0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #340 -: Октомври 28, 2019, 13:48:14 pm »
Cruella, казвам ти го за да си наясно с цялата картинка. Не да ти говорят 5 години,че няма проблем в спермограмата и като станеш на 35 някой да ви отвори очите, че всеки може да си слага каквито иска норми. Важно е кои норми са общоприети. По СЗО 30%, по Крюгер 14%. Аз винаги правя справка с изискванията на ЦАР. Ако нещо е под нормата за ЦАР, значи категорично има пролем, защото това са изисквания за провеждане на инвитро процедура. Мъжът ми е с ниска морфология. Бебе йок. По едно време едва я вдигна на 6% и чак тогава докторката ни каза, че имаме вече шанс за естествено забременяване, трудно, но имало някаква надеждица. После пак му падна морфологията.
Защо на ЕЦ мислите инвитро? Вие ли ще го финансирате? Ако да, виж му показателите спрямо ЦАР, ако има още един показател под норма можете да кандидатствате за инвитро по фонда.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #341 -: Октомври 28, 2019, 14:03:12 pm »
Здравйте, момичета. Минавам само да кажа, че съм добре. Днес ми се обадиха от Надежда, че документите са ни готови и утре още ще ги внасям във фонда. Имам още седмица много работа, да мине и тоз пусти балотаж и след това ще се Ви навестявам редовно, за да се вълнуваме заедно. Виждам, че доста неща са се случили докато ме нямаше. Успех на всички и във всичко. До скоро.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #342 -: Октомври 28, 2019, 14:40:46 pm »
Круела, ако само морфологията е 4%, но всичко останало е добре, не е особено зле положението. Бива. Тук също нормата е 4%.
Не се хвърляте на напълно естествен цикъл. Подпомогнете малко нещата. Много надежди и пари за нищо ми се струват напълно естествените процедури. А честно и на хапчета ми се струват безсмислени.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #343 -: Октомври 28, 2019, 14:59:24 pm »
Cruella De Vil, и аз бих избрала някаква стимулация, но сигурно се притесняваш как ще ти се отрази на здравето, което е нормално. Ще кажеш ли за HDS и връзката със спонтанни аборти? Сега и аз гледах на SDI теста от Надежда, вЕрно 4% е морфологията, на Митко беше 6%. Вистал, Яничка- да има добри има и лоши дни. Няма какво друго да правя освен да се върна тук :)  Нелтита, не спирай лекарствата преди да видиш теста. И мен на този тест, последния + имах такива болки и изобщо и не очаквах да е станало. Маги, гуш.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #344 -: Октомври 28, 2019, 15:22:36 pm »
Според мен пуснете и една контролна спермограма след месец в друга лаборатория. Спомням си, че като че ли преди му беше на твоя човек към 8% морфологията. И си забременя спонтанно, може след месец да са други резултатите. На морфологията може да са повлияли цигари и алкохол. Иначе и аз, ако съм на твое място бих искала стимулирано инвитро. Дори да е само финансов въпроса. Защото парите за пункция, оплождане, отглеждане са си все едни и същи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #345 -: Октомври 28, 2019, 15:47:48 pm »
Аз вече не им имам много доверие на надежда. Щях да пиша защо не пробвате една контрола на теста на друго място? Чакам да си сглобя целия пъзел и ще споделя.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #346 -: Октомври 28, 2019, 15:59:47 pm »
Значи няма да е напълно на ЕЦ,защото ще пия някакви хапчета. Ще целим 2,3 фоликула. Ще сложим и PBMC преди трансфера. Предишната спермограма я бяхме пуснали след прием на добавки 4 месеца и тогава морфологията беше 8%. Никакви отклонения други няма,прикачвам снимка на резултатите. Лина така чета в интернет и това ни казаха от андрологичната лаборатория,че този показател е за чести спонтанни аборти норма <25,на Ицо е 24,78%.
Опитът ще е самофинансиран,и по преоценка на док решихме да е с лека стимулация.
Редакция: Добре де,сега чета според СЗО 5-то издание 4% е нормата,нещо доста се обърках дали е ок или не е ок. Втора спермограма няма да пускаме,защото и с 4% забременях ,и с 8% забременях,но бебе няма. Ще се доверя на доктора и ще видим какво ще излезе.
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 16:14:17 pm от Cruella De Vil »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #347 -: Октомври 28, 2019, 16:14:06 pm »
Момичета,
чета назад в темите кога се пусна кариотип и Маги е писала, че се пуска при биохимични бременности или спонтанни аборти. На мен ще ми пуснат кариотип по ЗК, ама за мъжът ми трябва да го плащаме. Има ли изобщо смисъл в нашата ситуация?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #348 -: Октомври 28, 2019, 16:34:26 pm »
Нали са направили генетични на бебето и всичко е било наред? Малко се губи смисъла.
Аз бих ги пуснала обаче. Не се очаква нищо, но да съм сигурна. 
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #349 -: Октомври 28, 2019, 16:37:36 pm »
Нали са направили генетични на бебето и всичко е било наред? Малко се губи смисъла.
Аз бих ги пуснала обаче. Не се очаква нищо, но да съм сигурна. 

Да, от амниото всичко е наред.
Ще видя тогава, ако е някаква поносима цена ще пуснем и на него. Иначе кариотипа е включен в частната ни здравна застраховка, но има период на изчакване и той свършва на 28 декември, ама аз нали дотогава ще съм бременна ...  :lol:

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #350 -: Октомври 28, 2019, 16:54:28 pm »
Яничка, аз мисля ти казах, че Доцента, с когото говорих от НГЛ ми каза че не е безсмислено  да* се пускат въпреки че е малко вероятно нещо да излезе . Някакви имунологични ще покриете ли?
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 16:58:48 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #351 -: Октомври 28, 2019, 17:04:19 pm »
Яничка, аз мисля ти казах, че Доцента, с когото говорих от НГЛ ми каза че не е безсмислено  да* се пускат въпреки че е малко вероятно нещо да излезе . Някакви имунологични ще покриете ли?

Не знам за имунологични. Утре ще видя какво ще каже докторката от ин витро клиниката. Доста ми е трудно тук с тези изследвания. Дето се вика от онзи ден говоря испански, а вече трябва да се оправям с някакви сложни термини. Поне прегледа ми утре ще е на английски.

Допълнение: Току що прочетох ей този пост на Павла от 16-ти април: "Маги, дръж се. Никакъв фонд повече. Но имам усещане, че ти женска майка ще си :)" и сега се чудя ако познава толкова много, да вземе да каже какво ще ни се случва до края на годината моля :-)
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 17:11:49 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #352 -: Октомври 28, 2019, 17:06:06 pm »
Ей, това не го бях счела за фактор :/ пф
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #353 -: Октомври 28, 2019, 19:38:24 pm »
yanicka, подкрепям те за Павла :-) Нареждам се на опашката да разбера какво ще ми се случи до края на годината ;-)  :P
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #354 -: Октомври 29, 2019, 08:47:37 am »
Моята най-добра приятелка пострада от хубавите спермограми в Надежда.Бяха с 3% морфология, имаше подвижност, според андролога всичко им е 6.Еми оказа се Варикоцеле и хидроцеле.В един момент имаха 0% морфология.Но това се разбра в друга клиника.Правиха операция, всичко оправиха, морфологията е ниска, но поне имат такава.Та аз съм ЗА консултация с андролог при тези показатели.

*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #355 -: Октомври 29, 2019, 08:51:32 am »
Маги, да ти кажа съм изненадана от надежда. Аз като си оправях документите, видях че от биохимичната са ме изписали със "запазена бременност" в епикризата.Изключително ми падна доверието в тях. Преставам да съм техен клиент- да,клиент съвсем нарочно казвам- не пациент.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #356 -: Октомври 29, 2019, 09:16:54 am »
Когато правихме първата спермограма тя беше идентична с тази от вчера,само че диагнозата беше тератозооспермия. Отидохме при Д-р Бъчваров,пусна му хормони,полово предавани болести и микробиология всичко беше чисто и хормоните бяха наред,прегледа го с ехограф за варикоцеле. Така че тези неща ги изключвам като вариант за морфологията.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #357 -: Октомври 29, 2019, 09:54:09 am »
Ех, де да можех да ви кажа. Знам само едно и то е 100%- всички ще си имате бебета.
Знам и че ще спрем да поддържаме връзка като това стане, но...

Хрис, като се ожените чакате цикъл и тръгвате ли?

Круела, давай със стимулация. Не знам защо е масово в Надежда на естествен цикъл. Добре сте решили.

Лято, при теб бързо се задействаха нещата.

Кукапел, след пункцията да питаш да попиеш малко протеини щом си в хиперстимулация. Как вървят нещата?

Лина, Яничка, направихте ли и листерози, токсоплазмози и подобни инфекционни?
Много кураж момичета. Знам, скоро ще се вайкате пак в бременната тема.

Тери, кога заминавате?

Хелиантус, ти чу ли се с Калчев?

Ако изпускам някой- да прощава.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #358 -: Октомври 29, 2019, 10:14:07 am »
 Павла, на 01.11 е подписа и чакаме МЦ.
 Аз едва ли ще напусна форума, ако забременея :-). Въпреки, че дълги години се задържах тук нямам кой знае какъв опит с изследвания, с процедури ( освен опит с бездействие на лекарите) и много по-често ви чета от колкото да мога да помогна на някоя от вас.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #359 -: Октомври 29, 2019, 10:34:50 am »
Ау Хрис, ще подписвате на моя рожден ден ☺️ Да се върнеш бременна от Турция.
Гошо като прави СГ в Надежда беше с нормозооспермия и показателите му бяха супер. Като правихме инсетата го изкараха с тератозооспермия и имаше леки отклонения, но не се сещам за проценти. Като спечелихме инвитрото в клиниката на д-р Димитров също пусна и го изкараха с нормозооспермия, но показателите бяха много под тези, които излязоха в Надежда. Всяка клиника с различни критерии. Но успях да си забременея в къщи, макар и след 4 години опити.