0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pep4eto

пионефрит
« -: Май 15, 2006, 17:22:08 pm »
здравейте  а какво представлиава пионефрита и от какво се получава
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
пионефрит
« Отговор #1 -: Май 15, 2006, 18:03:35 pm »
пиелонефритът е бъбречно възпаление. само това знам по темата :oops: а, и че трябва да се лекува, защото може да хронифицира, а това вече е много кофти
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
пионефрит
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 21:28:13 pm »
Здравей мила.пиелонефрит  е възпаление на бъбреците и задължително се прави антибиограма и се лекуваш с антибиотици!!!!!!
При това възпаление има бактерии в урина!!!Трябва на време да се лекува че иначе става хроничен като при мен!Дори могат да се получат изменения в бъбреците ако не го лекуваш!!!!!!!!Но това е друга тема!!!Успех мила и пиши как се развиват нещата при теб!!! :lol:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
пионефрит
« Отговор #3 -: Май 16, 2006, 23:40:34 pm »
Ей, това нещо е много проклето и упорито като заболяване. Особено като се почне борбата с е-коли бактериите. Трябва много внимателно да се лекува от нефролог и с точните антибиотици. Аз доста време се мъча и понякога ставам даже резистентна на антибиотиците. Пожелавам на тези, които имат този проблем адекватно лечение, за да не се стига до усложнения.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
пионефрит
« Отговор #4 -: Май 17, 2006, 10:21:04 am »
Цитат на: aii
Ей, това нещо е много проклето и упорито като заболяване. Особено като се почне борбата с е-коли бактериите. Трябва много внимателно да се лекува от нефролог и с точните антибиотици. Аз доста време се мъча и понякога ставам даже резистентна на антибиотиците. Пожелавам на тези, които имат този проблем адекватно лечение, за да не се стига до усложнения.


Подкрепям мнението и само да добавя в стандартнато изследване на стерилна урина с антибиограма след това не влиза изследването на бактерии и вируса като: хламидия, микоплазма, уреплама. А пиелонефрита може да бъде причинен и от тях, както и комбинация между тях и е-коли. Така че е добре да се направят и тези изследвания и да се действа бързо и качествено с лекарствата и лечението. Пиелонефрита е възпаление на бъбречното легенче причинено от вируси и бактерии (опасно нещо защото при не добро и ефикасно лечение може да стане хроничен или да увреди бъбреците). Успех с лечението!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!