0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #40 -: Февруари 04, 2010, 20:33:01 pm »
Ние от следобед сме със сополки и супер вкиснати.Нещо неможе да спи добре.Няма температура, да видим как ще е утре.
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #41 -: Февруари 04, 2010, 21:59:26 pm »
Елфи,дано да е от зъби и бързо да минава,че им е ад като немогат да дишат :(

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #42 -: Февруари 04, 2010, 23:39:35 pm »
Ами май е вирус, защото и майка ми е с хрема.Ние веднъж имахме хрема на 2м. и половина, беше ужас -капки, помпичка.
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #43 -: Февруари 05, 2010, 09:19:03 am »
Нещо не успявам да се доредя тези дни до форумчето, но като чета колко болни има, искам да пожелая бързо оздравяване на всички!
Мини,успешен старт (ре-старт :) )!
Мира, бързо да минава болното гърло на малката бонбонка!
За Парси и Елфита също пожелания за здрави деца! (ако пропускам някого-да ме извини!)
Ние от март пак се местим в СЗ за пролетно-летния сезон, мисля от април да пусна Вероника на ясла, надявам се да са поотминали зимните вируси дотогава.
В тази връзка, малко към предната седмичн тема, в момента тя е записана като чакаща за ясла тук, в София. Трябва ли да изтрия кандидатурата и за да я запиша наново, директно за детска градина? И да се оплача - системата изобщо не отчете ралзика след като въведах "бонус" от второ дете с разлика по-малка от 24 месеца :(
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #44 -: Февруари 05, 2010, 09:32:39 am »
Здрави дечица и мами и от мен!
Набързо да ви видя. Вче нямам сили и да пиша дори....
Всички да оздравявате, че по-важно от това дечица да са здрави - няма.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #45 -: Февруари 05, 2010, 10:25:28 am »
Парси,бързо да се оправя Митаче.Жорето го изкара същото преди седмица,та и ние не се разминахме с АБ.

yana-v,тази схема на д-р Бърди съм я пропуснала,ще ми я напишеш ли(може и на лични).

И другите дечица да оздравяват,че е ужасно и за тях и за майките.

Аз вече съм на вълна РД.Така ми се искаше тази година да празнуваме в детски клуб ,но като гледам цените в софийските клубове ще си остана само с мечтите. :(Кумата ми в Бургас даде 30лв. за наем на клубче ,тук по 8-10-15 искат на дете,че и минимум 10 деца,отделно торти,ядене и т.н. Няма да се вредим и тази година.
<br />
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #46 -: Февруари 05, 2010, 10:40:04 am »
Зори, не провери ли в клубчетата в Дружба как стоят нещата? Там където Рони ще празунва няма изискване да се заплати за минимум 10 деца, именно затова го избрахме.

Ама аз забравих да ви кажа най-важното: моята госпожичка от една седмица си махна памперса. Казвам "си махна", защото точно така си беше. Бях я оставила за малко в стаята самичка, връщам се, гледам - памперсът на земята, а тя седнала на гърненцето  :lol: Разкопчала си бодито, свалила гащичките...Умрях си от кеф :) Случва се рядко да се изпусне малко в гащите преди да притича до гърнето, но вече винаги си казва ПРЕДИ, а не след :) Само на разходки и нощен сън слагаме памперс. И всичко се случи от само себе си - не съм я карала, не съм висяла нон стоп по половин час с нея до гърнето. Само след сън и при смяна на памперс я слагах на гърне - явно в крайна сметка детето е разбрало за какво служи този уред :) Изобщо не предполагах, че всичко ще се случи толкова безпроблемно и най-вече неусетно, а най-хубавото е, че преди детската ясла ще сме готови-тренирани. И няма да купувам по два пакета памперси с различни размери-да ме гледат с изумление продавачките  :lol:

Имам едно върпосче по мисия Акация - веднъж Рони имаше запек и изхождането и беше доста болезнено. Оттогава явно има страх и почти се разревава като настане великия момент. Консистенцията вече си е нормална, та затова смятам, че е страх, а не друго. Педиатърката каза да мажа с "Анален крем", но в аптеката установих, че той е за облегчаване и поддържане на добра хигиена при хора с  хемороиди. Съдържа екстракт от лайка, цинк и не помня още какво. Не го купих, та сега ме интересува ползвал ли е някой нещо подобно за същите цели?
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #47 -: Февруари 05, 2010, 11:02:37 am »
Да си кажа аз, наем на клубче в Бургас за 30 лв. не съм срещала. Минималното е 80 лв. за час и половина, два за зала и до 7 деца и отделно почерпката и всичко друго.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #48 -: Февруари 05, 2010, 12:25:04 pm »
В тази връзка, малко към предната седмичн тема, в момента тя е записана като чакаща за ясла тук, в София. Трябва ли да изтрия кандидатурата и за да я запиша наново, директно за детска градина? И да се оплача - системата изобщо не отчете ралзика след като въведах "бонус" от второ дете с разлика по-малка от 24 месеца :(

Не, няма нужда. Ако не влезе на текущите класирания до 27 февруари, после кандидатурата сама ще се прехвърли за 1 група. От 1.03.2010 ще се виждат вече свободните места за кампания септември 2010 и текущи класирания няма да има. На 24.04 ще е първото класиране за септември 2010. Сега вече можеш и да си направиш предварително кандидатстване за ЦДГ, то ще стане реална кандидатура след 1 март и ще участва в класиранията на и след 24 април. Бонуса за деца с разлика до 2г е допълнителен критерий. Провери дали желаните от вас детски градини са го заявили (в профила на всяка градина пише). Ако градината го е заявила, ще получите 0.1т допълнителни, ако не - няма.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #49 -: Февруари 05, 2010, 14:08:04 pm »
Зори, не е важно мястото, а настроението на празника. Като има дечицата и свещи за духане купона ви е в кърпа вързан, дори и у дома.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #50 -: Февруари 05, 2010, 14:51:43 pm »
така е ,но ние живеем в моите родители и хич не е много мястото .Миналата година беше голяма гъчканица ,а бяха малки и не всички успяха да дойдат -тази ще е съвсем лудница.Ще го измислим някак.
А за клубчето в Бургас - да за 1 час е ,но за 2 пак е 60лв.,ще питам кумата къде се намира,но нямаха ограничение за децата и тортата си внасяха .Знам ,че всичко им излезе към 150 лв.А тук за тези пари е само тортата и залата.
<br />
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #51 -: Февруари 05, 2010, 16:07:36 pm »
Зори, и в София има такива цени. Аз лично бях на детски рожден ден преди месец в това клубче http://www.club-pepeliashka.com/index.php и наема на залата за 2 часа беше 30 лева, без ограничение за брой деца. Клубчето не е много луксозно и се намира в апартамент в блок, но е достатъчно просторно. Залата за родители е малко тесничка, но не е болка за умиране, а и дават да си донесеш торта отвън. За целия рожден ден общо беше дала около 150 лв майката.
Аничка, това с памперсите ми е много познато  :wink:
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2010, 16:54:34 pm »
Маромтисима!
Благодаря за бързия отговор, ама и аз съм една блейка...покрай приготвянето на тиквеници и баници съм забравила да спомена, че от началото на март се местим за пролетно-летния сезон в Ст.Загора и Вероника там ще ходи на ясла. Детската градина ме интересува най-рано за Октомври. В този случай всъщност ме интересува дали трябва да изтрия кандидатурата  :oops: Че току виж, по закона на Мърфи, са ни приели баш когато не искаме  :lol:
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #53 -: Февруари 05, 2010, 17:08:38 pm »
Аничка, аз не съм Мармотче, но ще си позволя да ти отговоря. Не си трий кандидатурата, защото текущите класирания са само до края на месеца, а вие едва ли ще се класирате на тях. След 1 март ще стартира новото кандидатстване за 2010-2011 година, първото класиране на което ще бъде на 24 април. Вас и да ви приемат тръгването реално ще бъде не по-рано от септември, като може да се отложи и за началото на октомври. Успех в класирането!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #54 -: Февруари 05, 2010, 19:08:17 pm »
Зори, само като идея - няма ли някое заведение по-малко около вас примерно, което би затворило само заради вас. В смисъл ако е през деня едва ли е пълно с хора. Поне ние тук така процедираме, защото имаше само 1 клуб и естествено без конкуренция цените бяха ужасно високи без покритие.
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #55 -: Февруари 05, 2010, 19:23:57 pm »
Марито,
то опцията винаги съществува, аз също като търсех клубче го обмислях като вариант. Има много заведения с детски кътове към тях. Лошото е, че нямат какички да наглеждат децата и възрастните не могат да седнат на спокойствие. Настава едно лудо препускане на майки да наглеждат децат  :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #56 -: Февруари 05, 2010, 19:45:52 pm »
ами аз не искам заведение ,защото искам РД да го усети детето,а не възрастните.За това не наблягам на почерпката за родителите и как те ще си изкарат,а искам децата да се забавляват .В едно заведение,особено без детски кът,децата няма какво да правят.Аз роднините ще си ги поканя у дома,а семейства с деца познаваме само 1,а тези без деца не мисля да ги каня(поне в моята представа за детски РД не се вписват :oops:)Децата ,които ще каня познавам само майките им ,не бащите .А и в заведение никак не излиза по-евтино май.То малко тъпо излиза сигурно отстрани,че гледам възможно най тънко да минем,но мъжът ми не може вече 6м. да си намери работа,а аз ходя в аптеката при свекърва ми,която работи от месец и се сещата взимам ли заплата.Та хем искам да си зарадвам детето,хем нямам възможност да го направя като хората. :?
Просто искам непретенциозно парти ,колкото да се повеселят децата някъде.
Ще го измислим някак си ,не е чааак толкова важно и у нас да е ,ще е гърч малко,ма купон да става. :lol:

