0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #80 -: Април 02, 2012, 09:49:45 am »
Иначе знам, че в България изследват само  ограничен набор при ПИД и ако трябва да се направи целия набор ПИД - в чужбина, където пък трябват поне 10 ембриона и става сложна.
Напротив, правят пълен набор изследвания. Имат нов чип за ДНК анализ, който покрива пълен брой хромозомни аномалии. :D

това  вече е супер :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #81 -: Април 02, 2012, 10:40:53 am »
Инфо за любопитковци: http://koog-vma.com/statii-24.htm
На мен ми направиха всички изследвания за фертилност и резултатите бяха толкова добри, колкото се желае. Е2 преди овулация е 400 pg/ml без каквито и да било стимуланти. Персенска, преди докторът да ми предпише  изследванията, ми каза 'нямаш функции', а всички прегледи и тестове за фертилност доказаха обратното. Добре, че го има доктор Стаменов, който гледа изследванията, а не слуша приказките на Персенска. Докторът каза, че всички хормони за фертилност са добре. Вместо да говори, Персенска би трябвало да гледа медицинските изследвания, както прави доктор Стаменов. Има една прикзака, че пред фактите и боговете мълчат. След всичко казано от Персенска по мой адрес, даже аз се учудих, че хормоните ми показват запазени функции на млада фертилна жена. Няма да стъпя повече при Персенска. Доктор Стаменов, благодаря Ви, че Ви има. Вие правите всичко, пред което други се стъписват.  :balk_81:
« Последна редакция: Април 02, 2012, 11:58:20 am от mammita2012 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #82 -: Април 02, 2012, 15:06:52 pm »
Минах на преглед днес, момичета. Имах 3 ф. отдясно по 7 мм и един отляво 14 мм. На д-р Стаменов този големия "избързалия" не му хареса. Казах му, че мъжът ми иска този път да правим трансфер и решихме да опитаме с лека стимулация. Пуснах си цитонамазка, микробиология, микоплазма, уреаплазма и хламидия, че не помня кога последно съм правила цитонамазка.
Боцнаха ме с един менопур, а утре ще си го бия сама. Докторът ми предписа и аримидекс 2 х 1 таб.
В сряда съм пак на преглед. Док каза, че ако не бил този големия фоликул щял да ми изпише поне 3-4 дни същото, но в този случай ще иска да ме погледне пак, та в сряда съм рано-рано на преглед пак.
Имаше едно хубаво момиче, което беше си направило два уринарни теста след ЗЕТ и то ++, та го прегледаха и видяха и плоден сак. Много приятно ми стана!
Искам и аз!
Вместо да говори, Персенска би трябвало да гледа медицинските изследвания, както прави доктор Стаменов. Има една прикзака, че пред фактите и боговете мълчат. След всичко казано от Персенска по мой адрес, даже аз се учудих, че хормоните ми показват запазени функции на млада фертилна жена. Няма да стъпя повече при Персенска.

Не знам какво точно се е случило при теб, но д-р Персенска е чудесен лекар и съм сигурна, че гледа изследванията. :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #83 -: Април 02, 2012, 15:38:22 pm »
съм сигурна, че гледа изследванията. :D
Не ги е гледала, защото изследванията в тяхната цялост не бяха направени. Тези, които бяха направени, показаха: запазени функции. Не може да каже "нямаш функции", когато тестовете показват обратното, а пълни изследвания Персенска не е направила. При това няма нито едно медицинско основание да каже "нямаш функции" - подчертавам нито едно, ама нито едно. Пълни изследвания ми предписа едва доктор Стаменов, за да стъпим на здрава основа. От една страна съм доволна от резултатите, но от друга - отидоха сума финикийски знаци, за да се потвърди, че с фертилните функции при мен всичко е добре.
« Последна редакция: Април 02, 2012, 15:45:17 pm от mammita2012 »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #84 -: Април 02, 2012, 17:38:42 pm »
Здравей те момичета!Аз искам да попитам колко струват вливанията след "лоша биопсия"?Какво представляват боли ли?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #85 -: Април 02, 2012, 17:41:32 pm »
От една страна съм доволна от резултатите, но от друга - отидоха сума финикийски знаци, за да се потвърди, че с фертилните функции при мен всичко е добре.


И аз като теб, съм доволна. Само че за генетичните изследвания. Въпреки, че показаха, че всичко при нас е ОК, е по-добре да знам това, вместо да го мисля.  :lol:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #86 -: Април 02, 2012, 17:42:36 pm »
Здравей те момичета!Аз искам да попитам колко струват вливанията след "лоша биопсия"?Какво представляват боли ли?

Вливания с какво ще ти правят? За да ти кажем и каква е цената. По-принцип вливанията не болят  :lol:
« Последна редакция: Април 02, 2012, 17:48:58 pm от Bogi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #87 -: Април 02, 2012, 17:54:26 pm »
Bogi може да са ми казали но аз днес бях много шашната и не съм разбрала!Много ли са скъпи?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #88 -: Април 02, 2012, 18:53:50 pm »
Здравей те момичета!Аз искам да попитам колко струват вливанията след "лоша биопсия"?Какво представляват боли ли?

Има няколко варианта при лоша биопсия; - да ти приложат РВМС - 250 лв., да ти правят промивки преди овулация, които са по 20-30 лв. зависи с какво, да ти слагат лекарство на втори ден след доказана овулация, което не се заплаща, само отиваш с пълен пикочен мехур като при трансфер.
Нищо не боли.

тема за биопсиите, където като се върнеш 10-тина страници отзад - напред има писано за всичко
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #89 -: Април 02, 2012, 19:11:06 pm »
Имаше едно хубаво момиче, което беше си направило два уринарни теста след ЗЕТ и то ++, та го прегледаха и видяха и плоден сак. Много приятно ми стана!
Искам и аз!
Боги,за момичето с №19 говориш май,а osi_9,много й се зарадвах и аз,как сияеше милата,споко скоро и ние ще сме като нея,даже мисля,че още следващия месец,какво ще кажеш
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #90 -: Април 02, 2012, 20:15:28 pm »
...Пуснах си цитонамазка, микробиология, микоплазма, уреаплазма и хламидия, че не помня кога последно съм правила цитонамазка.
Боцнаха ме с един менопур, а утре ще си го бия сама. Докторът ми предписа и аримидекс 2 х 1 таб.
В сряда съм пак на преглед. Док каза, че ако не бил този големия фоликул щял да ми изпише поне 3-4 дни същото, но в този случай ще иска да ме погледне пак, та в сряда съм рано-рано на преглед пак...
Боги днес кой ден от цикъла ти беше?
Колко струват микоплазма, уреаплазма и хламидия в клиниката. И аз трябва да направя една контрола.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #91 -: Април 02, 2012, 20:27:17 pm »
Здравей те момичета!Аз искам да попитам колко струват вливанията след "лоша биопсия"?Какво представляват боли ли?

Има няколко варианта при лоша биопсия; - да ти приложат РВМС - 250 лв., да ти правят промивки преди овулация, които са по 20-30 лв. зависи с какво, да ти слагат лекарство на втори ден след доказана овулация, което не се заплаща, само отиваш с пълен пикочен мехур като при трансфер.
Нищо не боли.

тема за биопсиите, където като се върнеш 10-тина страници отзад - напред има писано за всичко
Благодаря ти Тара !!!Имам доказана овулация.Желая ви от сърце на всички Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #92 -: Април 02, 2012, 20:53:14 pm »
Papa, днес ми е 5-ти ден. За изследванията платих горе-долу за всяко по 20 лв. общо 100 лв.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #93 -: Април 02, 2012, 23:23:10 pm »
Имаше едно хубаво момиче, което беше си направило два уринарни теста след ЗЕТ и то ++, та го прегледаха и видяха и плоден сак. Много приятно ми стана!
Искам и аз!
Боги,за момичето с №19 говориш май,а osi_9,много й се зарадвах и аз,как сияеше милата,споко скоро и ние ще сме като нея,даже мисля,че още следващия месец,какво ще кажеш
За нея иде реч.  :lol: Аз бях 17. Срещнах ги после с мъжа й, но още преди това бях убедена, че всичко е ОК. Ще им стискам палци - каза ми, че е чакала този момент 12 г.
А аз си помислих, че и ние сме чакали твърде дълго, преди да започнем да "чакаме" истински.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #94 -: Април 03, 2012, 07:30:36 am »
Някой има ли информация дали клиниката ще работи в дните около Великден /точно тогава ще дойде  :witch:/ ?
Искам да си запиша час веднага след празника, но се питам дали ще успея  :? На кой ден трябва да се отиде най-късно за да се започне стимулация?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #95 -: Април 03, 2012, 08:54:31 am »
mammita2012, възможно е да се случват и такива неща, но да се обръщате към доказани лекари с "Персенска" или "Стаменов" лично за мен е обидно и махленско.
Най-вече в тази тема би трябвало да имате уважение и най-малкото да слагате "доктор" пред името.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #96 -: Април 03, 2012, 09:59:09 am »
Къди, пред името на доктор Стаменов винаги слагам титлата му 'доктор' (внимавам специално за това). Що се отнася до Персенска - умишлено не, защото не съответства на доктор да говори, без да е направил изследвания, само поради лично отношение. Още повече, че Персенска се държа арогантно с мен, което винаги е било посрещано от моя страна единствено с мълчание. Обидата беше за мен, а не за нея. Да, обидно е подобно поведение на Персенска към пациентки. Когато получих изследванията си, разбрах, че Персенска ме лъже. Аз би трябвало да съм обидената. Между доктор Стаменов и Персенска разликата е колкото между Земята и Небето. Доктор Стаменов освен това е PhD. Аз казах, каквото имах за казване, и повече не ми се говори по този въпрос.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 10:18:22 am от mammita2012 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #97 -: Април 03, 2012, 10:08:01 am »
КЪДИ, много добре си го казала. Аз  съм от  "рошавата порода", но съм се отказала - хора различни сме, всеки решава как да се държи.
А и като се сетя какви раздори от нищо-нещо е имало тук, предпочитам собственото спокойствие.
Иначе, какво; - д-р Персенска е страхотен ехографист,  много добър - това са моите наблюдения.


Боги, желая ти това вече да е края на "чакането" при теб!
Това с чакането и същинското "чакане" и аз си го мисля понякога, особено някой около мен проженил се 20, народил си набързо децата и ми каже "лелее, тепърва на тия години" :lol: и за мое успокоение веднага добави "то и при нас стана чак след 8 месеца" :lol:


хубав ден на всички!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #98 -: Април 03, 2012, 10:33:45 am »
Божа работа! При всеки различно. Пред нас явно Господ е начертал друг път, който трябва да извървим.
Хубав ден и от мен!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #99 -: Април 03, 2012, 12:18:31 pm »
Момичета, да се отчета и аз - днес в 12 ми беше трансфера - от обшо 7замразени-6 се бяха размразили-5 от тях годни за изследване-и на финала 3 добри за трансфер.И сега започва голямото чакане :)
Успех на всички!
[/qu

Сара, защо се е наложило при теб за изследват ембрионите? Какво ти обясниха и колко струва тази процедура? Питам, защото при мен се получи празен плоден сак от явно лош ембрион и за следващия опит ще трябва явно да работим в тази насока, за да не се получи същото. Иначе стискам палци при теб да се получи този път.