0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #180 -: Март 25, 2011, 18:15:46 pm »
Пробих ушите на дъщеря ми в първи клас, по нейно желание. Немалка роля изигра и моята майка, която беше приготвила златните обеци няколко години преди това и не пропусна да го каже поне 16 пъти пред детето :lol: След няколко месеца едната обеца мистериозно изчезна.

Другата баба пък реши, че трябва да й купи масивна златна гривна, въпреки моите протести. Гривната не издържа и един месец - и тя изчезна безследно. Казах на баба й следващия път да й купи по-голяма  :lol:

Аз не бих си кичила детето с бижута, може би защото аз самата не обичам да нося, но това е лично мнение, разбира се - всеки си преценява сам за собственото дете.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #181 -: Март 25, 2011, 18:29:41 pm »
Майка ми ужасно искаше да ми пробие ушите. Направи го (заведе ме) като бях втори клас. Така си стоят тия дупки - ами, това бижу не го възприех, даже се дразня, че имам дупки, защото така ми загрозяват прекрасните уши  :lol: :lol: :lol: Не че се вижда от прекрасната ми коса  :lol: :lol: :lol:. А имам приятелки, които се чувстват голи, ако излязат без обеци... Не знам дали е навик или просто харесват.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #182 -: Март 25, 2011, 18:43:54 pm »
Леле, много сте писали този път, хехе :)

За кенгуруто. На мен лично ми е от голяма полза. Не слагам дъщеря си в кенгуру у дома, но навън често сме в него. Особено, когато ходим да пазаруваме в големи магазини. Това за носенето на ръце също не го признавам. Права е Стефи. Всички ми мрънкаха как като гушкам Никол, докато има колики, ще я науча на ръце. Пълни глупости. Детето просто си има нужда от мен, когато не му е добре. Сега не иска гушкане, а някой да играе с нея. Стои си и в количката, и в шезлонга, и в люлката и много се кефи. Много рядко иска да я гушкам. Най-вече, когато се умори и и се доспи :)  

За пробиването на уши. И аз нямам намерение да ги пробивам. Когато Ники порастне и поиска тогава. :)
« Последна редакция: Март 25, 2011, 18:49:10 pm от Раши »


*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #183 -: Март 25, 2011, 19:36:26 pm »
И аз искам да имам тази дилема - да слагам обици или не  8)
Абе те бабите нека ви подаряват, вие прибирайте, пък ако искате ги слагайте. Мен ме кефят обиците (аз да нося), дори и пъпа си пробих преди години. Естествено сега не съм я сложила пак, защото просто корема ми не е за показване  :lol:
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #184 -: Март 25, 2011, 19:43:14 pm »
Миме, освен да ти пожелая да те застигнат тези дилеми 8) :lol:
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #185 -: Март 25, 2011, 19:48:28 pm »
Миме, освен да ти пожелая да те застигнат тези дилеми 8) :lol:

и от мен :) хе хе


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #186 -: Март 25, 2011, 19:50:22 pm »
Аз ползвам този аспиратор на Маример и съм много доволна. Направо се родих !
Дария имаше секрети, течни и вътре в носа...хъркаше и се давеше нощем, а носа и изглеждаше чист ( клечки и обекновен аспиратор не вършеха никаква работа ). Сега капвам разтвор и после дърпам с аспиратора. Много е удобно, че можеш сам да предцениш с каква сила да дърпаш.

И аз обеци не харесвам на малки деца. Идва ми малко кич.
А за корема...най-голямата ми грешка ! Пробих си дупка на 15 год, на 16 махнах обецата...вече не ми харесваше подобно нещо и сега до ден днешен си имам дупката !
Пак добре де...ако си бях сложила някой татус, драмата ми сега щеше да е далеч по-голяма.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #187 -: Март 25, 2011, 20:00:17 pm »
Раиса, и аз се радвам, че докато събера пари за татус,ми дойде акъла в главата.
Бях на 15 и спестявах от закуски :lol:,та добре че бях лакомия, и не вървеше бързо спестяването.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #188 -: Март 25, 2011, 20:01:40 pm »
Аз ако ви кажа как си пробих ушите...айде няма, че ще се отречете от мен. Иска ми се баба да ми беше позволила да си пробия ушите като по-малка, но тя беше против.
И аз имах мераци да си пробивам пъпа, имам хубав корем, дори и сега, но вече не ми изглежда красиво.
Аспиратора на Маример е страхотен!

Ние сме в нов, кофти период. След третата лъжичка вади храната от устатата, разглежда я, размазва я навсякъде и каквото е останало пак опитва да го върне в устата!Ужас, дано бързо мине мажещия период, че две дървета умряха вече заради нашите салфетки!

Мами, как да процедирам в парка? Ники иска да пълзи в парка, сещате се, че не става. Но не иска да му обуя буйките и да вървим. И в нас не иска помощ, ходи сам по мебелите, ама навън няма мебели, няма как да ходи, а като го държа ме бута. Резултата - нерви, пищене, дране, че не го пускам, дране, че го обувам и накрая дране, че го връщам в количката. Ще викнат социалните накрая заради тия ревове.

mimi26 желая ти да имаш такива дилеми :)
[/url][/url]
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #189 -: Март 25, 2011, 20:04:30 pm »
Жаси, защо не пробваш с каишки
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #190 -: Март 25, 2011, 20:08:30 pm »
Раиса, и аз се радвам, че докато събера пари за татус,ми дойде акъла в главата.
Бях на 15 и спестявах от закуски :lol:,та добре че бях лакомия, и не вървеше бързо спестяването.

 :lol: А казват че да си лаком било лошо !

Жаси, а защо не пробваш с наморниците ?  :lol: Не знам как се казват тези каиши, с които придържат прохождащи деца.
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #191 -: Март 25, 2011, 20:09:59 pm »
Аз ако ви кажа как си пробих ушите...айде няма, че ще се отречете от мен.
Кажи Вени ,и аз ще си кажа :) Сестра ми с нагрята игла и спирт, аз в 11 тя в 9 клас :) Нашите разбраха вечерта :)Деца, не опитвайте това у дома!
Иначе за обеци още се въздържам, ако много пожелае ще й ги пробия. И мен като мармота ме е страх от инциденти с обеци докато се боричкат като са малки. Да не говорим, че като расте и дупката може да се измести. Но пък предпочитам да ги пробие с мен, от медицинско лице, а не както в моя случай, което осъзнавам, че е много опасно. Не зная дали това има значение или развих алергия от метал, но и сега не мога да нося обеци освен ако не са благороден метал и въпреки това много ме дразнят и нямам търпение да ги сваля. Не е моя тип това украшение :)
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #192 -: Март 25, 2011, 20:42:02 pm »
Ива беше на годинка когато и пробих ушите,импулсивно решение.Бяхме на разходка и на връщане минахме през един фризьорски  салон,където пробиват уши и го направихме.Детето няма никакъв спомен сега,а тогава какъв рев беше,особено на второто ушенце,защото знае какво ще следва.Ами сега като и гледам снимките,ми много си е сладко детето с обичките,те са едни мънички бебешки,много са и хубава-нали си е моята Ива!
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #193 -: Март 25, 2011, 20:56:55 pm »
Ооо ама да не си помислите, че като съм против пробиването на ушите на децата, аз нямам няколко дупки по моите :lol: И аз като при дони имам на едното ухо 3, пробити по същия начин, с обикновена нагорещена игла от добри приятели  :lol::oops:
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #194 -: Март 25, 2011, 21:37:56 pm »
А,Стефи и аз така.На едното ухо имам 3 дупки,две от които са пробити на ученически лагер с обикновенна игла за шиене,кибрит и одеколон за дезинфекция.Така,че и на нашите деца няма да им избяга,едва ли ще правят нещо по-различно от това което ние правехме.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #195 -: Март 25, 2011, 21:45:53 pm »
cygnus , Ти поне си ползвала спирт...
Лято, жега, Пловдив, бира+диня 'щото от жегата не ти се яде и с най-добрата ми приятелка кво да пра'им...то с лед нямало да се усеща и да боли. Верно не се усещаше, докато минаха 8 часа и не си легнах. Тогава се усети. Как не стана инфекция не знам. Може би заради нагорещената игла.

Раиска, мислих си за каишки, ама нали водят до изкълчване на тазобедрените стави и ме е страх, много ме е страх.

pimi  грешиш, много по-различни неща ще правят. Не знам до къде ще стигнат нещата, но това което гледам като днешни тийнове и деца няма нищо общо с това, което бях аз само преди десетина години. Затова ако само си дупчат ушите с игли ще се радвам. Другите неща са страшни, другите.
И моля, някой да ми обясни каква е тази лудост на Емотата и Готик момичета и епилирани момчета?
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #196 -: Март 25, 2011, 22:06:48 pm »
Ама и ние го ударихме на приказка - на кой какво му харесва.  :) То си е въпрос на вкус...Момичето по-скоро попита кога е добре, кога най-рано може, от медицинска гледна точка. Аз нямам идея, предполагам хората които дупчат ще знаят ( евентуално ).

И аз пъпа си го продупчих сама...няма такава тъпотия.

Жаси, изобщо не знаех за каишките...виждам около нас няколко жени ползват такива. Но те нали прихващат детето откъм гърдите...защо пък тазобедрените стави ?
А може и тук да е въпрос на мнение. Аз четох доста мнения против бънджи/проходилка, а когато попитах ортопеда - той каза, че няма проблем.

*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #197 -: Март 25, 2011, 22:09:07 pm »
А аз като си пробих допълнителните дупки, по описания вече начин, ходех с лепенка на ухото, за да не разберат нашите  :lol: Е много дълго не разбраха.
Като стане дума за обеци и винаги се сещам за баща ми, които с повод и без повтаряше "само да не ми доведе някой с дълга коса, обеци и татуировка". Е познайте какъв му се падна?
*
Re: Първопролетна седмица 21.03 - 27.03. 2011г
« Отговор #199 -: Март 25, 2011, 22:33:46 pm »
Раиске, кви намордници бре душа :lol:
И една табелка "внимание зло бебе"