nikitali,благодаря за линка,ще го разгледам.
Ние сме водили Жорето само в Таласъмчета до сега и хич не съм запозната с клубчетата,та търся информация из нета.

Ани,Жорето го приеха през Май месец,но реално тръгна на ясла чак Октомври,та няма смисъл да си оттегляш кандидатурта.
<br />
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #57 -: Февруари 05, 2010, 21:55:52 pm »
Ми Зори да ти кажа, че Стилияна с децата си изкара супер рожден ден без да сме били в детски център. Изобщо не съм имяла в предвид да се забавляват родителите. Беше едно най-просто кафе. Почерпката повечето я внесохме. Верно, че беше топло и бяхме навън. Това е фактор, но също така е факт, че не е имало какички, не е имало купища играчки. Беше един затворен двор, в който те скачаха с балони и топки и с подаръците й и бяха супер щастливи.....
Верно всеки си преценя, просто исках да дам за пример, че може без купища пари, средства, играчки и аниматори също да се изкара страхотен рожден ден! Тя после цял месец говори за него. Значи е факт доброто изкарване!
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 21:58:46 pm от Марито »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #58 -: Февруари 05, 2010, 22:27:09 pm »
ее на открито си е друго.На Жорето му дай топка на вън и не го търси,но сега зимата просто не знам какво биха правили децата измежду масите в едно заведение.
Сега видях едно клубче в Дървеница= наем 30лв. ,до сладкарница се намира .Утре сигурно ще отидем да го видим.Майките ще почерпя с неща от сладкарницата(май са на един собственик),а за децата ще има менюта.
Аз даже гледах наскоро едни снимки на детски РД и беше на една поляна .Толкова много ми хареса идеята.Децата насядали по тревата ,играят,тичат ,изобщо страхотно,но за нас няма как да стане.
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #59 -: Февруари 05, 2010, 22:29:56 pm »
Ами Зори- второто дете го раждаш лятото и ще си правите такива рождени дни  :lol: :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит