0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #120 -: Февруари 18, 2008, 13:40:27 pm »
Най-много ми се иска да си намеря частен свестен педиатър, който да ми направи схема и да ми улесни живота, а не да се ровя в нета и да си правя излишна гимнастика на мозъчните клетки, но попадам все на такива от старата школа със сокчето и водичката със захар и т.н, но докато го намеря ще се ограмотявам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #121 -: Февруари 18, 2008, 14:18:23 pm »
Violet виж и тази схема за захранване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2008, 09:54:11 am »
Нина, Василена, благодаря, родих се с пасатора :).
Имам питанка за оризовата каша. Как да я давам, с плодовото пюре или отделно на друго хранене?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2008, 10:02:20 am »
Аз я давах с плодово пюре на следобедното хранене :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2008, 10:11:06 am »
Меченце, Криси най-много я обича с плодове и аз също двам следобяд с плодовото. Давам я и само с АМ, общо взето редувам. Но по натам мисля да давам сутрин за закуска като редувам с кус кус или нещо такова, а след обяд само плод. Но аз какво мисля и Криси какво - има голяма разлика  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2008, 14:39:05 pm »
Имам питанка за оризовата каша. Как да я давам, с плодовото пюре или отделно на друго хранене?
както я харесват децата. Мия не харесваше плодови каши изобщо -ядеше само чисто зърнените без плодове или плодово пюре. Въпрос на вкус.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2008, 14:53:42 pm »
Наистина е въпрос на вкус и налучкване как ще му се хареса на детето. Пълнозърнестата на Милупа давам с АМ за закуска, а оризовата много се харесва на Елица с АМ и плодове, нея само следобед давам. Някакси ориз за сутрешна закуска...  :? Елдата редувам - сутрин с АМ, следобед с АМ и плодове.

Някой има ли впечатления от кашите на Semper - едни такива големи кутии са.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2008, 15:22:22 pm »
А кашите на Блевита?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #128 -: Февруари 19, 2008, 15:59:42 pm »
Не съм виждала каши на семпер изобщо. Пюретата са им много хубави, сигурно и кашите са.
Блевит -купувала съм само 1 вид, но тя е за по-големи бебета, защото има цитрусови плодове. Много хубаво мирише и много добре се разтваря. Мия прояде каши с плодов вкус чак след годината, така че тогава съм й вземала такава и я хареса.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #129 -: Февруари 19, 2008, 16:14:34 pm »
А какво ви е мнението за млечните каши? Не са ли по-вкусни от безмелчните. Аз защото не мога да се цедя и няма как да сложа кърма, но си мислих да купя на Милупа, мисля бяха с АМ. Че моето дете нещо непоследък пак не яде и вече се чудя какво да предложа. Или другият вариант е да се примоля на моята приятелка за малко АМ да й платя и да слагам в кашите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #130 -: Февруари 19, 2008, 16:17:14 pm »
каши на Семпер се продават от скоро. не съм ги пробвала, защото са с мляко.
кашите на Блевит са ароматни, но съдържат захар почти всичките. иначе, доста овесена каша на Блевит сме изяли.

Василена, каква би била разликата между млечна каша и безмлечна с добавено АМ, па макар и от съседката, според теб? :)

безмлечните са направени за улеснение на майките, чиито деца не ядат мляко, или които предпочитат да сложат в кашата мляко по свой избор - кърма или конкретна марка АМ.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #131 -: Февруари 19, 2008, 16:17:26 pm »
Васи, купи си една кутия НАН например, те са 400 гр., може да седи отворена 3-4 седмици, а вие за това време ще я изядете на каша :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #132 -: Февруари 19, 2008, 16:32:17 pm »
Видях каша на Блевит - оризова - безмлечна, безглутенова. Просто цената е по-добра от Хипп затова попитах за мнение!

А и друго да ви питам - дъщеря ми изяжда около 600-700 гр на ден. Може и повече ама не й давам, че нали по много наддаваше. Та дали й е ок като количество за възрастта или може да давам повече?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #133 -: Февруари 19, 2008, 16:38:32 pm »
Мари, тази на Хип е по-хубава, пробвала съм и двете. за 2 лева разлика не си струва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #134 -: Февруари 19, 2008, 16:46:53 pm »
ОК! Тенкс! 8)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #135 -: Февруари 19, 2008, 17:10:12 pm »
...

Василена, каква би била разликата между млечна каша и безмлечна с добавено АМ, па макар и от съседката, според теб? :)...
Аз търся разлика междя млечна и безмлечна каша, втората предложена без мляко. Дали тази, която е с мляко е по-вкусна или викате да пробвам и детето да реши  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #136 -: Февруари 19, 2008, 17:13:36 pm »
абе к'ва е тая демокрация, квото му дадеш т'ва ше яде :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #137 -: Февруари 19, 2008, 17:58:05 pm »
абе к'ва е тая демокрация, квото му дадеш т'ва ше яде :lol:

Ей, Стефи, лесно ти е с твоята всеядка. А моето чудо на чудесата нищо неще. Таман почнахме да ядем що годе, разболя се и сега само като види лъжица и се мъчи да скочи от стола  :?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #138 -: Февруари 19, 2008, 19:36:53 pm »
...

Василена, каква би била разликата между млечна каша и безмлечна с добавено АМ, па макар и от съседката, според теб? :)...
Аз търся разлика междя млечна и безмлечна каша, втората предложена без мляко. Дали тази, която е с мляко е по-вкусна или викате да пробвам и детето да реши  :lol:

в такъв случай, определено млечната е по-вкусна, естествено. но аз не мисля, че безмлечните каши са направени така, за да ги даваш БЕЗ мляко. обясних по-горе защо са безмлечни.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #139 -: Февруари 19, 2008, 20:08:20 pm »
Ние ядем предимно безмлечни, незнам защо но млечните дразнят стомахчето на Тони. Не е ли добавено от негово АМ, следват коремни неразположения изразени с редки и кисели изпражнения. Блевит дадох веднъж една зърнено безмлечна, но беше много сладка, даже според мен прекалено.
Пак ще се повторя предпочитам да си добавям аз плодовете за да стане плодова кашата, а иначе купувах млечени точно по същата причина като при Васи. Не мисля, че имаше успех  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!