0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3440 -: Март 05, 2007, 07:23:53 am »
Денис сега ще се опитам да  ти кажа гореу долу точно какво беше това течение което видях и имах цяла седмица-беше пъвоначално 1-2 дена бяло като крем и гъсто, но сле това усетих че стана малко по обилно и някак си си промени цвета и стана свио- бяло , почти жълтеникаво. Ясно го различавам от белбтъкоподобната цервикална слуз. А за миризмата ами може би кисела , но след като бях на плуване в петък и до денс почти имам нещо такова само че е доста по рядко и не усещам да ми мокри. във всдеки случай ако ми се появат и сърбежи отивам на лекар. така или иначе скоро съм по изследвания и пак ще ходя така че може да питам....  :P :) 
Цвета немога да коментирам, вече ти казах.Колкото до консистенцията /вискозитета/ - ако е гъста -няма О.
Ако е течна и белтъкоподобна - дните са фертилни.
Но ако имаш ПКЯ - ЦС може да е белтъкоподобна и пак да няма О.-дължи се на високите нива на естрогените

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3441 -: Март 05, 2007, 07:25:24 am »
Благодаря Денис.
Днес БТ се покачи още така че остава да чакам

До тук графиката е супер  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3442 -: Март 05, 2007, 07:32:02 am »
Дано да съм се справила
Справила си се.  :D
Мисля обаче че си пропуснала О.
Не си мерила постоянно БТ и е трудно да се определи кога е била О.
Трябва да минат още няколко дни за да е сигурно /кога е била/.
За сега, от това което виждам - мисля че е била на 16/17 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    райа

  • *
  • 8
  • никога не губи надежда
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3443 -: Март 05, 2007, 10:18:50 am »
Благодаря ти denis за вниманието. По-сериозно ще си меря темп.  :P
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3444 -: Март 05, 2007, 10:44:55 am »
Бихте ли погледнали графиката от предишния ми цикъл. Може ли да се говори за овулация, след като разликата м/у двете фази е само около 0,3гр. И ако евентуално е имало овулация, в кой ден е била.
http://www.bgphoto.net/photos/15622/o633086879684240000.jpg
Обичайната продължителност на цикъла ми е 30 дни. Температурата е мерена вагинално.
« Последна редакция: Март 05, 2007, 10:47:51 am от Atimam »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3445 -: Март 05, 2007, 11:46:20 am »
Бихте ли погледнали графиката от предишния ми цикъл. Може ли да се говори за овулация, след като разликата м/у двете фази е само около 0,3гр. И ако евентуално е имало овулация, в кой ден е била.
http://www.bgphoto.net/photos/15622/o633086879684240000.jpg
Обичайната продължителност на цикъла ми е 30 дни. Температурата е мерена вагинално.
Според мен е имало О. на 24/25 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3446 -: Март 05, 2007, 12:05:12 pm »
Честито на Ми и Ванилия, много се радвам за Вас момичета,леки 9 месеца Ви пожелавам, пък дано скоро и нас ни сполети това щастие.

Денис дали може заради клостилбегита БТ да е по-висока, незнам защо ама ми се струва,че ми е по-висока от нормално.

« Последна редакция: Март 05, 2007, 12:07:02 pm от nidiq »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3447 -: Март 05, 2007, 12:24:19 pm »
Честито на Ми и Ванилия, много се радвам за Вас момичета,леки 9 месеца Ви пожелавам, пък дано скоро и нас ни сполети това щастие.

Денис дали може заради клостилбегита БТ да е по-висока, незнам защо ама ми се струва,че ми е по-висока от нормално.


Не би трябвало - консултирай се с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3448 -: Март 05, 2007, 13:33:22 pm »
Денис благодаря за бързият отговор, ще изчакам до 8-ми март тогава трябва да отида на фоликулометрия и ще видим, дано няма някакъв проблем, а пък и май леко съм настинала - може и от това да е.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3449 -: Март 05, 2007, 16:06:12 pm »
denis, благодаря за отговора!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3450 -: Март 05, 2007, 16:19:33 pm »
10x Денис. Разбира се ще се консултирам с лекар, за сега се въздържам защото от скоро сме се захванали сериозно с тази задача. Силно се надявам да няма нищо обезпокоително, защото започнах да меря БТ и да следя цикъла сериозно от края на януари. Чесно казано и аз самата бях изненадана от графиките си от миналата година тъй като нямам спомен да съм имала такива големи отклонения...особено забавянето. Реших да ги въведа просто за ориентация от някакви стари отметки на които и аз много не вярвам. За БТ  искам да отбележа че е мерена вагинално (която по принцип ми се струва че е по-ниска от ректалната). От този месец вече ще я меря ректално и ще започна да си правя тест за О. по-отрано. В какви граници е добре да бъде БТ взависимост от фазата?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3451 -: Март 05, 2007, 16:52:10 pm »
Денис като казваш че тоди път графиката ми ти харесва , кажи поне пак да се зарадвам дали съм имала О. или не. Скоро съм и на консултация с мойта докторка + възможно ли е 2 пъти за 1 МЦ да имам фертилни дни, защото 2 пъти досега се сбъсквам с течна, разтеглива, прозрачна белтъкоподобна цервикална слуз...  :P :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3452 -: Март 05, 2007, 20:26:16 pm »
Честито на Ми и Ванилия, много се радвам за Вас момичета,леки 9 месеца Ви пожелавам, пък дано скоро и нас ни сполети това щастие.

Денис дали може заради клостилбегита БТ да е по-висока, незнам защо ама ми се струва,че ми е по-висока от нормално.



На мен клостилбегита ми повишава малко температурата, а и на няколко места в Интернет четох, че лекарствата за стимулация вкл. и клостилбегита повишават малко БТ.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3453 -: Март 06, 2007, 07:27:42 am »
................ В какви граници е добре да бъде БТ взависимост от фазата?
Няма значение какви са стойностите през отделните фази /е БТ 37.0 през ФФ не е добре/, важно е да има разлика от 0.4 до 0.6 през ФФ-ЛФ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3454 -: Март 06, 2007, 07:32:10 am »
Денис като казваш че тоди път графиката ми ти харесва , кажи поне пак да се зарадвам дали съм имала О. или не. Скоро съм и на консултация с мойта докторка + възможно ли е 2 пъти за 1 МЦ да имам фертилни дни, защото 2 пъти досега се сбъсквам с течна, разтеглива, прозрачна белтъкоподобна цервикална слуз...  :P :)
Може би става въпрос за ПКЯ - пак повтарям- консултирай се за това с лекар.
Възможно е и 2 и 3 пъти да има такава ЦС- но това не е нормално и говори че има високи нива на естрогените повече от 1 път през ФФ.
Според мен има киста една или няколко по-малки - дано да бъркам - за по-сигурно трябва да те видят на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3455 -: Март 06, 2007, 08:35:22 am »
Здравейте момичета,здравей Денис!!Отдавна не съм писала тук,но продължавам да чета всеки ден форума.Денис,би ли погледнала графиката ми,макар че този месец биах несериозна и не съм мерила БТ,освен последните 3 дни,този спад означава ли,че задължително ще ми дойде тези дни или жсе пак има някакъв шанс?Според мен О. е била между 17-20 ден от МЦ при продължителност на МЦ между 29-31 дена.Какво ще кажеш??Много ти благодаря за съветите. :lol:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3456 -: Март 06, 2007, 08:41:32 am »
Здравей Denis, би ли погледнала графиката ми. Снощи бях на лекар, да ми разчете хормоните. Оплаках му се от графиката ми. Прегледа ме с вагинален ехограф. Видя 23 мм фоликул в левия яйчник пред спукване. Обилна водниста цервикална слуз. Заради прегледа трябваше да се изпишкам и нямаше как да няправя тест за овулация. Притеснява ме да не съм изпуснала положителния резултат и сега да продължат само "-" тестове.
За графиката ми, не разбра защо е непостоянна. Иначе всичко било наред с матка и яйчници.
« Последна редакция: Март 08, 2007, 08:34:42 am от Stivarip »
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3457 -: Март 06, 2007, 08:51:22 am »
Благодаря ти Chinni, май повишението наистина е от клостила защото днес температурата падна на 36.50 само два дни след като го спрях, дано сега да се позадържи така и да има ову.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3458 -: Март 06, 2007, 12:37:45 pm »
Денис,би ли погледнала графиката ми,за втори месец меря БТ,миналият се пообърках,този месец съм мерила в един и същ час,дали има шанс да съм имала Ову,още ми е много трудно да се ориентирам.Благодаря предварително :thankyousign: :flower:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3459 -: Март 06, 2007, 13:27:51 pm »
Момичета,никоя би ли погледнала графиката ми???Днес пак си правих тест и - резултат,възможно ли е все пак да има някакъв шанс.Мц ми е на 29-31 дена,но понякога закъснява и повече.Според мен О е била между 17-20 ден от МЦ,но не е доказана,затова е възможно да е била и по късно.как мислите??