0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

[b]Яйчникова киста.Опасност[/b]
« -: Декември 18, 2005, 16:09:56 pm »
Момичета внимавайте когато искат да ви срежат корема за киста.Аз вече се бях прежалила, защото така ми беше казал един "мастит" лекар от Акушерогинекологичната болница във Варна,когато ме свързаха с д-р Козовски и се оказа ,че стандартните кисти могат да се източват през влагалището за 20 минути.Моята беше ендометриозна и д- Козовски и д-р Александров ми я махнаха лапароскопски.Лежах в болницата само 2 дни вместо 7.Преди операцията идваха разни други лекари да ми разправят ,че нищо не можело да се направи с лапароскопия и трябвало да ми се реже корема.Явно много им завиждат, защото останалите лекари не могат да правят такива операции :evil: .Така че внимавайте какво ви говорят и какво искат да ви правят!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
[b]Яйчникова киста.Опасност[/b]
« Отговор #1 -: Декември 18, 2005, 16:38:25 pm »
Бе принципно съм съгласна с теб, но то си зависи и от самата киста - размер, структура и тъй нататък, вкл общ здравословен статус. Това, което ти споменаваш мисля че е пункция на киста Все пак решението за пункция,  коремна операция или лапароскопия го взима опериращия хирург, защото той носи отговорността - т.е. това не е "концерт по желание".