0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #20 -: Януари 18, 2006, 20:02:53 pm »
Не мога да се въздържа и да не кажа че всички продукти от типа "2...,5 .... 10 в 1" са търговски трик подпомагащ продажбите. Всички тука знаете, че дори комбинация от витамини да пиете, се препоръчват да са отделно, а не като смеси, за да могат да действат. Това се отнася и за шампоана тип "2 в 1"- я ми кажете определение за това, дали е шампоан, или балсам. Всеки скалп има естествена секреция, която осигурява влажност на косъма в основата му, така че използвайки такъв тип продукт, освен да си омазните прекомерно косата и да я миете всеки ден, изобщо с нищо друго не й помагате. Балсам никога не се нанася в основата на косъма, а само в тази част на косата, която е подложена на атмосферни влияния. Отделно, маската за коса е препоръчително да се прави поне веднъж седмично, като тя образува тънък предпазващ филм около него и така подсилва устойчивостта му спрямо атмосферните влияния.
Друго, което съм научала в работата си, че всяка една серия продукти е с една и съща активна съставка и това дали ще ползвате такъв за боядисана или за мазна коса, няма абсолютно никакво значение- търсенето определя предлагането  :wink:  :wink:  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
шампоани за коса
« Отговор #21 -: Януари 18, 2006, 20:32:17 pm »
Аз бих ти препоръчала козметиката на Клоран. Ползвам и шампоан, и балсам и съм много доволна. Но наистина започни да пиеш Мерц...таман зимния период е подходящ за тази процедура  :wink: и задължително освежи косата с подстрижка. Хубаво е веднъж месечно да я освежаваш...или айде на два минимум.
*
шампоани за коса
« Отговор #22 -: Януари 18, 2006, 20:32:53 pm »
Ееее, ти пък как какво е 2 в 1? Ами като Триовит, Геритамин,Оксибор, ако щеш даже. :D
В интерес на истината съм ползвала на Дав и само шампоан, и 2 в 1.Определено от втория съм по-доволна и даже забелязвам разлика. :) Въобще не се омазнява и я мия на 3 дни, а когато използвам друг шампоан на втория ден мога да добивам олио.
Мисля, че както всичко друго и това е субективно. Трябва да се опитват различни шампоани, за да уцели най-подходящия.
шампоани за коса
« Отговор #23 -: Януари 18, 2006, 20:38:42 pm »
Аз също знам, че тези тези продукти 2 в 1 трябва да се избягват или да се използват само в краен случай. Даже бях чела статия по въпроса...май беше в Ева.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #24 -: Януари 18, 2006, 20:41:58 pm »
идеята на поста беше да се уточни кое какво прави, а именно:
шампоана- отмива нечистотията по косъма
балсама- овлажнява
маската- подхранва
Ако искате консултирайте се и с фризьори- те ще ви го кажат същото, което и аз- убедена съм!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #25 -: Януари 18, 2006, 21:38:58 pm »
Мини трябваше да станеш фризьор  :jump12:
По темата...съгласна съм с мини...ако ще е гарга да е рошава...
Лично аз ползвам различни видове шампоан...Арома, Дева, Гарние, Нивеа..след това си слагам маска за коса /тази червената с костния мозък и плацентата/ и измивам. Балсам не слагам защото косата ми е мазничка по принцип и допълнително мазнотия не ми трябва...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #26 -: Януари 18, 2006, 22:37:47 pm »
И аз съм съгласна с Мини.
А Мини, знаеш ли за Лонда-къде се правят, защото се чудя защо ги спряха и оставиха само големите разфасовки?
Аз бях много доволна от тях, но сега ги има само в специализираните магазини. :wink:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #27 -: Януари 18, 2006, 22:46:42 pm »
С голям успех може да изброим целия списък одобрени за България козметични продукти, без да сме особено полезни на Наема...

Зачудих се как да дам съвет, като от малка съм си такава чорлава чума? На всичокото отгоре косата ми е толкова суха, че мога да я натроша, вместо да я подстригвам.

Че майка ми от дете ме сресваше с ножица след всяко излизане в квартала. Още се стряска, ако й кажеш "репей!".

Не разбрах каква е косата - права или къдрава... Суха, мазна, жилава, тънък или дебел косъм... А и "добрата лична хигиена" може да означава, че прекалено много се мие за типа коса...

Те индианците защо имат такива дълги и лъскави коси? Защото не ги миияяяят.  :jump12:

Вие ще се избиете да прапоръчвате шампоани. Добър фризьор и, вероятно, добър дерматолог ще трябват тук.
*
шампоани за коса
« Отговор #28 -: Януари 18, 2006, 23:02:10 pm »
Момичетата вече са ти казали доста полезни неща.Нека и аз да се опитам да ти помогна,малко ми е трудно така без да съм видяла и пипнала :lol: .Така Подстригване,ако е необходимо ,нека бъде малко повече от връхчета :)Ако косата ти търпи химична обработка и ако е неправилна се случват такива неща.Разреши косата преди да намокриш .Ако косата ти е дълга е много важно как използваш шампоана-опитаи се да го разнесеш равномерно по целия скалп,а не с шепата и пляс едно място,след като измиеш,маска задължително по дължините,тя ще омекоти косъма и ще го направи еластичен,опитаи да я разрешиш докато си с маската ,ако не става не я мъчи. Не я трии с кърпа в различни посоки просто  попиваи с хавлията.Ако имаш въможност я остави да съхне сама,бе сешоар или поне не суши краищата.Чудесно е да ползваш,кристали  или някакъв серум.Имаи предвид,че тези продукти се нансят по дължините и краищата-не на скалпа.Няма универсален продукт за всяка коса и скалп...тъи,че марка незнам коя да препоръчам .Хубави са и Лореал и Перма и Алфапарф и Вела и  т.н
*
шампоани за коса
« Отговор #29 -: Януари 18, 2006, 23:11:35 pm »
Колегата Мимсс,много точно попадение :lol:  :lol:  :lol: бре!!!
   

 Не разбрах каква е косата - права или къдрава... Суха, мазна, жилава, тънък или дебел косъм... А и "добрата лична хигиена" може да означава, че прекалено много се мие за типа коса...
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #30 -: Януари 18, 2006, 23:16:08 pm »
Гепи, колега!  :balk_64:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #31 -: Януари 19, 2006, 08:22:19 am »
Цитат на: mimss
Вие ще се избиете да прапоръчвате шампоани. Добър фризьор и, вероятно, добър дерматолог ще трябват тук.

Никой не се избива тука първо и второ момичето точно това пита...да и препоръча някой изпробван шампоан. :wink:
Вярно е, че косите са различни...вярно е че един шампоан действа на моята плява...а друг на твоята :lol:  ама нали за това сме тука бре...да си чешем езиците 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #32 -: Януари 19, 2006, 09:01:05 am »
Дани, Лонда винаги са се правили на едно и също място- Германия. Само че от миналото лято официално премина към "Procter & Gamble", които тепърва разработват дистрибуцията на българския пазар и за сега внасят само боите "Londa color creme" и "Lоnda colоr emotions", както и най- ниския клас стилизиращи продукти. Така че, трябва да поизчакаш малко и съм убедена че отново ще почнеш да ползваш любимия си продукт, изисква малко време. А иначе някой беше изразил мнение, че има филиали, разработващи продукти за Източна Европа, и такива които работят за Западна Европа- абсолютно си е така.
Цитат
Мини трябваше да станеш фризьор
- ти пък да не знаеш какво съм работила до сега  :twisted:  :twisted:  :twisted:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #33 -: Януари 19, 2006, 10:32:35 am »
Цитат на: mini
Цитат
Мини трябваше да станеш фризьор
- ти пък да не знаеш какво съм работила до сега  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Я слизай от метлата :twisted:  и да знам кво си работила до сега....че даже и кво си следвала...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #34 -: Януари 19, 2006, 11:00:41 am »
Цитат на: Hera_76
Никой не се избива тука първо и второ момичето точно това пита...да и препоръча някой изпробван шампоан. :wink:
Вярно е, че косите са различни...вярно е че един шампоан действа на моята плява...а друг на твоята :lol:  ама нали за това сме тука бре...да си чешем езиците 8)

Ами така е, всеки си казва какво му е на душата.хихи
Само че, дали и помогнахме незнам. :wink:
Мини, благодаря ти много за информацията.
Беше ми много полезна.
 :goodluck:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #35 -: Януари 19, 2006, 11:30:57 am »
Благодаря на всички ви!
Само ще ви допълня,че нямам проблем с цъфтяща коса.Никога не съм имала,но въпреки всичко краищата вземам редовно.В склапа косата е мазна,а по краищата суха.Третирам я с боя всеки месец от почти 14 години.С дълга,права коса съм.Ползвала съм козметика,донесена директно в чужбина.Ползвала съм и българска.Не забравям балсама.Но ефекта е само до първото разресване след баня.И на другият ден кошмара започва.нНезнам дали не е наистина някаква липса на витамини!?!Рядко пия такива,защото от вит.С в тях получавам мигренозни пристъпи.С маски не третирам често.Фризьори са ми казвали , че косъма ми е добър.Скоро четох , че подобно заплитане на коса може да се дължи на възглавницата в/у която се спи.И препоръчително е да се ляга в/у сатенени калъфки,за избягване заплитането.незнам дали е така,но ще сменя и калъфката.
Още веднъж благодаря ви за съветите.
*
шампоани за коса
« Отговор #36 -: Януари 19, 2006, 11:31:19 am »
Да се включа и аз :)
Аз нямам проблем с разреването, каквото и да ползвам. В момента ползвам PhytoRum i PhytoLactum,  и съм доволна, но преди тях ползвах българския Билка + балсам Билка, от които също бях мн доволна - даже май те правеха разресването по-лесно.
Но имах една съквартирантка, която беше с дълга, много къдрава, боядисана, суха и твърда коса - разресването й беше голям проблем,
какво ли не изпробва - евтино, скъпо, българско, вносно и накрая реши генерално проблема с българския балсам Импресия - един зелен, съвсем, съвсем обикновен:) Беше страшно доволна!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #37 -: Януари 19, 2006, 13:29:43 pm »
Да живее балсам "Импресия"!

Гласувам с двете ръце. Просто няма по-добър.
шампоани за коса
« Отговор #38 -: Януари 19, 2006, 13:43:43 pm »
Цитат на: rally_pat
Цитат на: FreshBreeze

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?


Фреши, на теб не са ли ти казвали, че разресването на косата на мокро / влажно унищожава косъма????? Особено ако косата е третирана по някакъв начин (боядисване, къдрене...)



Е, не я реша директно като излезна от банята :wink:  Първо я подсушавам с кърпа. Просто не си представям какво ще стане, ако първо я изсуша със сешоар, както е на заплетена, и после се опитам да я разреша - струва ми се, че нЕма да стане  :lol:
Благодаря ти, Бени!







шампоани за коса
« Отговор #39 -: Януари 19, 2006, 14:01:31 pm »
Цитат на: FreshBreeze
...
 Просто не си представям какво ще стане, ако първо я изсуша със сешоар, както е на заплетена, и после се опитам да я разреша - струва ми се, че нЕма да стане  :lol:

Я вземи пробвай и после да разкажеш - може и да останеш с коса  :wink:  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!