0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #180 -: Ноември 24, 2009, 11:36:53 am »
Може и до след термин даже. :lol:

И аз съм "за" бебето да определя датата на срещата ;)


Re: Тема на бременните №49
« Отговор #181 -: Ноември 24, 2009, 13:54:11 pm »
Може и до след термин даже. :lol:

И аз съм "за" бебето да определя датата на срещата ;)
да ви кажа понякога е добре да се подканват тия бебета като не искат да излизат, преносих сина си 10 дена, след 2 дена на системи и някакво хапче за узряване на шийката с 300 зора реши да излезе, но тогава вече водите ми бяха зелени и целият се лющеше...И аз съм за бебето само да си реши кога да излиза, но не трябва да се оставят много дълго да се чудят :wink: 
П.С. След малко отивам на ЖК, после ще се отчета  :D
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #182 -: Ноември 24, 2009, 17:11:38 pm »
Момичета, снощи имах една тъпа болка отдолу вдясно. Пих 2 нош-па, сега съм добре, но малко се притесних. Четох, че може да са нормални тези болки отляво или отдясно, понеже матката се разширява, но все пак вие кавкво ще кажете. За пръв път ми се случва.
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #183 -: Ноември 24, 2009, 17:40:57 pm »
bony2, мисля че тези болки са нормални, но може за всеки случай да се консултираш с док...
Аз се върнах току що от ЖК, всичко е ок, бебчето си отговаря на седмиците, видях го как се мърда, много хубаво беше :D
Лека вечер, момичета!!!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #184 -: Ноември 24, 2009, 23:27:30 pm »
Привет момичета :) Връщам се от софийската среща - беше много весело :) Надявам се на следващата да видя и други бремелинки от тук, че този път само аз представях темата :)
Много искам да се запозная с вас на живо :)

П.С. Мъжа като ме видя как си хапнах и салата и спагети и десерт опули ей такива очи 8O Аз толкова от дете не съм яла на едно ядене :lol:
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #185 -: Ноември 25, 2009, 10:48:58 am »
Ха така, браво, Жаси! И аз се опитвам да изям целия свят, и мисля, че доста успешно се справям. :)
Аз утре съм на преглед, нямам търпение да видя какво става. Предният беше преди две седмици.
Хубав ден на всички!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #186 -: Ноември 25, 2009, 12:46:54 pm »
И аз хапвам като за световно,даже се чудя къде се побира всичко :P.....
Страхотен ден на всички пожелавам! :P
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #187 -: Ноември 25, 2009, 12:56:56 pm »
Пимпа,аз също съм така :oops:.Цяла бременност почти не ядях,но сега ме буди посред нощ от глад :lol:.

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #188 -: Ноември 25, 2009, 13:01:34 pm »
Тини миличка не остана.Като гледам с теб сме вече на финала :PПожелавам ти безпроблемно раждане и на всички останали разбира се :P
После едва ли ще ни остава време за такова хапване....... :P
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #189 -: Ноември 25, 2009, 13:35:59 pm »
 :lol:И аз се чудя къде побирам тази храна :ask:дори в началото на бременността съм ставала само веднъж или два пъти вечер а сегааа...направо вълчи глад.Какво ще правя незнам 8O
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #190 -: Ноември 25, 2009, 14:48:53 pm »
Здравейте момичета.
Най-накрая и аз да се запиша в тази тема. Дори още не мога да се възприема като бременна.
В момента съм във втората седмица след закъснението на М(не знам как точно се смята). В събота бях на доктор и като ме видя на ултразвука, каза, че още е много мъничко, но си е на мястото.
Много ми е притеснено. От самото начало имам болки в корема, но ме притеснява това, че от 4дни са доста силни. Приличат на менструалните, но от време на време са пробождащи, дори, когато ходя до тоалетна имам чувството,"че нещо ще излезе от мен". Не ме боли само, когато лежа. В петък пак съм на преглед, но до тогава сигурно ще се пукна от притеснение. Вчера звънях на док. и той каза "пий си но-шпа и ела в петък".
Кажете моля ви, ако знаете, нормално ли е това нещо.
П.П. Благодаря на Скарлет, че ме насочи.
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #191 -: Ноември 25, 2009, 14:53:36 pm »
Здравей, Елена.
Честита точица и леки и безоблачни дни до срещата около термин.
При първата ми бременност имах точно такива болки в същите седмици. Понякога бяха много силни. Лежах 10 дни, нямах кървене. Помагаха ми свещички Тилкотил, но-шпа нямаше ефект.
Най-вероятно се дължат на разтягане на връзките на матката.
Опитай да се успокоиш и да гледаш оптимистично. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #192 -: Ноември 25, 2009, 14:57:27 pm »
Хайде, официално добре дошла в тази темичка, Ели!
Пожелавам ти всичко да върви по мед и масло, и да имаш здраво пухкаво бебенце на финала!
Така за болките. Щом докторът е установил, че бременността е вътрематочна, няма страшно. Можеш да си сметнеш докъде си го докарала с бременността с някой калкулатор, като посочиш датата на първия ден на последния ти цикъл. Ето тук има калкулатор на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
Има още много други в интернет, можеш да се поразровиш. Предполагам, че си някъде в 5-та г.с. За болките, можеш да взимаш но-шпа, даже е препоръчително да го взимаш, вместо да търпиш. Максималната доза е три пъти на ден по 2 таблетки. И при мен болките в корема като забременях бяха като пред много болезнен цикъл, а моят рядко е болезнен, така че си е в реда на нещата. Ако си много притеснена обаче, можеш и по-рано да отидеш на лекар. И си лежи повече, щом така ти е по-добре. Спокойно, всичко ще е наред.
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #193 -: Ноември 25, 2009, 15:45:25 pm »
Ехаааа, ама сте се наредили в предстартова позиция, дотук четири броя  :lol: (ако пропускам някой да ме прощава  :lol:) Леки дни до края ви желая, момичета, и лека и безпроблемна среща с малките ви слънца!  yahoo_17

Аз вчера бях на ЖК. Бебо си се развива добре, в норма е. :D  Но е с дупето напред милия. :lol: Своенравник ми е отсега.  :lol:
От няколко дни доста ме пристяга и корема, явно контракции имам. Док ми препоръча да вляза няколко дни в болница за "профилактика" - да ме следят и да ми вливат няколко дни системи. Това се правело при риск от преждевременно раждане - веществото, което вливали спомагало за по-добро функциониране на белия дроб на бебето при евентуално по-ранно раждане. Поне аз това разбрах от многото медицински термини и обяснения, с които ме засипа.  :oops:
Аз, обаче силно се надявам бебо да си дойде навреме, а да не бърза много-много.  :D
Те такива неща от мен.  :D

Добре дошла на Елена! Лека и спокойна бременност ти желая. 
:crossfingers:
Весели и спокойни дни желая на всички!  :flower:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #194 -: Ноември 25, 2009, 15:48:26 pm »
Добре дошла на Ели :)Пожелавам ти леки  :cloud9:Всико ще бъде наред,само си почивай повече :P

Туинче това пристагане на корема наистина са контракции.Пази се много и си почивай.Незнам дали да не послушаш док и да полежиши малко,защото ти имаш още време до появата му.
Аз пия но-шпа,защото и аз имам от време на време.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 16:01:22 pm от pimpa77 »
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #195 -: Ноември 25, 2009, 15:54:51 pm »
Twin, ако искаш мога да ти пусна линк с техники за обръщане на бебето. Аз така врътнах госпожицата в 31 г.с. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #196 -: Ноември 25, 2009, 16:09:27 pm »
Twin, ако искаш мога да ти пусна линк с техники за обръщане на бебето. Аз така врътнах госпожицата в 31 г.с. :D

О, да White, ще ти бъда благодарна.  :)

pimpa77, непременно мисля да послушам док. В неделя ще съм рано-рано на линия. Въобще не мисля да рискувам и да се правя на смела.  :) Иначе аз почнах с но-шпа в петия месец. От около двайсетина дни съм на Магнерот 2х1, но от вчера увеличих дозата на 2х2. Да се надявам, че ще се поуспокоят нещата. А и може би ще трябва повече да си почивам вече.  :)
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #197 -: Ноември 25, 2009, 16:16:08 pm »
White, и мен ме заинтригува с тази техника. Я сподели, не че ми е притрябвало все още, ама такива неща е важно да се знаят.

Twin, послучай док и си почивай повече. Пък бебко да си стои на топличко!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #198 -: Ноември 25, 2009, 16:16:33 pm »
Ха така, браво, Жаси! И аз се опитвам да изям целия свят, и мисля, че доста успешно се справям. :)
Аз утре съм на преглед, нямам търпение да видя какво става. Предният беше преди две седмици.
Хубав ден на всички!

За мой голям срам снощи тъй като почти не спах по различни причини (една от които подивяла котка, която обмислях да провеся през балкона със заплахата, че ако не млъкне, ще й отрежа мустаците) и в 4.30 нападнах пакет бисквити :oops: Явно ми е минал периода на неядене. Сега не знам къде го слагам, ама...
Аз съм на но-шпа от първия ден 3х2, че място не си намирах от боцкания и болки. Ако прочетеш в старите теми ще видиш как се панирах и питах "Ама това нормално ли е ". До към 12-13 седмица така ще се усещаш. После ще престане :)  Мен Джиджи ме светна защо престава :)

Мен от няколко дни ми се втвърдява корема тук-там - понякога под пъпа, понякога отляво, понякога ако лежа по гръб усещам разтягане и гъдел. Мисля, че е бебето и мърда, ама нека някоя от напредналите мами да се включи. Това мърдане ли е? Особенно ако легна по гръб става страшно. Надясно и на ляво се успокоява втвърдяването и разтягането.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #199 -: Ноември 25, 2009, 16:32:09 pm »
Мен от няколко дни ми се втвърдява корема тук-там - понякога под пъпа, понякога отляво, понякога ако лежа по гръб усещам разтягане и гъдел. Мисля, че е бебето и мърда, ама нека някоя от напредналите мами да се включи. Това мърдане ли е? Особенно ако легна по гръб става страшно. Надясно и на ляво се успокоява втвърдяването и разтягането.

Може и това да е, дано :) При мен усещането беше малко по-различно, но може при всеки да е индивидуално. А по гръб до колкото знам вече трябва да избягваш да лежиш. След 16 седмица дори в книгите направо забраняват :0 не било хубаво за кръвообръщението. Имало някаква артерия голяма, която минава точно зад матката и ако легнеш по гръб я притискаш.

Twin, ако искаш мога да ти пусна линк с техники за обръщане на бебето. Аз така врътнах госпожицата в 31 г.с. :D

И аз ще съм благодарна ако пуснеш ;)

Забравих да кажа "добре дошла" на Елена :) Ориентира се в коя тема да пишеш ;)
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 16:37:12 pm от джиджи »