0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1700 -: Юли 04, 2006, 16:43:05 pm »
Denis, според теб има ли шанс Ову да е днес (или ако е била вчера още по-добре). Знам, че трябва да изчакам Бт да се повиши трайно, но това ще стане в следващите 2-3 дни, а от друга страна само тази вечер ще можем да действаме с мъжа ми:) и ме е страх да не пропуснем момента.
По вероятно е да е днес.
Не направи ли тестове...?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1701 -: Юли 04, 2006, 16:57:45 pm »
Denis, благодаря ти! Значи още има шанс да хванем точния момент.
Не, не съм правила. Този път се бях засилила, но колкото и странно да звучи...мъжът ми ме възпря:), за да не се губел елемента на изненадата:)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1702 -: Юли 04, 2006, 19:27:19 pm »
Денис, би ли коментирала и моята графика. Май не е имало ову. Цикъла ми е мн. нередовен. Този месец ми дойде на 22-я ден. Меря температурата анално с дигитален. Не е точно в един и същи час, но се старая да е + /- 1ч. разлика. На какво може да се дължат ниските ми температурни стойности? Изследвала съм хормоните - в норма са. Тази сутрин си направих експеримент и си измерих и телесната температура която беше 35,6. Това не е ли малко ниска ТТ или може би аз съм с по- ниска температура по принцип?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1703 -: Юли 05, 2006, 07:26:19 am »
Денис, би ли коментирала и моята графика. Май не е имало ову. Цикъла ми е мн. нередовен. Този месец ми дойде на 22-я ден. Меря температурата анално с дигитален. Не е точно в един и същи час, но се старая да е + /- 1ч. разлика. На какво може да се дължат ниските ми температурни стойности? Изследвала съм хормоните - в норма са. Тази сутрин си направих експеримент и си измерих и телесната температура която беше 35,6. Това не е ли малко ниска ТТ или може би аз съм с по- ниска температура по принцип?
До тук графиката ти не показва да е имало овулация. Много е ниска БТ.
А как си със щитовидната жлеза?
Започни да мериш с живачен, може да има проблем и в термометъра?!
Живачният държиш 10 мин.
/35.6 +0,5 =36,1 - нещо не излиза сметката, но може 0,8 градуса да ти е разликата ТТ:БТ/.
На твое место първо проверявам термометъра. След това отивам на ендокринолог.
Винаги ли си била с по-ниска ТТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1704 -: Юли 05, 2006, 09:42:36 am »
 Денис, като имаш време ще ми помогнеш ли? Аз се притеснявам,че БТ стигна едва 37, други месеци не е така. Струва ми се, че не е достатъчно висока. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1705 -: Юли 05, 2006, 12:10:57 pm »
Денис, като имаш време ще ми помогнеш ли? Аз се притеснявам,че БТ стигна едва 37, други месеци не е така. Струва ми се, че не е достатъчно висока. :(
Не съм сигурна дали е имало овулация.
Наистина, ниска е БТ през ЛФ/ако е имало разбира се О./
Провери си първо термометъра, защото може той да е причината.
Ако следващите дни БТ се повиши до 37,2 и се задържи така висока - тогава всичко е наред.
Средната БТ за ФФ при теб е 36,8, разликата ФФ/ЛФ е едва 0,2 - което е недостатъчно, за да се каже, че е имало О.
Има време да се покачи БТ - ако О е била на 14 ден от МЦ/и аз мисля така/ днес е 5 ден след О. По правило БТ трябва да се покачи от 1 до 5 дена след О., но не е проблем и това да стане на 7 ден.
Дано да се повиши. :D
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 13:07:15 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1706 -: Юли 05, 2006, 12:28:49 pm »
Denis, днес БТ е повече от супер:) При това положение Ову кога да я фиксирам – вчера (Б 36.7) или по-предния ден (36.4)?...Не мога да ти опиша колко много искам да стане това бебе! Преди 2 дни ходихме на гости на наши приятели, жената всеки момент ще ражда, и ме пита „Айде бе вие двамата, за кога се пазите...”:(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1707 -: Юли 05, 2006, 13:13:21 pm »
Denis, днес БТ е повече от супер:) При това положение Ову кога да я фиксирам – вчера (Б 36.7) или по-предния ден (36.4)?...Не мога да ти опиша колко много искам да стане това бебе! Преди 2 дни ходихме на гости на наши приятели, жената всеки момент ще ражда, и ме пита „Айде бе вие двамата, за кога се пазите...”:(
Браво! Идеално се е получило с този скок на БТ - според мен О може да е била на 15 ден или на 14 срещи 15.
Поработили сте точно когато трябва :D , дано да е станало миличка, от сърце ти го желая.
 :blowingdust: :babydust: ylinfant :babydust:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1708 -: Юли 05, 2006, 13:19:16 pm »
Ако е имало О., но БТ си остане 37 или най-много 37.1,(чисто хипотетично) това какво би могло да значи недостиг на нещо или недобро ЖТ... питам, защото други месеци когато БТ през 2-та Фаза е били по-висока ми биеха алое инж.
 Ако имаш време и желание ми отговори. Знам,  че всичко ще е в сферата на догатките, но така ориентировъчно.
 Не знам как продължаваш да отговаряш на всички, но ти благодаря, че го правиш  :balk_104:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1709 -: Юли 05, 2006, 13:30:18 pm »
Благодаря ти, Денис, за всичко - и че ми помагаш да си разтълкувам графиките, и за хубавите пожелания! Дано да стане тоя месец, много,много искам.. :babbycarrage: Обаче се чудя защо гърдите ми ме болят толкова отрано - от 2 дни са все едно всеки момент ще ми идва. Това нормално ли е?
« Последна редакция: Юли 05, 2006, 15:51:37 pm от seasmilebg »
*

    sps

  • *
  • 8
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1710 -: Юли 05, 2006, 16:12:30 pm »
 Денис, извинявай много, ако не те притеснява би ли ми погледнала и моята графика доста по различна е от предишните, а и се притеснявам, че БТ не се покачва над 37.00 градуса  :oops:
[/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1711 -: Юли 05, 2006, 17:36:57 pm »
Благодаря ти, Денис, за всичко - и че ми помагаш да си разтълкувам графиките, и за хубавите пожелания! Дано да стане тоя месец, много,много искам.. :babbycarrage: Обаче се чудя защо гърдите ми ме болят толкова отрано - от 2 дни са все едно всеки момент ще ми идва. Това нормално ли е?
Стига си внушава и стига се вглежда /като с лупа/ в себе си. Успокой се и се отпусни. Лято е - мисли за нещо друго , поне се опитай. То с желание ако ставаше??!!
Цитат
все едно всеки момент ще ми идва
- няма да ти дойде скоро - спокойно... :balk_21:

По гърдите изобщо не можеш да отгатнеш дали е станало или не, така че не се залъгвай....

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1712 -: Юли 05, 2006, 17:42:59 pm »
Денис, извинявай много, ако не те притеснява би ли ми погледнала и моята графика доста по различна е от предишните, а и се притеснявам, че БТ не се покачва над 37.00 градуса  :oops:
Не е нужно да се извиняваш, правя го с най-голямо удоволствие :D
Графиката ти е супер.Овулацията според мен може да е била на 15/16 ден (късно вечерта на 15 ден от МЦ) Може и на 16 да е била???!
Има спад на 21 ден от МЦ - но това не е проблем.Нормално е.
Пожелавам ти и стискам палци да е станало  :D
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1713 -: Юли 05, 2006, 18:17:32 pm »
 Денис, моля те, би ли погледнала на предишната страница накрая, когато имаш време :(
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1714 -: Юли 05, 2006, 20:40:48 pm »
Цитат
До тук графиката ти не показва да е имало овулация. Много е ниска БТ.
А как си със щитовидната жлеза?
Започни да мериш с живачен, може да има проблем и в термометъра?!
Живачният държиш 10 мин.
/35.6 +0,5 =36,1 - нещо не излиза сметката, но може 0,8 градуса да ти е разликата ТТ:БТ/.
На твое место първо проверявам термометъра. След това отивам на ендокринолог.
Винаги ли си била с по-ниска ТТ?

Здравей Денис

Извини ме за закъснението, но на службата нямам възможност да пиша. И аз вече незнам къде да търся причината за тази ниска температура. Термометъра ми е нов. И с живачен показва същите стойности. Изследвала съм TSH - 1, 180 /0,49 - 4,67/  А колкото до това дали винаги съм била с по-ниска ТТ - идея си нямам. Не съм я мерила рано сутрин. А през деня примерно си ми е нормална - 36,7. То и БТ през деня ми се покачва и стига до 37 и нещо си, но това не ме грее. Веднъж само реших да си направя експеримент, но нито съм спала необходимите часове, нито съм спазила правилата. Просто така инцидентно стана меренето. Благодаря ти за отзивчивостта.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1715 -: Юли 06, 2006, 07:31:36 am »
Здравей Денис.Мисля че този месец ову е малко по късна!Обикновенно ми е на около13 ден....но явно миналия месец хормоналните препарати малко са ме разбъркали!Молете погледни ми графиката и напиши мнението си!Благодаря предварително! :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1716 -: Юли 06, 2006, 07:49:02 am »
Ако е имало О., но БТ си остане 37 или най-много 37.1,(чисто хипотетично) това какво би могло да значи недостиг на нещо или недобро ЖТ... питам, защото други месеци когато БТ през 2-та Фаза е били по-висока ми биеха алое инж.
 Ако имаш време и желание ми отговори. Знам,  че всичко ще е в сферата на догатките, но така ориентировъчно.
 Не знам как продължаваш да отговаряш на всички, но ти благодаря, че го правиш  :balk_104:
Много се извинявам, пропуснала съм го...
За този МЦ е още рано да се каже, защото има време да се пакачи още БТ.
Ако имаш възможност направи изследване на прогестерона /7 ден след О./
Нищо че не е доказана на УЗ, от графиката ти се вижда добре кой ден може би е била.
Защото може нещо да се е случико през първата фаза и затова БТ там е по-висока /стояла си повече на слънце, настинала си и т.н/
Хубаво е да пиеш Герикапс или Геритамин-Нео, на Актавис(или едното или другото), както и Вит.Е - постоянно - действат добре на ЖТ, ЕМК,Лицетин  и тн има много неща...не е само алоето.
Добре е да направиш една фоликулометрия ,като същият месец мериш редовно БТ , а ако можеш да си пуснеш и хормони - това е най доброто за да се разбере дали се образува Граафов фолукул, дали има О. и как се развива ЖТ /прогестерон на 7 ден след О/
Иначе само гадаем. Ако прогестерона е добре при 37.0 -напразно се тревожиш? Но ако е нисък, може да се направи нещо.Но преди това трябва да се разбере как стоят нещата.
Още веднъж се извинявам и ти пожелавам скоро да се похвалиш с най-добрата новина  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1717 -: Юли 06, 2006, 07:54:54 am »
Здравей Денис.Мисля че този месец ову е малко по късна!Обикновенно ми е на около13 ден....но явно миналия месец хормоналните препарати малко са ме разбъркали!Молете погледни ми графиката и напиши мнението си!Благодаря предварително! :balk_21:
Трябва да минат поне още 2-3 дена за да е сигурно.
Но при всички случаи е по-късно О от 13 ден на МЦ.
Мисля че е на 15 или 15/16 (15 късно вечерта)- за да е вярно това БТ трябва да продължи да се покачва и да се задържи така висока.
Дотук графиката ти е добра. Дано да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1718 -: Юли 06, 2006, 08:18:00 am »
Мерси Денис!!!!!!!Значи действахме на време и останалото ще реши господ! :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1719 -: Юли 06, 2006, 08:25:08 am »
 Денис, ти си Прекрасна!!!!!  :balk_104:
  Много ти благодаря.

 Не съм сигурна, че ще успея с изследванията този месец, но другия на всяка цена. А витамин Е го спрях да почина малко, нали така пише, но ще го почна отново :balk_21:

 Все пак ще опитам утре да видя прогестерона, освен да е сутрин и да съм гладна, жадна и починала има ли и нещо друго? За пръв път ще ми е... :bighug: Благодаря отново