0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

тънки тръби
« -: Януари 04, 2006, 10:28:27 am »
здравейте момичета
искам да попитам при много тънки тръби освен електротерапия и кални бани има ли още нещо което може да се направи, защото при мен като че ли нямаха ефект
тънки тръби
« Отговор #1 -: Януари 04, 2006, 10:31:11 am »
ми те всичките тръби са тънки, канала им е около 1 мм., може би нещо друго имаш предвид но как да разберем, пък и след такива процедури надали ще надебелеят-пораснат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
тънки тръби
« Отговор #2 -: Януари 04, 2006, 10:34:32 am »
zinzin, ти как разбра че тръбите ти са "много тънки"?
Колко време е минало от калните бани?
тънки тръби
« Отговор #3 -: Януари 04, 2006, 11:11:47 am »
разбрах от снимката, т.е. като ми видяха снимката ми казаха-тръбите ти са много тънки и следователно много трудно проходими и ме пратиха на кални бани и физиотерапия, това беше преди 4 месеца
проблемът е, че няма как да се разбере дали е имало ефект, но фактът е, че бебе няма
*
тънки тръби
« Отговор #4 -: Януари 04, 2006, 11:25:08 am »
както ти е казала луничката, те тръбите са си тънки. А ефекта от калните бани е до 6 месеца - така че споко имаш още време
Успех
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
тънки тръби
« Отговор #5 -: Януари 16, 2006, 15:14:29 pm »
Моля ви,момичета,разкажете ми малко повече за тези кални бани,защото и на мен ми казаха,че имам финни тръби.Благодаря ви!
*
тънки тръби
« Отговор #6 -: Януари 16, 2006, 16:19:05 pm »
Какво точно ти обясниха за това, че имаш финни тръби. Колко финни са и колко трябва да бъдат. На моята цветна снимка едва се забелязва контростното вещество в тръбата, бих казала че се вижда като един конец, но пък ясно се вижда как течността се е изляла в коремната кухина. Според мен това е важно, тръбите да пропускат и да няма задържащи джобове.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
тънки тръби
« Отговор #7 -: Януари 17, 2006, 10:25:19 am »
Фауна, разбира се , че е така както пишеш.Важното е тръбите да са проходими.На мен цветна снимка не са ми правили , така че още не съм осветлена по това дали имам проблем с проходимостта на тръбите си.Просто при един преглед доктора изкоментира , че имам малка матка и фини тръби.Аз не му обърнах внимание  много , но сега попадайки на темата реших да науча нещо повече за това.
*
тънки тръби
« Отговор #8 -: Януари 17, 2006, 10:48:45 am »
Това още повече ме озадачава. Как само от един гинекологичен преглед е видял тръбите. Това ми се струва много несериозно изказване и според мен не трябва да го взимаш впредвид докато не направиш цветна снимка или хидротубация.
тънки тръби
« Отговор #9 -: Януари 17, 2006, 11:17:16 am »
Цитат на: fauna
Това още повече ме озадачава. Как само от един гинекологичен преглед е видял тръбите. Това ми се струва много несериозно изказване и според мен не трябва да го взимаш впредвид докато не направиш цветна снимка или хидротубация.

Подкрепям мнението на Фауна.  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

тънки тръби
« Отговор #10 -: Януари 17, 2006, 11:20:21 am »
Аз също.Наиема,ако състоянието на тръбите можеше да се види с един преглед само, нямаше да се подлагаме на цветни снимки и хидротубации.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
тънки тръби
« Отговор #11 -: Януари 17, 2006, 11:22:55 am »
и за малката матка не се притеснявай-и на мен така ми казваха,пък след лапароскопията друго се оказа. :D
<br />
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
тънки тръби
« Отговор #12 -: Януари 17, 2006, 12:05:11 pm »
Подкрепям момичетата след Фауна. Ми то що не земеш да го спениш този доктор. Това което ти е казал наистина е доста несериозно
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Zoq

  • **
  • 73
  • Ако имаш мечта,позволи й да се сбъдне...!
тънки тръби
« Отговор #13 -: Януари 17, 2006, 15:40:07 pm »
При мен по същия начин казаха че имам недоразвита матка,но това не било проблем за забременяване ами после при износването на бебето можело да окаже някакво влияние...
На цветната снимка ми казаха че тръбите са доста нагънати и тънки,но все пак са пропуснали контраста...
Нагънатите тръби причина ли са за незабременяване :roll:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
тънки тръби
« Отговор #14 -: Януари 18, 2006, 11:15:30 am »
Благодаря на всички ви!
Незнам към кой доктор да се обърна в Бургас?Толкова много критики понасят нашите лекари. :cry: Трудно ми е да взема решение.На този етап не мога и да пътувам,за да се консултирам с други специалисти.А наистина вече се чуствам неудобно аз да казвам на лекаря какво е необходимо да се прави. :oops:
*
тънки тръби
« Отговор #15 -: Януари 18, 2006, 11:21:07 am »
Цитат на: Zoq
Нагънатите тръби причина ли са за незабременяване :roll:


Зоя, а лапароскопия правила ли си  :?:
*

    Zoq

  • **
  • 73
  • Ако имаш мечта,позволи й да се сбъдне...!
тънки тръби
« Отговор #16 -: Януари 18, 2006, 12:09:39 pm »
Миси,не съм правила лапароскопия...
На цветната снимка показа че контраста е минал :roll:
В какви случаи се прави лапаро?Аз имам една бременност завършила с аборт,но по естествен начин с лека стимулация...
След аборта правих снимката,но пък и от тогава не забременявам :dontknow:
Само да добавя че имам липса на ову(заради висок пролактин),така казват...
*
тънки тръби
« Отговор #17 -: Януари 18, 2006, 19:15:13 pm »
Зоя и на мен тръбите ми пропуснаха при снимката, но дясната е нагъната и затова веднага ме изпратиха на лапароскопия, където се откриха множество сраствания. Обаче ти пък имаш бременност и може би не е проблем нагъването.
Не пиеш ли лекарства за пролактина? Трябва да го свалиш за да има ову
Успех Зоя
*

    Zoq

  • **
  • 73
  • Ако имаш мечта,позволи й да се сбъдне...!
тънки тръби
« Отговор #18 -: Януари 18, 2006, 23:19:47 pm »
Благодаря ти миличка :balk_21:
Пих бромокриптин,но прол.се покачваше...след това метфогама окло половин год.,след това реших да си дам почивка от лекари и от всичко... :roll:
Но сега започвам отново с всичко това и се моля резултата да не закаъснее stork-girl  preggo
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
тънки тръби
« Отговор #19 -: Януари 19, 2006, 10:12:40 am »
Зойче,и аз се боря с висок пролактин.Пия бромкриптин и за сега сме в норма.Пожелавам ти по-скоро да се прехвърлиш във форум "Дългоочаквана бременност". :D