0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мами, помагайте педиатърката ми каза да избера ваксина между Инфаникс, Тетраксим, Тетра-акт-хиб или Пентаксим? Четох из нета отзиви и май клоня към Пентаксим, но много бих искала и вашето мнение, все още съм неориентирана кое е най-доброто за бебчо!
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 20:30:55 pm от jam »
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #1 -: Януари 22, 2010, 14:51:54 pm »
Аз съм се спряла на пентаксим по препоръка на няколко педиатъра и прочетеното във форумите. Честно казано другите, които изброяваш, не съм ги чувала :oops:.
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #2 -: Януари 22, 2010, 15:17:55 pm »
Аз съм за Пентаксим,такава смятам да поставя на моето бебе :)

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #3 -: Януари 22, 2010, 15:23:42 pm »
   :D Масово се препоръчва "Пентаксим" от педиатрите в България.За моето детенце също избрахме горепосочената.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #4 -: Януари 22, 2010, 15:55:35 pm »
Пентаксим. останалите са с по-малко компоненти - тоест, срещу по-малък брой заболявания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #5 -: Януари 23, 2010, 00:20:58 am »
Тетрактхиб също може, но тогава се налага и поставяне на Имовакс по ЗК,т.е две убождания.Пентаксим съдържа безклетъчна коклюшна компонента, с по-малко странични ефекти.Поне това разбрах аз, когато ме интересуваше.И трите ваксини са на една и съща фирма.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 00:27:07 am от _Elfita_ »
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #6 -: Януари 23, 2010, 10:17:19 am »
Ние сме с Инфарикс и преди 4 дни сложихме Симфлорикс. Нямаме странични ефекти. Доволна съм, че се доверих на педиатърката. В началото и аз клонях към Пентаксим.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 17:42:08 pm от Birdie »

[/url]
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #7 -: Януари 26, 2010, 15:41:05 pm »
Пентаксимът е за полиомиелит,дифтерия ,тетанус и коклюш и менингит(но слабо застпена)и се бие 2,3,и 4 месец и се реимунизираш на 1 год и 2 месеца.Докато синфлориксът е пневмококова ваксина.Няма нищо общо.Синфлорикс се бие до 1 год-3 пъти ,а след година 2 пъти в интервал 3 месеца.Аз бих преванар ,но паралелно сме сложили и пентаксим
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #8 -: Януари 26, 2010, 15:50:57 pm »
Още един глас за Пентаксима. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #9 -: Януари 26, 2010, 15:58:16 pm »
Не само казвам че двете ваксини нямат общо,аз съм за пневмококова ваксина,понеже при децата много бързо слиза надоло,а синфлорикс съдържа 10 серотипа тоест е добра.А дали да си бием пентаксим или таз дето влиза по каса ?


п.с. Няма нито едно доказателство до сега че ваксина може да причини аутизъм (каквото и да значи подобна диагноза). Въз основа на това, смятам че е несериозно в толкова отговорен форум като "Зачатие" да се пишат неща не отговарящи на данните, или да се сеят слухове. Затовa и коригирах. Простете.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 20:19:44 pm от Birdie »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #10 -: Януари 26, 2010, 16:17:48 pm »
(от полиомиелитната ваксина в задължителния календар има случаи на аутизъм)

има чушки.
не говорете глупости.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #11 -: Януари 26, 2010, 18:44:28 pm »
има случаи от тази която влиза в миналогодишния календар.Тази година не знам дали са включили пентаксим.Джам не съм наясно каква си по професия ,но аз фармакология съм учила 3 години,за чушки не съм сигурна.Има случаи на аутизъм ,който се е отключил от остарели ваксини.

п.с.Няма досега нито един случай на доказана връзка между "аутизъм" и ваксина.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 20:22:14 pm от Birdie »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #12 -: Януари 26, 2010, 21:12:20 pm »
дай доказателства за това, че има случаи на аутизъм, свързани с "миналогодишната ваксина за полио"? някъде публикации нещо? научни, потвърдени от втори източник? това, което твърдиш, е абсурдно и неверно. дори и не знаеш коя е миналогодишната полио ваксина...

чула си и недочула, да ти кажа.... съществуват дългогодишни спекулации за връзка между ваксина и аутизъм, но НЕ СТАВА дума за полио ваксината "от миналогодишния календар" (която е безклетъчна, убита ваксина, апропо) - а за МПР ваксината! при това, както е написал Бърди, досега няма доказана връзка между аутизъм и ваксина.

не знам колко години си учила фармакология и през всичките тия години само за ваксини и аутизъм ли са те учили, но аз преди да поставя на сина си ваксината против морбили-паротит-рубеола съм чела ежедневно по темата 3 месеца наред, плътно. изринала съм Интернет да търся научни статии за доказателства на такава връзка. не можах да намеря достатъчно убедителни за мен данни.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #13 -: Януари 26, 2010, 21:55:45 pm »
И аз съм за Пентаксим.

Джам фен съм ти :-)


*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #14 -: Януари 26, 2010, 22:53:27 pm »
Това с ваксините ми е любима тема. Няма смисъл да се спори, поне аз в стремежа си да обясня на хората колко е важно да се слагат всички ваксини и на време не постигнах успех. Няма как да убедиш някой в нещо за което той си е навил на пръста, че не е така.
Моите деца имат всички ваксини, включително и Превенар, която навремето купувах от Гърция, защото в Бг не се внасяше още. Всеки сам преценя и носи отговорност за собственото си дете. Но е жалко, когато не сме си направили труда да прочетем и запомним дори името на ваксината и за какво се поставя, много жалко..., но пък знаем че е "вредна" и причинява един куп заболявания...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #15 -: Януари 26, 2010, 22:57:10 pm »
5 години съм посветил на тази тема в Бг Интернет пространство. 5... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #16 -: Януари 26, 2010, 22:59:45 pm »
Да лошо е когато човек пести срества и поставя остарели ваксини ,лошо е и когато си толкова непросветен че не правиш разлика между пневмококова и полиомиелитна,дифтеткокова ваксина.
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #17 -: Януари 26, 2010, 23:33:28 pm »
Аутизмът е психическо заболяване ,което е с генетична обоснованост,но се смята че консерванта ,който се е използвал в старите полиомиелитни ваксини тимеросал има връзка с отключването на този вид болест.Една от причините са точно тежките метали.Stefi радвам се че си пазаруваш от Гърция ,но недей да четеш между редовете.Овчия принцип е малко остарял
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #18 -: Януари 26, 2010, 23:38:21 pm »
Много интересен спор, както винаги.Коя от тези ваксини е толкова "стара"?
Малко в страни от зададения въпрос БЦЖ нова ли е, а Хеп Б?
Стара е морбили, която слагахме на децата 2000 г., е т'ва е стара ваксина.Тогава на момчетата се слагаше само морбили, а на момичетата морбили и рубеола на 12години, без паротит.Старо е и българското ДТК по ЗК, поставя се в плешката и има много странични ефекти.
Капките полиомиелит не се слагат поне от 3 години ако не ме лъже паметта.
*
Re: Каква ваксина да избера?
« Отговор #19 -: Януари 26, 2010, 23:39:33 pm »
Не съм против ваксините.Ваксинирала съм си детето с Пентаксим и Преванар.Няма връзка между Пентаксим и Синфлорикс.Ядосвам се че нашето здравно министерство не е отпуснало пари за хубави ваксини.Това е