0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« -: Ноември 10, 2005, 13:28:43 pm »
Извинявам се за тъпия въпрос, знам, че не сте врачки, но не намерих достатъчно информативни атласи по анатомия.
Предистория: миналия месец имах функционална киста на десния яйчник 5/6 сантиметра, която се спука преди повече от 20 дни. Въпреки това болките отдясно си продължават. Боли ме и предната част на десния крак. Понякога болката е концентрирана само в яйчника (или в нещо друго наоколо), а друг път се изтегля и надолу към крака и нагоре към дясната част на кръста.
Диагностика: Четири вагинални ехографа този месец и категорично заключение на лекаря, че не може да ме боли яйчника. И двата яйчника са леко уголемени и поликистозни, но в момента нито има кисти, нито доминантни фоликули. Апандисит махнат преди 13 години. Тест за бременност (за изключване на извънматочна) на втори ден от цикъла - отрицателен. ПКК в норма, микробиология също. Лигавица - 8 мм.
Предположения: Евентуално срастване :roll:  ама на какво, как и защо?
Възпаление на червата в ей тази част http://squatter.hit.bg/#pic1
Проблем с излизаща песъчинка (ама бъбреци по принцип не ме болят)
Или възпаление на тръбата...
Дайте съвет какво да изследвам и на какъв лекар да ходя, че си боли, ту тъпо, ту остро и парещо...
Ако сметнете, че мястото на темата не е тук, я разкарайте.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2005, 13:36:49 pm »
Иди си направи една обикновена урина. Може направо в която лаборатория искаш - струва 2-3 лв.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2005, 13:39:16 pm »
И аз мислех за това, предполагам сутрин на гладно, но какво точно да искам да се изследва.
Общо химическо и седимент ли?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2005, 13:45:37 pm »
Цитат на: ultra
И аз мислех за това, предполагам сутрин на гладно, но какво точно да искам да се изследва.
Общо химическо и седимент ли?


стерилна урина по-добре.
купи си чашка за стерилна урина, сутринта след измиване, първа струя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2005, 13:59:13 pm »
Не ти трябва стерилна урина за момента.
Можеш да отидеш и сега. Няма гладно, жадно тук :wink:
Казваш, че искаш обикновена урина.
Ако има кристалчета - ще се видят.
Щом като кръвната картина ти е норма, предполага се, че възпаление няма.
Обаче си носи една обикновена чашка за кафе и дай в нея.
Ако има доста бактерии в обикновената урина, тогава ще дадеш стерилна.
Имай впредвид, че единични ще има.
Ако можеш се измий преди това. И пускаш средната струя.
*
Re: Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2005, 14:12:33 pm »
няма да ти помогна, но да си кажа
аз имах болки в левия яичник, след много голям преглед и консултация с двама лекари се установи НИЩО. Ама съвсем нищо. Предположението беше, че това е нещо в коремната кухина, на което болктата в яичника е само отражение. Аз понеже имам почти винаги проблем със стомаха, минах на диета, стомахът ми се нормализира и болката премина.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2005, 14:41:28 pm »
Цитат на: ultra
Апандисит махнат преди 13 години.
Евентуално срастване :roll:  ама на какво, как и защо?


ами затова. иначе аз от както се помня периодично имам вдясно болка и все ме разхождат между гинеколози и хирурзи и все нищо. доколкото знам, може да е от бъбреци или дебело черво - ако имаш констипация, например. пусни си урина, но ако няма нищо не задълбавай прекалено. дори това, че се вглеждаш за симптома може да доведе до психосоматична болка :ask:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2005, 14:46:16 pm »
Абе два месеца постоянна психосоматична, която и да ме буди нощем, едва ли :D
Ще пусна урина, но утре сутринта, като ще давам, поне да е сутрешна, пък и сега ми е трудно да изляза.
Благодаря на всички за включването :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2005, 15:09:55 pm »
Ултра, след първата ми инсеминация - 7-8 дни след това, много ме боляха яйчниците, ову ми беше отляво, а отдясно при яйчника направо се беше подуло - като легна по гръб и се усеща издутина. Ошашках се - и на УЗ. Лекарката беше категорична, че не е яйчник, не е уголемен. Тя предположи, че е от червата, въпреки че си имам съвсем редовен стомах. След 2-3 дни ми мина.
За песъчинки - понеже съм имала бъбречна криза преди години, хич и не предполагай че трябва да те боли и бъбрек - обикновено боли само корем, като характерното е, че болката слиза надолу. Бъбречните кризи (изхвърлянето на песъчинки) обикновено обаче протичат по-бързо и по-остро.

