0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3200 -: Февруари 06, 2007, 16:10:48 pm »
Denis, би ли погледнала графиките ми от миналият и този МЦ. Знам, че не съм мерила редовно, но основно ме притеснява това, че БТ се задържа сравнително висока за начало на МЦ. А, да не забравя да кажа, че меря анално с дигитален  и го даржа 4 мин. след сигнала.Благодаря ти предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3201 -: Февруари 07, 2007, 07:37:21 am »
Denis, би ли погледнала и моята графика. Пак започна гадното зацапване. Че и по-рано от обикновено. Чудя се има ли смисъл да започвам Утрогестана пак.  :?
Съжалявам.
Консултирай се с лекар.
Не е нормално 9 дена М и след 4 дена пак да има кървене/зацапване/.
Ако трябва направи консултация с втори , дори и с трети лекар.
Дано да няма сериозни проблеми.
За графиката ти - не съм сигурна дали е имало О./може и да е имало на 14/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3202 -: Февруари 07, 2007, 07:38:59 am »
А, за моята графика какво мислите? (Меря температурата в устата)
Благодяря, предварително
Мери анално - по-точно е. :D
Може и да е имало О.на 15 ден от МЦ, но е още рано за да се твърди със сигурност.

ПП. Провери с живачен/засечи/ дали дигиталният мери точно и продължавай с него /Дигит./ ако ти е по-удобно така.
Трябва да го държиш 3-4 мин след сигнала, ако е от тези които не се изключват след отчитането на най-високата измерена стойност
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 07:44:29 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3203 -: Февруари 07, 2007, 07:41:28 am »
Благодаря за отговора.Но на мен ми тече доста и не съм сигурна,че може да отчете някакъв резултат теста,защото урината ще е смесена с кръв.А имах всички симптоми и никога не ми е закъснявало...
Ще бъда честна - мисля че няма бременност.
Дойде ли ти М - това изключва бременност.
Т.н цветна бременност е по-скоро зацапване/оскъдна М/ - съжалявам.
Нов цикъл-нов късмет и дано да стане. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3204 -: Февруари 07, 2007, 08:42:34 am »
Трябва да го държиш 3-4 мин след сигнала, ако е от тези които не се изключват след отчитането на най-високата измерена стойност
Цитат
Не се изключва, но запаметява последната измерена температура. Доколкото разбрах сигнала е след като се стабилизира температурата. Да го държа ли и след това?  :bbt:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3205 -: Февруари 07, 2007, 08:45:02 am »
Денис чак много сериозна  болна не съм била но може и хремата ми да е е отразила на БТ , а сега напоследък я меря както си му е реда но ме притесняват стойностите не съм ги нанесла защото БТ ми достигна до към 37 и 5 - аз го отдавам на неправлино мерене.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3206 -: Февруари 07, 2007, 09:27:14 am »
Благодаря.Имах нужда от такъв откровен отговор.Предполагах че е така,но нали знаеш-надеждата крепи човека.От една страна се радвам,че не е станало,защото на 2-ри юни ще ни е сватбата и ако имаше нещо нямаше да мога да се отпусна.Но наистина тайничко се надявах,че е станало,но няма да се откажем  :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3207 -: Февруари 07, 2007, 10:00:12 am »
Denis, би ли погледнала и моята графика. Пак започна гадното зацапване. Че и по-рано от обикновено. Чудя се има ли смисъл да започвам Утрогестана пак.  :?
Съжалявам.
Консултирай се с лекар.
Не е нормално 9 дена М и след 4 дена пак да има кървене/зацапване/.
Ако трябва направи консултация с втори , дори и с трети лекар.
Дано да няма сериозни проблеми.
За графиката ти - не съм сигурна дали е имало О./може и да е имало на 14/
Благодаря за отговора Denis. Консултирала съм се с гинеколог-онколог и една от най-известните лекарки по стерилитет. Нямат представа от какво е това зацапване. Даже първия ми се скара, сякаш аз съм виновна. Иначе не видяха проблеми. Само нисък прогестерон.  :?




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3208 -: Февруари 07, 2007, 11:41:54 am »
Пак се раздвижи тази температура.Май няма да имам щастието да се насладя на хубава графика. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3209 -: Февруари 07, 2007, 18:47:22 pm »
Трябва да го държиш 3-4 мин след сигнала, ако е от тези които не се изключват след отчитането на най-високата измерена стойност
Цитат
Не се изключва, но запаметява последната измерена температура. Доколкото разбрах сигнала е след като се стабилизира температурата. Да го държа ли и след това?  :bbt:
Виж колко е стойността след сигнала  и го подръж още малко/3-4 мин/ако няма разлика отчитай Т след сигнала.
Може да го сложиш под мишницата така, че да виждаш дисплея./облечи блуза без ръкав, когато правиш пробата/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3210 -: Февруари 07, 2007, 18:49:08 pm »
Денис чак много сериозна  болна не съм била но може и хремата ми да е е отразила на БТ , а сега напоследък я меря както си му е реда но ме притесняват стойностите не съм ги нанесла защото БТ ми достигна до към 37 и 5 - аз го отдавам на неправлино мерене.
Може да е от неправилно мерене.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3211 -: Февруари 07, 2007, 18:51:47 pm »
Благодаря.Имах нужда от такъв откровен отговор.Предполагах че е така,но нали знаеш-надеждата крепи човека.От една страна се радвам,че не е станало,защото на 2-ри юни ще ни е сватбата и ако имаше нещо нямаше да мога да се отпусна.Но наистина тайничко се надявах,че е станало,но няма да се откажем  :D
Не го мисли, ще стане когато му е писано.
Сега се отпусни, мисли за предстоящото събитие/сватбата ти/ и дано тя да бъде един от най-прекрасните мигове в твоят живот.Наслади му се.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3212 -: Февруари 07, 2007, 18:55:19 pm »
Patricia, не се примирявай и търси причината за кървенето. Не е нормално да има зацапване. Ако е нисък прогестерон се изписват прогестини - но това го решава лекар.
Не се задоволявай с отговори като , не се знае от какво е.
Ако този лекар незнае, търси друг.
Дано да не е нещо сериозно и бързо да се оправиш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3213 -: Февруари 07, 2007, 20:04:34 pm »
Денис, би ли ми погледнала графиката. Не мога да се ориентирам, отбелязах положителен тест за овулация, понеже чертичките бяха еднакво бледи, дали въобще съм имала положителен тест, при положение че всички останали дни тестовете са с втора чертичка, но по-бледа :( От два дни температурата ми е 37,00, но не съм сигурна дали не е някой грип, понеже дъщеря ми е болна, а аз имам главоболие от два дни. Благодаря ти за помощта!

« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 20:13:31 pm от Gogi »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3214 -: Февруари 07, 2007, 20:44:18 pm »
Patricia, не се примирявай и търси причината за кървенето. Не е нормално да има зацапване. Ако е нисък прогестерон се изписват прогестини - но това го решава лекар.
Не се задоволявай с отговори като , не се знае от какво е.
Ако този лекар незнае, търси друг.
Дано да не е нещо сериозно и бързо да се оправиш.
Благодаря, за вниманието, което ми отдели, Denis. Пробвала съм, зацапването изчезва от Утрогестана. Явно е от прогестерона, но така или иначе съм намислила още един преглед. Още веднъж, благодаря.  :)




*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3215 -: Февруари 08, 2007, 07:49:05 am »
Gogi 
при еднаква наситеност на цвета и при двете лентички - теста се приема за (+).
НО, това все още не означава че О е сигурна.
Графиката ти не показва да е имало О.
След като БТ е достигнала 37.0 не е трябвало да пада, а да продължи да се покачва- това ако е имало О.
При теб БТ пада.
Провери си термометъра- може да е от него.
Ако си болна БТ ще е по-висока.Това 37.0 не е от настинка.
Ако мериш с дигитален термометър - засечи дали мери точно ( като успоредно  с него, мериш и с живачен /за предпочитане нов/)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3216 -: Февруари 08, 2007, 07:53:53 am »
Patricia   :D
За нищо мила,
ако е от прогестерона не е толкова страшно.
Наистина е добре да направиш консултация и с друг лекар.
Изследвала ли си хормони и най-вече прогестерон?
Помоли лекарят си освен прогестини /Утрогестан,Дуфастон и т.н/ да ти препоръча и витамини които подобряват дейността на ЖТ.
Ще чакам да споделиш с нас, какво е казал лекарят ти.
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3217 -: Февруари 08, 2007, 09:55:07 am »
Благодаря за съветите, Denis  :) Все пак е по-добре да започна да меря ректално от следващия цикъл, нали така?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3218 -: Февруари 08, 2007, 10:36:48 am »
Patricia   :D
За нищо мила,
ако е от прогестерона не е толкова страшно.
Наистина е добре да направиш консултация и с друг лекар.
Изследвала ли си хормони и най-вече прогестерон?
Помоли лекарят си освен прогестини /Утрогестан,Дуфастон и т.н/ да ти препоръча и витамини които подобряват дейността на ЖТ.
Ще чакам да споделиш с нас, какво е казал лекарят ти.
Успех  :D
Denis мила, изследвала съм само Прогестерон на 20 ден  - 14.94 ng/ml (при реф. 5.3 - 86). Лекарите казват, че е много нисък и да зпочвам Диане 35 и Геритамин. За сега само витамините пия. Миналия месец пих Утрогестан, но той ми удължи М. Реших да видя какво ще стане този месец без него и ще има ли ефект от витамините. Може би наистина рядко имам овулация. Ще проследя нещата с фоликулометрия и когато ми се пооправи графиката пак ще пиша.  :bighug:




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3219 -: Февруари 08, 2007, 10:57:15 am »
  Здравей Денис !  :P Искам да те питам относно БТ.Днес ми е 9 ден и сутринта мерих БТ (ректално)-37.Още ми е рано за ову,а и нямам симптоми да е минала.Обикновено е към 12,13 ден.Снощи си легнах късно и към 4 сутринта се събудих и ставах от леглото.След това не можах да заспя до 5 часа и в 6.40 ставам за работа и мерих тогава.Когато се събудих бях цялата потна.Възможно ли е тази висока температура да е от това,че съм спала около 1.30 часа?Изобщо тази температура да я смятам ли за валидна?И възможно ли е ,ако през седмицата съм мерила да речем в 6.30,а през почивните дни в 9 часа,БТ да има разлика с 2,3 деления?Знам,че човек като заспи ,сънят му минава през няколко фази,дали през различните фази има драстични промени в температурата?
  Малко стана дълго ,ама понякога се случват странни неща с графиката,които мисля че се дължат на мое неправилно мерене  :? ?