с всички колеги в офиса, като гоня 30 години?! Как на този същия човек да му обеснявам, че трябва да излизам от работа, заради прегледи и процедури...
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #305 -: Ноември 17, 2009, 16:02:36 pm »
cygnus, какво е развитието на писмото, внесено в КЗД във връзка с възрастовото ограничение за което ти писа по-горе? Вече измина повече от месец, а от никъде не получаваме никаква информация което малко започва да ме притеснява... Благодаря ти.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #306 -: Ноември 17, 2009, 17:04:11 pm »
Останала съм с погрешно впечатление, че вече е там, а то е било подпечатано и предадено за внасяне. Съжалявам. Надявам се до края на седмицата да имате информация вече.
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #307 -: Ноември 18, 2009, 18:07:41 pm »
Моля в най-кратък срок всички, които имат желание да се явят като свидетели в производството пред КЗД да ми пишат на лични!!!!
В очакване ....
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #308 -: Ноември 25, 2009, 13:23:03 pm »
Fussii,Писах ти лични.Дай ми мейл
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #309 -: Ноември 26, 2009, 12:32:20 pm »
Зравейте - да ви кажа докъде го докарахме
жалбата ще внеса до края на седмицата, бях в болница и нямаше как да го направя по-рано.
за съжаление няма да прилагам искане за разпитване на свидетели, защото няма желаещи.
Лина, твоят случай не е удачен, тъй като той касае кандидатстване към фонда, а това е различно. Ние говорим за жени, които въпреки желанието си да заплатят сами манипулацията не могат, защото клиниките ги връщат заради възраст. Още едно момиче изяви желание да помогне, но засега трябва да набави още документи
В очакване ....
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #310 -: Ноември 28, 2009, 13:52:06 pm »
Кандидатствах във фонда на42 навършени.Отказах ми също на 42.Контраиндикацията е възрастовото ограничение на наредбата.????Ами не съм съгласна!Ами ще ги съдя!
Фуси,това е моят случай,неудачния.Ако ми дадеш идея от къде да взема пари,за да си заплатя в клиниката,моля!Съгласне съм да съдействам!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #311 -: Декември 03, 2009, 20:25:54 pm »
Здравейте момичета!
Fussii, от постинга ти разбирам и искрено се надявам че жалбата вече е внесена в КЗД за което само мога да ти благодаря. Може ли повече информация какво всъщност е развитието на нещата?
Но всъщност абсолютно не съм съгласна, че случаят на lina не е подходящ само защото е по Фонда?! Напротив, бих казала че нейния случай е изключително подходящ за целта тъй като до колкото разбирам тя има официален отказ, а и освен това има смелостта да изложи на показ този толкова деликатен и личен проблем за всяка една жена. Lina, поздравявам те и те подкрепям в борбата! Тази дискриминационна наредва няма никакво отношение кьм това дали кандидатстваш по Фонда или не! Тя е ограничение по принцип, с което Фонда и клиники, които искат да спазват законите (от страх или по някаква друга причина) се съобразяват и отказват на такива пациенти. Както се досещате такива клиники не биха издали писмен документ за подобен отказ. Те просто ти цитират наредбата, вдигат рамене и те отпращат по живо по здраво... От коментарите разбирам, че явно има и клиники, които нарушават наредбата (колкото и безумна да е тя) при финансиране със собствени средства?! Защо ако си финансираш опита сам, наредбата може и да не се спазва, но ако е по Фонда това е абсолютно задължително?!?!
Надявам се заедно да успеем!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #312 -: Декември 05, 2009, 19:08:54 pm »
dsd 
Няма ли отговор от Фуси?Защо наистина?




Те просто ти цитират наредбата, вдигат рамене и те отпращат по живо по здраво... От коментарите разбирам, че явно има и клиники, които нарушават наредбата (колкото и безумна да е тя) при финансиране със собствени средства?! Защо ако си финансираш опита сам, наредбата може и да не се спазва, но ако е по Фонда това е абсолютно задължително?!?!
Надявам се заедно да успеем!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #313 -: Декември 08, 2009, 22:45:38 pm »
Защо не се разрешават инвитро опитите на жените над 43 години,след като възрастта не е медицински критерий?/Мнение на водещи специалисти в областта Др.Щерев и Др.Монакова/.И в тази връзка кога ще се премахне дискриминационният текст на Приложение 1НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
Издадена от Министерството на здравеопазването Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007г


Чл. 10. (1) Яйцеклетки могат да бъдат вземани от всяка пълнолетна жена, която не страда от наследствено хронично заболяване, не е поставена под запрещение,отговаря на критериите за подбор по тази наредба (освен в случаите на автоложно даряване) и е дала писмено информирано съгласие.
3.10.контраиндикации за извършване на яйчникова фоликулна пункция под ехографски контрол с цел вземане (добив) на овоцити:
3.10.7. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 43 и повече години;


Не считате ли същотото за дискриминационно и съобразено ли е законодателството ни в тази си част с европейското?
Още повече след думите на премиера Бойко Борисов:„Правителството ще подпомага всички двойки, които имат нужда от процедурите ин витро”. Това съобщи премиерът Бойко Борисов след среща с фондация "Искам бебе" и сдружение "Зачатие".
Имайте впредвид,че законово това не е изпълнимо съгласно горепосочената наредба и "Правилник за дейността на Фонда за асистирана репродукция"

Утре сутрин при Ани Цолова в "Тази сутрин"ще бъде гост здравният министър Божидар Нанев.Гледайте дали няма да има открита тел.линия за въпроси.Аз си пуснах моя въпрос днес в сайта на БТВ
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #314 -: Декември 09, 2009, 00:51:16 am »
ETY, темата тук е за дискриминация на работното място.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #315 -: Декември 09, 2009, 11:01:23 am »
Sixsens, много се извинявам за въпроса си, но все пак коя е темата където да пишем ние навършилите 43 години за възрастовата дискриминация при двойки с репродуктивни проблеми??? Или може би няма място за нас както в държава наречена България, така и във форумите???
Още повече след като в http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39339.40 
Теменуга, преместих предишния ти пост в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39105.msg624532#msg624532 , защото не е подходящ за тази.
Глобален модератор Елфи е преценила, че мястото за възрастовата дискриминация, както и всяка друга, свързана с репродуктивни проблеми е в тази тема!!!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #316 -: Декември 09, 2009, 11:04:45 am »
защото Фуси наистина в момента и пуши главата
жалбата е внесена чакаме насрочване
В очакване ....
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #317 -: Декември 09, 2009, 11:19:31 am »
Някой гледал ли е предаването "Тази сутрин" да сподели дали са казали нещо интересно и обнадеждаващо? Аз за съжаление го пропуснах...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #318 -: Декември 09, 2009, 11:32:30 am »
Хайде по-кротко с изказванията, моля! Няма нужда от излишен драматизъм /визирам текста в червено/. Като вземете така да се изживявате, че чак прекалявате. Извинявай, temenuga, ако съм те засегнала, но добре знаеш, че в този форум има място за всички!
На ETY писах, защото от така написания постинг почти нищо не се разбира. Цитира тука едни членове, някакви статии и прочее и реално нищо съществено по въпроса. Целта на дискусията е да има конструктивни предложения и разисквания, а не да си цитираме до безкрай Наредба 28.
Съжалявам, че има изобщо дискриминация на двойките с репродуктивни проблеми, но както виждате, Зачатие се стреми с всички сили да промени това. Имайте малко търпение, нещата не стават с вълшебна пръчица за един ден. Фуси е човек в крайна сметка, не машина. Ходи на работа и гледа дете. Ако малко поне я познавате, ще сте наясно, че когато има нещо съществено и важно, тя задължително ще пише.
Успех на всички!
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 13:05:18 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Стерилитет - дискриминация!!!
« Отговор #319 -: Декември 09, 2009, 12:46:16 pm »
както казах жалбата е внесена, чакаме насрочване
знам и разбирам, емоциите ви, но когато имам информация ще пиша и ще ви държа в течение
В очакване ....