0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3680 -: Март 31, 2007, 12:51:25 pm »
Денис, и аз се чувстав м малко неудбоно от поредното си питане, но знам че нямаш нищо против. Доста рядко ми се случва да имам БТ като 36 и 5, защото доста падна, при положение че беше стигнала почти 37 и0, а при мен , винаги температурата е една и съща почти през целият Мц и графиките ми са ужасни. Все пак Денис ,ти какво ще кажеш, защото аз съм малко объркана и незнам какво да очаквам. Вчера бях сигруна че ме наболяваше десен яйчник...
Все пак благодаря и кажи си мнениетои какво да очаквам и така...  :P :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3681 -: Март 31, 2007, 15:22:34 pm »
Денис, и аз се чувстав м малко неудбоно от поредното си питане, но знам че нямаш нищо против. Доста рядко ми се случва да имам БТ като 36 и 5, защото доста падна, при положение че беше стигнала почти 37 и0, а при мен , винаги температурата е една и съща почти през целият Мц и графиките ми са ужасни. Все пак Денис ,ти какво ще кажеш, защото аз съм малко объркана и незнам какво да очаквам. Вчера бях сигруна че ме наболяваше десен яйчник...
Все пак благодаря и кажи си мнениетои какво да очаквам и така...  :P :?
Това, че БТ пада е добре - дано да има О.
Щом Бт пада/това е пика на естрогените/ това означава, че идва пика на ЛХ и след него е О.
Ще видим какво ще стане понататък.
Стискам ти палци да има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3682 -: Април 02, 2007, 07:56:52 am »
Добро утро  :)
Извинявам се пак, Денис заглеждам се в графиката си и виждам колко ужасна е тя + сега нещо БТ се опитва да ми се покачва и се надявам пак да падне, но не е много висока... По моята графика кога ми е т.нар. лутеална фаза+ имам съмнения че може и  о. да е минала. Виж ми температурата от 11 ден на Мц защото имах съвсем ясно отчетливи болки в десен яйчник, бях сигурна че е той, а не червата. При каква БТ трябва да имам О?  :) :P
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3683 -: Април 02, 2007, 14:35:11 pm »
Denis, мисля да започна с тестовете от утре, но ме притеснява това че БТ все още не е паднала достатъчно.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3684 -: Април 02, 2007, 15:20:48 pm »
Здравей Денис...отново ще те помоля за съвет..:) Можеш ли да ми видиш графиката..тая БТ не пада а днес ми се появи едно много силно кафяво течение..все едно пак ми дойде което следобед намаля...незнам зацапване ли е какво е ,но много ме разтревожи...гърдите ми са страшно напрегнати ,кръста ме боли много...преди 2 седмици  бях на док понеже правих изследвания/хормонални/и при прегледа нямах кисти нямах нищо тревожно...на какво може да се дължи това...
Приемам и други мнения ако има желаещи..и благодаря предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3685 -: Април 02, 2007, 15:51:08 pm »
Възможно ли е да си бременна. Тази висока температура, цикълът ти нормален ли беше - незнам. Аз не съм от най-компетентните.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3686 -: Април 02, 2007, 15:58:56 pm »
Ами да вървя ми доста обилно но все пак на мен 3 месеца преди това не ми беше идвало и ми го предизвикаха с оргаметрил..след което ми дойде...и сега пак това зацапване?!?!?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3687 -: Април 02, 2007, 16:04:01 pm »
Незнам мила. Нека някой по-компетентен да каже. Мисля че Денис ще може да помогне. Дано всичко е наред.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3688 -: Април 03, 2007, 06:45:11 am »
Добро утро  :)
Извинявам се пак, Денис заглеждам се в графиката си и виждам колко ужасна е тя + сега нещо БТ се опитва да ми се покачва и се надявам пак да падне, но не е много висока... По моята графика кога ми е т.нар. лутеална фаза+ имам съмнения че може и  о. да е минала. Виж ми температурата от 11 ден на Мц защото имах съвсем ясно отчетливи болки в десен яйчник, бях сигурна че е той, а не червата. При каква БТ трябва да имам О?  :) :P

