0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #100 -: Април 03, 2012, 12:27:30 pm »
Инфо за любопитковци: http://koog-vma.com/statii-24.htm
На мен ми направиха всички изследвания за фертилност и резултатите бяха толкова добри, колкото се желае. Е2 преди овулация е 400 pg/ml без каквито и да било стимуланти. Персенска, преди докторът да ми предпише  изследванията, ми каза 'нямаш функции', а всички прегледи и тестове за фертилност доказаха обратното. Добре, че го има доктор Стаменов, който гледа изследванията, а не слуша приказките на Персенска. Докторът каза, че всички хормони за фертилност са добре. Вместо да говори, Персенска би трябвало да гледа медицинските изследвания, както прави доктор Стаменов. Има една прикзака, че пред фактите и боговете мълчат. След всичко казано от Персенска по мой адрес, даже аз се учудих, че хормоните ми показват запазени функции на млада фертилна жена. Няма да стъпя повече при Персенска. Доктор Стаменов, благодаря Ви, че Ви има. Вие правите всичко, пред което други се стъписват.  :balk_81:

Разбирам, че емоцията, когато искаме нещо е много голяма, но моля, без подобни изявления тук. В този форум пишат много пациентки на д-р Персенска и подобни изказвания са меко казано неуместни и ни обиждат. Запази подобни коментари и заключения за себе си. Знам, че пишейки това ще вляза в някакъв махленски спор, но аз лично се засегнах. Не е необходимо такава арогатност. Какво ще стане, ако случайно следващия път и д-р Стаменов те разочарова ? Все пак и той не е всесилен.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #101 -: Април 03, 2012, 15:06:16 pm »
Здравейте!Вера ми се обадиха ембриолизоте-Я се е оплодила,а днес даже се е разделила и всичко е наред.Евентуално утре трансфер.
Има нещо което обаче ме притеснява-от сутринта насам имам едно розово течение,като леко кървава водичка.Притеснява ме да не провали трансфера.Звъннах на спешния-говорих с доктор Стаменов.Според него не е нищо притеснително,но утре ще ме прегледат и ще рашават какво да правим.Продължавам с лекарствата-дано да спре,че ще полудея вече.На някой да му се е случвало нещо подобно?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #102 -: Април 03, 2012, 15:22:24 pm »
Знам, че пишейки това ще вляза в някакъв махленски спор.
Това е единственото вярно нещо, което си написала - не го прави. Много неща си представила обратно. Няма кой да ти отговори. Всеки получава, каквото му се пада. Господ гледа и раздава правосъдие.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 15:43:18 pm от doci »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #103 -: Април 03, 2012, 15:58:19 pm »
doci, ти да не си седнала до дясното коляно на господ, че раздаваш божие правосъдие?
Моля, без такива приказки. Всеки има право да харесва каквото си иска.
Лекари бол, на който не му харесва си сменя лекаря, не заклеймява другите.
На мен д-р Персенска много ми харесва.

pimi, дано всичко се нареди при теб, както го искаш :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #104 -: Април 03, 2012, 17:36:10 pm »
Не ми се отговаря. Заета съм. :balk_127:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #105 -: Април 03, 2012, 19:20:15 pm »
Не ми се отговаря. Заета съм. :balk_127:
Ами, не отговаряй. :wink: То и без това от известно време се чудя дали с Мамита не сте едно и също лице. Като й чета публикациите все очаквам някой "артефакт" да изскочи.  :lol:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #106 -: Април 03, 2012, 19:32:44 pm »
Знам, че пишейки това ще вляза в някакъв махленски спор.
Това е единственото вярно нещо, което си написала - не го прави. Много неща си представила обратно. Няма кой да ти отговори. Всеки получава, каквото му се пада. Господ гледа и раздава правосъдие.

Доста неадекватен пост. Мислех, че пишем тук, за да си помагаме и даваме кураж, а не да се заплашваме с божието възмездие.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #107 -: Април 03, 2012, 19:54:41 pm »
Сара, защо се е наложило при теб за изследват ембрионите? Какво ти обясниха и колко струва тази процедура? Питам, защото при мен се получи празен плоден сак от явно лош ембрион и за следващия опит ще трябва явно да работим в тази насока, за да не се получи същото. Иначе стискам палци при теб да се получи този път.

Ясно, благодаря ти, Сара. Видях, че сте търсили да "заобиколите" конкретна хромозома.

Сара беше написала точно коя хромозома някъде по-назад. Можеш да погледнеш дали има отношение към вашия случай.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #108 -: Април 03, 2012, 20:10:47 pm »
Благодаря ти, Боги. Видях, че Сара е писала и в другия пост. Късмет, мили момичета.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #109 -: Април 03, 2012, 20:24:18 pm »
Благодаря, pvg!
Утре съм рано-рано на преглед 07.25ч. Дано този "избързалия" фоликул не ни обърка работата! Д-р Стаменов хич не го хареса, а акушерката, като ми би менопур, ми обясни, че най-вероятно докторът се притеснява да не попречи на другите фоликули да се развиват и да остане само този.
Дано утре мина на прегледа бързо, та да мога да пусна веднага като отворят лабораторията LH и Е2, че да мога да стигна на работа до 09.00 ч.
Сутрин имам оперативка и сега ме е яд, че поисках ранен час, щото ако закъснея, може да има "мръм"  :wink: 
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #110 -: Април 03, 2012, 20:32:39 pm »
Има нещо което обаче ме притеснява-от сутринта насам имам едно розово течение,като леко кървава водичка.Притеснява ме да не провали трансфера.
На някой да му се е случвало нещо подобно?
Пими, след последната пункция при мен имаше леко зацапване и д-р Стаменов каза, че ако не кървя и не ме боли, значи всичко е наред. Оказа се прав и зацапването спря.
Не го мисли, така или иначе утре ще те погледнат и ще решат.
Пък ако не може да правите веднага трансфер, да се благодарим че медицината е толкова напред, че може да замразяваме.
Извинявай, ако при притесненията, които изживяваш в момента, ти звуча твърде позитивно, ама съм си такава - винаги гледам на нещата от добрата страна.
Просто вярвам, че има такава. :lol:
Успех утре!!!
« Последна редакция: Април 03, 2012, 20:35:45 pm от Bogi »
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #111 -: Април 03, 2012, 21:22:53 pm »
Боги, силно ти стискам палци. Все някога и при нас ще стане, дано при теб е точно този път.  Що се отнася за "чакането" и мен миналата седмица моя позната ме образова как трябва да се успокоя, да не мисля за забременяването и то ще стане. Даде ми пример със себе си, когато правили опити за второ дете от февруари до септември :) И все не ставало, но тя си казала, че повече няма да мисли за това и следващия месец забремняла :) Ей така стават нещата, ако не знаете ;) Преди се опитвах да им обяснявам, но вече знам, че понякога изобщо няма смисъл. 
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #112 -: Април 03, 2012, 21:29:33 pm »
Винаги има такива коментари  :lol:
На мен пък ми препоръчаха да "кръшна" :wink:, предвид мъжкия фактор. Ама да не казвам на мъжо?! Все едно той не би разбрал.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #113 -: Април 03, 2012, 21:49:41 pm »
Ох, ще ме уморите :lol:
Спомням си, когато ни диагностицираха преди години и аз уплашена, наивно вярвам, че първия срещнат доктор ще ми помогне. А той стои и ме мери и вика "Е, защо така мойто момиче, никога не си забременявала, при извънбрачни връзки как се пазиш?" :lol: - сега ми е смешно, тогава  :( :roll:
Сега гледам, че си е обновил сайта, банера му се мъдри тук. А как ми се троскаше като го пигах какво мисли за нашия случай  - "Нали знаеш, че говорим за опит, ние  само опитваме. Сега ще направим 5-6 инсеминации и после почваме ин витро."  Добре че четях тук и избягах бързо. След първата инсеминация, ембриоложката ме причаква в коридора и тихичко ми вика - "няма живи. "- а, аз и благодарих и си казах Господ да я поживи :)
А миналата година установих, че и тя е избягала :lol:, в момента е в екипа на "Надежда" :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #114 -: Април 03, 2012, 21:55:00 pm »
И на мен това ми харесва в "Надежда" - винаги са честни с мен.
Докторът пък все гледа да ми спести някой лев и заръчва:
"Първо на преглед при мен, после ще пускаш хормони!"
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #115 -: Април 03, 2012, 22:31:13 pm »
Да, така е. И на мен д-р Стаменов ми е спестил доста разходи, още една причина, за която винаги ще му вярвам и ще съм му благодарна. 

Хехе, Боги, супер съвет си получила :) Практичен ;) Тара и тя без ивънбрачни връзки...Срамота :)

Сега се сетих и за още една история. Приятелка на свекърва ми обсъждаше, как една двойка се върнали от работа в чужбина, жената родила като се прибрали, но детето приличало на мулатче според нея. Заключението и беше, че сигурно е от ин витро, за да не прилича на нито един от двамата :)


Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #116 -: Април 03, 2012, 22:43:47 pm »
Ей, момичета, попрочетох на мъжо какво си комуникираме тука и го развеселих и него!
А, аз забравих да споделя какво каза д-р Стаменов. Според него, при мен трябвало да ги поставя на определено място ембрионите. Ако въобще пък аз съм разбрала правилно какво ми е казал  :wink:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #117 -: Април 03, 2012, 22:56:37 pm »
Винаги има такива коментари  :lol:
На мен пък ми препоръчаха да "кръшна" :wink:, предвид мъжкия фактор. Ама да не казвам на мъжо?! Все едно той не би разбрал.

Bogi как само ме разсма с това "кръшна".  Точно от такива постове имаме нужда тук в темата, а не от излишни злобни и стресиращи коментари. Пожелавам ти успех. Дано този бързичкия фоликул да се укроти малко  :D  :D  :D
pimi успех и на теб, дано всичко мине добре и този трансфер да ти бъде последен и с един голям ЧХГ резултат.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #118 -: Април 04, 2012, 00:33:42 am »
ЕПетрова, ти хубаво му викаш да се укроти на фоликула, ама като гледам как съм се разтекла като преди овулация, май си е станал баш доминантен.
Утре ще ви пиша какъв е резултата. Поне ще знаем другия път да не се стимулираме при такава ситуация.
Казват, че от опит глава не боли, ама при нас с тия хормони и глава боли и ...  :lol:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #119 -: Април 04, 2012, 00:46:06 am »
Bogi, и при мен беше така, наистина другите фоликули не се развиха много добре, но все пак имах две яйцеклетки и два прекрасни според док ембриона. Така че не се знае, шанс има още. А ти нали имаш и едно замразено ембрионче, ако не греша? Друг е въпросът защо при мен пак не стана, но това ще обсъдим с док скоро. Ти обаче ще ни зардваш, ще видиш :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)