0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #60 -: Март 31, 2012, 17:53:21 pm »
Съжалявам pvg,бъди силна и ние сме мислено с теб,аз преживях същото миналата година и знам колко ти е тежко и ,че каквото и да ти кажем сега няма да ти олекне :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #61 -: Април 01, 2012, 09:31:11 am »
Не губете вяра и надежда момичета!!! Най-хубавото предстои!!!  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #62 -: Април 01, 2012, 09:42:38 am »
Момичета и аз претърпях същото миналата година!! Но най-доброто предстои!!

Щом веднъж е станало, значи пак ще стане!!!  :bighug: :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #63 -: Април 01, 2012, 12:10:56 pm »
Момичета пункцията мина-имаме си една Я.Дано да се оплоди и нещата да се развият по-добре от предния месец!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #64 -: Април 01, 2012, 12:33:43 pm »
Pimi, стискам ти палци :) Ще видиш, че този път всичко ще е наред.

На мен вчера ми дойде, както винаги 3 дни след като спра лекарствата. Като часовник съм в това отношение. Записах си час за д-р Стаменов за коментар за 19 април, той каза след като ми дойде да отида, за да видим какво ще правим. Явно изпускаме нещо, надявам се да разберем скоро какво е. Аз очаквам заповедта си от фонда май или юни и вярвам, че 7-ия ни опит най-накрая ще е успешен. Толкова път сме извървели, все трябва да сме изчистили всички пречки за следващия път. А до тогава малко почивка :)

Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #65 -: Април 01, 2012, 13:36:43 pm »
Момичета пункцията мина-имаме си една Я.Дано да се оплоди и нещата да се развият по-добре от предния месец!
Стиснати палци и от мен за добри новини от ембриолозите утре.

Записах си час за д-р Стаменов за коментар за 19 април, той каза след като ми дойде да отида, за да видим какво ще правим. Явно изпускаме нещо, надявам се да разберем скоро какво е.

Толкова път сме извървели, все трябва да сме изчистили всички пречки за следващия път.


Утре и аз ще питам доктора какво точно сме изпуснали, според него, предният път.
Решила съм този път да правя вливания с киовиг само, ако той настоява, след като на ЕЦ ги правят само при положителен тест.
Иначе ще искам да ми пусне една микробиология и цитонамазка, че не помня кога беше последната. :D

« Последна редакция: Април 01, 2012, 13:47:45 pm от Bogi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #66 -: Април 01, 2012, 13:45:19 pm »
Браво Пими, добри новини. Вярвам, че всичко ще е наред  osi_9.

Вчера беше моята пункция на ЕЦ. Имаме едно  :egg:, днес ми се обадиха ембриолозите и казаха, че Я. се е оплодила. Ще се чуем още ден-два и ако ембриончето се дели и развива правилно ще замразяваме, че ... трябва да събирам  :a_hen_01: .
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #67 -: Април 01, 2012, 16:01:41 pm »
Аз пусках цитонамаска и микробиология преди последния опит. Странно ми беше, че никой не обърна внимание, а няколко пъти я подадох да я видят. Това, което излезе е, че имам гъбички - candida albicans.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #68 -: Април 01, 2012, 16:52:20 pm »
Момичета да ви попитам,в петък ми беше 5-ти ден от стимулацията,док. каза че имам -мисля,че бяха 12 фоликула с размери 7-8 мм,лигавица-10М,Е2-292 pg/ml,Prog-0,51 ng/ml.
Док. каза,че е доволен,ама аз не съм много наясно.някой от вас има ли по-запознат със стойностите,колко ли дни ще продължи стимулацията с тези стойности  :ask:
Момичета пункцията мина-имаме си една Я.Дано да се оплоди и нещата да се развият по-добре от предния месец!
Пими стискам палци :crossfingers:
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #69 -: Април 01, 2012, 17:44:23 pm »
Момичета, да се отчета и аз - днес в 12 ми беше трансфера - от обшо 7замразени-6 се бяха размразили-5 от тях годни за изследване-и на финала 3 добри за трансфер.И сега започва голямото чакане :)
Успех на всички!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #70 -: Април 01, 2012, 18:42:14 pm »
sara68, стискам ти силно палци  :bighug: 
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #71 -: Април 01, 2012, 19:45:07 pm »
Момичета, да се отчета и аз - днес в 12 ми беше трансфера - от обшо 7замразени-6 се бяха размразили-5 от тях годни за изследване-и на финала 3 добри за трансфер.И сега започва голямото чакане :)
Успех на всички!

Сара, би ли споделила какво точно сте изледвали? Как така ПИД на замразявани ембриони?! Да не би да става въпрос за метаболизмен профил на ембрионите чрез метода - метаболомикс?

едит: Сара, погледнах ти профила. На трети ден ли са били замразени ембрионите, или? Чела съм, че при ПИД  изследват три дневни ембриони, което било важно за генетичния код и  трябва да са  на 8-10 клетки за да се вземат клетки за изследването.
Значи по логика трябва да може да се изследва замразяван ембрион или?!
« Последна редакция: Април 01, 2012, 21:18:11 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #72 -: Април 01, 2012, 21:09:52 pm »
здравейте момичета,на 20.03 ми беше блокиращата инжекция, на 03.04 трябва да започвам стимулация но цикъла все още не мие дошъл, някой имал ли е подобен проблем.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #73 -: Април 01, 2012, 23:39:09 pm »
Поли,не се притеснявай и при мен закьсня с близо 5-6 дни,заради блокиращата инжекция е.Мисля, че ще започнете стимулацията когато ти дойде цикъла-от 3-ти ден.Желая ти успех! osi_9
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #74 -: Април 02, 2012, 08:19:38 am »
Да Тара,на 3-ден бяха замразявани и както сама си разбрала-заради фазата им на развитие от 6-те са изследвали 5.А иначе и Стаменов ми беше казал,че трябва да съберем 5-6 ембриона и проф.Кременски също ми потвърди,че ПИД има смисъл да се прави,когато има от какво да се избира.т.е 2-3 не са достатъчни.
Надявам се,че направихме всичко каквото трябва и както казва док -Господ да е с нас!


 
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #75 -: Април 02, 2012, 08:25:33 am »
Момичета да ви попитам,в петък ми беше 5-ти ден от стимулацията,док. каза че имам -мисля,че бяха 12 фоликула с размери 7-8 мм,лигавица-10М,Е2-292 pg/ml,Prog-0,51 ng/ml.
Док. каза,че е доволен,ама аз не съм много наясно.някой от вас има ли по-запознат със стойностите,колко ли дни ще продължи стимулацията с тези стойности  :ask:
 
Не се притеснявай, щом док ти казва ,че всичко е ок , не ти трябва да знаеш приблизителни стойности.Важното  е да си спокойна  , а и нали всичко се контролира от док с инжекциите .Успех от мен  :wink:

sara68 стискам палци скоро да ни се похвалиш  :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #76 -: Април 02, 2012, 08:42:08 am »
Благодаря на Iva 17 и Мимата 79.Дано имаме успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #77 -: Април 02, 2012, 08:59:03 am »
Ясно, благодаря ти, Сара. Видях, че сте търсили да "заобиколите" конкретна хромозома. Много късмет ти желая :)!

Иначе знам, че в България изследват само  ограничен набор при ПИД и ако трябва да се направи целия набор ПИД - в чужбина, където пък трябват поне 10 ембриона и става сложна.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #78 -: Април 02, 2012, 09:17:49 am »
Късмет и на теб Тара и на всички ,които имаме нужда от него!
 Хубав ден!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #79 -: Април 02, 2012, 09:35:30 am »
Иначе знам, че в България изследват само  ограничен набор при ПИД и ако трябва да се направи целия набор ПИД - в чужбина, където пък трябват поне 10 ембриона и става сложна.
Напротив, правят пълен набор изследвания. Имат нов чип за ДНК анализ, който покрива пълен брой хромозомни аномалии. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери