0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Момичета, правих изследвания за токсоплазмоза и рубеола и се оказа че токсото е отрицателно, а рубеолата единия маркер е завишен двукратно вместо 15 е 30. Говорих с личната лекарка и тя ми каза, че това е или защото съм карала шарка като малка, или пък защото съм била в контакст с болен. обаче аз не съм била в контакт с болен от шарка, а като малка съм боледувала от двата вида шарка. Малко съм объркана, защото личната ми обясни че дори и с тези антитела, ако имам контакт с болен пак е опасно за бебето, а аз си мислех че това изследване се прави точно за да се види има ли или няма антитела и ако няма тогава е опасно при контакт с болен. Някой знае ли нещо повече по въроса, ако да нека ми пише. Ох, май доста объркано стана, за което се извинявам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имам въпрос относно изследването за Рубеола?
« Отговор #1 -: Май 16, 2007, 11:23:32 am »
IgG ли е завишен?
ако да - това значи, че си карала шарката. тоест - всичко е наред, имаш имунитет и няма опасност да я повториш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Имам въпрос относно изследването за Рубеола?
« Отговор #2 -: Май 16, 2007, 12:04:17 pm »
Да, jam точно той е завишен. Много ти благодаря!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имам въпрос относно изследването за Рубеола?
« Отговор #3 -: Май 16, 2007, 12:09:39 pm »
притеснена съм от нивото на медицинска грамотност на личната ти лекарка, щом ти е казала, че при наличие на имунитет към рубеола (IgG антитела завишени), можеш да я прекараш пак. тогава защо се прави имунизация с ваксина против рубеола, щом може да повтори, питам аз?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Имам въпрос относно изследването за Рубеола?
« Отговор #4 -: Май 16, 2007, 22:20:23 pm »
тогава защо се прави имунизация с ваксина против рубеола, щом може да повтори, питам аз?
:lol: