0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rubi-24

Re: вагинални гъбички
« Отговор #160 -: Юни 15, 2009, 19:57:18 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам, дали някой е правил опит да лекува микоплазма с хомеопатия? И дали има ефект? Вече имам втори положштелен резултат и съм пред дилема: АБ или хомеопатия? Ще съм ви благодарна ако някой сподели опита си.
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #161 -: Юни 19, 2009, 11:05:10 am »
 :oops: И аз се обзаведох с екстрите...милите ни гъбички.Е няма такава гадост...Днес ще ходя на преглед,чак ми е неудобно от лекаря.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #162 -: Юни 19, 2009, 18:31:01 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам, дали някой е правил опит да лекува микоплазма с хомеопатия? И дали има ефект? Вече имам втори положштелен резултат и съм пред дилема: АБ или хомеопатия? Ще съм ви благодарна ако някой сподели опита си.
Моята упорита микоплазма не се повлия и от хомеопатия прилагана 3м :D.А АБ изобщо не я уплаши :lol:.Тук имаше тема за микоплазмата може да я прочетеш.
*

    Tiaaa

Re: вагинални гъбички
« Отговор #163 -: Юли 10, 2009, 22:26:04 pm »
Black_rose -Blagodaria ti za infoto. Явно, няма да се лекувам по нормалния начин-ако въобще има лечение, ще пробвам с хомеопатия, дано помогне. А промивките дали помагат
*

    Осъдена душица

Re: вагинални гъбички
« Отговор #164 -: Юли 12, 2009, 19:01:15 pm »
Не съм нова в сайта,но никога не съм се включвала в коментара.Ето че днес съм с прочутият проблем гъбичките.Кажете ми какво е това без секс,без болници от къде ги имам тия същества?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #165 -: Юли 12, 2009, 20:00:42 pm »
От АБ (антибиотик) примерно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #166 -: Юли 12, 2009, 20:06:36 pm »
Продължителен прием на АБ, реакция към прах за пране или омекотител. И още много причини може да има.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #167 -: Октомври 27, 2009, 07:41:19 am »
Здравейте момичета,
направих 2 курса с прием на АБ - единия за бактериална вагиноза, втория за уреаплазма, която лекувах в началото на лятото, но явно без успех. Сигурна съм, че след приема на АБ ще се появят гъбички.

Днес ми е последния ден от вибрамицина, надявам се наистина да е за последно. Смятам да отида на лекар и да поискам да ми изпишат нещо за гъбички защото усещам някакво парене и щипене - какво може да е това? Проблемът е, че в момента съм в цикъл и няма да мога да ползвам свещички, нито мога да си правя промивки.

Отново ще трябва да пия лекарства, искам това да стане докато съм в цикъл защото след това ще се захващам с бебеправене.

Кажете ми за в бъдеще, знаете ли какви промивки мога да си правя профилактично, колко често се правят и с какво? Разбирам, че е желателно да прекратя домашните вани /а аз доста често си ги правя, особенно зимно време/ и чак сега разбирам защо "тъкмо се излекувам и бактериите/гъбичките пак се появяват".

Какво още НЕ трябва да правя? Моля посъветвайте ме, защото се въртя само в един омагьосан кръг, от който не мога да изляза.
Започнах да нося само памучно бельо, имам си собствена кърпа за тоалет, не правя кекс докато съм в цикъл /не знам дали кексенето по време на цикъл увеличава риска от инфекции, но така си мисля/, ще спра ваните, отказвам се и от басейните. Важно е да си потдържаме имунитета, а аз съм със слаба имунна система, дайте съвет ...?
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #168 -: Октомври 27, 2009, 09:38:55 am »
 :( Чоки аз също наскоро лекувах гъбички. Много са упорити.
 За първи път се появиха февруари месец когато пиех антибиотик(имах изолирани еш. коли в вагинален секрет).
 Два три дена след свършване на антибиотика се появиха гъбичките. Изписаха ми Гино- Дактарин 6 глобули. Излекувах се.
  МИналият месец пак се появиха този път направо от нищото. :?
 Започна се с парене, щипене и по-късно гъсто бяло течение без миризма. Отново ми изписаха Гино-Дактарин. Сега се надявам скоро да не се появяват.
Какво правех аз: бельо, кърпи, хавлии (моите и на мъжа ми ) перях при 80,90 градуса.
 След което ги гладех с ютия. Аз започнах да хапвам по-често кисело мляко.
 Купих си от аптеката Biodophilus, Mycopril ( това са пробиотици). Мисля че и те ми помогнаха. Само да знаеш че не се препоръчани при евентуална бременност.
Ето ти малко инфо(на английски ).
http://www.jigsawhealth.com/products/mycopryl.html
Re: вагинални гъбички
« Отговор #169 -: Октомври 28, 2009, 19:02:48 pm »
Като тинейджърка бях с тежко акне,и тогава ми бяха изписали антибиотик по схема,сбогувах се с акнето,но "там" ми стана слабото място при най лекото изстиване,пиене на хапчета проблема се появява.Откакто започнах да правя опити-икси и микробиологията се следи много внимателно ми бяха изписали промивки с Tantum Rosa-едно саше се разтваря в 400мл преварена вода и правиш промивки,определено имаше ефект,и сега от време на време като се сетя го правя,а и струва лев и нещо.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #170 -: Октомври 28, 2009, 21:26:02 pm »
Предписаха ми Дуфликан, 2 капсули през 3 дни. Другата седмица ще ходя на контрола и ще видим какво сме направили.  :wink:
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #171 -: Октомври 29, 2009, 11:03:49 am »
 :)Успех мила ще ги пребориш !!!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #172 -: Октомври 29, 2009, 13:55:17 pm »
Момичета, някой може ли да ми каже за микробиологичното ми изследване че не разбирам нищо. Остава 1 седмица до прегледа (със записан час съм, а резултата е от интернет), та ми е интерено.
Ето това ми изписва там:

Липсват lactobacilli;
Преобл. Гр(-)пръчки (анаероби); 2-3 Leuco/поле; дрожди; Плоски епит.клетки
   
 
 Резултат Нормална аеробна бактериална флора. Candida albicans > 10^5 кл/мл



Аз до колкото разбирам имам гъбички, но защо липсват лактобацили. Заради гъбичките или нещо друго, което това изследване не отразява...

ще се радвам на коментари
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #173 -: Октомври 29, 2009, 22:12:48 pm »
Да мила, имаш кандида и в този случай винаги липсват лактобацили (или са в ограничено количество)! Изписаха ли ти лек-ва?
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #174 -: Октомври 30, 2009, 07:35:02 am »
:)Успех мила ще ги пребориш !!!

Дано! А ти успя ли?
Кажете дали може да си правя някакви профилактични промивки от време на време?. Преди цикъл или след цикъл? Или ако усетя неразположение и че там долу нещо не е наред...
Знам, че трябва да е с преварена вода, но какво да сложа вътре? А дамския душ как да го дизенфекцирам? Веднъж го сварих и той се изкриви целия, видях му цаката  :D
Re: вагинални гъбички
« Отговор #175 -: Октомври 30, 2009, 15:15:25 pm »
Предписаха ми Дуфликан, 2 капсули през 3 дни. Другата седмица ще ходя на контрола и ще видим какво сме направили.  :wink:

Един съвет от препатила с гъбичките и то много !През вечеер , а ако можеш и всяка вечер яж по един грейпфрут , но плод , не натурален сок обаче !!!Ефекта е поразителен !!!
Естествено не е лошо често да си правиш и микробиология , защото са коварна напаст тези гъби !!!
Успех , ще се справиш !!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 15:19:46 pm от evita1717 »
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #176 -: Октомври 30, 2009, 16:40:26 pm »
Кажете дали може да си правя някакви профилактични промивки от време на време?. Преди цикъл или след цикъл? Или ако усетя неразположение и че там долу нещо не е наред...
Профилактичните промивки не са за препоръчване,нарушаваш си микрофлората.
Освен ако не е по предписание на лекар!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #177 -: Ноември 01, 2009, 15:06:42 pm »
Здравейте!Преди 4 месеца ми откриха candida thrush,и ми изписаха мазилото 'Pessary Clotrimazole 500mg'-CANESTEN-да се намажа вечерта вагинално.Какви са тези гъбички-бактерии?Дали съм се излекувала след едно намазване,а и не трябваше ли и мъжа ми  да са лекува ???Благодаря предварително за отговорите
   
Re: вагинални гъбички
« Отговор #178 -: Ноември 01, 2009, 16:49:10 pm »
Искам да вмъкна ,че при кандида не е нужно да липсват или да са недостатъчно лактобацилите,аз имах кандида преди време,но също така и лактобацилите си бяха в супер форма 100 на поле което беше добре за мен.Гадна работа са тва гъбичките,сега май пак имам някакви и вече ми писна незнам как да се справя с тях явно съм по чуствителна или незнам вече  :? :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #179 -: Ноември 01, 2009, 19:08:17 pm »
Мonkey :),не е до чувствителност.

Ето някои съвети,относно храненето,за да не допускаме досадните гъбички:

РЕЖИМ ПРОТИВ ГЪБИЧКИ
ХРАНЕНЕ
   Да се яде натурално кисело мляко, може да се прилага и локално
   Да се яде кафяв ориз, просо и да се вземат добавки с ацидофилус
   Всеки ден да се приемат фибри, напр. Овесени трици
   Да се изключат: плодове, захар и съдържащи дрожди храни
   Да се избягват отлежали сирена, алкохол, шоколад, сушени плодове, ферментирали храни, шунка, масло от ядки, трушии, мед, соев сос, кълнове, захар, оцет и всички изделия с мая.
   Изключете цитрусови и кисели плодове (портокали, лимони, грейпфрут, домати, ананас)
   Да не се консумират храни, съдържащи глутен (от пшеница, овес, ръж и ечемик)
   Да се избягват храни и напитки, стимулиращи секрецията на слуз
   Подсладените газирани напитки и сокове също вредят
   Избягвайте да взимате добавки с желязо докато отмине възпалението
   Пийте дестилирана вода

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари