0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #200 -: Март 25, 2011, 23:01:09 pm »
Привет и Честито Благовещение!
Ние също ползваме аспиратора на Маример и съм много доволна.
За кенгуруто: Имам Слинджи и Лате. Слинга ставаше горе - долу, но Добри е доста тежичък, а материята е леко еластична и детето провисваше. Второто е едно голямо недоразумение - ужасно е неудобно да се носи на едното рамо само, а и детето може да изпадне от едната страна при навеждане и т.н. Добре, че дребния обича да стои в количката  :)
На гърне започнах да го слагам преди около 10 дни, но само след сън, защото тогава пишка задължително. За 2 - 3 дни схвана какво се преви в гърнето и бързо, бързо свършва работата. Не мисля обаче все още да го уча да ходи само в гърнето и ще го изчакам да се научи да си казва по някакъв начин. Нещо не ми се нрави идеята да го събувам през половин час с надеждата, че ще уцеля момента...
Искам да питам, дали някой е ползвал памперс - гащи и дали са удобни? Откакто се затопли времето прекарваме доста време (да не кажа по цял ден) навън и срещам известни затруднения със смяната на памперса - Добри има таралежчта на дупето, а също и гъдел  :lol: и не застава мирно за секунда дори, та се чудя за преобуване навън дали няма да е по-лесно просто да му нахлузвам гащите, вместо да се мъча с лепенките? Основното ми притеснение дали не пропускат лесно, защото миналото лято за морето бяхме взели някакви бански-пелени на Либеро, които обаче течаха ужасно  :?
         Equally Destructive
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #201 -: Март 25, 2011, 23:28:16 pm »
Честито Благовещение и от нас!

Според народното поверие, днес раните зарастват най-бързо и безпроблемно,
вероятно оттам идва и обичая на този ден именно да се пробиват ушите!

Привет  :hug2:Таря, изключително много се радвам да те "видя" тук!
Аз ползвах с Митака, а сега и с Калина гащи памперс.
Ползвам пампите у дома, гащите за навън!
При него защото бях бременна и ми бе по-удобно,
при нея защото е шило неспирно и за момент не застава на едно място!
Отлепва си лепенките, употребата на боди я спасява от нудизъм в тази крехка възраст!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #202 -: Март 25, 2011, 23:31:55 pm »
Лиде,  :) много ми харесва аватара ти  :D Преди малко, докато държах Диляна да заспи хубаво, го гледах поне 5 минути и му се радвах  :D , което ми напомня, че трябва да махна тая мартеница :lol: че гледай дошъл другия 1 март  :lol: и без това днес закачихме нашите с Диляна на цъфнало дърво  :D [/i][/color]
Ако си рибешка зодия като мен, как няма за моренце и пляскане да си мечтаеш. Аз отсега надушвам мириса на морска вода... :lol:
Мартеницата си ми седи, ще я махна като видя дългоклюния ми приятел  :)


Не съм рибешка зодия, близне съм  :lol: Иначе брат ми е тази зодия, мъж ми е луд рибар, а ние си живеем на моренцето  :wink:  Харесвам много делфини  :D

Относно обеците, ушите на Диляна няма да бъдат пробити, докато тя сама не поиска, така мисля аз  :) Моите ми ги пробиха като бях дете, естествено никой не ме е питал  :lol: Имах някакви и златни халки, които сложих 1 път само, в последствие майка ми ги размени за пръстен, който също не нося  :lol: просто не обичам накити, нося само годежния пръстен и халката  :D Бях ученичка в 8 клас, когато реших, че вече не искам да нося обеци и досега не съм слагала. Един ден от любопитство реших да видя какво става с дупките  :lol: и пъхнах една обеца без проблем, още не са зарастнали  :?



Като стане дума за обеци и винаги се сещам за баща ми, които с повод и без повтаряше "само да не ми доведе някой с дълга коса, обеци и татуировка". Е познайте какъв му се падна?


 :lol: :lol: :lol: Никога не казвай никога, казали хората  :lol:
« Последна редакция: Март 25, 2011, 23:34:34 pm от Eли:) »
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #203 -: Март 25, 2011, 23:33:05 pm »
Ама и ние го ударихме на приказка - на кой какво му харесва.  :) То си е въпрос на вкус...Момичето по-скоро попита кога е добре, кога най-рано може, от медицинска гледна точка. Аз нямам идея, предполагам хората които дупчат ще знаят ( евентуално ).
Раиса, тук май всички сме лаици в областта на естетичната "медицина" ;) кога може най- рано ... хората, които дупчат, май не са в този точно форум ;) мисля, че тук можем да пишем предимно на кого какво му харесва, а не да даваме съвети от козметичната "медицина".
за аспиратора - благодаря за мненията, утре го купувам :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #204 -: Март 25, 2011, 23:33:58 pm »
Tarja, ползвали сме активно памперс-гащи - на Либеро и марката на DM. не пропускат изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #205 -: Март 25, 2011, 23:39:04 pm »
Мише, Jam, благодаря! Ще взема утре да си улесня живота  :wink:
         Equally Destructive
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #206 -: Март 25, 2011, 23:46:43 pm »
Джам ме подсети...Либеро е и нашата марка за гащи.
Памперс не ми допаднаха, може би защото бяха някак тесни между крачетата,
а мишоците и двамата са по-закръглени...

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #207 -: Март 25, 2011, 23:56:21 pm »
Раиска за нещо подобно, да. Проблемът е следния. Ако си забелязала децата на каишки разпределят много неправилно тежестта на тялото си. Забелязала ли си, как се накланят напред и реално майката ги държи. По този начин не се учат, а биват влачени.
Мисля, че ортопед може да разясни най-добре.

Раиса, би моите рекорди по глупави неща, които съм си причинала сама. Как си проби корема сама бе момиче? Аз това да го направя трябва да съм на мноооогооо твърд алкохол.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #208 -: Март 26, 2011, 00:19:29 am »
На синеочко Ники и 3 табели "зло бебе" да му сложат, няма кой да с върже!  :)
Как го пробих...акъл море-глава шамандура ! Не знам, ей така реших...взех една по-голяма игла и готово. После си взех АБ крем и обеца. Много ме е яд, но...
Поне корема ми е хубав и дупката е малка, та не си личи много.
За коланите, мислех че тази поза се получава от това че детето се стреми да се затича, а коланите го дърпат назад.
И друго да те питам - плануваше да ползваш еко пелени, какво стана ?

Викето, точно това си мислех и аз...че почти няма майки с опит в това отношение, понеже не им харесва. Ако бяха продупчили ушите на децата си със сигурност щяха да знаят всички подробности, понеже четат и се интересуват. ( с малки изключения в мое лице ).


*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #209 -: Март 26, 2011, 00:39:16 am »
При мен, ползването на еко пелени, се увенча с печален провал, за разлика от моя приятелка която е изключително доволна. Хич не можах да им свикна на тия вложки, пелени,и т.н. Иначе е супер удобно, от гледна точка на това, че хвърляш в тоалетната.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #210 -: Март 26, 2011, 00:55:02 am »
Ей, мине се не мине и чекнем обиците :D На моята щерка са пробити, на година и половина. Не беше голяма драма, в началото й беше странно, но после ходеше да се кипри на огледалото. Така че не смятам, че съм направила нещо лошо, като съм й сложила обици. Аз самата имам по две дупки 8) Като се сложат малки обици, които да не са с ръбчета или издатини, то няма опасност да се закачат. Не мисля, че някой ще овеси обици до пъпа на детето си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #211 -: Март 26, 2011, 07:50:33 am »
Разкажете повече за памперс гащите, не съм купувала и не знам какво представляват, а малкия е такова шило, че навънка е много трудно с памперсите. Каква марка и къде ги намирате?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #212 -: Март 26, 2011, 08:12:55 am »
shanoar, памперс гащите преставляват ТОВА
Но според мен, те са подходящи за бебе след като е навършило годинка!
Има размери, като е при памперсите, но аз съм купувала след 5ца (10-14кг),
за по-малък размер трябва да се провери!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #213 -: Март 26, 2011, 08:29:08 am »
Памперс гащи ползваме за обедния и нощния съм на либеро и на ДМ с делфинчето :lol: :lol: Нямаме случай да са пропуснали, много са удобни. На ДМ най-малкия номер който съм виждала е 4-ка, незнам при другите марки как е, дали има по-малки.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #214 -: Март 26, 2011, 08:35:13 am »
Мерси Мише,Стефи, марката същата ли е като на памперсите?
Как да ги позная, че са гащи-не ми се смейте на глупавия въпрос?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #215 -: Март 26, 2011, 08:47:37 am »
Памперс гащи  на ДМ с делфинчето :lol:

Стефи дай повече инфо за ДМ ?И идея нямам за тях!

shanoar, Libero като пампите,
просто потърси гащи в големите магазини също ги има!
Виж снимка на 6цата ЦЪК
Ще ги разпознаеш най-лесно по легендата,
на пампите има изображение на отворн памперс с лепенки,
гащите са с рисунка на гащички като в предишния ми пост.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #216 -: Март 26, 2011, 09:09:29 am »
Мерси, ще потърся в Кауфланд, вярвам че има. :D
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #217 -: Март 26, 2011, 09:38:24 am »
Мише, това са си тяхна марка мисля, Бейби лов, сини опаковчици пак са по 20 и няколко бройки в пакет, много са хубави, а са значително по евтини от либеро, някъде към 11 лв. е пакета. Пробвай ги, ако имате на близо ДМ, на мен ми е много удобно, защото имат магазин в "нашия МОЛ", както казва Ели :lol:
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #218 -: Март 26, 2011, 09:53:34 am »
Raissa мисля лятото да е, когато съхнат бързо нещата, че ми отрязаха мераците за сушилня и нъъъъццц, едно пране два дни съхне :)
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #219 -: Март 26, 2011, 10:19:58 am »
Фифа, каква терапия имахте за гъшата кожа? Аз все очаквах, че ще се израсте този проблем, но на Мони ръцете са вече като шкурка.
Да си повторя въпроса аз, не се отказвам ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde