0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #280 -: Април 12, 2012, 11:32:57 am »
dissi22, не си трупай обвинения. Ако се разровиш из теми за начин на живот след ЕТ ще видиш, че точна  рецепта няма.

Миналата година в ноща преди трансфер претърпях спешна операция на окото, надянах се на една клечка прикрепяща едни хризамтеми - само където не си го извадих. В един часа през ноща бяха готови с шев и кройка, в девет ме изписаха, в десет ми се обадиха, че ще има трансфер по-късно.
Мъжа ми цяла нощ уплашен се занимава с моите приключения, преди това на работа, после пак имаше работа.  Аз пътувах сама, мина трансфера, реших да не притеснявам никой да се прибера сама :).  Изтървах де що има транспорт, накрая след скандал по телефона ми казаха да не мърдам никъде, но аз реших, че да се прекосява София няма смисъл, тъй и тъй си обикалям, реших аз да се изнеса на изхода :lol: Накрая се кротнах в една бензиностанция почти на магистралата от където ме прибраха.
Нито за миг не съм си мислила, че не е станало заради моите одисеи.
Хич не съм за пример, но аз така си живея - шило в торба не стои :)
« Последна редакция: Април 12, 2012, 11:35:26 am от Тара »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #281 -: Април 12, 2012, 11:44:53 am »
Преди малко ми звъннаха. Ембриончетата са добре, днес ще размразят и третото. Трансфер най-рано утре следобед, но казаха, че може да решат да ги изчакат до събота и че ще бъде рано сутринта, ако стане така. Стискайте палци ембриончето да се размрази добре.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 12:30:16 pm от Bogi »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #282 -: Април 12, 2012, 12:35:54 pm »
Сетих се, нали ананаса бил много полезен и подпомагал имплантацията, ама точно как беше osi_10
Та който не знае - яжте след ЕТ, поне няма да навреди, ако не друго.


Боги, твой ред е да счупиш каръщината!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #283 -: Април 12, 2012, 12:50:34 pm »
Боги един голям великденски късмет osi_9
Аз вчера бях на преглед. Обаче не разбрах как ми е прогестерона и естрадиола (не че ми е работа да знам, ама пусто любопитство). Утре пак съм на преглед, докарала съм бройката до към 15 фоликула, с размери от 7 до 11 км, това на 7-ми ден с гонал и фостимон по дълъг протокол. Смениха ми гонала с меногон - защо? и това май не ми е работа да любопитствам.
Тара - ананаса може и да се изчерпи внезапно от пазара :D
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #284 -: Април 12, 2012, 13:10:29 pm »
Благодаря за подкрепата момичета!
Всъщност ми е малко гадно, но все пак не ми е за първи път, а и бях предупредена, така, че имах известна нагласа за подобен резултат.
Изпита ми се падна на 8-ми ден от оплождане на Я, който е много важен за имплантацията. Аз съм много емоционална,а напоследък съм станала и много избухлива, поради което не можах да се въздържа при някои изключително неприятни ситуации, които съпровождаха пътуването ни. Всъщност изпита мина много леко и приятно и по никакъв начин не ме натовари. Напротив, членовета на комисията ясно ми показаха, че са доволни от представянето ми и дори ми благодариха, че съм им върнала надеждата, че има и добре подготвени кандидати. Това ме накара да летя от щастие. Но имаше други неща, които много ме издразниха и след това избухнах. По пътя към къщи и два ден след това имах силни болки и контракции, което също ме притесни. Но вече всичко е минало, няма какво да мисля. Следващия път няма да поемам рискове и ще стане.
Обадих се на спешния телефон и разговарях с д-р Шефкетова. Каза ми да си запиша час за 9 или 10 ден.
Аvallon, Гонала предизвиква зреене на повече фоликули, а Меногона позволява да узреят хубави Я.
Желая успех на всички момичета!
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #285 -: Април 12, 2012, 13:30:59 pm »
Много прегръдки и от мен!!!Следващият път ще успееш,само вярвай в това,а сега си почини и се отдай на предстоящите празници! :balk_35:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #286 -: Април 12, 2012, 13:39:52 pm »
disi22, благодаря за полезната информация. Мене ме няма много по коментарите, като чета и за успешни и за неуспешни опити все ми се иска да кажа нещо, и все си премълчавам да не изръся нещо, което би предизвикало обратен ефект, вместо подкрепа. И все пак мъничко ти завиждам, че си толкова силна и не си позволяваш да се потопиш в болката, за това пък радостта ти ще е по-голяма  когато успееш. Лесно е да се каже "успокой се", ама как като на всяка една от нас нещо вътре сякаш постоянно чука на тихи обороти  и не се знае кога ще изтрещи. Еми аз пък стискам, стискам - пък му пусна края. Който ме обича ще ме разбере, който не ме разбере - много му здраве.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #287 -: Април 12, 2012, 16:44:35 pm »
Благодаря, и дано като размразят третото, да са 3!


Стискам ти палци всичко да е наред и да доведеш нещата до успешен край! :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #288 -: Април 12, 2012, 18:57:06 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА! ВЕЧЕ ЧЕТВЪРТИ ДЕН СИ БИЯ GONAL, И УСЕЩАМ УЖАСНО НАПРЕЖЕНИЕ В ЯЙЧНИЦИТЕ. ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е ЗА ТОВА ЛЕКАРСТВО.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #289 -: Април 12, 2012, 19:25:49 pm »
Disi22, не се обвинявай. Все пак при всеки опит си има доза късмет, Божа работа или както искаш го наречи. Аз съм прибвала с лежане, без лежане, със и без пътуване, със и без напрежение - все тая. Последният път уж всичко беше перфектно според док, но пак нищо. Явно не му е дошло времето още. Но все някога чудото ще се случи и на нас, сигурна съм в това.

Bogi, стискам палци ти да си ни поредното доказателство, че чудеса стават и мечтите се сбъдват :)

Весели празници на всички, момичета :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #290 -: Април 12, 2012, 19:40:45 pm »
Bogi,стискам палци!
Disi22,няма смисъл да се самообвиняваш.Както казва доктор Стаменов-Ние ще направим всичко,но ако онзи горе не подпише.....Всичко е Божа работа.Дано следващия път да е успешен!
Весели празници,момичета!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #291 -: Април 12, 2012, 19:45:58 pm »
При първия ми опит трансферът беше на рожденния ми ден. Много вярвах, че това е хубав знак. Факт е, че за кратко бях бременна.
Сега вървим към транфер или на Велики петък или на Великден.
Дано ни е на късмет!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #292 -: Април 12, 2012, 21:34:38 pm »
Здравейте, момичета!
При мен всичко приключва с "-"! :( Но аз съм си виновна - реших да рискувам с дълго пътуване и изпит в неподходящ ден, въпреки опасенията на лекарите! Но пък ситуацията беше такава, че нямаше как да не се явя и поне що се отнася за изпита успях да се представя отлично и от есента ще съм на нова, много по - подходяща работа! След дългогодишни опити и напълно неочаквано за мен най - после успях! Успокоява ме мисълта, че може би най - после ще намеря необходимото ми спокойствие и тогава и бебчета ще се появи. Както заключават всички преглеждали ме лекари при мен проблема е на психическа основа, тъй като съм прекалено напрегната и когато се успокоя всичко ще си дойде на мястото! Може би в това е разковничето? :ask:
Вчера ми зацапа и днес очаквам вече да ми дойде МЦ.
Трябва да се обадя в клиниката да съобщя лошата вест и да насрочим час за преглед!
Sara68, стискам палци ти да поведеш хорото с "+" тестчета!
Успех навсички момичета в процедура и весело посрещане на Великденските празници!
 :balk_40: :balk_45:

Диси, много съжалявам така се надявах за теб. Крайно време е някой да прекъсне тази лоша серия. Бъди силна. Вече съм сигурна, че Господ изпраща изпитания само на най-силните, друг не би се справил с тези нечовешки емоции.

Боги, Сара късмет и успех.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #293 -: Април 13, 2012, 01:12:32 am »
Диси много съжалявам за неуспеха  :bighug:
Боги стискам палци за успешното размразяване и на третото геройче и да си прибереш дечицата на сигурно място за девет месеца  :youwoman: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Сара успех и на теб  :crossfingers: :bighug:

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #294 -: Април 13, 2012, 08:19:19 am »
Благодаря ви момичета за подкрепата-дано да ви зарадвам в неделя :)
Весели празници! :balk_44: :balk_45:
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #295 -: Април 13, 2012, 09:57:32 am »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА! ВЕЧЕ ЧЕТВЪРТИ ДЕН СИ БИЯ GONAL, И УСЕЩАМ УЖАСНО НАПРЕЖЕНИЕ В ЯЙЧНИЦИТЕ. ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е ЗА ТОВА ЛЕКАРСТВО.
POLI84 аз като си бих гонал 225 на ден еднократно се чувствах прекрасно до последно. Никакво напрежение, никакво подуване. Дори никога не съм се чувствала по-женствена, енергична и щастлива. Отдавам го на женските хормони все пак. Стимулацията беше най-щастливия момент от целия опит, за съжаление приключил с неуспех. Аз образувах само 7 фоликула, но при теб ако са повече, може да чувстваш дискомфорт, при всеки предполагам е различно!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #296 -: Април 13, 2012, 10:30:22 am »
Аз също не усещах никакво напрежение по време на гонала,въпреки че имах доста фоликули цели 28 на брой  8O,е отвреме на време имах някакво придърпване,но това въобще неможе да се каже,че е някакво напрежение.
Поли,като отидеш на преглед сподели с доктора или акушерките
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #297 -: Април 13, 2012, 11:16:00 am »
Момичета, няма да ни е трансфера днес на Разпети петък, а утре сутринта в 10.00ч.
За наше съжаление, ембриончето от Я без зона не се нрави на ембриолозите и най-вероятно няма да го връщаме. Макар че се е разделило и то, но засега само на 2 клетки. Замразеното се е размразило добре и се е разделило. Така че ще разчитаме само на тези две ембриончета.
Честно да ви кажа аз малко съм разочарована от развитието на опита досега. Първо дръннахме лекарства за стимулация за 1300 лв., от което в резултат извадихме само 2 Я и то едната от тях без зона, което въпреки уверенията предните два дни, че не е проблем - явно е.
Освен това, така и не мога логически да си обясня защо оплождането и трансферът в този случай ще ни струва толкова, колкото ако се оплождат 10-20 Я, при положение че и при ЕЦ се е случвало да се вадят 2 Я.
Както и да е, малко се отплеснах.
Важното е, че го добутахме пак до трансфер, пък дано предвид че ще бъде на Великден, да ни е на късмет и Господ да е с нас.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #298 -: Април 13, 2012, 11:21:47 am »
И един въпрос:
Тъй като не съм сигурна дали мъжа ми разбра, че трябва да изтегли още 2000 лв. (лекарствата и пункцията вече ги платихме), а днес и утре банките не работят - дали ще има проблем да платим в първия работен ден остатъка? :ask:
Май не, ама все пак се чудех.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #299 -: Април 13, 2012, 11:26:53 am »
Боги, твой ред е да счупиш каръщината!

Не знам дали аз ще я счупя, но да ви развеселя малко.
В сряда като бях на РВМС срещнах в клиниката една моя позната, която беше правила първи опит и то успешен. Питам я "Колко върнахте?", а тя - "Какво?". После я питам "Колко ти е ЧХГ-то?", а тя - "ЧХГ какво?!".
Ей така трябва да се минава през това май. Без много мислене, четене и съмнения.
Много й се зарадвах, както на това че се е получило, така и за това, че не се задълбава. За съжаление, аз не мога така. Винаги си задавам твърде много въпроси.