0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #20 -: Декември 21, 2005, 14:59:27 pm »
[И при всичките тези изследвания нямаш отклонения от нормите, нали така да разбирам написаното от теб.
 

Да, нямам отклонения. Тези "неизяснени" причини могат да побъркат човек. Все си мисля, че е по-кофти да не се открие причина, отколкото да е ясно. Каква е гаранцията, че няма да се повтори пак?
Ама я да не го мисля от сега.
Аз си знам - Нова година, нов късмет!!!!!  :D
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #21 -: Декември 21, 2005, 15:04:13 pm »
Абе що не справих с цитата :?:
Rommi, това горе беше към теб.
*
Ново 20 при мен.
« Отговор #22 -: Декември 22, 2005, 13:58:11 pm »
Тамън се връщам от доктора.

Положението май не се очертава да е хубаво.
Доктора има съмнения за остатъци от хориалните въси.
Много рядко се случвало, въсите са се били развили доста на вътре и при това положение продължават да се хранят и да се кръвоснабдяват. При абразиото не е възможно да се остъргва всичко до дъно без грам остатък.
Голяма съм `късметлийка`.... нямам думи просто.
Пусна ми бета-ЧХГ.
Очертава се вероятноста да се наложи Ре-абразио и поставяне на системи.
Повече нищо не коментираше преди да е видял стойностите на б-ЧХГ.

Ако на някой нещо подобно му се е случвало, пишете ми.
Дажи само да сте чували за нещо такова.
Искам да знам какво ме чака.

Хич не предполагах че такива неща се случват и не очаквах да чуя точно това.
Даже сега не мога да изпитам страх от неизвестното.
Просто ми е странно и се опитвам да асимилирам положението.

Дано да имам повече късмет и всичко да ми се размине леко.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #23 -: Декември 22, 2005, 14:07:06 pm »
Цитат на: Rommi
Тамън се връщам от доктора.

Положението май не се очертава да е хубаво.
Доктора има съмнения за остатъци от хориалните въси.
Много рядко се случвало, въсите са се били развили доста на вътре и при това положение продължават да се хранят и да се кръвоснабдяват. При абразиото не е възможно да се остъргва всичко до дъно без грам остатък.
Голяма съм `късметлийка`.... нямам думи просто.
Пусна ми бета-ЧХГ.
Очертава се вероятноста да се наложи Ре-абразио и поставяне на системи.


Я някой по-компетентен да се включи че и аз се заинтригувах от това което казваш. Доколкото аз знам хориалните въси се образуват точно при абразио и то неколкократно направено и се отстраняват не отново с абразио (или остъргване както аз го разбирам) а по оперативен път. Роми как точно ти откриха тези хориални въси на видеозон ли ги видя с преглед ли или с цветна снимка?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #24 -: Декември 22, 2005, 14:11:16 pm »
Късметлийката, здравей!
Съжалявам за допълнителните притеснения, които ти се стовариха на главата и дано всичко се размине леко!

Не мога да ти кажа нищо компетентно. От личен опит само да ти кажа, че при абразиото при мен не се отстрани целия полип, след това с хистероскопия - при нея вече се гледа с оптика точно какво е положението в кухината - се отстрани останала част. Нямам идеята дали хистероскопията е приложима в твоя случай, но евентуално да попиташ, защото е на практика пак изстъргване с кюрета, но се гледа къде се стърже - сиреч много по-щадящо и ефикасно.

Прегръщам те и ти желая най-добрия възможен развой на нещата! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #25 -: Декември 22, 2005, 14:17:09 pm »
Цитат

Доколкото аз знам хориалните въси се образуват точно при абразио и то неколкократно направено и се отстраняват не отново с абразио (или остъргване както аз го разбирам) а по оперативен път. Роми как точно ти откриха тези хориални въси на видеозон ли ги видя с преглед ли или с цветна снимка?


Не не ги е видял, а такова предположение изказа.
На УЗИто се виждаше нещо си в матката и това беше предположението.
НО преди да види б-ЧХГ не искаше нищо да коментира.

Питах какво ми предстои и какво ме чака.
Но за това ще говорим чак утре като се види резултата.
Сега абсолютно нищо повече не знам.
Дори не знам колко лошо може да е лошото.
Даже не мога да се изплаша.
Опитвам се да разъждавам трезво.

П.п. абе на вас дира работи ли ви? 100 пъти исках да пиша там и все ме изхвърля. Днес май нищо не е наред при мен.[/quote]
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #26 -: Декември 22, 2005, 14:21:44 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Късметлийката, здравей!
Съжалявам за допълнителните притеснения, които ти се стовариха на главата и дано всичко се размине леко!

Не мога да ти кажа нищо компетентно. От личен опит само да ти кажа, че при абразиото при мен не се отстрани целия полип, след това с хистероскопия - при нея вече се гледа с оптика точно какво е положението в кухината - се отстрани останала част. Нямам идеята дали хистероскопията е приложима в твоя случай, но евентуално да попиташ, защото е на практика пак изстъргване с кюрета, но се гледа къде се стърже - сиреч много по-щадящо и ефикасно.

Прегръщам те и ти желая най-добрия възможен развой на нещата! :D


Фрешке, много ти благодаря че ми го казваш това за хистероскопията.
Обезателно утре ще питам дали в моя случай е приложимо.
Предполагам че доктора нищо повече не каза защото сега щеше да бъде в сферата на гаденето .... и за да не ме плаши излишно.
Утре ще говорим какво точно ми предстои.

Приемам всякакви преложения какви точно въпроси да зававам...
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #27 -: Декември 22, 2005, 14:22:42 pm »
Цитат на: Rommi

П.п. абе на вас дира работи ли ви? 100 пъти исках да пиша там и все ме изхвърля. Днес май нищо не е наред при мен.
[/quote]
Дира е болен от седмици и всяко мнение се публикува с многократни опити...

Роми, нищо не разбирам от тези въси, но се надявам всичко да се оправи по възможно най-бързия и лек начин. Цунки :balk_21:
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #28 -: Декември 22, 2005, 14:28:56 pm »
Сори Румка, и аз не мога да изкажа компетентно мнение по въпроса, но стискам палци всичко да се размине по най-лекия начин :bighug:
*
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #29 -: Декември 22, 2005, 14:31:06 pm »
Добре че ми каза за дира. Ще продължава да пробвам.

Хориалните въси... са нещо като първичната кръвоносна система на плода. Представам си ги като капилярчета, макар и не точно така. Преди да се образува плацентата чрез тях се храни ембриончето. После като има плацента, май пак ги има... не знам точно.
Кръвта на майката и на плода не се смесват. Циркулират си отделно. И точно тия въси отговарят за това. От едната страна е кръвта на майката, от другата е кръвта на плода. Нещо такова....

За сега единственото което разбрах е че има вероятност да има остатъци, което не е хич хубаво.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #30 -: Декември 22, 2005, 14:41:53 pm »
Цитат на: Rommi
Хориалните въси... са нещо като първичната кръвоносна система на плода. Представам си ги като капилярчета, макар и не точно така. Преди да се образува плацентата чрез тях се храни ембриончето. После като има плацента, май пак ги има... не знам точно.
Кръвта на майката и на плода не се смесват. Циркулират си отделно. И точно тия въси отговарят за това. От едната страна е кръвта на майката, от другата е кръвта на плода. Нещо такова....

За сега единственото което разбрах е че има вероятност да има остатъци, което не е хич хубаво.


Ох аз от толкова много информация изпръщях вече на цяло дано не съм те уплашила. Съжалявам ако е така. Но аз си мислех за нещо друго. Един вид срастване на матката което се получава след многократни аборти. Това са много тънки сраствания като множество нишки и те също могат да са причина за нанамиране на бременност. Тъй като аз чета в руски сайтове основно понякога се бъркам в термините. Има и такива които са еднакви, но има и такива които са различни по значение. Съжалявам още веднъж.  :sorry: Но това с остатъциет е напълно възможно, но не давай да те стържат повторно без да са 100% сигурни в диагнозата си. Успех!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #31 -: Декември 22, 2005, 14:50:57 pm »
Цитат на: Rommi
Хориалните въси... са нещо като първичната кръвоносна система на плода. Представам си ги като капилярчета, макар и не точно така. Преди да се образува плацентата чрез тях се храни ембриончето.
Не,че нещо ще ти помогна,но на мен пък ми казаха,че при мен/заради генетичните проблеми/тези капилярчета,които хранят плода/докато се образува плацента/се запушват,получава се недостиг на храна и плода умира.
Мисля,че тези,които описваш са същите.Съжалявам,нищо не ти помагам с това,но това знам.
Успокой се,надявам се,че не е толкова страшно.Успех,миличка!
*
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #32 -: Декември 22, 2005, 14:52:24 pm »
Цитат
Ох аз от толкова много информация изпръщях вече на цяло дано не съм те уплашила. Съжалявам ако е така. Но аз си мислех за нещо друго. Един вид срастване на матката което се получава след многократни аборти.


Не си ме уплашила. Не се притеснявай за това.
Ама по въпроса за срестванията.. ако пак ме абразират, това си е намеса  и то за кратък период и май се увеличава опасността да се появят сраствания. Дали е така или се бъркам?
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #33 -: Декември 22, 2005, 15:24:16 pm »
Цитат на: Rommi
Не си ме уплашила. Не се притеснявай за това.
Ама по въпроса за срестванията.. ако пак ме абразират, това си е намеса  и то за кратък период и май се увеличава опасността да се появят сраствания. Дали е така или се бъркам?


Не не се бъркаш. Но проблема не е в периода че е кратък, а че просто става твърде много тази външна намеса. Аз имам 2 кюртажа като втория беше зверски (оставили ме в ръцете на някакъв стажант при условие че имам само една тръба и след това развих силно възпаление) и една операция от извънматочна. Сега имаше съмнения за сраствания но цветната снимка не показа такива. Ала когато нямаш избор трябва да се направи. Успокой се като си в добри ръце няма да има проблеми. Успех
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #34 -: Декември 22, 2005, 15:28:10 pm »
Цитат на: Rommi
Цитат
Ох аз от толкова много информация изпръщях вече на цяло дано не съм те уплашила. Съжалявам ако е така. Но аз си мислех за нещо друго. Един вид срастване на матката което се получава след многократни аборти.


Не си ме уплашила. Не се притеснявай за това.
Ама по въпроса за срестванията.. ако пак ме абразират, това си е намеса  и то за кратък период и май се увеличава опасността да се появят сраствания. Дали е така или се бъркам?


Ромми, дано ти се размине повторна интервенция, но за срастванията от личен опит мога да ти кажа следното:
Имам коремна операция 2000г., лапаро 2005 доказа, че няма нито едно срастване;
Имам две абразио 2000 и 2001, хистероскопията 2005 показа, че няма никакви сраствания и проблеми.

Така че от това не се притеснявай, ако всичко се направи кадърно, ще си ОК!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #35 -: Декември 22, 2005, 15:34:50 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: Rommi
Не си ме уплашила. Не се притеснявай за това.
Ама по въпроса за срестванията.. ако пак ме абразират, това си е намеса  и то за кратък период и май се увеличава опасността да се появят сраствания. Дали е така или се бъркам?


Не не се бъркаш. Но проблема не е в периода че е кратък, а че просто става твърде много тази външна намеса. Аз имам 2 кюртажа като втория беше зверски (оставили ме в ръцете на някакъв стажант при условие че имам само една тръба и след това развих силно възпаление) и една операция от извънматочна. Сега имаше съмнения за сраствания но цветната снимка не показа такива. Ала когато нямаш избор трябва да се направи. Успокой се като си в добри ръце няма да има проблеми. Успех


А как да бъда сигурна дали ще съм в добри ръце.
 :balk_144: Даже не знам къде ще ме прати да ми го правят на ново. При същия лекар или при друг.
Мога ли нещо да направя за да се намали опасността от сраствания.
Говоря за след това.
Някакви лекарства или нещо подобно...
По празниците форума сигурно ще опустее и няма да има кой да питам...
Май ще е добре да помисля за физиотерапия или да взема да ида пак на кални бани в Кюстендил.

Ама нека го карам 1 по 1, че толкова напред сега няма смисъл да мисля. И без това нищо не мога да планирам.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Ново 20 при мен.
« Отговор #36 -: Декември 23, 2005, 11:02:35 am »
Цитат на: Rommi
А как да бъда сигурна дали ще съм в добри ръце.
 :balk_144: Даже не знам къде ще ме прати да ми го правят на ново. При същия лекар или при друг.
Мога ли нещо да направя за да се намали опасността от сраствания.
Говоря за след това.
Някакви лекарства или нещо подобно...
По празниците форума сигурно ще опустее и няма да има кой да питам...
Май ще е добре да помисля за физиотерапия или да взема да ида пак на кални бани в Кюстендил.

Ама нека го карам 1 по 1, че толкова напред сега няма смисъл да мисля. И без това нищо не мога да планирам.


Спокойно Роми ще бъдеш в добри ръце. Щом вярваш на лекаря си значи си в добри ръце. А след такова зверско остъргване втория път и развито силно възпаление (стигнало до гнойно) при условия че бях в болницата все още, нямам сраствания така че не се притеснявай важно е обаче да си следиш температурата след това и при най-малкото покачване да да бягаш при докторите за лекарства. Но те обикновенно изписват антибиотици така че няма страшно. Просто аз винаги съм изключение от към отношения с лекарите назнам защо сигурно не съм симпатична. Така че се успокой всичко ще е наред а и то срастването не става за един ден. За калните бани съвета ми е да изчакаш 1-2 месеца след абразиото
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #37 -: Декември 23, 2005, 17:08:17 pm »
Rommi, много се чудя за тези вероятни остатъци при теб. Не за друго, а защото  имам 2 познати, които преживяха аборти, а след това като започна едно кървене - от първия ден на кюретажа та сумати време после. При тях пък обратното - не им спира кръвта. Накрая се оказа, че има остатъци и се наложи повторен кюретаж. Ето, в техния случай пък, показател за остатъците е било това непрекъснато кървене.
Ако си при свестен доктор, много бързо ще се възстановиш после. Но дано не се стига до там. Стискам палци да е няма нищо притеснително и да си спокойна по празниците :)
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #38 -: Декември 28, 2005, 14:35:09 pm »
Честита Коледа мили момичета!!!
С пожелания всички да сме здрави и щастливи.
На мен това ми се падна от баницата, и е точно това което най-много си пожелавах да ми се случи.

Та, накратко малко новини.
Явно късмета този път е бил с мен, и благодаря на всички за стиснатите палци.:)

Оказва се, че все още има някъв остатъчен ефект от бременноста.
В един руски сайт прочетох, че нивото на ЧХГ се връща в норми след 2-3 седмици след хурургическата намеса.
При мен би трябвало 8 седмици след абразиото стойностите вече да се спаднали до отрицателен тест <2.6 mIU/ml
А Кръвния тест показа б-ЧХГ=16 mIU/ml

Това значи че има остатъци от хориалните въси, те се кръвоснабдяват, хранят и произдеждат ЧХГ. Не става въпрос за остатъци от почистването, тогава би имало инфекция и кръвотечение, а за разрастване на въсите към матката.

«...Едно от усложненията на аборта е израждане на епитела на хориалните въси, задържани в маточната кухина...»

“...При мъже и небременни жени повишените концентрации на ЧХГ се явяват достоверен признак за карциномен процес...”

Когато са много х.въси могат да бъдат доста агресивни, защото това си е един вид прекарциномно образувание на което мястото му не е в матката когато няма бременност.

Не е хубаво да ги има, но хубавото в случая е, че при мен стойностите са ниски. Щом не са високи, това на този етап изключва вероятността за най-страшното за което имаше съмнения т.нар.`молла`.
Доста страшнички неща четох после  из нета за това състояние Molar Pregnancy. А четох че системите били всъщност химиотерапия. Не се препоръчва нова бременност минимум една година и такива разни неща.

Вярно че това състояние било доста рядко срещано.
Вярно че при първия преглед това бяха само съмнения, но АЗ държах предваврително да знам всичко което може да ми се случи и ме очкава.
Добре че ЧХГ-то се оказа ниско.
Няма да се налага ре-абразио и системи. Всъщност доста ми олекна от това.

На този етап при мен ще предизвикаме цикала с медикаменти.
И след това отново котрола за б-ЧХГ.
Чакам си с нетърпение цикъла.
Стискайте ми палци.
А после трябва да видя възжможно най-отрицателния кървен тест, за да си отдъхна най-накрая.

От мен – Весело посрещане на Новата Година.
И както се казва: Нова година – нов късмет.
 :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #39 -: Декември 28, 2005, 14:40:07 pm »
Rommi,вярвам,че това късметче не ти се е паднало случайно!Браво,че не е сериозно,много се радвам!Много ти стискам палци,а ти си мисли как хубавата новина е,че страшното е подминато.
Много ти стискам палци!Успех,миличка!И смело напред!
 :kiss: