0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3080 -: Януари 19, 2007, 18:02:21 pm »
Denis, моля те погледни ми пак графиката ..........
За кистата -  първо зависи от вида  на кистата и  второ - може да се развива безсимптомно и да бъде открита случайно при профилактичен преглед /това не се отнася много за нас, защото всичко си следим ;)/ може да има болка, дискомфорт,  маточно кръвотечение, породено от високите нива на естрогените, остра болка ниско в корема в кръста и т.н.
Има видови кисти с по-специфични симптоми.... но това е работа на лекарите.

ПП. Графиката ти още нищо не показва, това 37.0 не е много хубаво, но тъй като е само една стойност за сега няма да му обръщаме внимание.
За да е всичко наред, Бт трябва да започне да се понижава.
Дано да няма нищо обезпокоително.
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 18:06:24 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3081 -: Януари 19, 2007, 18:35:26 pm »
Момичета, вижте и мойта графика. Благодаря.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3082 -: Януари 19, 2007, 19:17:34 pm »
Момичета, вижте и мойта графика. Благодаря.
Графиката ти все още не показва да е имало О.
Къде мериш БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3083 -: Януари 19, 2007, 19:34:24 pm »
Под мишницата.Притесняваме рязкото покачване на температурата, а тестовете не показват О.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3084 -: Януари 19, 2007, 19:48:18 pm »
Под мишницата.Притесняваме рязкото покачване на температурата, а тестовете не показват О.
По-добре е да мериш анално - по-точно е.
Спазваш ли всички правила при меренето?
Ако е да, мисля че има проблем - добре е да те видят на УЗ.
Може и да изчакаш за  да видим какво ще стане този МЦ и ако графиката покаже че няма О. - отиваш на лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3085 -: Януари 19, 2007, 21:15:15 pm »
Благодаря denis,аз ходих миналия месец на лекар,гледа ме на УЗ,имаще 2 фоликула,но така и не се спукаха.Проблемите ми започнаха преди нколко месеца с нередовен МЦ и закъснения от по 10-12 дни.Започнах лечение с Диане - 3 месеца, но нямаше кой знае какъв ефект.При едно от поредните ми посещения ми предложи 2 варианта на лечение - избрах този,при който уж е възможно да се стигне до бременност.Пих Дуфастон 1 месец - след това пак преглед.Докторът каза, че благодарение на Дуфастона няма кисти.Сега ми изписа Утрогестан, но не съм много наясно по какъв начин може да се появи бременност според него след като по моите наблюдения няма О.От началото на този МЦ меря темп.и водя записки,но като си гледам графиката все по-отчайващо ми се струва положението.А и незнам какъв ефект трябва да очаквам от тези хапчета.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3086 -: Януари 19, 2007, 21:36:08 pm »
Между другото Утрогестана ми е изписан от 10-ия ден 2х1
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3087 -: Януари 20, 2007, 07:54:34 am »
Между другото Утрогестана ми е изписан от 10-ия ден 2х1
Защо не направиш консултация и с друг лекар, дори с двама.
Ако и те мислят по-този начин и предлагат подобно лечение, явно това е пътят.
Правила ли си  хорм.изследвания за да се види каква е причината?
Въпреки че, причините за СПКЯ са най-различни, лекарят  опита ли поне да предположи някоя от тях .
Напр. яйчниците ли са, надбъбречните жлези и т.н ?
Не е редно да изказвам мнение за предписано лечение, но така с този Утрогестан, той само 'лекува' симптома, което не е редно.
А и тази схема от 10 ден на МЦ???
Утрогестана е прогестин, т.е прогестеронов препарат.
Прогестерона е хормон, който се отделя само след О.
Ако се приема в началото на МЦ той подтиска О., ако е след О. подпомага дейността на ЖТ/жлезата , която нормално го отделя/
Оказва влияние на ендометриума - подготря го за имплантация и освен това 'изхранва' оплодената яйцеклетка и т.н защото има и други функции.
На 10 ден от МЦ е нещо посредата на ФФ, ако махнем дните на М .
Защо не посетиш клиника по репродуктивна медицина - така поне няма да се измъчваш с въпроса дали лекарят прави най-доброто за теб.
Просто помисли. На твое место не бих се съгласила по този начин да се решава проблема.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3088 -: Януари 20, 2007, 13:22:48 pm »
Денис  ще ходя на лекар знам си го сигурно в началото на другият месец , освен че тук от 1 седмица само ми се яде сладко и то доста , нито ме боляха гърдите нито бях раздразнена ,нито никакви признаци на скорошен м. Само напоследък пишкам често , а денс пак имах кафеникаво течение тази сутрин , очакавх изобщо този месец по календара си да нямам м. но явно май довечера ще има нещо друго в графиката ми. Ако все пак до другата седмица не ми е дошъл и имам само зацапване бегом на лекар...  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3089 -: Януари 20, 2007, 13:45:29 pm »
Fanta. просто трябва да се чака, това  e  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3090 -: Януари 20, 2007, 14:31:22 pm »
Здравей Денис,
Не6то странно ми се слу4и днес,на 24 ден (т.е. тази сутрин)ставам и както винаги си меря БТ и без никакви признаци имам леко зацапване 4ервеникаво.Досега винаги на 28 ден ми е бил цикъла,незнам какво да мисля 8O , според теб това някакво наруШение в хормоните ли е или какво?Много съм объркана,за6тото от няколко дни БТ ми е 36,7,а по принцип преди МЦ_пада на 36,4.
Благодаря ти,предварително.
ЛЕК ДЕН



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3091 -: Януари 20, 2007, 14:34:27 pm »
Извинявайте за невежеството, но какво СПКЯ?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3092 -: Януари 20, 2007, 14:45:05 pm »
Извинявайте за невежеството, но какво СПКЯ?
Синдром на поликистозните яй4ници_СПКЯ.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3093 -: Януари 20, 2007, 15:34:40 pm »
Денис , здравей. Ще те помоля да ми погледнеш графиката.Според теб добре ли дотук?Смяташ ли че имаме шанс?
Благодаря ти предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3094 -: Януари 20, 2007, 16:17:33 pm »
Здравей Денис,
Не6то странно ми се слу4и днес,на 24 ден (т.е. тази сутрин)ставам и както винаги си меря БТ и без никакви признаци имам леко зацапване 4ервеникаво.Досега винаги на 28 ден ми е бил цикъла,незнам какво да мисля 8O , според теб това някакво наруШение в хормоните ли е или какво?Много съм объркана,за6тото от няколко дни БТ ми е 36,7,а по принцип преди МЦ_пада на 36,4.
Благодаря ти,предварително.
ЛЕК ДЕН
Погледнах   графиките  ти :
29/11/2006  - дори и да е имало О на 19/20 ден от МЦ,  ЛФ е доста къса, едва 8 дена.
Според мен обаче не е имало О.
27/12/2006 - не е сигурно дали е имало О.
 
Според мен е добре да направиш ФМ /фоликулометрия/, защото по графика се вижда че фоликула се мъчи да се пукне, но явно става нещо и това не се получава.Графиката ти малко прилича на ЛУФ
НО, това трябва лекар да го прецени.
Сигурна съм - 100 %  , че  има проблем с овулацията.
Съжалявам.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3095 -: Януари 20, 2007, 16:24:24 pm »
Денис , здравей. Ще те помоля да ми погледнеш графиката.Според теб добре ли дотук?Смяташ ли че имаме шанс?
Благодаря ти предварително!
Стойностите са много малко за да се коментира графиката  , но ако допуснем, че е имало О./от тестовете/- О е според мен на 13 ден от МЦ.
БТ се е повишила, това пак показва, че може и да е имало О.
НО за да е сигурно това, БТ  трябва да се задържи  висока и да не пада.
Трябва да мериш редовно. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3096 -: Януари 20, 2007, 18:09:23 pm »
Мерси,Денис :bighug:
Възможно е това,което твърди6.Следва6тият месец,6те отида на ФМ. От лятото не съм ходила,тогава за 2 цикъла имах установена ову. и сега пак проблеми.Винаги МЦ ми е бил 28 дни и сега... :ask:
Благодаря ти  :flower:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3097 -: Януари 21, 2007, 18:36:33 pm »
Сега се връщам от среща с моя гинеколог.Гледа ме на ултразвук - има 2 яйцеклетки 1,5 см.в единия яйчник.По принцип ако е имало О трябваше досега да е минала, а те са все още с малки размери.Разбрах, че трябвало да станат около 3 см.Най - вероятно и този месец няма да имам О.Но все пак ми препоръча да направя по 1 тест в сряда и петък следващата седмица.Но дори и да има може би няма да е достатъчен периода за оплождане.Ако и този месец докажем липса на О, от следващия МЦ започваме стимулиране.Питах дали диагнозата ми е СПКЯ, и той каза че съм на ръба - може да се каже, но има само 2 яйц.и не се наблюдава уголемяване на яйчника.Освен това утрогестана помага те да не се превърнат в кисти.Засега е това - този цикъл го отписвам.
Дано поне другия път да стане.Някой може ли да ми каже повече за това стимулиране на О и винаги ли има ефект.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3098 -: Януари 21, 2007, 20:57:49 pm »
   Алисия,съжалявам че се намесвам и ти пиша преди Денис,но те съветвам да мериш ректално и с живачен.Когато мерих по същия начин като теб,графиката ми беше бурно море и не можеше да се разчете.Когато почнах да меря ректално с живачен,графиките ми са наистина добре! :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3099 -: Януари 21, 2007, 21:02:14 pm »
denis, моята графика ОТНОВО е ужасна,нали? Моля те, пиши какво мислиш! :help: