0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петопръстник
« -: Март 16, 2005, 23:21:39 pm »
Някой да е чувал за билката -петопръстник?И за какво се използува?
Петопръстник
« Отговор #1 -: Март 17, 2005, 11:00:38 am »
"ето ви още една рецепта против синузит: 3 сутрини подред се пие извлек от билката ПЕТОПРЪСТНИК (пълзящ очиболец) сутрин на гладно. 3 часа след това не се приема нищо. Настойката се прави по следния начин: 1 доза билка - взета с 5 пръста, се запарва от вечерта в порцеланова чаша в 250 мл вряла вода, чашата се захлюпва и се остава през нощта. Да се внимава билката да не е в контакт с метални предмети - купа, цедка, лъжичка. Билката действа като силен антибиотик и изчиства всякакви гнойни огнища в организма"

-петопръстник- Potentilla reptans, влачещ очиболец. Потентила от потенция, сила- билка за тонус и енергия, с бактерицидно действие, влияе върху въглехидратната обмяна.

това има в гугъла
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Тактикос

Петопръстник
« Отговор #2 -: Април 26, 2005, 10:28:05 am »
Виждам за тази билка въпрос,та да кажа какво знам аз за него.Петопръстникът в комбинация с турта се дава за кисти и изчиства-моя приятелка беше с поликистоза,сега няма нищо.Една седмица петопръстник,една седмица турта и така три месеца.
Петопръстник
« Отговор #3 -: Юни 09, 2005, 00:59:29 am »
Благодаря,че си се сетила,на мен точно за кистички ми го предписаха,ама забравям да пия напоследък :wink: .Добре,че сега се подсетих,иначе билката си отлежава в шкаф в кухнята.
А туртата-за какво?Пак ли от същата аптека на "Поп Богомил"?
*

    Kали

Петопръстник
« Отговор #4 -: Юни 09, 2005, 13:21:01 pm »
Моми4ета искам да ви питам как то4но се приготвят тези билки и кога и по колко се пие? :balk_113:  Това доста ме заинтригува понеже и аз сам с поликистоза! И стимулират ли функциите на яи4ниците? :thankyousign:
Петопръстник
« Отговор #5 -: Юни 10, 2005, 12:32:51 pm »
Здравей Кали!!
И аз съм с поликистоза и от скоро пия билки за кистичките.Купиха ми ги от някаква специализирана аптека за билки в София.Смесени са няколко вида билки но незнам какви;на пакета пише при поликистоза.Още незнам дали действат ;пия ги от скоро.В този форум пише за тази аптека и адреса й.
*

    Лейдито

Петопръстник
« Отговор #6 -: Юни 16, 2005, 21:09:15 pm »
Специално петопръстник имам в двора си, като наследство от продавачката, така каза съседката ми, щото аз реших да го скубя.
Та доколкото разбрах, повишава естрогена, щото предишната собственичка на къщата ми е имала много тежък климакс /даже в болница е лежала/, както и неизяснен стерилитет.


Ако някой иска, раздавам коренчета от този петопръсник