0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Темата на бременните-15част
« -: Ноември 29, 2007, 09:14:39 am »
Здравейте моми4ета видях 4е новата ни тема е заклю4ена и се престраших да пусна нова.
Искам да попитам бремените майки да разкажат кой изследвания в коя седмица се правят 4е аз нещо не ги разбирам тия неща с й се притеснявам.
Също така искам да попитам при бремените жени с Хашимото трябва ли нещо по спецялно да си и зследват 4е на мен до сега никой нищо не ми е казвал. Моя док. вика само спокойно ще е добре няма да се притесняваш. Искам да разбера какво се прави 4е днес или утре сме на преглед да разговарям с него и да видим какво ще направи. Благодаря ви моми4ета дано сте ме разбрали да не се е полу4ило неразбран постинга ми. Лек ден на вси4ки.

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2007, 09:22:30 am »
Абе чета аз 14-тата тема, искам да кликна на "отговори", ама не намирам такъв бутон,пък тя каква била работата - имали сме си 15 темичка вече :lol:
Във връзка със СУЕ-то и другите кръвни показатели - преди месец имах завишени левкоцити и гранулоцити. Надявах се този месец стойностите да са ОК, но са почти същите като тогава + завишено СУЕ. Гинекологът каза, че може да е някакво възпаление, ама как да разбера какво е и дали е опасно. Иска ми се да не си стоя с това "някакво възпаление"  :? Осоебое преди коледните празници. Мнения?
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2007, 09:46:47 am »
Аничка, нямам представа колко са ти завишени стойностите, но моите винаги/от началото на бременността до сега, имам предвид / са над горната граница от референтните стойности. Според гинеколога това леко повишение е нормално за бременността.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2007, 09:49:59 am »
Аничка, нямам представа колко са ти завишени стойностите, но при мен от началото на бременността до сега кръвните изследвания са показвали винаги завишение на левкоцити и гранулоцити над горната граница от референтните стойности. Според гинеколога ми това леко повишение е нормално за бременността.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2007, 10:36:44 am »
Анета, аз пускам всеки месец ПКК и урина. Отделно правих няколко фетални морфологии - 11-13 г.с., 15-18 г.с и 22-23 г.с.
При Хашимото мисля, че трябва да следиш ТСХ и антитела, но кога?, незнам.
Левкоцитите знам, че е нормално да са завишени, но все пак около горна референтна граница. При съмнения за инфекция - стерилна урина и микробиология.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2007, 10:52:21 am »
Анета, стойностите на левкоцитите и СУЕ ще се нормализират чак след раждането. Не се притеснявай - при бременни те не са винаги показател за инфекция.
А какви са тези стойности, които толкова те притесняват?
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2007, 11:05:29 am »
аз пък никога не съм пускала СУЕ, док каза, че няма смисъл, защото тя винаги е завишена и не показва нищо. левкоцитите е нормално да са завишени, но зависи колко все пак. твоите стойности какви са?

анета, освен фетални морфологии и изследвания на кръв и урина всеки месец, както и ехографски преглед всеки месец, и аз не се сещам друго.

аз да питам някой в по-късна бременност или от наскоро родилите мами - кога е нормално да се появят подготвителни контракции? аз от една седмица имам, мисля че такива - стягания със съвсем лека болка ниско долу, на периоди са и са доста в един период, винаги имам такива през нощта като се събуждам за пишкане. забелязах, че започнаха 2-3 дни след като спрях магнерота, ама то си беше време да го спирам.

*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2007, 11:10:31 am »
Аз бях чела, че е нормално левкоцитите да са завишени, но комбинацията с гранулоцити ме притесни. Всъщност те са на горна граница, не са извън референтните стойности, само СУЕ-то е малко над. При първите такива резултати правих и микробиология (чиста), и урина – при второто имаше завишено количество урати и 1-2 левк. Гинекологът обаче не видя нищо нередно…   :?
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2007, 11:14:43 am »
Пипи аз си мисля, в 34г.с.(в която си ти) е нормално от време на време да има подготвителни контракции. Аз също имам от време на време контракции(не често), а при първата бременнос изобщо не съм имала контракции. Те се появиха когато ми подна слузестата запушалка и вече ми бяха изтекли водите. И някъде на 2 см. разкритие, когато бъх вече в болницата чак тогава усетих стягане, което разбрах че са контракции. Но явно за всяка жена и бременност е страго индивидуално.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2007, 11:17:17 am »
Пипи, за съжаление не мога да ти отговоря, защото аз нямах никакви контракции.

Анета, успоредно с прегледите при гинеколог е хубаво да се следиш и при ендокринолог. И той ще прецени какви изследвания и в какъв интервал да правиш. Ето една статия за бременност и щитовидната жлеза. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=807&Itemid=31
А тук са полагащите ти с по каса изследвания http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=printpage&artid=163
« Последна редакция: Ноември 29, 2007, 11:41:39 am от sia »
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2007, 11:23:01 am »
Пипи, за съжаление не мога да ти отговоря, защото аз нямах никакви контракции.

Анета, успоредно с прегледите при гинеколог е хубаво да се следиш и при ендокринолог. И тоя ще прецени какви изледвания и в какъв интервал да правиш. Ето една статия за бременност и щитовидната жлеза. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=807&Itemid=31
А тук са полагащите ти с по каса изследвания http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=printpage&artid=163


Благодаря ти за постинга мого ми помогна.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2007, 11:51:32 am »
ani4ka  , моите гранулоцити също са завишени.Урината и микробиологията ми бяха чисти последно.
<br />
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2007, 13:03:14 pm »
Пипи,аз имах контракции в 36г.с.Мисля, че е в реда на нещата вече да почнат при теб.Ти си близо до тези седмици.
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2007, 14:05:41 pm »
Лина , по въпроса за кръвта в моята урина освен стандартните неща, които досега са ми пускали (билирубин, уробил., белтък, захар) този път има и следните показатели:
РН - 6
левкоцити - 0 левк.
Аскорбинова к-на - отр.
Кетони - отр.
Нитрити - отр
Кръв - (+) - (реф. ст-ст.)отр.  Така както са го написали, разбирам че е има наличие. 

в седимента има ед. ер. , кр. пик.к-на

Говорих с втори интернист, който ми каза че цистит или песъчинки са с изразена клиника, която аз нямам. Изказа предположение, че може от влагалището да е дошла !!!   8O Във влагалището нямам никаква кръв.
Направо пълен шах. Единственото ми обяснение е че е някаква грешка и затова утре ще повторя изследването.
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2007, 14:15:18 pm »
Днес бях при док. Имаме си 2 тупкащи сърчица  :D. Засега всичко е наред, отговарят на седмиците. Едното бебе е 10мм, а другото 11мм. Растат нормално. След 2 седмици пак съм при док. Какви изследвания трябва да пускам в началото и в коя седмица?
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2007, 15:06:14 pm »
Мими, Честита двойна радост!!!
Много е вълнуващо! Желая ти всичко да е наред да края! За изследвания, виж Сиа малко по-назад е пуснала линк към табличката на д-р Даскалов.

Имам въпрос към пациентките на д-р Марков. Бихте ли ми дали телефон за записване?
Аз съм пациентка на Мазнейкова - доволна съм от нея, но ми се иска на 14.12. да чуя и още едно мнение. Толкова много искам 2 здрави момиченца, а като че ли нямам вяра на никого на 100%. Страхувам се да не би да има нещо, което тя / Мазнейкова би пропуснала, или пък обратно - другият док да пропусне.
Не зная дали ме разбирате. Просто искам да са здрави и да се презастраховам.

Благодаря.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2007, 15:19:39 pm »
Миленче, ето мобилен тел. в кабинета на Марков 0899 13 05 50, намира се на ул. Алеко Константинов 17, вх. А, ет.1, ап.2. Той гледа да прави ФМ до 28-ма г.с., че после били големи и не може да види добре.
Имах и стационарен, но съм го затрила. Направо си набележи ден и час и ще те запише жената там, всеки ден след 14.00ч.
Успех!  :D


Мими честити две мъничета! Пожелавам ти всичко да е ОК! 
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2007, 15:29:36 pm »
Илианка,
много ти благодаря. Ще се обадя ей-сега. Аз тогава ще съм в 24та. Така че, всичко си е в нормата. На мен ми се щеше да е преди обяд, че мъжът ми от 13:00 е на работна среща, но нищо, ще му разказвам. До сега винаги е бил с мен на предните ФМ и при Димитрова и при Мазнейкова.
Още веднъж, мерси за подробния и бърз отговор.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2007, 16:14:17 pm »
Милена, ето ти и стационарен тел. 946 07 95


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните-15част
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2007, 16:34:42 pm »
Благодаря, Уайти,
обадих се вече. За 14ти нямат св. час, но жената беше любезна, каза да звънна лично на доктора след 20:00ч. и с него да се уговорим.

Бъдете добри и не губете кураж! :)