0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3380 -: Февруари 26, 2007, 07:04:35 am »
За първи цикъл пия кломид, знаеш ли дали удължава лутеланата фаза?
Кломида може да предизвика по ранна О., но не и по-дълга ЛФ.
Обикновенно в един МЦ променлива е ФФ, не ЛФ.
ЛФ може да се удължи ден-два, но от прогестини/Дуфастон и т.н/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3381 -: Февруари 26, 2007, 07:33:28 am »
За първи цикъл пия кломид, знаеш ли дали удължава лутеланата фаза?
Кломида може да предизвика по ранна О., но не и по-дълга ЛФ.
Обикновенно в един МЦ променлива е ФФ, не ЛФ.
ЛФ може да се удължи ден-два, но от прогестини/Дуфастон и т.н/


За съжаление днес ми дойде  :(. Дано баба Марта донесе повече късмет.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3382 -: Февруари 26, 2007, 07:45:16 am »
За съжаление днес ми дойде  :(. Дано баба Марта донесе повече късмет.
Не се ядосвай - нов цикъл, нов късмет.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    opti

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3383 -: Февруари 26, 2007, 10:44:49 am »
Denis, би ли погледнала графиката ми (30.01). Смяташ ли че е имало ОВУ и въобще какво мислиш за графиката този месец
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3384 -: Февруари 26, 2007, 10:48:28 am »
Denis, би ли погледнала графиката ми (30.01). Смяташ ли че е имало ОВУ и въобще какво мислиш за графиката този месец
СЪЖАЛЯВАМ ! ГОСТА СЪМ АЗ :balk_56:
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 10:50:59 am от опти »
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3385 -: Февруари 26, 2007, 16:30:21 pm »
Здравейте момичета, днес съм на лекър и ми е много притеснено, нещо не съм в ред от 4 дни уж ми идва, първият ден леко, на втория по-силно, вчера и днеска почти нищо а и температурата започна да пада, незнам какво ще ми кажат.
Денис, мила ако можеш погледни ми графиката поне да ми кажеш сега след последните нанасяния дали съм имала овулация поне да си знам.
Благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3386 -: Февруари 26, 2007, 17:24:05 pm »
Здравейте момичета, днес съм на лекър и ми е много притеснено, нещо не съм в ред от 4 дни уж ми идва..............
Ако е имало О., то тя може да е била на 18 ден.
Бт не е достатъчно висока /през ЛФ/, може да има проблем с ЖТ /още повече, че има и зацапване/.
Не съм сигурна обаче дали е имало О.
Моля те, сподели след това, какво е казал лекарят ти.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3387 -: Февруари 26, 2007, 17:28:34 pm »
СЪЖАЛЯВАМ ! ГОСТА СЪМ АЗ :balk_56:
30/01/2007 - мисля че е имало О., но според мен има проблем с ЛФ - едва 10 дена.
Консултирай се с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3388 -: Февруари 26, 2007, 17:29:51 pm »
Денис би ли видяла графиката ми от 26,01 този цикъл уж фоликула не се пукна навреме, но като гледаш високите температури във втората фаза какво ще кажеш....да направя ли фоликулометрия и този месец?днес ми е 4ден от МЦ чудех се дали да изследвам и хормоните...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3389 -: Февруари 26, 2007, 17:45:54 pm »
Денис би ли видяла графиката ми от 26,01 този цикъл уж фоликула не се пукна навреме, но като гледаш високите температури във втората фаза какво ще кажеш....да направя ли фоликулометрия и този месец?днес ми е 4ден от МЦ чудех се дали да изследвам и хормоните...
26/01/2007 - не съм много сигурна дали е имало О.
Притеснява ме това стъпаловидно покачване на БТ от 11 до 21 ден на МЦ.
Не си мерила достатъчно дни  по време на ФФ - това затруднява разчитането на графиката.
За ФМ - да, добре е да се направят същият МЦ и хормонални изследвания.
На 3 -5 ден ЛХ, ФСХ и Естрадиол
На 7 ден след доказана О. - прогестерон.

 


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3390 -: Февруари 26, 2007, 18:52:59 pm »
Здравейте, момичета! Малко се бях поизгубила последните дни, но вече съм на линия. Моята БТ тоя месец си играе повече от обикновено :), но след 2-3 дни чакам да ми дойде и се надявам да няма повече вариации в БТ дотогава.
Супер ти е графиката - аз пък се надявам да не ти дойде  :D


:bighug:
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3391 -: Февруари 27, 2007, 09:17:45 am »
Здравейте, лекърката каза че и според нея ову е закъсняла и че имам хормонален пробрлем затова са били и колебанията в ЛФ в границите между 37.10 и 36.90 а не е постоянно висока над 37.00 градуса. Вчера още докато отидох на лекър и ми дойде М. От два месеца пия клостилбегит, този месец ми го изписа по 2 таблетки 5 дни от третия ден до седмия,много ми се иска да ви разкажа нещичко и искрено се надявам да не ви досади моят разказ

от преди три години за почнаха нашите опити за бебе и след като около година не стана нищо отидох при една лекърка в Благоевград специалист по стерилитет, какво ми каза тя трябва да изследваме хормоните направих всички изследвания каза че имам хормонален проблем и се започна лечение с кломифен цитрат и утрогестан, след дву месечен курс ми предложи инсеминация и аз тъпачката се съгласих, но толкова исках дете и така общо три инсеминация от които нито една без резултат, каза ми че вече нищо не може да направи и ме изпрати при друг специалист в София. Там като отидох лекарят ми каза за Вас единственият шанс е инвитро, вече се бях навила и за това, но си мислех че ще ми направят повторни изследвания и т.н. но не, каза ми кога да отида пак и вече ми беше приготвил всички необходими изследвания, които е трябвало аз да съм направила в "Майчин дом"  аз дори незнам къде е , взе ми 50 лева без преглед само за две казани думи и да си приготвя всички документи ще кандидатствам за инвитро, това ме отчая страшно много той беше писъл че нямам деца от 5 години - страхотни лъжи, и така реших че
съм прекалено млада и се отказвам от всичкото това.
Починах си 6 месеца и отидох при друга лекърка, видя ми всички изследвания и ми назначи лечение с клостилбегит и дуфастон, на вторя месец бях бременна не можех да повярвам но за кратко в 4 месец ми каза че бебето е мъртво, но че тя няма да ме кюртира да си търся друг и така стигнах до сегашната си лекърка, на която съм благодарна че ми спаси живота защото от бебето бях получила страхотна инфекция, сега тя ми прави тези три курса на лечение за които разказах в началото и ме успокоява че ще стане, тя ми каза и че предишната лекърка не е трябвало да ми спира Дуфастона веднага след като забременях а е трябвало да го пия до 4 месец и затова бебето ми е умряло, е стига толкова, който иска нека ми пише.

Денис благодаря ти че отговаряш на писмата ми, ще си нанеса данните от ФМ и този месец ако и ма фоликули и ще разчитам да ми помагаш с графиката.
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 09:19:45 am от nidiq »
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3392 -: Февруари 27, 2007, 11:30:57 am »
Момичета забравих да ви кажа, че некъдърничката която ми прави инсеминациите, при проследяване на фоликулите ми биеше прегнил при размери от 1.30  до 1.50 на фоликулите а сега разбирам , че трябва да са доста по големи за да има възможност за забременяване, поправете ме ако греша.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3393 -: Февруари 27, 2007, 14:38:36 pm »
Denis  :D, днес М дойде и съм много зарадвана от този факт  :P. Да ти кажа не съм и предполагала, че някой ден това може да ми е повод за радост. Сега остава и БТ да падне достатъчно.

Nidiq  :D миличка, дано този път да стане и след  :cloud9: спокойни и леки месеца да гушкаш твоето бебче  :babyflips:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3394 -: Февруари 27, 2007, 18:06:46 pm »
Момичета забравих да ви кажа ...............
Много съжалявам за това, което си преживяла, но вече попадна на точното място - сред нас.  :D Ще ти помагаме, за това не се притеснявай
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с добра новина
 
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3395 -: Февруари 27, 2007, 18:09:20 pm »
Denis  :D, днес М дойде и съм много зарадвана от този факт  :P. Да ти кажа не съм и предполагала, че някой ден това може да ми е повод за радост. Сега остава и БТ да падне достатъчно.
Ако до 5-6  дни  БТ не падне - отиди да те видят на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3396 -: Февруари 27, 2007, 18:39:07 pm »
Denis, още утре ще отида на лекар и ще помоля да ми пуснат и ЧХГ както ме бе посъветвала преди. Достатъчно чаках. Днес мислех, че ми дойде и до сега съм само със зацапване и никакви ПМС както обикновенно. Ако неискат да ми пуснат ЧХГ ще търся някоя частна лаборатория. Благодаря за подкрепата  :balk_21:. После ще пиша какво е станало.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3397 -: Февруари 27, 2007, 20:38:03 pm »
Момичета моляви вижте моята графика, според другите графики които съм правила последните 3 месеца овулацията ми е била в 15, 17, 18 ден. Този месец за първи път направих тест за овулация и ми показа положителен на 13 ден, възможно ли е? Защото се видяха две бледи чертички, а днес на 14 ден ми показа отрицателен. Този месец доста ми играе температурата, друг път си върви по-плавно.МЦ ми е 28 дни
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3398 -: Февруари 28, 2007, 07:15:56 am »
Denis, още утре ще отида на лекар и ще помоля да ми пуснат и ЧХГ както ме бе посъветвала преди. Достатъчно чаках. Днес мислех, че ми дойде и до сега съм само със зацапване и никакви ПМС както обикновенно. Ако неискат да ми пуснат ЧХГ ще търся някоя частна лаборатория. Благодаря за подкрепата  :balk_21:. После ще пиша какво е станало.
Покажи на лекарят си графиката и попитай защо поддържаш такава температура /ако не е бременност, може да е възпаление, знам ли?,Той трябва да разбере от какво е/Дано да не е нещо сериозно.
Успех ще чакам да разкажеш как е минало. :D

ПП. Сега си мисля, че ако МЦ е ановулаторен и има проблем с ЩЖ /хиперфункция, например/- от там и БТ може да е по-висока - това е само предположение. Попитай лекарят си и за това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3399 -: Февруари 28, 2007, 07:24:43 am »
Момичета моляви вижте моята графика, според другите графики които съм правила последните 3 месеца овулацията ми е била в 15, 17, 18 ден. Този месец за първи път направих тест за овулация и ми показа положителен на 13 ден, възможно ли е? Защото се видяха две бледи чертички, а днес на 14 ден ми показа отрицателен. Този месец доста ми играе температурата, друг път си върви по-плавно.МЦ ми е 28 дни
След като отчетеш (+) тест за овулация, О настъпва в рамките на 12 до 48 часа.
Т.е вчера или днес най-късно ще настъпи О при теб.
За сега графиката ти е добре, но за да е сигурно че е имало О. БТ трябва да се повиши  и да се задържи висока /при теб -37.0 -37.1 градуса/
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум