0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #200 -: Март 31, 2014, 00:21:27 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:


 :jump12:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #201 -: Март 31, 2014, 00:28:01 am »
Наистина изглежда странно, но аз като дете си спомням някакви рутинни изследвания и раздаване на ваксини, кръв само от пръста са ни вземали де  :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #202 -: Март 31, 2014, 06:36:58 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:

Аааа, не, по друг начин, урина щели да им вземат  :wink:. Казах и на жената, че това са пълни глупости и хламидия така не се изследва, но тя твърди, че това ще им изследват и туй то  :D. Теодора ще пропусне изследванията, че от вчера кашля, а нощес и температура вдигна, но аз ще се обадя да питам, защото ми е много любопитно.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #203 -: Март 31, 2014, 08:46:40 am »
Да минат на всички със жълто-зелените сополи да им вземат секрет и да им пуснат по една мб, викам аз.  :lol:   Така и така са решили да правят изследвания.


Хахах ..това ми хареса за сопола ..
Дани   това за хламидията направо ме отрепа много ми стана интересно и на мен :)
[/url]
Re: Месечна тема - март
« Отговор #204 -: Март 31, 2014, 09:49:58 am »
Вижте сега нашият последен казус от детската градина и кажете дали съм се смахнала, като възнамерявам да поговоря с госпожата за това или пък...постъпвам като нормална майка:
В петък след градина нашето момче увесило нос, едно такова умислено оклюмало. Като се разговорихме стана ясно, че страда за някаква роля на Малкия принц /за тържеството за завършване на предучилищната/, дето госпожата пробвала три момченца и казала един ден, че той ще я изпълнява, а на следващия "без никакви причина си смени решението". Дала ролята на друго момченце, без да е имало репетиции и без никакво повече пробно казване на репликите. Както беше тъжен, изведнъж избесня, каза че повече нямало да и говори на госпожата щом такава правела "без никаква причина", че му идвало изобщо да не участва в тази пиеска и да не ходи на никакви репетиции и на тържеството дори. Добави и че въпросното момче все "се умилквало като някакво бездомно котенце", ходело при госпожите да го гушкат и пр. и те за това все му давали всички хубави и главни роли /последното е истина за всичките 4 години до сега/.
Ние с баща му разбира се обяснихме, че не е важно точно коя роля ще получи, а как ще си я изпълни и да стане хубаво тържеството като цяло. /Баща му добави, че за нас той си е Малкия ринц и пр./ Детето каза, че знаело, че е така, но е ядосано, защото госпожата го била "подлъгала". Ей тука аз вече не знаех какво точно да отговоря, и рекох, че първо ще трябва да я попитам дали е било точно така и малкия каза - добре, питай я. Тази сутрин беше някаква заместничка, не от нашите учителки и аз имам още малко време да мисля как да постъпя. Вие какво бихме ме посъветвали.
« Последна редакция: Март 31, 2014, 10:18:13 am от hope-love »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #205 -: Март 31, 2014, 09:54:56 am »
......... но аз ще се обадя да питам, защото ми е много любопитно.
То на целия форум ни стана любопитно. :lol:
Но това затвърждава мнението ми, че народа от една страна идея си няма кое как и защо се прави. Но пък от друга яростно защитава грешното си мнение.
Свате, аз по принцип питах, дали може. Иначе ясно - мен са ме оперирали от бебе и опасност за снаха ти няма.
И в този ред на мисли се сетих, че докато бях бременна леля ми ме нахока, че съм прекрачила някакви кабели. На въпроса ми какво от това, тръгна да ми обяснява как щяло да му се увие пъпната връв на детето. А аз се троснах, че ще ме оперират, и да му мисли доктора.  :P
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #206 -: Март 31, 2014, 15:54:58 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #207 -: Март 31, 2014, 15:59:23 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
8O Недоумявам как може да объркаш тези две неща...
« Последна редакция: Март 31, 2014, 16:00:54 pm от Ники »

Re: Месечна тема - март
« Отговор #208 -: Март 31, 2014, 16:08:56 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
8O Недоумявам как може да объркаш тези две неща...

Ти пак си недоумявай, ама някои го умеят  :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #209 -: Март 31, 2014, 16:09:59 pm »
Може, можеее.... много неща може  :lol:
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #210 -: Март 31, 2014, 16:15:12 pm »
сега остава въпроса защо ще изследват урина за чревни паразити?

хоупче, май вече нямаш избор, щом си казала на момчето, че ще питаш.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #211 -: Март 31, 2014, 16:18:54 pm »
сега остава въпроса защо ще изследват урина за чревни паразити?
Че няма да е с урина, ясно, ама те толкова са и разбрали  8)

хоупче, май вече нямаш избор, щом си казала на момчето, че ще питаш.
И аз така мисля, че няма да ти си размине питането.
« Последна редакция: Март 31, 2014, 16:38:44 pm от Ники »

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #212 -: Март 31, 2014, 16:24:15 pm »
тъкмо щях това да напиша,че 100% ще им лепят тиксо за чревни паразити . :lol:
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #213 -: Април 01, 2014, 11:58:46 am »
Момичета, да си излея мъката и тук...Вчера как ми вдигнаха кръвното в нашата ДГ, не е истина направо...
С риск да досадя - ще разкажа подробно ситуацията.
В петък трябваше децата да имат тържество. Сутринта обаче, около 6ч., Константин се събуди, каза, че го боли коремчето и започна да повръща. Около 8 се обадих в градината да ги предупредя. По-късно оттам ми звъннаха, че били общо 5 деца с подобни симптоми, и ще отменят тържеството. Около 11ч. Коко спря да повръща, хапна солетки, пийваше водичка. Виждах, че се оправя и реших да не го водя на лекар.
В петък следобяд, както и събота и неделя всичко беше наред - никакви симптоми.
В понеделник сутринта баща му го води на ДГ, а те отказват да го приемат. Нищо, че нищо му намало, нямали сме бележка от лекар. Ми как да имаме - нито съм го водила в петък, за да има диагноза, нито в понеделник сутринта мога в 7 да взема бележка, че е здрав.
Провалиха ми половин работен ден...Толкова бях бясна, че дори не помня какво точно й наговорих на сестрата - нещо от сорта - за какво ви е това мед. образование, щом не можете да прецените обективното състояние на едно дете - на вас ви трябва човек, който само да подрежда бележките от лекар, за които дори не ви интересува дали са истински, или фалшиви....
Кажете ми, че не съм права, да се успокоя малко, че както съм й набрала...
« Последна редакция: Април 01, 2014, 12:07:43 pm от Nedda »



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #214 -: Април 01, 2014, 12:25:29 pm »
Неда, и при нас дори да е отсъствало детето един ден пак си искат бележка, така че е нормално да ти върнат детето. Нашата лична лекарка също е с много "неудобно" работно време, петък е до обяд а понеделник е сутрин и аз в общи линии като се случи в петък някое от децата да се разболее го завеждам за преглед при нея и си вземам бележка с празна втора дата в случай, че в понеделник е добре просто да попълня датата и детето да иде на градина.
Колкото до фалшивите бележки, това е отделен въпрос... Но до колкото знам сестрата в детската градина не е човека който да прецени след боледуване дали детето е здраво, тя само събира бележките и другото е евентуално да каже, че има симптоми на болно дете и да го върне, но тя не поставя диагнози, в крайна сметка тя не е лекар.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #215 -: Април 01, 2014, 12:44:52 pm »
с халмидията  какво се оказа - не били  компютри ,а  компоти  :lol:


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #216 -: Април 01, 2014, 12:48:44 pm »
Неда, след като 5-6 деца са били с такива симптоми, вирусно ще да е било. Според мен е била права сестрата, че без бележка не може да вземе детето. Тя не е лекар, за да прецени здраво ли е детето. Ти си отговорен родител и не би си завела болно детето, но колко други не са. Та бележките са за това, да докажат здравословното състояние на детето. Друг е въпроса колко са достоверни бележките  8)

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #217 -: Април 01, 2014, 13:45:12 pm »

Добре, де, сигурно е права сестрата. Ама айде сега ми обяснете как теоретично да заведа детето в понеделник сутрин с бележка от лекар, че е здраво, и то като педиатърката ни напр. е втора смяна. И как аз ще си освободя деня, в който няма да съм на работа, за да взема бележка, че ми е ЗДРАВО детето. Болничен няма как да ми дадат, нали? На какво основание ще отсъствам?
Гери, това с празните дати съм го чувала и от други родители, ама това пак си е "неистинска" бележка за мен...
Но явно с цялата ни сбъркана система - това е едно от решенията...



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #218 -: Април 01, 2014, 13:48:35 pm »
Но явно с цялата ни сбъркана система - това е едно от решенията...
Анджък  8)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #219 -: Април 01, 2014, 14:05:44 pm »
историята с мед.бележките, че детето е здраво, е порочна като всичко друго в нашето общество. никой не се интересува дали детето е наистина здраво, а се интересува да прехвърли отговорността от своята глава върху чуждата.

затова си вземи от педиатъра няколко подпечатани бележки за такива случаи и действай според конюнктурата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!