0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #320 -: Април 14, 2012, 22:22:58 pm »
Киара, поеми си въздух, вдигни глава и продължи напред.
При стимулация всеки реагира различно. И при мен не дава особено добри резултати.
Ще намерите правилния път. Просто не се отказвай!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #321 -: Април 14, 2012, 22:49:39 pm »
Момичета, извинявам се първо за въпроса, ако ви се стори не за тази тема, но в момента аз съм на вълна биопсия! Бях в клиниката за проследяване на овулация няколко пъти,но явно ми е по-късно и предвид празниците, ми казаха да започна с Утрогестан и ми назначиха час за биопсия за след 5 дни. И аз сега, след като прочетох цялата тема за биопсиите, и нещо се притесних - този Утрогестан, няма ли да повлияе по някакъв начина на резултата от биопсията? Вие какво мислите??? Има ли момичета, които  преди биопсия са слагали Утрогестан и са с хубав резултат?
Благодаря предварително, стискам палци на всички за успешни процедури с хубав финал:)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #322 -: Април 15, 2012, 01:47:13 am »
Христос Воскресе!
Много радост и много сбъднати мечти! :balk_35:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #323 -: Април 15, 2012, 10:12:54 am »
Христос Воскресе!Здраве и благополучие!

kimbi1,и аз бях така преди биопсия.Даже утрогестана го слагах и 3-4 дни след биосията.Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #324 -: Април 15, 2012, 11:56:30 am »
kimbi, и аз съм слагала Утрогестан преди биопсията. Няма проблем. Даже май и след нея се слагаше 2-3 дни.
Честито Възкресение на Христово! На всички желая да са здрави, силни и да успеят по трудния път към нашата обща мечта! Аз зная колко е трънлив и труден и желая успех на всички!
За сега съм малко по-спокойна, защото чухме пулс на 11.04. и чакам следващия преглед. Дано всичко е наред.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #325 -: Април 15, 2012, 14:14:55 pm »
Честито Възкресение на Христово! На всички желая да са здрави, силни и да успеят по трудния път към нашата обща мечта! Аз зная колко е трънлив и труден и желая успех на всички!
За сега съм малко по-спокойна, защото чухме пулс на 11.04. и чакам следващия преглед. Дано всичко е наред.
Честито възкресение Христово!
Мир и благодат!

Ей такива новини ми се четат, Мая!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #326 -: Април 15, 2012, 17:09:07 pm »
Честито възкресение Христово! Здраве,благополучие и сбъднати мечти. :balk_40:

Честито Мая!  :D
Дай Боже ,само такива новини тук!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #327 -: Април 15, 2012, 22:26:22 pm »
Момичета,искам да попитам,след трансфера док.Персенска ми изписа нош-па и някакви свещички,явно за разхлабване,каза да продължавам с другите лекарства-естрофем,утрогестан и фол.киселина.До тук добре,но ме притеснява,че на рецептата пише нош-па-7 дни,мислите ли,че е изписан само за 7 дни или да й звънна най-добре да питам,вие колко дни след трансфера го приемате  :ask:
А другите ми лекарства разбрах да ги продължа до теста,нали така,незнам омотах се вече,ако някой е по-запознат,ще съм благодарна.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #328 -: Април 15, 2012, 22:31:58 pm »
Ношпа го изписват за 7 дни, след тях само ако има нужда. Останалите лекарства са до теста, ако е положителен и след него.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #329 -: Април 15, 2012, 23:10:13 pm »
Колко дни ти пише на рецептата - толкова, аз ако имам някакви болки, пак пия и след това, така както е написала и Попчо.
Зависи на кой ден е бил ЕТ. Когато е бил на трети ден от пунцията - 7 дни, но при мен последните два ЕТ бяха на четвърти и пети ден и но-шпа ми е изписван за 2-3-4 дни. Поне при мен откривам такава зависимост.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #330 -: Април 16, 2012, 10:34:39 am »
И при мен но шпа е изписвано за 7 дни,при трансфер на 3 ден.По този повод момичета да ви попитам, миналия месец като правих трансфера док ми изписа и клексан.Като отидох в аптеката да го купя ,аптекарката ми каза,че е за 10 дни. И аз го слагах 10 дни.Вие също ли така правите или си купувате втора опаковка,че аз все разбрала-недоразбрала?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #331 -: Април 16, 2012, 13:14:03 pm »
И при мен но шпа е изписвано за 7 дни,при трансфер на 3 ден.По този повод момичета да ви попитам, миналия месец като правих трансфера док ми изписа и клексан.Като отидох в аптеката да го купя ,аптекарката ми каза,че е за 10 дни. И аз го слагах 10 дни.Вие също ли така правите или си купувате втора опаковка,че аз все разбрала-недоразбрала?
Никита, строго индивидуално е. На мен д-р Стаменов ми предписа клексан през ден. Взела съм си инжекции до теста. А иначе в една опаковка има 10 инжекции. Най-добре попитай лекаря ти.
И аз да питам нещо за клексана. Вчера имахме малък спор с мъжа ми как се апликира. В листовката пише в кожна гънка около корема, която се придържа по време на инжектирането, като иглата се въвежда перпендикулярно и пациентът е добре да е в лежащо положение. Мъжът ми смята, че не трябва да се придържа през цялото време гънката.
Вие как си биете клексана?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #332 -: Април 16, 2012, 13:27:59 pm »
Боги,аз мисля че гънката се придържа само докато се забие иглата и после се пуска и се вкарва вече съдържанието.Аз поне винаги така съм слагала и Клексана и Фраксипарина(с доста опит съм,въпреки,че не пиша във форума).
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #333 -: Април 16, 2012, 13:41:40 pm »
Боги,аз мисля че гънката се придържа само докато се забие иглата и после се пуска и се вкарва вече съдържанието.Аз поне винаги така съм слагала и Клексана и Фраксипарина(с доста опит съм,въпреки,че не пиша във форума).
И мъжа ми е с доста опит - винаги той ми е бил инжекциите, но аз настоях, тъй като в листовката пише през цялото време. Може би под инжектиране имат предвид точно забиването на иглата?!
Е, утре ще пробваме по неговия начин.
А в легнало положение ли си го апликираш?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #334 -: Април 16, 2012, 13:47:01 pm »
По скоро в полу легнало,че така ми е по-удобно като ги слагам сама.Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #335 -: Април 16, 2012, 13:52:49 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #336 -: Април 16, 2012, 14:39:53 pm »
Днес извадихме 1Я,утре чакаме новини.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #337 -: Април 16, 2012, 16:33:27 pm »
Момичета,много ми се искаше да съобщя хубава новина,но...ЧХГ 0,29 не е никакъв повод за радост :balk_145:
Толкова ме заболя,че даже не мога да се разплача за да ми олекне малко.Както казва д-р Стаменов направихме каквото трябва ,но...понякога има фактори,които са срещу нас-не го питах какво има предвид,вероятно един от тях е възрастта ми и качеството на Я.Според него хубавото е ,че все още има какво да се направи и каза съответно като ми дойде цикъла да си запиша час да коментираме нещата.Аз разбира се ще го направя,но едва ли ще имам друг опит- вече нямам фонд,парите свършиха и затъваме в заеми и ...невиждам как.
Стана много дълго и тъжно -съжалявам.
А на всички вас ще ви стискам палци дано имате повече късмет и да успеете!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #338 -: Април 16, 2012, 16:39:04 pm »
sara68 много съжалявам. В такива моменти думите са излишни и бих ти изпратила една голяма  :bighug: Но все пак горе главата мила, ние сме с теб и съм сигурна, че един ден и вие ще успеете. Ще прегръщаш своето бебче.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #339 -: Април 16, 2012, 16:46:36 pm »
Sara68, след такъв резултат, аз продължавам напред. Пожелавам ти цялата сила и вяра на света, за да можеш да продължиш!