0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #40 -: Март 30, 2012, 13:50:32 pm »
Ох момичета,днес трябва да ми размразяват ембриончетата и да ми се обадят после за трансфер,но още никой не ми се е обадил ...
sara 68 не се притеснявай, ще ти звъннат.

pvg много съжалявам за теб, но знам, че няма да се предадеш. И аз както другите момичета съм с теб и те подкрепям и  :bighug:

Мая честита бременност. Пожелавам ти едни леки девет месеца и както сте повлекли крак с хубавите ЧХГ, все така да продължава.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #41 -: Март 30, 2012, 13:54:43 pm »
avallon, отпусни си душичката и не се самоизследвай.
Позна, тепърва ще пада естрадиола. Изчакай си цикъл и отиди на преглед спокойна, там ще ти пуснат естрадиол.

Била съм с блокаж, с дошъл цикъл и са ме пращали по живо по здраво за след седмица да почвам, защото съвпадаше с конгрес и всичко си беше наред.
Тара, не знаеш как ме успокои  :thankyousign:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #42 -: Март 30, 2012, 13:55:23 pm »
Честито на всички бременни момичета! А на останалите - много късмет и нека радостната вест настъпи скоро!
Аз искам да споделя, че имах записан час в клиниката за старт по дълъг протокол за 04.04, но ми се обадиха по телефона и го отмениха и остана за другия месец.
На някой друг отменяли ли са часове за м.април?!? :ask:

lulu2 аз имам записан час за 05.04, но не са ми се обаждали да ми отлагат часа. Може би, защото сега няма да стартираме процедура, а само ще ходим за коментар на ЦС и да направим план за действие. Успех мила!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #43 -: Март 30, 2012, 15:47:24 pm »
Ох, това просто е някакъв ад. Приятелки ме съветват да потърся още едно мнение и да отида на друг доктор. Аз съм сигурна, че в Малинов имат най-добрата техника и не може да стане грешка. Доколкото разбирам доста от вас са минали по този път. Преди абразиото прегледаха ли ви пак ? Ако помоля Персенска и Стаменов да ме прегледа дали няма да се обиди? Как беше при вас? Изплаках си очите, ама ако това помагаше...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #44 -: Март 30, 2012, 15:55:12 pm »
Ох, това просто е някакъв ад. Приятелки ме съветват да потърся още едно мнение и да отида на друг доктор. Аз съм сигурна, че в Малинов имат най-добрата техника и не може да стане грешка. Доколкото разбирам доста от вас са минали по този път. Преди абразиото прегледаха ли ви пак ? Ако помоля Персенска и Стаменов да ме прегледа дали няма да се обиди? Как беше при вас? Изплаках си очите, ама ако това помагаше...
pvg, много съжалявам, мила  :hug2: незнам какво да ти кажа ... защо толкова мъка. Бъди много силна, вярвам, че и ти ще успееш.
Сигурна съм, че лекарите пак ще те прегледат, няма да допуснат да направят подобна грешка. За да си по-спокойна, говори с тях.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #45 -: Март 30, 2012, 16:00:03 pm »
PVG има много такива случаи, не се притесняай от грешки, не ми се вярва да греши Персенска, ти говори с нея щом искаш, има цяла тема "Кухо яйце" във форума, не се предавай, ще мине и това, ще видиш, че всичко ще се оправи! :bighug:
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #46 -: Март 30, 2012, 16:04:04 pm »
Аз имам час за проследяване на ЕЦ в понеделник, но за сега никой не ми се е обадил да ми отмени часа!???На ЕЦ дали ги отменят също някой знае ли нещо! :ask:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #47 -: Март 30, 2012, 16:39:17 pm »
Благодаря Момичета, дано всичко нататък е наред, че много ме е страх. Още сме съвсем в началото. Чак на 11.04. ще ходя за да видим има ли пулс.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #48 -: Март 30, 2012, 17:03:43 pm »
Благодаря Момичета, дано всичко нататък е наред, че много ме е страх. Още сме съвсем в началото. Чак на 11.04. ще ходя за да видим има ли пулс.


Мая не се притеснявай излишно. Всичко ще е наред. Мисли си само за положителни неща и не се страхувай.  :bighug:

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #49 -: Март 30, 2012, 17:14:36 pm »
Ако помоля Стаменов да ме прегледа. Изплаках си очите, ама ако това помагаше...
Твърдо Да, приготви се за преглед, иди в клиниката и побързай да питаш Доктора да те приеме за спешен съвет.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #50 -: Март 30, 2012, 18:32:49 pm »
На мен също ми отмениха час за започване на стимулация /блокираща инжекция/. Беше за 06.04 - 20-ти ден от цикъла. Питах не може ли на 07.04 /на 21-ден съм чувала че също може да се сложи блокаж/, но били отменени всчки часове от 05 до 08.04. Доколкото разбрах конкртено часове за начало на процедури... Голям карък... на мен ми изтича заповедта от Фонда края на май и другия цикъл вече е последен шанс, ако и тогава не започнем, трябва да удължавам заповедта. Чак се им се ядосах защото това не е медицинска причина, а не дадоха никаво обчснение какво го налага. Сигурно ще пътуват...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #51 -: Март 30, 2012, 19:59:13 pm »
Ох, това просто е някакъв ад. Приятелки ме съветват да потърся още едно мнение и да отида на друг доктор. Аз съм сигурна, че в Малинов имат най-добрата техника и не може да стане грешка. Доколкото разбирам доста от вас са минали по този път. Преди абразиото прегледаха ли ви пак ? Ако помоля Персенска и Стаменов да ме прегледа дали няма да се обиди? Как беше при вас? Изплаках си очите, ама ако това помагаше...

pvg, не прави абразио преди да си 100% сигурна, че няма ембрион. Ако трябва направи още 2 прегледа - това си е твоето тяло, твоето бебе /дай Боже/ и ще трябва да живееш със съмненията си цял живот. Тежко е!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #52 -: Март 30, 2012, 20:08:19 pm »
На мен също ми отмениха час за започване на стимулация /блокираща инжекция/. Беше за 06.04 - 20-ти ден от цикъла. Питах не може ли на 07.04 /на 21-ден съм чувала че също може да се сложи блокаж/, но били отменени всчки часове от 05 до 08.04. Доколкото разбрах конкртено часове за начало на процедури... Голям карък... на мен ми изтича заповедта от Фонда края на май и другия цикъл вече е последен шанс, ако и тогава не започнем, трябва да удължавам заповедта. Чак се им се ядосах защото това не е медицинска причина, а не дадоха никаво обчснение какво го налага. Сигурно ще пътуват...
Моят час, който отмениха беше за 04.04 за същото...
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #53 -: Март 30, 2012, 21:10:44 pm »
pvg, и аз като бях в тази ситуация правих още два прегледа даже при други лекари, на човек не му се иска да е истина. Но все пак дори и много рядко грешки стават и за всеки случай отиди и на преглед за второ мнение. Имаш все още два дена до понеделник, за да знаеш, че е категорично кухо яйце. Ако си в София имаш много варианти за работещи болници, клиники и кабинети през уикенда.
« Последна редакция: Март 30, 2012, 21:17:39 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #54 -: Март 30, 2012, 21:47:07 pm »
Хоп,цоп и аз в новата темичка на "Надеждата" :)))
Много хубаво тръгва,честито на всички видели  :bfp: ,дано все така върви и само такива новини да има
Момичета, вчера бях на преглед за сърдечен тон и Персенска ми каза, че плодният ми сак е празен. Въобще не съм и предпологала, че може да има такова нещо. В понеделник съм на абразио, може ли някой да сподели как протича нази процедура? Ужасно съм объркана и умирам от страх.
 
Съжалявам миличка,както момичетата са те посъветвали искай поне още един преглед и ако е неизбежно има и хапченца който изписват мисля ,че са доста по щадящи от абразиото,попитай д-р Персенска тя много добре знае за тях.Много  силно те прегръщам,зная че никой в момента не е способен да те успокои,но хубавото тепърва предстой  :bighug:
Момичета да ви попитам знаете ли дали клиниката ще работи по Великден,казаха ми да си запиша час на 9ден от МЦ,а той се пада точно на 15 април?!
Успех на всички в процедура  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Вярвам!!!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #55 -: Март 31, 2012, 11:06:38 am »
Ох,момичета,какво пиете при болезнен цикъл?! :( От снощи ме боли корема,най вероятно днес ще"цъфна".Всичко ме боли и корема, и кръста,и гърдите,гади ми се,понякога повръщам.Ужас! :balk_144: Какво ли не съм пила,и но-шпа,и спазмагол,нурофен,аулин и нищо!Малко ми поолеква от 2 аналгина (наведнъж),ама за кратко!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #56 -: Март 31, 2012, 11:19:28 am »
Здравейте, момичета! :D
Честито на бременните. Желая Ви лека, изпълнена с много любов и приятни усещания бременност! :D
На 29.03. размразиха три от ембриончетата ми и още същия ден следобяд ги трансферираха! Стискайте палци нещата да се получат този път и след две седмици да се похваля с положителен тест! :wink:
pvg, аз също бих те посъветвала да направиш втори преглед. Поне аз постъпих така преди две години, когато се оказа, че ембриона няма сърдечна дейност. Едновременно с пълния сак имаше и празен такъв. Абразиото е медицинското название на аборта и като всяка интервенция предполага множество рискове. След подобна манипулация трябва да се пазиш от забременяване за определен период от време /на мен ми казаха от 3 до 6 месеца/. Аз направих моя по Здравна каса в държавното АГ. За щастие всичко мина добре, въпреки огромното ми притеснение. Желая ти успешна процедура и бързо възстановяване! :D
 

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #57 -: Март 31, 2012, 11:23:55 am »
Sole, и аз преди имах болезнен цикъл, минаваше ми от свещичка Профенид. След абразиото ми през 2010 вече нямам болки при цикъл или почти нямам. Понякога ме боли само първия ден съвсем леко, но от тогава забравих за силните болки и безсънните нощи. И на мен почти нищо не ми действаше.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #58 -: Март 31, 2012, 11:26:41 am »
Ох,момичета,какво пиете при болезнен цикъл?! Малко ми поолеква от 2 аналгина (наведнъж),ама за кратко!
При менструални болки ми помага една ампула с течен аналгин (след ядене) през устата с вода и обезателно бонбон или друго сладко след това (аналгинът горчи). Това се равнява на 2 таблетки аналгин, но течният аналгин е по-пречистен и действа по-бързо - до 30 мин,1 час. Даже ти се доспива и поне за 6-8 часа си рахат. После според болката може само таблетка аналгин или спазмалгон.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #59 -: Март 31, 2012, 17:33:27 pm »
Момичета, послушах съвета Ви и днес ходих в клиника "Торакс", на "Стамболийски", прегледа ме доктор Ризова и потвърди диагнозата. Отидох в частна клиника, защото все пак имат по-добра техника от държавните. Поне ме успокои, че няма да прокървя до понеделник, та спокойно да си изчакам абразиото в "Малинов", не ми се ходи другаде, защото съм си свикнала с екипа, а и му имам вяра. Благодаря Ви за подкрепата и дано по-скоро всички в тази тема да се похвалим с успешни процедури до край.