0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #160 -: Август 06, 2008, 11:30:05 am »
Как, защо 18? Тези градове които сме посочили ни ги продиктува социалната работничка. Казахме и че искаме всички градове. Тя пита дали имаме възможност да пътуваме до всеки един град и ние нямаме проблем с това, затова и така поискахме. Тя ни ги продиктува, после след месец ни вика да поправяме, че сме сбъркали някакъв град и така - освен, че ни забави цял месец, сега ми става ясно, че има и още градове - така ли е?
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #161 -: Август 06, 2008, 11:32:12 am »
Можеш ли да ми напишеш колко точно дирекции има за да отида и да я разкъсам на парчета нашата социална, защото тя явно не знае.
Re: Практически съвети
« Отговор #162 -: Август 06, 2008, 11:42:09 am »
Виж тук:

ef.mlsp.government.bg/gf.php?id=1794
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Практически съвети
« Отговор #163 -: Август 06, 2008, 11:43:10 am »
Ами колкото области има, толкова и дирекции. Ние не изброявахме поименно, а написахме "Всички регионални дирекции"
*
Re: Практически съвети
« Отговор #164 -: Август 06, 2008, 12:32:10 pm »
Долното да не ми се брои за черна точка:

"ПАТКА С ПАТКА" - това за вашата социална.

Виж, капчицата ти е пратила брошура с адресите и телефоните
В очакване ....
Re: Практически съвети
« Отговор #165 -: Август 06, 2008, 12:41:33 pm »
Долното да не ми се брои за черна точка:

"ПАТКА С ПАТКА" - това за вашата социална.

Иди убий социалната, но преди това си пуснете искане за промяна и пожелайте да бъдете вписани във всички регионални дирекции.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #166 -: Август 06, 2008, 13:54:07 pm »
Момичета, обадих се на социалната и тя направо блокира - утре с мъжа ми ще ходим при нея да подновим данните. Като стана въпрос за това - вече се чудя дали да не променим и изискванията относно детенце. Сега сме писали, че искаме дете без претенция за пола/може и близнаци/, от български и турски произход, без здравословни и психически проблеми, а възрастта е от 0 до 1 година - Вие как мислите имаме ли шанс с тези изисквания или можем да променим нещо?
Re: Практически съвети
« Отговор #167 -: Август 06, 2008, 14:26:36 pm »
Всеки сам решава, какви изисквания да постави за произход. Единственото, което мога да ти кажа, че български или турски произход преведено на български език означава дете, родено в семейство, с известни майка и баща, които са се самоопределили като българи или турци. Баща неизвестен автоматично вади детето от класацията.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Практически съвети
« Отговор #168 -: Август 06, 2008, 15:14:06 pm »
Ми да си разкажа и аз една историйка за приликите. Лежа си аз в болницата за задържане и си говоря с една санитарка за раждането. тя - Как ще раждаш?, аз - Секцио, тя - А първото как го роди?, аз - Ами то първото е осиновено, тя - ААААаа лъжеш ме, той толкова прилича на мъжа ти, не може да е осиновено.

Аз бих и отговорил "Осиновено е и мъжа ми му е баща"
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #169 -: Август 07, 2008, 14:25:21 pm »
 Стела, и ние сме посочили същите изисквания, като в самото начало възрастта беше по-ниска!!! Променихме я от 0-1 годинка!!! Вписани сме през месец юни миналата година във всички регистри!!! Досега имахме едно обаждане за детенце, което отказахме и преживяхме тежко отказа!!! В последствие разбрах, че детенцето е в процедура за осиновяване и малко ми олекна!!! Аз съм се отчаяла, вече година и два месеца мина!!!


*
Re: Практически съвети
« Отговор #170 -: Август 07, 2008, 15:29:19 pm »
Не знам дали въпроса е много уместен,но може ли някой да ми каже горе-долу колко пари излиза едно осиновяване?Просто искам да знам,защото и ние сериозно се замисляме за това и просто искам да съм подготвена и за финансовата страна.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #171 -: Август 07, 2008, 15:36:05 pm »
 Хриска, таксите, които се заплащат са за свидетелство за съдимост, за психо преглед, за удостоверение от нсс, мед. свидетелства и мисля, че в туб диспансера също имаше такса!!! Общо може би около 100 лв.!!! Ако нещо съм пропуснала, нека ме допълни някое момиче!!! Ние ги изготвяхме документите миналата година април месец!!!


*
Re: Практически съвети
« Отговор #172 -: Август 07, 2008, 15:52:57 pm »
Мерси,а аз си мислех,че ще ми трябват хиляди левове! :oops:

Re: Практически съвети
« Отговор #173 -: Август 08, 2008, 13:20:22 pm »
Ако решиш да не караш по законния ред доста хиляди ще ти трябват.
*
Re: Практически съвети
« Отговор #174 -: Август 08, 2008, 13:26:39 pm »
Ако решиш да не караш по законния ред доста хиляди ще ти трябват.
Защо,понякога налага ли се да се стига до там?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Практически съвети
« Отговор #175 -: Август 08, 2008, 13:50:53 pm »
Ако решиш да не караш по законния ред доста хиляди ще ти трябват.
Защо,понякога налага ли се да се стига до там?
Не се налага, стига да не се поддаваш на изкушения! И ако държиш на реда и законността!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Практически съвети
« Отговор #176 -: Август 08, 2008, 14:03:03 pm »
О,аз съм много против тези неща,за нищо на света не бих се подлъгала!

*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #177 -: Август 09, 2008, 13:52:30 pm »
Една от основните фигури която отговаря за осиновяването в нашия град ме попита с какъв доход разполагаме и можем ли да отделяме по 500 лева няколко месеца подред - така щяло да се гледа на нашето семейство с други очи.
Абе тея хора луди ли са, направо се самозабравиха - ние с мъжа ми не искаме да даваме подкупи, искаме това да стане по законния начин.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #178 -: Август 12, 2008, 21:54:59 pm »
Момичета, някоя от Вас осиновила ли е дете на възраст по висока от 1 годинка?
Моля Ви, да ми отговорите, защото ни съветват да вдигнем границата, вместо от 0 до 1 годинка, да пишем от 0 до 2 годинки.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #179 -: Август 12, 2008, 22:05:11 pm »
Моля Ви, някой да ми отговори...