0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #60 -: Август 20, 2010, 15:32:30 pm »
Момичета, преди седмица видах в магазин "Премаман" на бул. Тодор Александров, точно зад Булбанк да продават фетални доплери за стотина и нещо лева.
Танита, мисля,че това, което все още разгаря страстите и ядосва момичетата, а и мен /макар и от вчера да преглъщам това, което точно бих написала в името на мира/, не е същността на забележката/макар и нея да не разбирам напълно/, а тонът- беше отвратителен, груб, унизителен. И след като Monkey  се извини, май не е лоша идея и някой друг да помисли за същото...
Спокоен уикенд на всички!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #61 -: Август 20, 2010, 16:29:23 pm »
Вижте момичета,нека кажа за последно нещо по темата,ама наистина за последно.Днешния пост нямах намерение да го пиша,и да се разваля и тази темичка.....но,след като ми беше обяснено че за линкове няма проблем ,а във същото време се премахват ,за какво говорим??? За честност,за лоялност която я търсят но не я дават ,за какво???
 Някой посочи надписа ми на профила.
Ами да аз съм обидена и ми е болно ,че някой реши че искам да се фукам казвайки на другите че няма да го имат или че го нямат за момента........ами да болно ми е и дори заядливо да изглежда ,аз все още съм засегната.
 За извинение не съм се и надявала,аз настина се извиних и тук публично,и на лични обясних че ,да съгласна съм за толкова видната снимка и казах че съжалява за несъобразяването,нооо пак нищо.
 Ами да и лентичка вече не искам да си слагам ,поради причината че и тя представлява моето коремче,целият кеф от това че се записах в бременната тема изчезна,няма линийка с която да си пълня Моите очи и сърце,няма линкове сега..... ами да обидена съм и определено не ми е кеф вече.Ще спра единствено заради една приятелка,която уважавам и не искам да я ядосвам (с това че аз се ядосвам).
 И още нещо не искам да обидя никой с написаното,но видях че имаше въпроси към мен и реших да отговоря.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #62 -: Август 20, 2010, 16:32:43 pm »
аз се чудя защо никой няма в тема 64 а то имало вече тема 66. така е като 2 дни не съм влизала:) аз от горещините май не се чуватвам много добре, на 2 пъти вечер с мъжа ми излизаме на разходка и ми причернява и добре че той е до мен та ме задържи за да не се сгромолясам. първия път много се уплаших, но сега знам че преминава за минутка.
с изчислението на термина и аз много не съм наясно, но мисля че седмица поо рано или по късно няма значение, важно е бебето да е живо и здраво.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #63 -: Август 20, 2010, 16:35:41 pm »
Момичета, нека оставим темата на бременните да си тече в обичайното русло, поради което ви моля за съдействие.

Всеки има право да си изрази мнението и има възможност да го направи в тази тема : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43330.msg743054#msg743054
Също там beast вече е обяснил какви действия имате право да предприемете, ако имате забележки към модераторите.

Разчитам да ме разберете правилно и предварително ви благодаря.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #64 -: Август 20, 2010, 17:05:36 pm »
Раиска, да те върна към един стар спор, дето водихме с теб - за температурите в София и употребата на слинг през август. Честна дума, няма как да се ползва подобно нещо в момента. Ще изчакам поне до края на септември, като гледам, иначе и двамата с дребния ще умрем от топлинен удар  :?

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #65 -: Август 20, 2010, 17:24:40 pm »
Раиска, да те върна към един стар спор, дето водихме с теб - за температурите в София и употребата на слинг през август. Честна дума, няма как да се ползва подобно нещо в момента. Ще изчакам поне до края на септември, като гледам, иначе и двамата с дребния ще умрем от топлинен удар  :?

 :lol: :lol: :lol: Така е мила, пазете се много с бебчо от жегите и Не ползвайте слинг! освен ако не излизате на разходки към 11 вечерта  :D аз тогава излизам с кучето и се живее...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #66 -: Август 20, 2010, 17:59:51 pm »
nikolina-pikolina, не зная дали е заради разширяването на таза, тъй като май ми е рано, но моите усещания са в ставите на таза. Току пукат и понаболяват.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #67 -: Август 20, 2010, 18:05:24 pm »
Наистина не е за слинг навън. Обаче ви завиждам за това, че може да изкарате новородено бебе по боси крачета и боди с къс ръкав. Моята дама няма да я огрее таз благинка - да си синтезира сама вит.Д-то още от самото начало. Ама какво да се прави, такъв й бил късмета.
Я да ви питам, ако се возите по градскиОт транспорт, отстъпват ли ви? Аз съм приятно изненадана - или народа се променя или имам много трагичен вид  :lol:  :lol:  :lol:
Аааа, щях да забравя - днес си купих нощница за болницата. ако приемате съвети - носете си нещо тип "рокличка" с презрамки. миналия път се прекарах с една с ръкави и без копчета, та анестезиолога се чудеше как да ми сложи упойката без да ме съблече. да не говорим, че кърменето с тоя тип дрeха беше causa perduta  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #68 -: Август 20, 2010, 18:16:00 pm »
 :lol: Дианка споко, не си толкова трагична - и на мен ми отстъпват когато се возя.
Макар че...може и аз да изглеждам много трагично  :lol:
Даже ! ми дадоха ред в Бодимед ! Една жена ме съпроводи покрай цялата опашка ( около 20-25 човека ) та най-отпред. Аз сама не смеех, пък то се оказа лесна задачка - никой не ни наби  :lol:
Явно народа изтрещява в жегите  :lol:
На лекциите казаха, че е добре нощницата да има копчета отпред за да е по-лесно с кърменето.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #69 -: Август 20, 2010, 18:27:16 pm »
Здравейте! Да се запиша и аз в темата.
Имам едно питане. От как съм забременяла не са спрели да ме сърбят гърдите и корема, и постоянно ми заглъхва едното ухо. Лекарката ми каза, че е нормално, но някоя от има ли подобни "проблеми"!?

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #70 -: Август 20, 2010, 19:25:23 pm »
Адито, при мен заглъхна едното ухо, но аз си имам проблеми с него, тъй като набира ушна кал. Отидох и ми промиха ухото.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #71 -: Август 20, 2010, 19:45:40 pm »
Адито, на мен до към 4ти месец ушите ми бяха постоянно заглъхнали, казаха ми, че е от ниско кръвно, после се оправиха, сега само от време на време заглъхват. А корема и гърдите те сърбят понеже кожата се разтяга, хубаво е да се мажеш с нещо.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #72 -: Август 20, 2010, 20:09:13 pm »
Като се заговори за мазане да ви питам какво използвате?Аз си взех крема против стрии на чико за цяло тяло, обаче корема си ме сърби и имам чувството, че крема не овлажнява добре.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #73 -: Август 20, 2010, 20:15:37 pm »
Аз се мажа с Vichy и досега нито сърбежи имам, нито пък стрии са ми избили. За сега само гърди мажа, понеже корем още нямам.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #74 -: Август 20, 2010, 20:21:06 pm »
Jbrul,
още ти е рано да ти избият стрии, моите избиха 16г.с., а преди това също се мазах с  Vichy. После смених на Мустела и като че ли съм по-доволна.  Vichy не свърши никаква работа.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #75 -: Август 20, 2010, 20:26:10 pm »
Много е относително и кожата ви каква е ,аз към края на 3 ти месец се нацепих на дупето  8O ,ужасно е ,с качен само 1 килограм  8O.Не можех да повярвам,и започнах мазане яко.Сега пак съм поспряла че в жегата направо пламвам,но скоро ще почна пак че май е време.
 
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #76 -: Август 20, 2010, 20:34:16 pm »
Lucky , доколкото съм говорила с раждали жени за мазила - явно всичко си е до кожа в крайна сметка. Някои се мазали с едно и им избили стрии, други се мазали със същото и нямали стрии, трети с нищо не се мазали и нямали... Аз като избирах марка, минах през всички споменавани най-често по форумите и все различни бяха мненията. Моята дерматоложка по този въпрос ми каза, че най-важното е кожата ми да е максимално хидратирана, а какво ще стане накрая никой не знаел, та за това в аптеката хванах за ушите това Vichy и мажа ли мажа...  :lol: При напредване на бременността обаче, ми казаха че било по-добре да се мине на нещо във вид на масажно олио, а не кремообразно. Като ми изплува обаче на коя марка беше въпросния серум май се водеше - ще пиша пак, сега просто ми бяга фирмата...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #77 -: Август 20, 2010, 21:07:12 pm »
Да, явно си е до кожа. Аз в началото си взех Vichy, още не съм го измазала, после взех и Мустелата, но тя ми е много мазна, ползвам Vichy-то сутрин, а Мустелата за вечерта, засега нямам стрии, въпреки, че не се мажа всеки ден, но корема ми е още малък и съм качила 1 кг. Купих си и едно олио, но още не съм започнала да го ползвам.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #78 -: Август 20, 2010, 21:58:36 pm »
По принцип и моята информация е, че всичко е до... кожа. АГ-то ме посъветва да си взема най-обикновено бебешко олио, личната лекарка и дерматолога подкрепиха идеята. За момента се мажа само с него, пък каквото стане :)

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #79 -: Август 20, 2010, 22:24:41 pm »
Да много зависи от кожата. На мен ми се появиха до сега само по гърдите.
Някъде четох, че тези кремове и олиата само облекчавали сърбежа, който предизвикват стриите. Самите стрии се образували по-надълбоко и затова мазилата не били много ефикасни.