0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2860 -: Януари 02, 2007, 18:03:37 pm »
    Здравей пак,Денис! :)Тази сутрин най-неочаквано ми дойде на 23 ден.Температурата ми беше 36.95.Обикновено цикъла ми е 27,28 дни и темп.спада в деня на идването на М.Само че от сутринта до сега,имам 2,3 капки кафеникаво зацапване и гърдите още ме болят,а болката спира когато ми дойде и изобщо нямам признаците,които имам обикновено. Само дето ме боли корема повечко,но не и както като ми дойде.Та искам да попитам,този ден как да го бележа-като зацапване или като 1 ден от М.За бременност не може и да става дума,защото няма опити този месец.Въпроса ми може и да е глупав,но ми е чудно,защо уж ми дойде,а не падна температурата както обикновено :?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2861 -: Януари 02, 2007, 18:24:09 pm »
peroshinka
Според мен има недостиг на прогестерон/Дефект в ЛФ/
- ЛФ е 9 дена /нормално е да е от 11 до 16 дена/
-Бт не е достатъчно висока, не е ниска, но може да е малко по-висока /през ЛФ/.
А и това зацапване, т.е че не ти е дошло както трябва - пак говори за нисък прогестерон.
НО всичко това трябва лекар да го прецени.
Може да е инцидентно, така че не се притеснявай.
Това се коригира лесно /т.е по-лесно, сравнено с др. проблеми/
Ако и следващият МЦ БТ не е достатъчно висока, може да си пуснеш прогестерон.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2862 -: Януари 02, 2007, 19:14:27 pm »
   Благодаря ти Денис!Предният цикъл БТ Мерих с живачен от 21 ден и беше около 37,37.1 градуса до 27 ден.Ще меря,ще видя и утре какво ще ми дойде и така...При мен 2,3 пъти в годината се случва така и наистина, ако другия месец е такава пак темп.ще пусна хормони!Пак БЛАГОДАРЯ!! :P
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2863 -: Януари 02, 2007, 19:57:37 pm »
Май сега ще може да се отвори. :oops:

Странно. Чуквам да ти видя графиката, а се отваря моята.  :?




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2864 -: Януари 02, 2007, 20:12:51 pm »
А някой може ли да каже нещо за моята графика....знам че БТ не е мерена постоянно,но работих на смени и нямах възможност...така че ако може да се каже нещо за оскъдната информация която съдържа...:) ще съм благодарна:)
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2865 -: Януари 03, 2007, 08:18:03 am »
Привет на всички и специално на теб ,Денис. :youwoman:
ако можеш да ми погледнеш графиката за декември-просто да си кажеш мнението-на мен ми се струва ок,като изключим че след М имах 2-3 дни зацапване.ще видя тази М как ще протече
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2866 -: Януари 03, 2007, 08:59:36 am »
Привет на всички и специално на теб ,Денис. :youwoman:
ако можеш да ми погледнеш графиката за декември-просто да си кажеш мнението-на мен ми се струва ок,като изключим че след М имах 2-3 дни зацапване.ще видя тази М как ще протече
И според мен всичко е наред. :D
О. е била   малко по-късно /18-19 ден от МЦ/ , но това не е проблем.
ЛФ е 11 дена - в границите си.
Няма за какво да се притесняваш, важното е, че е имало О.
БТ по време на ЛФ също е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2867 -: Януари 03, 2007, 09:04:06 am »
А някой може ли да каже нещо за моята графика....знам че БТ не е мерена постоянно,но работих на смени и нямах възможност...така че ако може да се каже нещо за оскъдната информация която съдържа...:) ще съм благодарна:)
Тези стойности не са достатъчни за да може да се коментира- не се знае какви са били  стойностите през ФФ.
Графиката се коментира на база разлика в БТ през ФФ и ЛФ.
Къде мериш БТ?

/ако мериш орално - според мен е имало О.- но кога, немога да кажа
ако мериш ректално - не съм сигурна дали е имало О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2868 -: Януари 03, 2007, 11:05:34 am »
Ами меря я анално...:) да знам че нисхто не може да се каже...благодаря ти все пак...а искам да попитам възможно ли е О. да е била на 23-24 ден от цикъла? или според теб ако е имало е било по-рано....Мен ме притеснява това че пих дуфастона още преди 9 дни а още не ми е дошло... Дали е възможно да съм бременнна.... Днес БТ е 36.9 но не мога да си отвора календара за да я нанеса...
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2869 -: Януари 03, 2007, 12:13:36 pm »
ДЕНИС,благодаря ти :balk_21:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2870 -: Януари 03, 2007, 12:24:12 pm »
Denis ,здравей отново!
Явно всички тук опираме до теб:),за което искам да ти благодаря тъй като най-всеотдайно ти откликваш на всеки.
Относно мойта графика исках да споделя,че това последното спадане и зацапването са били предшественици на моят МЦ.Днес най-неочаквано дойде,но съвсем слабо.Болките в яйчниците са били също може би за ради него,но ме притеснява това,че идва на 24 ден.Миналия месец беше на 30 ден,а по-миналия на 27,но така рано не беше ми идвало скоро.Ти какво мислиш по въпроса?
И още веднъж благодаря за всичко.... :balk_21: :balk_81:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2871 -: Януари 03, 2007, 14:09:53 pm »
Ами меря я анално...:) да знам че нисхто не може да се каже...благодаря ти все пак...а искам да попитам възможно ли е О. да е била на 23-24 ден от цикъла? или според теб ако е имало е било по-рано....Мен ме притеснява това че пих дуфастона още преди 9 дни а още не ми е дошло... Дали е възможно да съм бременнна.... Днес БТ е 36.9 но не мога да си отвора календара за да я нанеса...
От кой до кой ден пи Дуфастон?
О / ако е имало / е била преди 23/24 ден от МЦ.
Мила, неможе да се каже нищо без стойности от ФФ /фоликуларна фаза, фазата преди О./
Хипотетично, ако Бт през ФФ е била около 36,2- 36,3-36,4  - тази БТ сега /в ЛФ/ може да показва и бременност.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2872 -: Януари 03, 2007, 14:26:36 pm »
Malechka 
Погледнах графиката ти /10/12/2006/ и според мен не сигурно дали е имало О.
Защо мисля така?
- ако е имало О. то тя може да е била на 10/11 ден, което според мен е рано/ но пък не е изключено и да е имало О./
-разликата  в БТ, ФФ/ЛФ е едва 0,3 - това не е достатъчно /може и да е имало О, но не е сигурно/
-БТ се задържа висока само 5 дена/от 12 до 16 ден от МЦ/- това значи че или има ранно загиване на яйцеклетката/което не ми се вярва/ или е станала киста/според мен може да е това/ или все пак е имало някаква форма на овулация.
-  последните 3 дена/22-24 ден от МЦ/ имаш зацапване, което е признак на нисък прогестерон или киста.
Сама разбираш че по графика неможе да се каже какво е в действителност - а само да се предполага/говоря за случаите в които се вижда че има проблем/ Какъв е точно проблема - може само лекар да ти каже.
Не съм сигурна какво е, но съм сигурна че има проблем и че не е имало овулация с 'хубава' яйцеклетка.
Съжалявам мила.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2873 -: Януари 03, 2007, 14:38:27 pm »
Ами пих Дуфастон от 17 до 27 ден от цикъла...незнам защо но аз си мисля че ако е имало О. е била на 25 ден..незнам защо си мисля но точно тогава имах болки в левия яйчник и обилна цервикална слуз...:( ще полудея вече от това безизвестие
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2874 -: Януари 03, 2007, 15:26:57 pm »
Ами пих Дуфастон от 17 до 27 ден от цикъла...незнам защо но аз си мисля че ако е имало О. е била на 25 ден..незнам защо си мисля но точно тогава имах болки в левия яйчник и обилна цервикална слуз...:( ще полудея вече от това безизвестие
Консултирай се с лекар. Според мен досега трябваше да ти дойде.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2875 -: Януари 03, 2007, 15:28:32 pm »
При мен няма какво да се казва, радостното е че БТ ми падна под 37 градуса и сигурно трябва да очаквам нещо интересно този път  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2876 -: Януари 03, 2007, 15:30:24 pm »
При мен няма какво да се казва, радостното е че БТ ми падна под 37 градуса и сигурно трябва да очаквам нещо интересно този път  :P :)
Най-после! Браво!
Супер ти е графиката  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2877 -: Януари 03, 2007, 16:37:18 pm »
Ами мисля да изчакам още малко...казаха ми че е нормално да ми дойде до 10 дни след дуфастона...така че ще изчакам още ден два и пак ще направя тест...Между другото Денис вчера на тест имах много бледа,едвам видима втора чертичка...но го отбелязах за отрицателен,защото ме съмнява много това да е положителен тест...трябваше много да се вгледам за да я видя...мислиш ли че може да е рано още за да покаже хубава втора чертичка?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2878 -: Януари 03, 2007, 17:01:18 pm »
Индивидуално е. Може при теб да е още рано, а и не сме сигурни кога е била О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2879 -: Януари 03, 2007, 22:39:25 pm »
Denis мила, ти се оказа права май.Днес ходих на гинеколог след работа и му обясних всичките си притеснения и за опитите,накрая той направи преглед и каза,че имам киста на десен яйчник,голяма колкото лимон:(.
Много се притесних, но докато не ми свърши сега цикъла не може да ме гледа на ултразвук.След като свърши ще ида да види на ултразвук и после каза,че ще ме праща за операция.
Изчетох във форума мнения на други жени за кистите и че можело да се пукнат от само себе си по време на цикъла,но може и да остане.Не може ли да се избегне операцията,защото много ме е страх от тия неща.
Аз дори не знам какво представлява този вид операция и отстраняването на тези кисти как става?Учуди ме ,че не ми даде никакви лекарства за пукане?!?исках и да разбера дали това ще попречи този месец на опитите ни и дали трябва да спрем или....Той ми каза само по внимателно с правенето,че да не се спука кистата...
Проблем ли е тази киста при опити за забременяване? :balk_146: :balk_144: :balk_145: