0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #140 -: Май 09, 2013, 12:18:36 pm »
chattenoire84, много по-лесно и спокойно се живее, когато осъзнаеш, че никой за нищо не ти е длъжен, дори собствените ни родители.
Игнорирай ги, не очаквай нищо от тях - ни пари, ни отношение, за да има мир и любов при вас.
Съгласна напълно.
Роднините са като тясните обувки. Търпим и си ги носим, поради липса на други, не можем да ги сменим.
Всичко е характер, възпитание и поколение. По добре да приемем нещо, което не можем да променим, от колкото да се опитаме да се борим срещу, не да го променяме така като на нас ни харесва - просто това няма как да стане.
Да разчитаме и очакваме единствено и само от нас самите си.
Никога не съм очаквала от свекърва си нищо, нищичко, нито отношение, нито каквато и да е помощ. Казала съм го, показала съм го. Още в зародиш "режа" и казвам това, което имам да казвам (разбира се без обиди и епитети), не чакам защита от мъжа ми, не се оплаквам, не му мрънкам, не чакам и той да ходи да ме защитава. Може би за това не мога да кажа, че имам проблеми.
chattenoire84, щом не мжеш да се справиш, по добре да прекратиш отношения.
« Последна редакция: Май 09, 2013, 13:15:05 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #141 -: Юни 21, 2013, 22:07:09 pm »
Ох, тази тема я бях забравила, въпреки че свекървата е най-противното същество на земята...просто ако започна да пиша, няма да се спра...Достатъчно е да кажа, че дъщеря ми е на 1г и 2 месеца и тази жена още не я виждала  :oops: Ние живеем във Франция (не в Австралия), когато родих детето тази жена чакаше да ми се обади по скайп да ми честити, да не се набута 2лв да се обади или прати един смс. Като си е доста добре финансово. Вече мина 1г и 2 месеца и още не се е появила, вече не общуваме от 9 месеца след като ми заяви когато бях туко-що родила как "не и се лети със самолет, по-добре аз да и я докарам в София да я види"  :x :x Че детето няма паспорт или куп други неща, не и минаха през главата  :lol: Не общувам с нея вече 9 месеца, много ми е добре, друг е въпроса че на мъжа ми не му е особено добре или че незнам какво ще обяснявам на детето ми един ден  :?


*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #142 -: Юни 22, 2013, 00:17:33 am »
Криси ти нали не си си идвала в България? Като си дойдеш след 15-20г ще и я заведеш  :lol: :lol: :lol:
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #143 -: Юни 22, 2013, 09:37:24 am »
Искам да кажа само, че има и добри свекърви. Моята е такава  :D
Може това да се дължи на факта, че се виждаме само 3-4 пъти в годината, но ... за нищо не мога да се оплача от нея.
Много е деликатна. Не ни задава неудобни въпроси, като "защо още няма бебе?".
Не се бърка в нищо наше и не ни обсипва със съвети, а камо ли да ни критикува за нещо.
Не ни звъни всяка седмица, за да не досажда, защото знае, че си имаме ангажименти.
Винаги е усмихната и приветлива.
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #144 -: Юни 22, 2013, 13:46:20 pm »
Криси ти нали не си си идвала в България? Като си дойдеш след 15-20г ще и я заведеш  :lol: :lol: :lol:

 :lol: :lol: :lol: Да, да ти кажа мисля и че ако отида скоро време, през тях пак няма да мина ;) Май малката като навърши 18 сама ще си се покаже  :lol:

Междудругото наистина е много важно съпругът ви да ви подкрепя и да е на ваша страна. Моят мъж веднъж не ми е казал една дума, оставил ме е сама да преценя оттук нататък дали това дете ще общува с роднините му или не. От тях НИКОЙ не се е обадил веднъж да питат как е това дете. Баща му дори не ми е честитил раждането ОЩЕ  :lol: Какво повече да кажа....но ако в тази ситуация трябваше да се разправям и със съпруга ми, щях да си дигна куфарите и детето и дим да ме няма :)
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 14:00:56 pm от Krisi08 »


Re: нова свекървенска тема
« Отговор #145 -: Юни 22, 2013, 21:05:27 pm »
Искам да кажа само, че има и добри свекърви. Моята е такава  :D
Може това да се дължи на факта, че се виждаме само 3-4 пъти в годината, но ... за нищо не мога да се оплача от нея.
Много е деликатна. Не ни задава неудобни въпроси, като "защо още няма бебе?".
Не се бърка в нищо наше и не ни обсипва със съвети, а камо ли да ни критикува за нещо.
Не ни звъни всяка седмица, за да не досажда, защото знае, че си имаме ангажименти.
Винаги е усмихната и приветлива.

Мдааа, до преди година и аз щях да пиша същото , но ела да я видиш сега от как родих . Вижда внучка си на три месеца веднъж ,че сме далеч и винаги съвети дава как да я отглеждам имайки предвид ,че и един час не я гледала . До скоро мълчах тактично , но при последното ни гостуване не я изтраях и затова ще си остане последно.
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #146 -: Юни 22, 2013, 21:52:34 pm »
Мдааа, до преди година и аз щях да пиша същото , но ела да я видиш сега от как родих .

  :lol: и при нас така...от както родих показа рогата, преди беше най-милата жена! Ако преди една година и 3м някой ми беше казал, че тази жена няма дори внучка си да види, щях да го обява за луд  :lol:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #147 -: Юни 23, 2013, 06:50:41 am »
Ох, като ви чета, момичета и плюя в пазва  :? Моята свекърва и преди и след раждането си остана мил и деликатен човек. Никога не ми се бърка, не раздава излишни съвети и се разбираме чудесно. Единствено, не може да ми помага за гледането, тъй като е жена на години, но се старае да компенсира милата...Не мога да се оплача!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #148 -: Юни 23, 2013, 22:08:20 pm »
Бубу, и аз нямам оплаквания. Дори и да каже нещо, което не ми изнася (ужасно рядко), просто си го пускам край ушите. Аз си имам дебела глава и собствено мнение.  :D
И да, и тя и дядото са на възраст. Тази и другата година стават на 80. Не очаквам помощ, не мога да го направя от хора, които едва сами се гледат. Радват се на децата. Това ми стига.
« Последна редакция: Юни 23, 2013, 22:11:35 pm от blue_sky »

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #149 -: Юни 24, 2013, 13:36:34 pm »
Дано моята не се промени и занапред.
А пък и да се промени, то по-важното е бебето да дойде и да не ни прескочи, а пък свекървата жива и здрава да е, ще я търпиме някак  :lol:

Но наистина има свкърви големи страшилища. Моя колежка в офиса, която за мен е пример за грижовна майка, съпруга и домакиня, същевременно с добра кариера, а свекърва й я прави на две стотинки. А моята колежка, каквато е добра и хрисима, не смее гък да й каже.

И много обичам една история на мои близки, в която мъжът се е застъпил за жена си пред майка си. Свекървата много често карала снахата да мие прозорците. И единият път снахата болна, едва гледа, а свекървата пак я кара да ги мие. И тогава мъжът се намесва: "Който иска да зяпа по цял ден през прозорците, сам да си ги измие"  :lol:
Извинявам се за дългия пост  :oops:
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #150 -: Юни 24, 2013, 14:58:53 pm »
47 Smiles, искрено ти желая в най -скоро време да пишеш в друга тема и да се похвалиш там, мила .
А за свекървите , смятам че е по -важно мъжът до нас да ни подкрепя и помага .
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #151 -: Юни 25, 2013, 09:35:56 am »
Когато детето ми беше малко, често изпитвах раздразнение от един или друг коментар на свекърва ми по повод грижите за него, задаваше разни въпроси, идваше в къщи и оставаше дълго без да се съобрази с програмата ни и режима на детето. В същото време не предлагаше някакав съществена помощ, а си стоеше като гост и пр.  Тогава много се ядосвах. Може би е било свързано и с напрежението и умората около отглеждането на детето.
Сега тези неща ми се виждат дреболии и ако съм можела да ги приема по-спокойно и тогава, би било по-добре. Ние със свекърва ми сме нормални, добри отношения като цяло. В онзи период не допуснах да избухна или да я обидя, макар че много и се ядосвах понякога. Мисълта ми е, че може би и ние /младите снахи/ трябва да проявим понякога търпение, докато разберем дали въпросната жена /свекърва/ е недобронамерена към нас или просто проявава някакви странности в поведението си в определени ситуации. /гледането на децата обикновено създава такива конфликтни ситуации, независимо дали стахата и свекървата живеят заедно или не/.
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #152 -: Юни 25, 2013, 09:42:59 am »
Да , hope-love , много си права за това , че появата на детето понякога създава конфликти. Смея да твърдя ,че въпреки избухливия  си нрав не съм влизала в пререкания с нея и всичките й съвети съм изслушвала с усмивка .... ,без възражения ,но правя това което отчитам за правилно . Сега ми е смешно ,но след последния и единствен скандал , по -скоро тя се караше с мен , стана ясно как тя за тази година през която имам Ния не може да се примири ,че не я отразявам и не я слушам за абсолютно нищо . Как не взимам под внимание  съветите  й , и пр. и пр. Живеем на 450 км. едни от други и все ми е тая , защото я виждам рядко, а сега пък още повече .
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #153 -: Юни 25, 2013, 09:47:09 am »
Някои хора си имат властен характер и го проявяват и като свекърви. Честа грешка на снахите е да се фиксират върху отношението към тях самите и да мсилят, че е целенасочено.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #154 -: Юни 25, 2013, 13:11:35 pm »
 :good_post:
Някои хора си имат властен характер и го проявяват и като свекърви. Честа грешка на снахите е да се фиксират върху отношението към тях самите и да мсилят, че е целенасочено.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #155 -: Юни 25, 2013, 23:16:57 pm »
Някои хора си имат властен характер и го проявяват и като свекърви. Честа грешка на снахите е да се фиксират върху отношението към тях самите и да мсилят, че е целенасочено.
Ей това ще ми е оправданието, като стана свекърва  :lol: :lol: :lol:
Моята си е имала проблеми с нейната и сега е съгласна ако ще на черното бяло да казвам  :wink: също така идва рядко, чак се ядосвам за това, защото пък на синът и`  му е неприятно и някак болно от това.
За методите на отглеждане също е вярно, но то две приятелки не си гледаме децата по един начин та при разлика от 20-30-40г ли да търсим съответствия  :) Аз предимно съветите ги подминавам с усмивка и рядко избухвам.
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #156 -: Юни 26, 2013, 10:41:41 am »
Сега се оплакваме от свекървите, а след 20-30 г. - от снахите. Кой знае и ние какви дзверове ще станем?! Че някои хем свекърви, хем тъщи.  :witch: :witch:

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #157 -: Юни 26, 2013, 12:53:19 pm »
На моята дъщеря съм заявила, че заврян зет вкъщи не ща. Всеки да си знае къщата в името на нашето бъдещо разбирателство  :lol:
Обикновено проблемите идват точно от съвместно съжителство, което в моят род, слава богу не съществува като традиция.
Имахме недоразумения със семейството на съпруга ми, но там той си се справи с тях, понеже бях категорична, че никой не може да ми диктува начина на живот, най-малкото пък хора, от които не съм зависима по никакъв начин - нито от финансова, нито от гледна точка на някакво имотно облагодетелстване.
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #158 -: Юни 27, 2013, 10:26:36 am »
Някои хора си имат властен характер и го проявяват и като свекърви. Честа грешка на снахите е да се фиксират върху отношението към тях самите и да мсилят, че е целенасочено.

Мдааа, да беше чула свекърва ми кви ги избълва друго щеще да пишеш /казваш /  :D!
Сега реве и съжелява по телефона на мъжа ми , ама винаги съм казвала ,че човек трябва да си мери , контролира приказките колкото и да е ядосан,а в нашия случай още не разбирам и защо толкова се ядоса  .Всъщност ... при нея е трупано с години и просто си изби отношението й към мен .  Ми то  , ако се бях принизила на нейното ниво да се бяхме хванали за косите !
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #159 -: Юли 02, 2013, 09:36:56 am »
Veche i az se prisuedinqvam.Veche sum v vtori mesec i sme v chujbina s moq suprug estestvenno pri maika mu .... tyk se nalaga da stoim,nujni sa sredstva.Dobre obache tazi jenica na nishto ne e dovolna.Chistq pravq i kafe sytrin kakvo li ne,no tq prekalqva.Vchera naprimer sum plakala cql den i tq nakraq zaqvi pred sinu si che ne iskam deteto i ne sum qla cql den.Sled kato obqsnih che mi e muchno za nqkoi neshta tq nai naglo izreche ne moje da ti e muchno nqma za kakvo.Samo burbori ne digai tejko qj ne pushi ..kolkoto da kazvam che znam i az bih si pazila deteto povechee ot kolkoto tq pazi moeto dete tq ne osuznava.I nakraq za kapak moq suprug me popita za kakvo plachesh a tq ne spira da burbori v sushtoto vreme ...
Plache mi se otvurnah az vish tova jivot li e...natovarvam se psihicheski ne me li razbirash
toi : ti ne ocenqvash moq jivot
Haide kak da se opravq s tezi hora ????????
Na 19 godini sum ... turpelivo momiche vuzpitano,no neznam kolko turpenie ta az ne moga nasame da mu kaja 2 dumi tq se burka v vsichko !!!

Моля, пишете на кирилица, ако нямате то използвайте КРЕДОР - бел. мод.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 10:04:05 am от magi_st »