Графиката ти до тук е хубава,но не показва да е минала О. Тя според мен предстои - може да е била вчера/02.04/ или да е днес.
По-добре ще се разбере в следващите дни.
До тук е супер  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3689 -: Април 03, 2007, 06:51:54 am »
Denis, мисля да започна с тестовете от утре, но ме притеснява това че БТ все още не е паднала достатъчно.
Ако може да си позволиш повече тестове почвай  вече.
Кога ще е О. дори не мога да предположа-погледнах и другите ти графики-когато МЦ е къс, според мен не е имало О.
При по-дългите е около 13-14 ден/ако е имало О./
Дано да има този МЦ овулация-това че БТ не пада, не е проблем стига после да се повиши -при теб до 37.2 и повече-това ще означава, че е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3690 -: Април 03, 2007, 06:57:54 am »
Здравей Денис...отново ще те помоля за съвет..:) Можеш ли да ми видиш графиката..тая БТ не пада а днес ми се появи едно много силно кафяво течение..все едно пак ми дойде което следобед намаля...незнам зацапване ли е какво е ,но много ме разтревожи...гърдите ми са страшно напрегнати ,кръста ме боли много...преди 2 седмици  бях на док понеже правих изследвания/хормонални/и при прегледа нямах кисти нямах нищо тревожно...на какво може да се дължи това...
Приемам и други мнения ако има желаещи..и благодаря предварително!
Може да е някакъв хормонален дисбаланс- трябва консултация с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3691 -: Април 03, 2007, 11:59:27 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми.Днес Бт падна с 0.3,мисля,че М ще ме навести,макар да няма признаци,но този спад???Благодаря ти!! :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3692 -: Април 03, 2007, 18:54:29 pm »
Denis, благодаря ти много :D. Ще започна от днес с тестовете. Относно това, което казваш че може би не е имало Ову в по-късите МЦ е нещо ново за мен  :( тъй като все ми се струваше че има двуфазност, а и в някои от тези цикли съм правила и тестове за Ову, които са отчитали такава  :?. Мислиш ли, че липсата на Ову може да се дължи на изчерпан яйчников резерв или на проблеми с ЩЖ? Миналата година посетихме клиника по стерилитет. Казаха, че незнаят какъв е проблемът при нас за да нестава толкова време, но в същото време ми откриха завишен FSH и по тази причина ми предложиха, като най добър вариант ин витро, а като втори такъв три последователни инсета със стимулации. Е направихме една инсеминация със стимулация с Gonal-F за съжаление неуспешна. По това време открих вас  :P и от прочетеното научих, че при стимулацията освен че се следът фоликулите как нарастват, е необходимо да се види и дали се пукат, което те ненаправиха. Това ме осъмни в компетентността им и си платих да ми направят копие на досието ми в което не видях да са ми изследвали Инхибин-Б и даже кръвната група, но в същото време намекват за изчерпан яйчников резерв и това да побързам. Последните месеци БТ е по-висока и ти ми спомена, че може да е от ЩЖ и евентуални проблеми с нея. Преди седмица бях на лекар и прегледът на ЩЖ беше само с палпация,(нямаше изследване на хормони и ехография)и по това докторката заключи че ми няма нищо на жлезата. Сега незнам вече какво да правя. Тук в Квебек никой няма право на никакви изследвания без направление от лекар. Скоро взехме решение със съпругат ми да направим пълни изследвания и евентуално ин витро в БГ, но до тогава ще мине доста време, пък и идея си нямам как ще съчетаем всичко да сваршим за кратък престои в БГ. През това време не ми остава друго освен да продължа да меря БТ и мъничко да се надявам на двете чертички. Извинявам се за дългият постинг и че разводнявам темата, но чувствах че трябваше да обясня след като питам за конкретни нища.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3693 -: Април 04, 2007, 07:26:08 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми.Днес Бт падна с 0.3,мисля,че М ще ме навести,макар да няма признаци,но този спад???Благодаря ти!! :D
И аз така мисля, но не се отчайвай - нов цикъл-нов късмет  :D
А графиката ти този МЦ е много хубава- това също е важно - говори за добра функция на ЖТ.Успех :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3694 -: Април 04, 2007, 07:41:43 am »
Chantal, съжалявам мила, че искаш, а нямаш възможност да направиш каквото трябва, и не откриваш добри лекари.
От казаното - мисля, че никой от лекарите при които си ходила не си е свършил работата. Вярно е, че ако е висок ФСХ,причината може да е изчерпан яйч.резерв, но това е само една причина, и ако не е потвърдена и от други изследвания не мисля, че трябва да се приеме като сериозна.
За ЩЖ също - с преглед само, диагноза не се поставя или отхвърля.Според мен и това е несериозно.
Ако имаш проблем с ЩЖ- това неминуемо се отразява на О.-просто нямаш О.И ако е така - пък неминуемо се получава хормонален дисбаланс.
Според мен не се ядосвай излишно, може да има проблем, но той да е по-малък.Премахне ли се нещата ще се оправят.
Моето мнение е ,когато си дойдете в БГ да направите спермограма,проходимост на тръбите и стимулация с инсеминация.Ако трябва няколко,знаеме че от първият път по-рядко става.
Ако можеш сега си пусни някои изследвания,но преди това попитай /нас за всеки случай/за деня от МЦ и условията на изследване.
Успех и не се отчайвай, хубавото предстои :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3695 -: Април 04, 2007, 11:16:00 am »
Денис мила,е днес дойде М.,БТ не лъже,вече взех да свиквам с мисълта другия цикъл ще е,макар че не опитваме от дълго,само от 4-5 месеца,но все пак когато искаш много нямащ търпение.Благодаря ти!А кога да си правя някакви изследвания?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3696 -: Април 04, 2007, 14:40:54 pm »
Denis миличка, много ти благодаря за вниманието и доброто отношение  :D! Аз тук съм правила изследване на тръбите и за моя радост няма проблеми ?!?! Е в клиниката и това ми казаха, че и Ову си имам ?!?! Имаме и спермограма във въпросната клиника и казват, че реален проблем и там няма. Даже лекарят, който назначи изследванията на моя, взе да ни обяснява как да сме работели по въпросът през ден  :oops:. Аз затова започнах да меря БТ с надеждата, че барем в това са познали, ама човек знае ли. Ако успея да си уредя от някъде направление за изследвания, то се знае че непременно ще се консултирам с вас  :wink:.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3697 -: Април 04, 2007, 19:51:35 pm »
Момичета, Денис, не мога да повярвам  8O и не смея да се зарадвам на  :bfp: Единственото което мога да кажа е, че благодарение на този форум  и на вас научих всичко, което е важно да се знае и да се прави.  :thankyousign:

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3698 -: Април 04, 2007, 20:57:06 pm »
Fia, честито миличка  :D ! Желая ти най-леката бременност и след  :cloud9: най-сладкото бебе.
Хей, да влачиш крачетата.  :lol:
               
                                    :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3699 -: Април 05, 2007, 08:01:22 am »
Момичета, Денис, не мога да повярвам  8O и не смея да се зарадвам на  :bfp: Единственото което мога да кажа е, че благодарение на този форум  и на вас научих всичко, което е важно да се знае и да се прави.  :thankyousign:
Честито миличка  :D
Лека и безпроблемна бременност
и най-хубавото бебче накрая

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум