0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« -: Януари 18, 2006, 11:03:11 am »
Здравейте,момичета!
Вече близо 2 години имам проблем с разресването на косата.Степва се на топка и много трудно прекарвам гребен в нея.Незнам от какво се получи тази промяна в косъма.Всяка сутрин изпадам в ужас като видя поредното сплъстено парче коса.Вече взех постоянно да я вързвам на опашка,защото просто е немислимо да я вчеша.Често пъти с ножицата направо изрязвам топката косми.Подържам добра лична хигиена.Ползвах какви ли не шампоани за лесно разресване,но уви.Проблема съществува.
Какво ще ме посъветвате?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
шампоани за коса
« Отговор #1 -: Януари 18, 2006, 11:51:20 am »
обикновено се сплъстяват така коси с "цъфтящи" краища.
ти май си с дълга коса, нали? подрязваш ли редовно връхчетата на косата?
в момента ползвам един шампоан на Fructis, на който пише нещо точно в този дух, че е за лесно разресване. но все пак си мисля, че ако косата не цъфти, не би трябвало да се сплъстява на топка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
шампоани за коса
« Отговор #2 -: Януари 18, 2006, 11:54:06 am »
ако имаш възможност си вземи какъвто и да е шампоан от чужбина. ако не ползвай български шампоани. балсама се подразбира. кристали също не вредят. забрави за къдрене, боядисване и др. чуждите шампоани продавани в българия (като елсев, гарние и т.н.) правят и моята коса да изглежда (и да се чувства) като парцал. преди да имам възможност да си внасям шампоани от вън ползвах български (като па-па, яйчен и т.н.) и бях по-доволна отколкото от скъпите шампоани които се продават тук.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
шампоани за коса
« Отговор #3 -: Януари 18, 2006, 12:05:35 pm »
Подрежи си връхчетата на косата ако цъфтят, както казва jam. Иначе аз ползвам head and shoulders и после задължително с някакъв балсам. И няма проблеми с разресването.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #4 -: Януари 18, 2006, 12:09:03 pm »
Потърси при някой фризьор серум за суха коса, аз ползвам този от Професионалната серия на Шварцкопф, купувам си го от личната си фризьорка и е 12 лева. Другото- задължително балсам за коса, като шампоана и балсама трябва да са от една марка и с еднозначно действие- аз ползвам на Нивея за боядисвана коса и за мен това е най- добрата марка. Тъй като съм в този бизнес, мога да ти гарантирам че продуктите на Нивея са оригиналните, на Баесдорф, но пък като действие са малко силни и не се понасят от всеки ( ако имаш по- нежна кожа на главата, може да почне да се лющи- но това в никакъв случай не е пърхут)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #5 -: Януари 18, 2006, 12:10:11 pm »
Аз пък използвам Schwarzkopf, серията GlissKur-шампоан и балсам, и съм много доволна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #6 -: Януари 18, 2006, 12:11:40 pm »
Дани, не че нещо ама качеството на GlissKur не е съвсем това, което се предлага в Германия, тъй като дистрибуцията за България на Шварцкопф & Хенкел е от Словения :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
шампоани за коса
« Отговор #7 -: Януари 18, 2006, 12:22:55 pm »
Аз също съм фенка на Нивея.Използвам шампоана и балсама за боядисана коса и съм много доволна.Също имам една любима маска - Miosotis - червена кутия - 500 мл. с костен мозък /струва около 7 лв./ и винаги използвам кристали /на Биофарма/ .Мисля,че ако използваш такива продукти не би трябвало да имаш проблеми с разресването. 8)
шампоани за коса
« Отговор #8 -: Януари 18, 2006, 12:28:28 pm »
Счетоводител съм във фирма за професионална козметика за коса и научих доста, та най-добре е да се използват професионални продукти. Добрите фризьори винади продават от това което използват но в по-малки разфасовки, така че най добре се посъветвай с фризьор и той ще ти даде най-добрия съвет какво да ползваш. Бих ти препоръчала горещо продуктите на Framesi. Ако се интересуваш ще ти кажа кои фризьорски салони работят с тях. :D
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #9 -: Януари 18, 2006, 12:54:57 pm »
И аз да се включа. Според мен лично едни от най-добрите продукти за коса в България са тези на Phytin. Аз лично ги ползвах доста дълго време и наистина съм много доволна, но са скъпи. Шампоаните са от порядъка на 15 лв, балсамът е малко повече, а маската за коса е около 35 лв.
В момента ползвам Keranove, отново френски. Бих казала, че за цената си са наистина много добри (5,50 лв). Аз лично след измиване задължително с шампоан и балсам, си пръскам малко спрей против двойни връхчета, който съдържа силикон. И нямам проблем нито с разресването, а косата ми почти не цъфти.
Но наистина основата на хубавата коса се крие в редовното подстригване, ползване на правилно подбрания вид шампоан за твоя тип коса. И да не забравяме качественото хранене. Пробвай да консумираш повече овесени ядки, мед, плодове и зеленчуци.
*
шампоани за коса
« Отговор #10 -: Януари 18, 2006, 12:56:32 pm »
Гостът бях аз - доста съм разсеяна напоследък  :oops:
*
шампоани за коса
« Отговор #11 -: Януари 18, 2006, 13:00:42 pm »
Здравей,
заедно с това, което са ти препоръчали момичетата, няма да е лошо да вземеш да пиеш витамини. Има едни, които са за кожa, нокти и коса (Мерц), но ако са ти скъпи и обикновени мултивитамини биха свършили работа.
Смело с ножицата и здравословно хранене. Успех!
ЛОРЕАЛ
« Отговор #12 -: Януари 18, 2006, 13:07:53 pm »
Аз лично ти препорачвам да опиташ с някоя маска за коса от професионалната серия на ЛОРЕАЛ.
Ползвам такава за боядисвана коса, че нали съм блонди сега :lol:  (изкуствен интелект).
Купувам си я от моята фризиорка струва 25 лева, но я ползвам вече повече от 1 година , защото от нея се слага по съвсем малко, но косатата ти става като коприна!
*
шампоани за коса
« Отговор #13 -: Януари 18, 2006, 13:12:12 pm »
Аз съм много доволна от Dove 2 в 1. Опитвала съм се да го сменя с други, но не бях доволна и отново започнах да го ползвам. Пробвала съм Нивеите, но от тях косата ми се сплъстява и заплита веднага след измиването. Наскоро опитах и Елсев с витаминен комплекс, но много бързо се омазнява от него.
По принцип е хубаво да се ползва и балсам, по-често ще я миеш, но пък по-лесно ще се разресва. Най-добре опитай различни марки и реши кой е най-подходящия вариант за твоята коса. Сега продават тестерчета от доста марки и не е необходимо да купуваш цял шампоан само за проба.
шампоани за коса
« Отговор #14 -: Януари 18, 2006, 14:00:16 pm »
И аз имам проблем с разресването на косата. Ако не й сложа балсам - просто не мога да я среша и това е. С балсам я сресвам с голям зор :D  При мен решението е много често подстригване - максимум на 30 дни, понякога и по-често. Като я подстрижа, за около две седмици я разресвам за 5 мин по-късо време :D
Купувам различни шампоани, редувам ги, но мисля основното е балсамът или маската за коса - в изобилно количество :D

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?
Благодаря ти, Бени!







шампоани за коса
« Отговор #15 -: Януари 18, 2006, 14:09:34 pm »
Цитат на: FreshBreeze

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?


Фреши, на теб не са ли ти казвали, че разресването на косата на мокро / влажно унищожава косъма????? Особено ако косата е третирана по някакъв начин (боядисване, къдрене...)

Иначе съм напълно съгласна за шампоан + балсам + маска, подходящи за съответния тип коса...

Аз специално ползвам L'Oréal или Kerastase и съм много доволна...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #16 -: Януари 18, 2006, 14:34:31 pm »
Цитат на: mini
Дани, не че нещо ама качеството на GlissKur не е съвсем това, което се предлага в Германия, тъй като дистрибуцията за България на Шварцкопф & Хенкел е от Словения :wink:

Така е, мини, но аз съм по-доволна от него, отколкото от разни други, знам ли и аз вече. :wink:
Преди използвах Лонда и бях най-доволна от него, но вече продават само професионални шампоани и май ще си купувам от тях от другият месец.
Пък разликата е само, че са големи разфасовки.
Иначе използвам маска-Miosotis.
шампоани за коса
« Отговор #17 -: Януари 18, 2006, 15:11:10 pm »
Абе внесено от тук, направено в онзи гараж -  дрън-дрън - въпросът е да се влюбят с косата ти от пръв поглед  :wink:
Аз се мия със Сънсилк за боядисана, за обем, за чувствителен скалп. Ползвам маска за коса на Пантесалмина - червена и си слагам Копринен серум за коса на някаква световно безизвестна марка. Абе Пантесалмината ме спаси мен - почна и по-малко да ми цъфти косата. Сигурно има и по-ефикасни ама аз съм от стиснатото население  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

шампоани за коса
« Отговор #18 -: Януари 18, 2006, 16:33:53 pm »
Здравейте, аз много обичам да сменям продуктите и марките за коса. Бях в Германия за два месеца и, както всички по-горе пишете, няма нищо общо между тукашната и тамошната козметика, било то и от една и съща марка. Обяснението е просто. В заводите, където се произвеждат има две поточни линии- за Източна Европа и за Западна. Съответно вложените консумативи са с различно качество.
Има една верига аптеки Ремедиум, където познават и различна козметика. Там се срещат шампоани, които не се продават масово и затова още не са развалени. В Ремедиума, който се намира на ул. Гео Милев са много компетентни, много любезни, аз съм много доволна от всичко, което са ми предложили.
Прегръдки!!!
"Странно нещо Рµ животът, ако откажеС? РґР° приемеС? РґСЂСѓРіРѕ, освен най-доброто, РјРЅРѕРіРѕ често РіРѕ получаваС?!"
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #19 -: Януари 18, 2006, 17:12:53 pm »
Аз не смея да препоръчвам, че всеки е различен и за едни едно е добро, а за други лошо. Но да споделя моя опит: аз съм с много къдрава, дълга коса. А ла Елена Петрова. :D Гребен на сухо не влиза. Само под душа, докато е намазана с 2 шепи балсам. Напоследък мия на 2 дена с Хед-енд-Шолдърс (2 в 1) или Дав за суха коса, после 2 шепи балсам Дав за суха коса, или балсам Сънсилк за къдрава коса. Сресвам така както е мазна. После, докато е мокра- Вела (Пеевата :lol: ) пяна за оформяне на къдриците и духам със сушката. Може да е нескромно, но косата ми изглежда превъзходно. Много често ми се налага да обяснявам как я правя такава красива. Ей на, похвалих се. Пл@йте да не ми е уроки! :D Къдравите коси са много сухи по принцип. Разковничето е много, много хидратиращи балсами и маски. В България ползвам бадемова маска (в една кафява кутия, вътре е жълта и докарва на ванилово нишесте, иде ми с лъжицата да я започна), бадемов балсам-един такъв като боза и на цвят, и на консистенция, купувала съм си и бадемово олио, но с него беше голям гаф-миришех на пържена поничка цяла семица. :lol: Не сресвам, само от миене на миене. Не че не искам. Не мога! 8O Връхчета режа на 5-6 месеца. За да не се сплатява и заплита, спя на опашка. Зимата ми е по-добре косата, лятото, милата, много страда. Боже, имам си един бял косъм. Направо не знам като почна да я боядисвам какво ще правя-тя ще стане още по-суха от боята. Може би ще трябва да я подкъся, да не я мъча... :cry:

Мари-Антоанет
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #20 -: Януари 18, 2006, 20:02:53 pm »
Не мога да се въздържа и да не кажа че всички продукти от типа "2...,5 .... 10 в 1" са търговски трик подпомагащ продажбите. Всички тука знаете, че дори комбинация от витамини да пиете, се препоръчват да са отделно, а не като смеси, за да могат да действат. Това се отнася и за шампоана тип "2 в 1"- я ми кажете определение за това, дали е шампоан, или балсам. Всеки скалп има естествена секреция, която осигурява влажност на косъма в основата му, така че използвайки такъв тип продукт, освен да си омазните прекомерно косата и да я миете всеки ден, изобщо с нищо друго не й помагате. Балсам никога не се нанася в основата на косъма, а само в тази част на косата, която е подложена на атмосферни влияния. Отделно, маската за коса е препоръчително да се прави поне веднъж седмично, като тя образува тънък предпазващ филм около него и така подсилва устойчивостта му спрямо атмосферните влияния.
Друго, което съм научала в работата си, че всяка една серия продукти е с една и съща активна съставка и това дали ще ползвате такъв за боядисана или за мазна коса, няма абсолютно никакво значение- търсенето определя предлагането  :wink:  :wink:  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
шампоани за коса
« Отговор #21 -: Януари 18, 2006, 20:32:17 pm »
Аз бих ти препоръчала козметиката на Клоран. Ползвам и шампоан, и балсам и съм много доволна. Но наистина започни да пиеш Мерц...таман зимния период е подходящ за тази процедура  :wink: и задължително освежи косата с подстрижка. Хубаво е веднъж месечно да я освежаваш...или айде на два минимум.
*
шампоани за коса
« Отговор #22 -: Януари 18, 2006, 20:32:53 pm »
Ееее, ти пък как какво е 2 в 1? Ами като Триовит, Геритамин,Оксибор, ако щеш даже. :D
В интерес на истината съм ползвала на Дав и само шампоан, и 2 в 1.Определено от втория съм по-доволна и даже забелязвам разлика. :) Въобще не се омазнява и я мия на 3 дни, а когато използвам друг шампоан на втория ден мога да добивам олио.
Мисля, че както всичко друго и това е субективно. Трябва да се опитват различни шампоани, за да уцели най-подходящия.
шампоани за коса
« Отговор #23 -: Януари 18, 2006, 20:38:42 pm »
Аз също знам, че тези тези продукти 2 в 1 трябва да се избягват или да се използват само в краен случай. Даже бях чела статия по въпроса...май беше в Ева.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #24 -: Януари 18, 2006, 20:41:58 pm »
идеята на поста беше да се уточни кое какво прави, а именно:
шампоана- отмива нечистотията по косъма
балсама- овлажнява
маската- подхранва
Ако искате консултирайте се и с фризьори- те ще ви го кажат същото, което и аз- убедена съм!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #25 -: Януари 18, 2006, 21:38:58 pm »
Мини трябваше да станеш фризьор  :jump12:
По темата...съгласна съм с мини...ако ще е гарга да е рошава...
Лично аз ползвам различни видове шампоан...Арома, Дева, Гарние, Нивеа..след това си слагам маска за коса /тази червената с костния мозък и плацентата/ и измивам. Балсам не слагам защото косата ми е мазничка по принцип и допълнително мазнотия не ми трябва...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #26 -: Януари 18, 2006, 22:37:47 pm »
И аз съм съгласна с Мини.
А Мини, знаеш ли за Лонда-къде се правят, защото се чудя защо ги спряха и оставиха само големите разфасовки?
Аз бях много доволна от тях, но сега ги има само в специализираните магазини. :wink:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #27 -: Януари 18, 2006, 22:46:42 pm »
С голям успех може да изброим целия списък одобрени за България козметични продукти, без да сме особено полезни на Наема...

Зачудих се как да дам съвет, като от малка съм си такава чорлава чума? На всичокото отгоре косата ми е толкова суха, че мога да я натроша, вместо да я подстригвам.

Че майка ми от дете ме сресваше с ножица след всяко излизане в квартала. Още се стряска, ако й кажеш "репей!".

Не разбрах каква е косата - права или къдрава... Суха, мазна, жилава, тънък или дебел косъм... А и "добрата лична хигиена" може да означава, че прекалено много се мие за типа коса...

Те индианците защо имат такива дълги и лъскави коси? Защото не ги миияяяят.  :jump12:

Вие ще се избиете да прапоръчвате шампоани. Добър фризьор и, вероятно, добър дерматолог ще трябват тук.
*
шампоани за коса
« Отговор #28 -: Януари 18, 2006, 23:02:10 pm »
Момичетата вече са ти казали доста полезни неща.Нека и аз да се опитам да ти помогна,малко ми е трудно така без да съм видяла и пипнала :lol: .Така Подстригване,ако е необходимо ,нека бъде малко повече от връхчета :)Ако косата ти търпи химична обработка и ако е неправилна се случват такива неща.Разреши косата преди да намокриш .Ако косата ти е дълга е много важно как използваш шампоана-опитаи се да го разнесеш равномерно по целия скалп,а не с шепата и пляс едно място,след като измиеш,маска задължително по дължините,тя ще омекоти косъма и ще го направи еластичен,опитаи да я разрешиш докато си с маската ,ако не става не я мъчи. Не я трии с кърпа в различни посоки просто  попиваи с хавлията.Ако имаш въможност я остави да съхне сама,бе сешоар или поне не суши краищата.Чудесно е да ползваш,кристали  или някакъв серум.Имаи предвид,че тези продукти се нансят по дължините и краищата-не на скалпа.Няма универсален продукт за всяка коса и скалп...тъи,че марка незнам коя да препоръчам .Хубави са и Лореал и Перма и Алфапарф и Вела и  т.н
*
шампоани за коса
« Отговор #29 -: Януари 18, 2006, 23:11:35 pm »
Колегата Мимсс,много точно попадение :lol:  :lol:  :lol: бре!!!
   

 Не разбрах каква е косата - права или къдрава... Суха, мазна, жилава, тънък или дебел косъм... А и "добрата лична хигиена" може да означава, че прекалено много се мие за типа коса...
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #30 -: Януари 18, 2006, 23:16:08 pm »
Гепи, колега!  :balk_64:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #31 -: Януари 19, 2006, 08:22:19 am »
Цитат на: mimss
Вие ще се избиете да прапоръчвате шампоани. Добър фризьор и, вероятно, добър дерматолог ще трябват тук.

Никой не се избива тука първо и второ момичето точно това пита...да и препоръча някой изпробван шампоан. :wink:
Вярно е, че косите са различни...вярно е че един шампоан действа на моята плява...а друг на твоята :lol:  ама нали за това сме тука бре...да си чешем езиците 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #32 -: Януари 19, 2006, 09:01:05 am »
Дани, Лонда винаги са се правили на едно и също място- Германия. Само че от миналото лято официално премина към "Procter & Gamble", които тепърва разработват дистрибуцията на българския пазар и за сега внасят само боите "Londa color creme" и "Lоnda colоr emotions", както и най- ниския клас стилизиращи продукти. Така че, трябва да поизчакаш малко и съм убедена че отново ще почнеш да ползваш любимия си продукт, изисква малко време. А иначе някой беше изразил мнение, че има филиали, разработващи продукти за Източна Европа, и такива които работят за Западна Европа- абсолютно си е така.
Цитат
Мини трябваше да станеш фризьор
- ти пък да не знаеш какво съм работила до сега  :twisted:  :twisted:  :twisted:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
шампоани за коса
« Отговор #33 -: Януари 19, 2006, 10:32:35 am »
Цитат на: mini
Цитат
Мини трябваше да станеш фризьор
- ти пък да не знаеш какво съм работила до сега  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Я слизай от метлата :twisted:  и да знам кво си работила до сега....че даже и кво си следвала...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
шампоани за коса
« Отговор #34 -: Януари 19, 2006, 11:00:41 am »
Цитат на: Hera_76
Никой не се избива тука първо и второ момичето точно това пита...да и препоръча някой изпробван шампоан. :wink:
Вярно е, че косите са различни...вярно е че един шампоан действа на моята плява...а друг на твоята :lol:  ама нали за това сме тука бре...да си чешем езиците 8)

Ами така е, всеки си казва какво му е на душата.хихи
Само че, дали и помогнахме незнам. :wink:
Мини, благодаря ти много за информацията.
Беше ми много полезна.
 :goodluck:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #35 -: Януари 19, 2006, 11:30:57 am »
Благодаря на всички ви!
Само ще ви допълня,че нямам проблем с цъфтяща коса.Никога не съм имала,но въпреки всичко краищата вземам редовно.В склапа косата е мазна,а по краищата суха.Третирам я с боя всеки месец от почти 14 години.С дълга,права коса съм.Ползвала съм козметика,донесена директно в чужбина.Ползвала съм и българска.Не забравям балсама.Но ефекта е само до първото разресване след баня.И на другият ден кошмара започва.нНезнам дали не е наистина някаква липса на витамини!?!Рядко пия такива,защото от вит.С в тях получавам мигренозни пристъпи.С маски не третирам често.Фризьори са ми казвали , че косъма ми е добър.Скоро четох , че подобно заплитане на коса може да се дължи на възглавницата в/у която се спи.И препоръчително е да се ляга в/у сатенени калъфки,за избягване заплитането.незнам дали е така,но ще сменя и калъфката.
Още веднъж благодаря ви за съветите.
*
шампоани за коса
« Отговор #36 -: Януари 19, 2006, 11:31:19 am »
Да се включа и аз :)
Аз нямам проблем с разреването, каквото и да ползвам. В момента ползвам PhytoRum i PhytoLactum,  и съм доволна, но преди тях ползвах българския Билка + балсам Билка, от които също бях мн доволна - даже май те правеха разресването по-лесно.
Но имах една съквартирантка, която беше с дълга, много къдрава, боядисана, суха и твърда коса - разресването й беше голям проблем,
какво ли не изпробва - евтино, скъпо, българско, вносно и накрая реши генерално проблема с българския балсам Импресия - един зелен, съвсем, съвсем обикновен:) Беше страшно доволна!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
шампоани за коса
« Отговор #37 -: Януари 19, 2006, 13:29:43 pm »
Да живее балсам "Импресия"!

Гласувам с двете ръце. Просто няма по-добър.
шампоани за коса
« Отговор #38 -: Януари 19, 2006, 13:43:43 pm »
Цитат на: rally_pat
Цитат на: FreshBreeze

При мен обаче зорът е след измиване разресването, като се справя веднъж, после на "сухо" почти нямам проблеми и я разресвам спокойно, не знам и при теб ли е така или винаги?


Фреши, на теб не са ли ти казвали, че разресването на косата на мокро / влажно унищожава косъма????? Особено ако косата е третирана по някакъв начин (боядисване, къдрене...)



Е, не я реша директно като излезна от банята :wink:  Първо я подсушавам с кърпа. Просто не си представям какво ще стане, ако първо я изсуша със сешоар, както е на заплетена, и после се опитам да я разреша - струва ми се, че нЕма да стане  :lol:
Благодаря ти, Бени!







шампоани за коса
« Отговор #39 -: Януари 19, 2006, 14:01:31 pm »
Цитат на: FreshBreeze
...
 Просто не си представям какво ще стане, ако първо я изсуша със сешоар, както е на заплетена, и после се опитам да я разреша - струва ми се, че нЕма да стане  :lol:

Я вземи пробвай и после да разкажеш - може и да останеш с коса  :wink:  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

шампоани за коса
« Отговор #40 -: Януари 19, 2006, 14:13:49 pm »
[quote="FreshBreeze] Просто не си представям какво ще стане, ако първо я изсуша със сешоар, както е на заплетена, и после се опитам да я разреша - струва ми се, че нЕма да стане  :lol:[/quote]

А защо не се опиташ да я оставиш да изсъхне сама, без сешоар???? Косата направо живва...

Честно ви казвам, до скоро и аз не смятах, че мога да я оставя да съхне без сешоар, но след препоръка на фризьора си точно това правя.... Не можете да си представите косата ми колко по-добре се чувства, и колко по-жизнена е ....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #41 -: Януари 19, 2006, 14:21:40 pm »
А някаква маска за коса да препоръчате?Или от онези така сполучливи домашни рецепти за лъскавина на косата и заздравяване на косъма?
шампоани за коса
« Отговор #42 -: Януари 19, 2006, 14:26:17 pm »
Аз специално не ползвам маска за коса, защото е с тенденция бързо омазняване, но това, което правя задължително е последната вода, с която си изплаквам косата да е максимално студена....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
шампоани за коса
« Отговор #43 -: Януари 19, 2006, 15:33:28 pm »
За лъскавина на косъма: Стимулант за коса на Икаров (в него има няколко масла). Слагам си го (описано е как) вечерта, спя с него, сутринта си измивам косата с шампоан и после балсам. Става много лъскава и жизнена.
*
шампоани за коса
« Отговор #44 -: Януари 19, 2006, 15:58:24 pm »
Аз мога да препоръчам маска за коса на Ducray. Много са сполучливи.
шампоани за коса
« Отговор #45 -: Януари 19, 2006, 16:17:26 pm »
Аз ти препоръчвам да си направиш диагностика на косата и най-точно ще разбереш какъв е проблема и какво да ползваш.
Може косъма ти по дължина да е сух и дехидратиран и дори и без цъфтеж да се получава това заплитане.
*
шампоани за коса
« Отговор #46 -: Януари 19, 2006, 18:00:00 pm »
О, толкова полезни неща сте писали тук!! А може ли и аз да поискам съвет?  :)  Каква марка безамонячна боя за коса бихте ми препоръчали? Досега ползвах боите на Вела, но ми се ще да пробвам нещо друго.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
шампоани за коса
« Отговор #47 -: Януари 19, 2006, 18:25:52 pm »
Loreal Casting, а на Wella няма нито една безамонячна боя, освен ако не си ползвала професионалната серия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
шампоани за коса
« Отговор #48 -: Януари 19, 2006, 18:49:50 pm »
Да, от професионалната серия са  :)  Сладът на Wella ми е наблизо.
Mini, благодаря за съвета, обезателно ще се възползвам!
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #49 -: Януари 19, 2006, 20:12:49 pm »
Домашна маска

200 грама кисело мляко
2 яйца
30 грама прясна мая
100 мл ракия от избата на дядо
3 намачкани смокини от домашното сладко на баба
1 ч.л. лут пипер
3 с.л. свинска мас
2-3 ванилии за аромат

Всичко се разбърква, намазва се косата, викате комшийката, пиете един час кафе с нея, след това измивате с розе или чорба от кисело зеле. Резултатът е гарантирана прическа тип "пиян тутманик". :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Мари
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #50 -: Януари 20, 2006, 15:17:23 pm »
Мамунче,незнам къде в Бургас мога да направя диагностика на косъма си.
А за маските ви благодаря!
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #51 -: Януари 21, 2006, 13:52:33 pm »
здравейте : :lol:
*

    Anonymous

шампоани за коса
« Отговор #52 -: Януари 21, 2006, 13:54:44 pm »
Здравейте :D
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #53 -: Януари 23, 2006, 10:32:38 am »
Ами, здрасти , госте!!!!!! :D
Шампоан
« Отговор #54 -: Януари 23, 2006, 14:17:03 pm »
Ползвам шампоан и маска за коса на Дева. Не си суша косата със сешоар, дори и през зимата, чакам си на топло скатана вкъщи до радиатора да изсъхне. Много й се кефя, че ми е мекичка, лъскава и гъста, само че наесен от смяната на сезона много ми пада.

Шампоана е ужасно евтин, два лева и нещо е, даже приятеля ми се беше ужасил как може да ползвам някакъв си евтин български шампоан, обаче аз не си го сменям за нищо на света  :D Те са няколко вида, но обикновено си купувам от противопърхотния, защото мирише на нещо зелено и много свежо. Маската е за еластичност, с една синя капка отпред.
шампоани за коса
« Отговор #55 -: Януари 23, 2006, 19:10:37 pm »
naiema за диагностиката трябва да провериш в някоя голяма аптека където продават и много козметика;попитай аптекарките.При нас е със записване и се правят веднъж месечно;в аптеката идва дерматолог със апаратура и прави прегледи.
 :)  :)
шампоани за коса
« Отговор #56 -: Януари 24, 2006, 13:58:17 pm »
Преди правиха диагностика на косата в една аптечка на Богориди- първата в ляво като тръгнеш от х-л България. Попитай, то май си пишеше кои дни. Провери и на денонощната аптека на Поморина в Славейков.

шампоани за коса
« Отговор #57 -: Януари 24, 2006, 15:27:50 pm »
Цитат на: mamun4e
naiema за диагностиката трябва да провериш в някоя голяма аптека където продават и много козметика;попитай аптекарките.При нас е със записване и се правят веднъж месечно;в аптеката идва дерматолог със апаратура и прави прегледи.
 :)  :)


А къде ти се намира аптеката?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
шампоани за коса
« Отговор #58 -: Януари 24, 2006, 16:23:56 pm »
В  Варна диагностики се правят в аптеки "Санита".Чувала съм че в София правят в аптеки "Ремедиум" или нещо подобно;не съм сигурна за името :)
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
шампоани за коса
« Отговор #59 -: Януари 26, 2006, 11:17:21 am »
Надеждичка,благодаря ти.Ще проверя на местата,които ми спомена.Момичета,благодаря и на вас.Доста интересни неща научих относно козметиката на коса. :D
шампоани за коса
« Отговор #60 -: Януари 26, 2006, 14:46:01 pm »
Хайде и аз да се включа, стига съм чела :wink: .
Косата може да се оплита  , без да са цъфнали краищата.Оплитала ми се е ако не сложа балсам след шампоана.Никога вече не пропускам балсам/маска готова/ след шампоан.
Не съм видяла кой знае каква разлика между много скъпи и по-евтини продукти за миене на косата.В момента се мия с `Мишел`- с лайка.Косата ми е лъскава, изсветлява даже/естествено тъмно руса ми е /, дори се разресва подсушена с рядък гребен.
Не суша със сешоар, увивам с хавлия, като се намокри, сменям с друга, умишилено нагрята на парното. :wink:
За стилизиране и да не си скубя косата нанасям вакса, пробвала съм доста, но на `Ейвън` ми харесва най-много, не лепне, не омазнява, а косата се реши от раз, без да падне косъм.
Тази маска знам от фармацевт-по-често-за косопад, на 2 седмици-за подхранване:
Ампула вит.А
мерено в лъжици равни части хин. вода и ракия.
Смесвате, мажете първо скалпа, после надолу , завивате с найлон и кърпа и след час миене с шампоан.Обърнете внимание на блясъка после! :wink:
*

    seajane

-
« Отговор #61 -: Февруари 10, 2006, 14:44:34 pm »
:D Здравейте момичета -нуждая се от някаква хубава маска за изтощена боядисана коса Чакам отговор :!:  :wink:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
шампоани за коса
« Отговор #62 -: Февруари 10, 2006, 17:55:23 pm »
mini_mouse моля те дай малко повече информация за този шампоанец  :)  че ме заинтригува много.

[/quote]`Мишел`- с лайка.Косата ми е лъскава, изсветлява даже/естествено тъмно руса ми е /, дори се разресва подсушена с рядък гребен.[/quote]

Пиши какъв е български ли, немски ли, цена ориентировъчно, ако не е български как се пише точно името му и какъв цвят е опаковката. Абе е такива глуповатички нещица. Стига да не те затруднявам
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
шампоани за коса
« Отговор #63 -: Февруари 11, 2006, 09:24:35 am »
Старлет, въобще не ме затрудняваш :P ...
Шампоаните с лайка са на бг фирма `Мишел`.Работят по немска технология, но явно повече правят за износ, защото трудно оккривам продуктите им.
Тези шампоаани с лайка наистина са страхотни, косата ми е чуплива, естествено тъмно руса, под средата на гърба, и като се къпя принципно се усуква, скубя се, хвърчи...С шампоана и балсама с лайка, даже след като е още влажна мога да я разресвам...А и явно не съм си въобразила, косата ми светлее след миене. :wink:
Шампоана и балсама са в патешко жълти опаковки с картинка на лайка отпред и са 1.50 лв а 400мл.
Момичето ,което имаше каталога им отиде в чужбина, виждала съм в него освен тази серия `лайка` и други.
Ако намериш място, където продават техни продукти-кажи. :P
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
шампоани за коса
« Отговор #64 -: Февруари 12, 2006, 00:29:33 am »
Цитат на: mini_mouse
Ако намериш място, където продават техни продукти-кажи. :P


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Май че за това ти ще трябва да помагаш. Аз не съм от София макар че я кръстосвам редовно  :lol:  :lol:  :lol: От малък град съм на доста километри от столицата. Благодаря ти за инфото дано да намеря тези продукти на местна почва.  :grouphug2:  :balk_21: [/b][/i][/color]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
шампоани за коса
« Отговор #65 -: Февруари 13, 2006, 11:55:52 am »
Старлет, ако има дистрибутор в града ти, защо не.Тука кръстосвам и аз града, ама рядко намирам продуктите им и то 1-2. А  каталога ,който съм гледала е над 30 страници.... :wink:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
шампоани за коса
« Отговор #66 -: Февруари 13, 2006, 20:12:02 pm »
Освен аз да стана дистрибутор  :) дано да го намеря този шампоан в София поне иначе за тука надежда няма  :lol: А имам странното предчувствие, че ще ми повлияе добре на косата.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
шампоани за коса
« Отговор #67 -: Март 11, 2006, 14:05:18 pm »
Аз ползвам REVALID шампоан и VO5балсам,доволна съм за суха и увредена коса шампоана,а за боядисана балсама и си слагам ампули.Сега 6те си купя и стимулант за коса на Икаров.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
шампоани за коса
« Отговор #68 -: Март 13, 2006, 11:46:40 am »
Здравейте, реших и аз да се включа и споделя своя опит. Мисля, че ако косата е третирана е най-добре да се използва някоя от професионалните серии. Аз лично съм пробвала почти всичко на Лореал Профешънъл, на Велла - Систем Профешънъл, на Пол Митчел и на Керастаз. Според мен, по-добро нещо от Керастаз няма в грижата за третираните и изтощени коси. В зависимост от това, какви са по-специфичните нужди - бих могла да препоръчам и конкретна серия шампоан и маска, тъй като съм ги изпробвала почти всички - сменила съм всякакви цветове и единствено благодарение на Керастаз все още имам хубава коса, имайте предвид, че съм я блондирала в продължение на повече от година на всеки 3 седмици, вече не де, но просто подчертавам, че продуктите са им страхотни. Малко по-скъпички са, но си заслужава, шампоаните са между 25 и 28лв., а маските 35-38лв. Но косата става като коприна, наистина!Стилизиращите им продукти също са страхотни - горещо препоръчвам серума за краища и маслото Олео-Релакс (цени, серум:53лв., масло-около 40лв.). Друго, което съм изпробвала и никак не е лошо, а цената е значително по-прилична е серията на Лореал Проф. - Intense Repair, маска и шампоан, също Vitamino Colour, а сега има и една нова серия на същата марка, която все още не съм опитала, но отзивите за нея от приятелки са страхотни - Absolute Repair. Ако някой се интересува откъде може да си купи продуктите и точно коя серия на Керастаз (според нуждите на косата) го интересува, съм готова да дам адреси и да споделя своя опит.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: шампоани за коса
« Отговор #69 -: Ноември 25, 2008, 10:31:48 am »
Момичета аз съм на мнението, че всяка коса само по себеси приема продуктите различно! Аз примерно бях страшно доволна от Вела Професионал, но нещо аз лично си го обяснявам със свикването на косата към продукта. Сега от известно време ползвам Dusy  Професионал серията за коса и за момента съм страшно доволна.
Лично аз съм на принципа да дадеш малко повечко парички, но да е нещо на ниво. Друг е въпроса че вече честно оригинални професионални продукти трудно се намират. Именно тази серия Дуси като си я поръчах и ми я донесе куриера първото нещо беше да проверя кода на производство, и за моя радост си беше Германия  :P  :lol:
*
Re: шампоани за коса
« Отговор #70 -: Ноември 25, 2008, 10:38:51 am »
От 2 седмици ползвам нов продукт на Gliss течна коприна - шампоан с маска 2 в 1 - в туба. Засега съм много доволна :D
*
Re: шампоани за коса
« Отговор #71 -: Ноември 25, 2008, 11:50:30 am »
Най накаря и аз да си харесам косата!
Колко не скромно звучи :) но е така, харесвам си я!
Re: шампоани за коса
« Отговор #72 -: Октомври 19, 2010, 21:38:56 pm »
Avon Advance Techniques