0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #20 -: Август 01, 2013, 23:51:57 pm »
Криси, както се казва " направо си скандално млада". Изчакайте малко да порасне Ема! Или имате причина да бързате?

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #21 -: Август 03, 2013, 21:29:18 pm »
момичета много съм нещастна, не мога да ви се похваля с хубави новини, тази сутрин пак получих зацапване, но въпреки това си направих тест, беше положителен и веднага отидох в клиника, лекаря ме прегледа и установи 2 плодни сака, които по различно време са спрели развитието си, за големия каза, че едва 4 мм и каза, че няма шанс да се развие, много ми е тежко

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #22 -: Август 03, 2013, 21:48:36 pm »
Oх, милена, цял ден те мисля. Толкова съжалявам, мила. И все пак дано докторът греши. Дано има някаква надежда  :bighug: :bighug: :bighug: Посети и друг лекар да си каже мнението.
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #23 -: Август 03, 2013, 22:08:44 pm »
milenaandi много съжалявам....в такива ситуации е много трудно, пожелавам ти бързо възтановяване и много успехи!  :bighug: :bighug: :bighug:

blue_sky Скоро ще съм на 30 (аз прякора с 88 не го помислих много като се регистрирах че подлъгва за набор, за това го смених на 08), която е прекрасна възраст за деца и имаме още няколко годинки да сме по-спокойни, но ми се искаше да си имам второ да расте заедно с малката. Също така, на този етап можем да си позволим второ дете и пак да не работя, обаче след 2-3-5 години кой знае каква ще е ситуацията...а и като видя малко бебе се разтапям :)) не мога да повярвам че моето не е бебе вече и ми крещи "Au Revoir" ;)


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #24 -: Август 03, 2013, 22:58:54 pm »
Ето я моята тема :(
Дъщеря ми е на 6 год  и от 4 год чакаме второто си дете.Нея също я чакахме 9 месеца,но тогава нито следях овулации ,нито съм пускала изследвания.Тези думи"нали си имате детенце" ги чувам постоянно от близки ,които знаят за нашата борба и дори понякога ме карат да се чувствам алчна,нали някои едно си нямат , а аз за второ се жалвам.Не съм си и мислила когато започнахме опитите за детенце ,че ще стигнем до изследвания,фоликуметрии, ЦС и лапароскопия която предстои много скоро.

milenaandi съжалявам за случилото ти е
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #25 -: Август 04, 2013, 07:50:38 am »
Милена посети още един доктор за второ мнение,ако си имала късна ову. може за това плодните сакчета да са по малки,с моите две неуспешни бременности винаги забременявам с късна ову. между 21-25 ден на МЦ.Ще стискам палци лекаря да е сгрешил и да ни се похвалиш че всичко се развива нормално :bighug: :bighug: :bighug:

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #26 -: Август 04, 2013, 10:49:59 am »
Да, наистина .Аз изобщо им нямам доверие, откакто с първата ми бременност в началото на 3-ти месец  ми казаха, че това е куха бремнност на обикновен ехограф. След което тичах при друг лекар , който ме прегледа с вагинален  и на голям екран видях съвсем ясно бебето което мърдаше и се въртеше :) Единствения лекар, който взе под вниимание късната ми О и ми изчисли според нея термина за раждане (25-ти май). Всички други си го изчисляваха стандартно и според тях трябваше да родя на 19-ти май. и съответно искаха да ме оставят в болницата , защото съм преносвала. Аз  казах, че няма да вляза. Родих естествено на 26 май :)
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #27 -: Август 04, 2013, 21:39:30 pm »
благодаря момичета  :bighug: , ще отида на друг лекар, но не ми се вярва първия да е сгрешил, той ме гледа с вагинален, беше много внимателен, но каза, че и при късна овулация, сака е прекалено малък, сега ми е тежко, но като погледна малкия и се успокоявам,
 хайде сега някой  да се похвали с хубава новина, да развесели темата и да повлече крак

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #28 -: Август 06, 2013, 08:23:03 am »
milenaandi, толкова се надявах на хубави новини при теб, но и това ще стане, горе главата. Знам как се чустваш, минала съм през това, пиши какво е казал и другия лекар.  :hug2:
irenaa33 и моята кукла е на 26 май.  :D
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #29 -: Август 06, 2013, 10:11:36 am »

irenaa33 и моята кукла е на 26 май.  :D
:D
<br />
*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #30 -: Август 06, 2013, 15:12:36 pm »
И аз се записвам в темичката за второ детенце,имам момиченце на две годинки и осем месеца и реших че сам готова за второ детенце започваме опити :) Успех на всички бебе правещи :) !!! :P

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #31 -: Август 09, 2013, 08:17:24 am »
milenaandi :bighug:
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #32 -: Август 09, 2013, 17:09:53 pm »
благодаря за прегръдката Цвете, имах нужда, мина ми кюртажа, сега се възстановявам най вече психически, след няколко месеца пак ще подновим опитите, но ще ви следя през това време и очаквам много положителни тестове  :bighug:

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #33 -: Август 09, 2013, 17:36:28 pm »
Милена , една прегръдка и от мен  :bighug:
Ние този месец преустановяваме  опитите , тъй като след прегледа при уролог и изследвания на мъжа ми се установи, че имаме трихомони и сега сме на лечение. Аз честно казано се зарадвах, че се намери нещо, защото след години неуспешни опити и не установяване на причина е меко казано изнервящо, както вие сами знаете. само дето не знам дали тези трихомони може  да са причина за незабременяването. Много се надявам да е това и след лечение да има хубав резултат :)
И аз ви следя и чакам някой да се похвали вече!
П.С Само да попитам на вас правили ли са ви подобно изследване? Защото на мен макар и при редицата гинекологични прегледи , фоликуметрия,  ЦС, и т.н, никой не ми пусна изследване за бактерии, гъбички или нещо подобно.  То вярно, че нямаме абсолютно никакви симптоми и явно с просто око не се забелязва, че може да има проблем, но все пак....Дори и преди ЦС , чета че се прави някакво изследване , а на мен и такова не ми пуснаха.
« Последна редакция: Август 09, 2013, 17:47:34 pm от irenaa33 »
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #34 -: Август 10, 2013, 07:07:30 am »
Изпуснала съм тази тема ...
И аз съм за тук.
Иренка, благодаря ти за нея! :flower:

Накратко (доколкото е възможно) -
Със сина ми забременях без изобщо да знаех какво е овулация, БТ, тестове, прегледи .., но уви повече никога не ми се случи това(за тези 5 г.).Нито едно забременяване, дори да беше неуспешно, но да го имаше.  :?
Преди 3г. правихме абсолютно всички изследвания, за каквито се сетите(но да изброя, че може на някой да е полезно - полови хормони и хормони на ЩЗ, цветна снимка, разширена спермограма, генетични, имунологични, хламидии, токсоплазмоза, листериоза ... оххх, лошо ми стана) - пръснахме отново луди пари, а причина не откриха!
Скоро не сме правили изследвания .. на този етап ни е трудно финансово.

И въпреки че имам едно голямо дете(на 10г.), за което молех и плаках също близо 2 г. болката, че не се получава и сега не е по-малка.
Примирението е това, което ми е останало.
"Няма невъзможни неща, ако Бог е решил да се случат!"

Желая много успех на всички, борещи се за дете!(първо, второ или поредно)  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17



"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #35 -: Август 11, 2013, 10:44:04 am »
milenaandi много съжалявам мила :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #36 -: Август 11, 2013, 11:02:26 am »
Изпуснала съм тази тема ...
И аз съм за тук.
Иренка, благодаря ти за нея! :flower:

Много мило :)  радвам се, че темата ви допадна и успяхме да сформираме групичка  :bighug: . Много, много ми се иска да я напълним и с хубави новини  :D
<br />
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #37 -: Август 14, 2013, 08:09:13 am »
Здравейте, мамита!
Виждам, че групичката се увеличава  :D .
Ние този месец май изпуснахме момента, бяхме на гости за почивните дни, а точно тогава беше ову.
Другата седмица ще видим, аз за всеки случай си пия лекарствата.
Лек и усмихнат ден.  :D
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #38 -: Август 14, 2013, 10:30:51 am »
Цоп! Ето че и аз си намерих тема.  :D Много се радвам за което. Нашата история е следната (за тези, които не я знаят):
Август 2007г. операция от извънматочна бременност (премахната тръба), януари 2008 г. втора операция от извънматочна бременност (премахната и втората тръба). Октомври 2008г. ин витро процедура, 09 юли 2009г. се роди синът ни. Още тогава (в болницата) си казах, че искам още деца. Със съпругът ми сме единодушни по този въпрос. 05 август 2013г. - получихме си заповедта от ФАР, но засега няма да бързаме да я използваме, тъй като първо трябва да разрешим някак жилищния си проблем. Сърцето ми се къса, защото съм на 37г., и знам, че може и всеки месец да е от значение, но разума надделява. Доста се измъчихме с бебе/дете и това гадно съжителство. Набелязали сме план за опит за разрешаване на проблема и ако всичко е ОК може да стартираме процедура в края на 2013 или началото на 2014г. Успех на всички! :D
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #39 -: Август 17, 2013, 10:38:44 am »
Мириам, добре дошла , хайде дано Дядо Коледа ти донесе мечтания подарък , както и на мен, а и на Миленка може би тогава се пада. Миленка, как си мила? Колко  време сега ще се пазите?
 на другите може и по-рано  :bfp1: :bfp1: :bfp1:
 За мен го смятам по Коледа , защото сега нали се лекуваме и ползваме презервативи хихи много ми е странно, бях забравила какво е :) Да не ти е мокро, да не ти тече по краката. Вчера по навик едва не си вирнах краката на горе след като свършихме  :D   Да ви кажа много добре ни се отразява психически и на двамата малко почивка. Аз вчера си пуснах контролна микробиология, но лекаря каза, че най вероятно ще продължа лечението. На мъжа ми  уролога му е сменил лекарството с друго -още 15 дена и тогава ще прави контрола. Изписа му хранителна добавка Андроситол за 3м. Като му го е представил за много добро и ефикасно  за качеството  сперматозоидите.Някой има ли отзиви за това лекарство?
<br />