0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
миома на матката
« -: Януари 12, 2006, 15:53:11 pm »
Много се извинявам за простотията,
но какво означава това, страшно ли е, непременно ли трябва да се оперира, води ли до стерилитет?
В очакване ....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
миома на матката
« Отговор #1 -: Януари 12, 2006, 16:22:33 pm »
Зависи къде е, каква е, колко е голяма.
Има много успешни бременности с миоми.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
миома на матката
« Отговор #2 -: Януари 12, 2006, 16:23:26 pm »
Доброкачествен тумор на матката.Най-често срещания.Много малък % от случаите на миома преминават в злокачестено(миосаркома).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
миома на матката
« Отговор #3 -: Януари 12, 2006, 16:43:22 pm »
Фуси, вече са ти написали най-важните неща.
Наистина е много често срещано, особено при жени на средна възраст. Напоследък и при по-млади. Обикновено се препоръчва първоначално да се следи как расте - някои нарастват по-бързо, други си стоят и не създават проблеми. Основният проблем, който създават, са кръвоизливи, които от своя страна могат да доведат до анемия, но не винаги създават проблеми въобще.
Аз лично съм оперирана преди 5 години. Тогава не правех опити за бебе, но като питах ще пречи ли, казаха да, особено на зачеването най-вероятно ще пречи. Имам пък две приятелки, които родиха без проблеми с миоми.
Според големината и местоположението се махат оперативно лапароскопски или с отворена операция.
Ако расте, не е хубаво да се чака много, защото ако е много голяма, застрашава при операция матката.
От какво се причинява - никой не знае, но се води естрогенно позитивна. След спиране на цикъла на жена след менопауза обикновено изчезват.
Някои казват, че с билки постигат някакви резултати, но само някои :wink:

Това се сещам, ако мога да съм полезна с друго, питай :D
Благодаря ти, Бени!







*
много благодаря!
« Отговор #4 -: Януари 12, 2006, 16:53:26 pm »
Информацията, която сте ми пратили ми е напълно достатъчно. Всъщност трябва ми за близка приятелка (колега), която току що си дойде от преглед в истерия.  Дадох и да прочете отговорите Ви и сега доста се поуспокои, пък чете и в нета - та съвсем ще й се изясни предполагам  :lol:

Хубаво нещо е женската терабия - благодаря още веднъж на всички!
В очакване ....