Други идеи нямам :roll:

Оправяй се бързо! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2005, 15:35:04 pm »
Здравей Ultra  :D Преди 7 г. имах подобно преживяване. Тогава постоянно пътувах в командировки и така веднъж като се прибрах започна една болка в дясно, минаваше и към крака. Болеше ме много силно, чак ми се плачеше... И направо примряла от страх отивам на лекар - първо на хирург, защото ми мина през ума апандесит, но той ме прегледа и каза, че не съм за него; отивам на гинеколог - и тя ми казва, че не съм за нея... В чудо се видях :evil: . Накрая отидох на ехограф. Лекарят огледа всичко и не намери нищо нередно  и изказа съмнение, че е възпален нерв, който минава оттам. Изписа ми Neuralgin май беше и всичко изчезна за няколко часа...
Разказвам ти го просто като информация, но непременно направи другите изследвания, за които пишат момичетата, за да се изключи вероятността за нещо сериозно.
Дано е нещо безобидно и скоро да се избавиш от болката.:balk_602:
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2005, 15:42:25 pm »
Наскоро разбрах, че бъбрична криза не боли отзад ами отпред. Две познати си говореха и двете казаха, че са мислили, че ги болят яйчници, а това се окази бъбречни кризи. Дано да е просто нещо на нервна почва при теб.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2005, 19:54:28 pm »
Ултра, и аз се сетих за апендикс. Иди да ти пипнат корема за всеки случай. И пусни една утайка (РУЕ, СУЕ или както там му викат).

Стерилната урина, както ти е казала Лали, е средна струя, т.е. първо пишкаш малко навън, за да се прочисти уретрата и после в стерилното шише.

Васи, бъбреците болят отзад, уретерите болят отпред. И пикочния мехур ;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2005, 19:59:29 pm »
Зайооо, Ултра няма апендикс отдавна :wink:
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #13 -: Ноември 10, 2005, 20:53:04 pm »
Цитат на: Lali
Зайооо, Ултра няма апендикс отдавна :wink:

Това не съм го прочела  :oops:
Ама така, с болки в крака, боли възпален апендикс, бе. Затова.
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2005, 21:05:14 pm »
голяма вероятност има да е от срастване.
аз също си усещам изтръпнало около операцията, когато ми е студено.
все едно мравки ме щипят.
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2005, 11:26:20 am »
Цитат на: little_rabbit
....Васи, бъбреците болят отзад, уретерите болят отпред. И пикочния мехур ;)


Абе Зайо знам че бъбреците са отзад и логично трябва да боли отзат /аз да чукна на дърво не съм имала такъв зор/. Казвам само че слушах две колежки като си говореха. Едната разправяше, че отишла на гинеколог, че я боляли яйчниците. Гинката й казала че няма нищо и я пратила на уролог - та се оказало, че прави бъбречна криза. Ама що боли отпред освен ако някакво камъче, ако има такова слиза надолу, или някакво възпаление - незнам.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2005, 12:03:35 pm »
За моя опит с бъбречните кризи: Като започва кризата боли отзад, там където са бъбреците, гърба до хълбоците, постепенно болката се мести отпред надолу по посока слабините - там пикочните пътища се стесняват и боли още повече. След това стига да мехура, при изпишкване боли страшно много , но след това вече всичко приключва. Ако са малки песъчинки е възможно да не се усетят в бъбреците, а директно само в стеснените пикочни пътища отпред. Последния път бях така и се чудех от какво ми  е това. Това е моето аматьорско обяснение, не мога да твърдя, че е точно - имала съм 3 кризи - една в пети клас, една в 1-ви курс студентка и една много скоро.  Дано на никой не му се случва такова нещо, че много боли :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #17 -: Ноември 11, 2005, 15:03:43 pm »
Взех резултатите от изследването и там всичко си е наред :D
Отрицателен резултат за: белтък, билирубин, глюкоза, кетони, кръв, левкоцити, нитрити. PH 5,0 (4,5-6,5), специфично тегло 1020 (1010-1025), седимент - 2-3 левкоцити, пл еп кл.
Доколкото схващам бъбреците ги изключвам като виновници, остава срастване или проблем с дебелото черво.
Благодаря на всички за включването, ако болките продължават да ме притесняват ще ходя при личната да умуваме причините.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #18 -: Ноември 11, 2005, 15:42:54 pm »
Тогава възпаление на някой нерв? Обаче това няма как да се провери.
Виждам, че си след овулация.
В началото на следващия цикъл - пробвай с противовъзпалителни - тилкотил, профенид и т.н.
*

    Anonymous

Какво ме боли, ако не е яйчника?
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2005, 20:15:32 pm »
Здравей, като чета какво пишеш все едно чета за себе си, не знам дали при теб проблемът е същият като моят, но ще ти споделя аз от какво получавам такива болки. Ще започна с това, че също като теб съм била оперирана от апандисит, само че преди 17 години. Който естествено се намира вдясно, вследствие операцията по време на пубертета, започнах да изпитвам тези болки, които описваш, които се засилват особено късна есен и зима. Причината  при мен са прераствания, които са се получили в резултат на операцията - тръбата - дясната тръба. Боли ме като ходя даже но, на моменти, една тъпа болка. Ако и при теб нещата са такива, трябва да ти кажа, че с възрастта ще става по лошо, няма начин просто да се премахнат тези сраствания, ако ги има при теб. Ходенето на нагревки е частично решение, лапароскопията също. Просто си остава за винаги. Ходила съм на цветна снимка, която също ги установи. Но в крайна сметка не е болка за умиране, просто са така нещата и  много жени, оперирани от апандисит имат същият проблем, да не кажа почти всички. Нагревките по принцип намаляват болката, но до следващият студен сезон.