0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #40 -: Май 11, 2006, 23:49:40 pm »
tanja,
белези почти не остават, освен ако целенасочено не ги търсиш  и с лупа, все  пак си е пластична хирургия, а не касапница  :lol:
някои момичета са ме виждали и могат да кажат дали се виждат белези на очите ми, същите са и на гърдите :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
За или против пластичната хирургия
« Отговор #41 -: Май 12, 2006, 07:25:58 am »
Мила Рали -много е интересна тази тема.Аз лично съм и за и против!
 Ако става въпрос за корекции след катастрофи, раждане ,съм съгласна.Дори ако е някакъв естетически дефект и даден човек има страхотни комплекси също съм съгласна.
Малко съм против силиконовите инплантанти в гърдите.С тях има доста по голяма вероятност да се разболееш от рак на гърдите.Ако примерно виснат след раждането и имам финансова възможност бих ги повдигнала но без силикон. :balk_102:
*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #42 -: Май 12, 2006, 08:28:51 am »
rally_pat,
аз на сватбата бях със специална конструкция включваща преработен сутиен на триумф (66лв.), метал, силикон и пластмаса (още 12лв) - мое производство. Правих го една седмица и го "обличах" около 20мин. Бях без презрамки с много голямо деколте и отпред и отзад и изглеждах много добре. Ама това е сватба - в ежедневито просто съм забравила за тези неща  :( .
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За или против пластичната хирургия
« Отговор #43 -: Май 12, 2006, 10:02:08 am »
Лан, Рали - много сте ми сладки. Прегръщам ви:))
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #44 -: Май 12, 2006, 10:10:04 am »
rally_g,
много се радвам, че не ме дискриминираш, обикновенно се сблъскавам със завист и даже с омраза от жени с по-малки "чарове" и като се опитам да ги успокоя, че чак толкова хубаво не е на хубаво и че има редица неудобства, някак си си милят че им надменнича. Веднъж с една жена (която виждах за първи път , но имаме общи приятели и ми се щеше да се сближим) и второто и изречение и беше "Твоят мъж те обича заради циците" , все едно съм само едни цици и няма човек зад тях. Много криво ми стана. Опитах се да го обърна на майтап, но тя се обиди, реши че бъзикайки се с моите си цици и казвам, че нейните са малки. Голяма работа - аз и завиждах даже малко (пък и бяха добре - не малки), но така и не ме разбра  :( . Не станахме приятелки - и то заради какво, заради нещо, което нито зависи от нас, нито има кой знае какво значение!
За или против пластичната хирургия
« Отговор #45 -: Май 12, 2006, 10:41:07 am »
Това са глупости - да преценяш някой по гърдите, очите, ръста или нещо друго, което не зависи много от него. И не мога да разбера защо трябва да се насаждат комплекси относно "размера" (на гърдите  :wink: )

Аз съм чашка Б, голям рахат! И хич даже не си помислям за по-големи  :lol:
*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #46 -: Май 12, 2006, 10:50:58 am »
Цитат на: ironic_
Това са глупости - да преценяш някой по гърдите, очите, ръста или нещо друго, което не зависи много от него. И не мога да разбера защо трябва да се насаждат комплекси относно "размера" (на гърдите  :wink: )

ironic_,
абсолютно си права, но постоянно ми се случва и то не само подвикванията от строежи, затвори и малцинствени групи. От преподавател в университета например съм чувала "Можеш да си изкарваш хляба с циците, защо ти е да учиш"?!
Затова казвам на piera хубаво да си помисли. На мен ми е трудно, дето са ми така от единайсет годишна, представям си на какъв тормоз би се подложила жена с увеличен бюст. Интелектуално подценяване от мъжете и завист от жените. Особено от тези (които не са и особено близки) , но които я познават преди и след. За съжаление е така  :( , не че го пожелавам на piera или на някой въобще...даже се надявам ако се реши въобще да не и се случва нищо таква, а само да си се радва на новия вид!
За или против пластичната хирургия
« Отговор #47 -: Май 12, 2006, 11:09:12 am »
Виж сега,

на мен и без впечетляващи гърди пак ми подвикват. Те на всички подвикват, хич не им се връзвай.  :twisted: То цял ден да бъркаш цимент и да редиш тухли не е лесно, доскучава  :wink:
*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #48 -: Май 12, 2006, 12:22:40 pm »
Цитат на: bubata
tanja,
белези почти не остават, освен ако целенасочено не ги търсиш  и с лупа, все  пак си е пластична хирургия, а не касапница  :lol: .....


Здравей Бубата,
вярвам ти, че след време белеzите се zаличават. Тогава, когато обмислях такава операция се рових в сайтове на раzлични клиники и от снимките, които покаzваха ме раzубедиха. Не съм виждала "на живо" жена с подобна корекция и Щом каzваШ, че белеzите стават едва zабележими, zначи е така.
В момента бюста ми няма нужда от корекции, но евентуално след около година Ще се подложа.
Благодаря zа подкрепата!
За или против пластичната хирургия
« Отговор #49 -: Май 12, 2006, 14:00:26 pm »
Хмм, малко се изненадах, изглежда всички без Балми дотук са по-скоро за :D

Аз да ви кажа тази тема ми е толкова далечна от мозъка, че просто не виждам как ще ми хрумне, поне на този етап. Уважавам всеки да си действа според своите разбирания, но аз лично съм против. Чувствам си се идеално и просто не би ми минало през ума. И след раждане, живот и здраве, ако се поотпусне бюста, какво, не работя манекен на бельо и ще съм малко старичка за плаж по монокини :lol:  
Обаче защо така смятате бе, моите приятелки с 1 дори 2 деца си имат същите фигури, както и преди да родят? Включително бюста?

А най съм против уголемяване на устните - сега може да има някакъв по-елегантен начин, но всички, които съм виждала и определено знам, че са ги уголемявали, изглеждат повече от ужасно - сякаш скоро са ги ударили през устата и тя им е подпухнала от удара :?

А бе аз съм си за максимална естественост - както казва Балми, всеки човек е по своему красив :D
Благодаря ти, Бени!







*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #50 -: Май 12, 2006, 14:05:42 pm »
Абсолютно съм за пластичната хирургия - заради естетични дефекти не трябва да се създават допълнителни комплекси на хората - това са отстраними неща - щом са създали този клон на медицината.
Друг е въпроса че мозък не присаждат, а би било по-полезно.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
За или против пластичната хирургия
« Отговор #51 -: Май 12, 2006, 15:28:51 pm »
Цитат на: bubata
някои момичета са ме виждали и могат да кажат дали се виждат белези на очите ми, същите са и на гърдите :wink:

За очите казвам   нееее, а гърдите не съм ти ги виждала, мацко.:balk_14:

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
За или против пластичната хирургия
« Отговор #52 -: Май 12, 2006, 15:36:28 pm »
И аз съм фенка на пластичната хирургия, особено след като пуснаха предаването "Пълна промяна" по FoxLife.
Пластичната стоматология направо ми е слабост и много ме кефи...бели зъби, подредени като мъниста. Проверих дали слагат в БГ порцеланови фасета и се оказа голяма скъпотия. Една фасета май излизаше към 1000 лв.....а за предните редици ти трябват поне 10...сещате се за какви суми говорим?! Та....отпада за сега това с белите зъби. Иначе другите методи не са чак толкова добри и много увреждат здравите зъби....пък трябва да не пиеш кафе..да не пушиш..еее...фасети му е м-та. В некой друг живот ще си го направя.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За или против пластичната хирургия
« Отговор #53 -: Май 12, 2006, 20:27:55 pm »
Цитат на: klia
Абсолютно съм за пластичната хирургия - заради естетични дефекти не трябва да се създават допълнителни комплекси на хората - това са отстраними неща - щом са създали този клон на медицината.
Друг е въпроса че мозък не присаждат, а би било по-полезно.


Нещо не се получава да си слагам емоушъните, така че ти пиша - страхотен постинг, много се смях на последното изречение:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
За или против пластичната хирургия
« Отговор #54 -: Май 13, 2006, 15:48:58 pm »
Цитат на: klia
...
Друг е въпроса че мозък не присаждат, а би било по-полезно.


Много ми хареса, поzдравления!!! :lol:
*
Re: За или против пластичната хирургия
« Отговор #55 -: Ноември 20, 2008, 22:55:49 pm »
Лично аз съм за пластичната хирургия! Щом има нещо, което притеснява човек, а и той има финансовата възможност да си позволи така процедура, защо да не го направи ....? ЗА СЪМ  :D
Re: За или против пластичната хирургия
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2008, 21:04:46 pm »
Здравейте момичета!
Живея в Англия и тук е направо бум дамите да си правят какви ли не "подобрения", даже взимат заеми, само и само да изглеждат добре. Хубавото е, 4е има и много ТВ програми точно за това. Аз бях много впечатлена от невероятно красивите жени, които излизаха от клиниките... докато не попаднах на друго предаване, което показваше неуспешните пластични операции, които се оказаха много често срещано явление - непоносимост на организма към използваните силикони или т.н. Беше ужасно направо! И никой не може да ти даде гаранция, 4е тялото ти няма да отхвърли имплантантите. На една дама и сменяха около 4 пъти силикона в гърдите и все неуспешно. Ло6ото е, 4е освен 4е парите ти заминават, могат да се полу4ат и натражяния, както се бе6е слу4ило с една от вените, показани в програмата. От както гледах това предаване ми се избиха всякакви такива мисли от главата.
Поздрави
*

    Rosy_AT

Re: За или против пластичната хирургия
« Отговор #57 -: Декември 03, 2008, 11:37:08 am »
Момичета, съвземете се! Всеки човек е уникален и това го правят именно дребните несъвършенства. Модата се мени, но нима може да има тенденции, когато става дума за това как си се родил? Замислете се за древния Рим - характерният закривен нос, плътните устни... Всеки трябва да се чувства добре в кожата си. Красотата идва отвътре, както и с постоянни грижи - спорт, хигиена, здрав сън, полезни храни. А раждането разкрасява жената - закон природен! Пък пластиките оставете на комплексарите! Самовнушението е голяма работа. И си е цяла система, мда...  
Re: За или против пластичната хирургия
« Отговор #58 -: Декември 03, 2008, 20:26:38 pm »
  Аз съм абсолютно ЗА пластичната хирургия,дори имам такава на носа.Когато бях малка се правих на гимнастичка на една кушетка широка 30 см и когато реших,че съм много задобряла да вървя на нея се пробвах да направя циганско колело.Изльосках се по нос на земята паднала от 1,50 метра.  :lol:  В пубертета ми стана ужасен комплекс леко гърбавият ми нос.Когато навърших 18 години си направих операцията.Приятелите ми ми се чудеха на акъла ,а не много близките дори ме питаха- Е, ти какво точно си промени в носа?Явно че не е бил толкова крив и голям колкото аз си го виждах,но искам да ви кажа ,че промяната в психиката и самочувствието ми беше огромна.След операцията когато майка ме видя на какво приличам се разплака.Бях като пребито куче синя и подута и с кръвоизливи в очите.Тогава тя ми каза ,че ако е знаела как ще се мъча след операцията никога е нямало да ми позволи да я направя.Аз обаче казвам,че ако моето дете има някакъв комплекс от физиката си и само ако каже ,че иска да си прави пластична операзия ще го подкрепя напълно.Естествено трябва и да е в подходяща възраст,де!
 Момичета,ако имате нещо което не си харесвате и ви кара да се чувствате непривлекателни  и имате възможност за корекция,не се чудете ,а действайте!Както беше писало едно момиче по-долу един живот живеем .
Re: За или против пластичната хирургия
« Отговор #59 -: Декември 09, 2008, 12:09:29 pm »
peroshinka,
 Има неща, които може би имат нужда от корекция. Но аз лично говорех за неща от рода на силиконов бюст, силиконови устни, премахване на тлъстини от различни части на тялото. Има неща, които са опасни за здравето и според мен целта не оправдава средствата. А другите случаи - когато някого го мързи и иска с магическа пръчка да оправи нещата.... е просто грозно.
Съгласна съм, че има счупени носове, уши с нвправилна форма, белези, които благодарение на пластичната хирургия могат да променят мисленето на човек, възприятието му за самият себе си, но има неща, които ние сами допускаме да се развият като комплекси в нас и забравяме, че ние сме настойниците и господарите на това тяло и мислите ни, а не те на нас.