0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #160 -: Февруари 03, 2010, 14:14:28 pm »
Thanks, lemon :)
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #161 -: Февруари 03, 2010, 14:18:27 pm »
Няма значение, че е неделя. Записваш си час сигурно ще е преди обяд и после или те ти бодват инжекцийката или ти я дават ти да си я боднеш и после ти казват кога да си запишеш пак час.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #162 -: Февруари 03, 2010, 15:12:49 pm »
И аз да добавя към написаното от cambozzola  :lol:
Geritta2002, по едно време и мен ме убиваше чакането,тъй като аз си взех заповедта на 31.08. и едва ли не си мислех,че ще почна веднага.Поговорих си и с д-р Персенска и с д-р Стаменов и взехме решение,че е по-добре да се отстранят проблемите и чак тогава да започна новия си опит.
Успех и от мен!
А как го направихте това " поговорих и с двамата?" Аз си записах час  и говорих с  д-р Персенска"  само, защото тя беше в кабинета . Много ми се иска да питам и доктора, но как да го направя - и да си запиша час - няма гаранция, че ще е той, да го гоня по коридорите...някак си не върви.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #163 -: Февруари 03, 2010, 15:21:37 pm »
А как го направихте това " поговорих и с двамата?"
Хихихи,учудващо нали?Така стана,че по време на прегледа бях при д-р Персенска,а после влезе и д-р Стаменов - случайност  :lol:

Герита,ако ти се налага да говориш с него ,просто помоли пред кабинета да влезеш за 2 мин. при него,мисля че няма да има проблем.А д-р Персенска обясни ли ти защо се налага отлагане на процедурата?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #164 -: Февруари 03, 2010, 15:30:56 pm »
А аз си запазих час при д-р Персенска и до днес /дали е случайност или не/ съм си все при нея  :D И на прегледи, и на инсеминации. Сега ще видим как ще е при инвитрото. Но за мен определено няма значение. Зная, че съм попаднала в подходящата клиника, при подходящите хора и се доверявам на абсолютно всички от екипа.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #165 -: Февруари 03, 2010, 16:49:17 pm »
Здравей те,имам едно питане дали сте запознати със квартирите около клиниката дали имате някакви адреси.Благодаря ви предварително ако можете да ми помогнете.Успех на вси4ки.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #166 -: Февруари 03, 2010, 16:57:42 pm »
Здравей те,имам едно питане дали сте запознати със квартирите около клиниката дали имате някакви адреси.Благодаря ви предварително ако можете да ми помогнете.Успех на вси4ки.
Ако ти се живее с баба на 83год. ми кажи и ще ти дам телефона и.Ако не има един хотел близо до клиниката на няколко спирки с трамвай номер 5 от Красно село посоко Княжево.Дават промоционални пакети за две седмици.Имам и техните номера.Ако съм те заинтересовала с нещо пиши ми на лични ще ти пратя номерата.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #167 -: Февруари 03, 2010, 19:31:55 pm »
Здравей те,имам едно питане дали сте запознати със квартирите около клиниката дали имате някакви адреси.Благодаря ви предварително ако можете да ми помогнете.Успех на вси4ки.
ако става въпрос за пребиваване по време на процедура , може да попиташ секретарките за 2-та апартамента които са към клиниката (и са близо до колкото знам) . мисля, че цените са сносни , а и там ще има други момичета и няма да си сама!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #168 -: Февруари 03, 2010, 22:19:23 pm »
А как го направихте това " поговорих и с двамата?"
Хихихи,учудващо нали?Така стана,че по време на прегледа бях при д-р Персенска,а после влезе и д-р Стаменов - случайност  :lol:

Герита,ако ти се налага да говориш с него ,просто помоли пред кабинета да влезеш за 2 мин. при него,мисля че няма да има проблем.А д-р Персенска обясни ли ти защо се налага отлагане на процедурата?
Не, не съм отложена, аз настоях да не ме отлагат, но д-р Персенска предположи, че ще е по-добре първо да направим биопсия, защото имам едно неуспешно инвитро на естествен цикъл. Аз настоях да започнем, защото мненията се различаваха : Д-р Стаменов ми беше казал по телефона "Не разчитахме много на този ембрион"(на 2-ри ден разделен на 5 а на 3-ти на 6), когато му съобщих за отрицателния резултат,но документите ми не бяха пред него. А д-р Персенска каза по време на прегледа "Е щом е имало оплождане значи проблема е в имплантацията, затова е добре да направим биопсия". Аз съм в тази клиника, защото сме с неизяснен стерилитет и сега ме е страх, че съм направила прибързан избор предвид мнението на д-р Персенска. Затова исках да чуя и доктора, исках той да види документите ми ,защото и на първичния бях пак при нея, въпреки, че бях записана при Стаменов. Сега съм  тръгнала вече по пътеката, биха ми блокаж преди 2 седмици, живот и здраве ще започна стимулация, но имам чувството, че го правя на своя глава,разчитайки на думите на д-р Стаменов, които може би са целяли по-скоро успокоение. Затова искам да знам и неговото мнение, дано попадна по време на прегледите все пак при него!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #169 -: Февруари 03, 2010, 22:38:57 pm »
Герита,в крайна сметка си направила правилния избор-стимулацията.Биопсиите почват да ги правят след втория неуспешен опит,поне при мен беше така.Не си го слагай присърце неуспешния резултат от ЕЦ(за 3 ден ембрионът е трябвало да бъде разделен на 8-9 клетки,ако не се лъжа).Сега се опитай да се отпуснеш и да почнеш спокойно първото (и дано да е последно) стимулирано ин витро.
Със сигурност ще се паднеш на някой от прегледите при д-р Стаменов и ще имаш възможност да си поговориш с него.
Пожелавам ти успешна стимулация и положителен резултат!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #170 -: Февруари 04, 2010, 07:56:12 am »
Geritta2002, само да допълня думите на Мечето: като се видиш с д-р Стаменов и да го питаш за ненаправените биопсии какво мисли, файда няма да има- ти вече ще си в стимулация, а тогава най- важното е да не се притесняваш и да си мислиш "Ами сега ако не стане, значи наистина съм прибързала, дали не трябваше да послушам д-р Персенска?!"; отпусни се и си мисли позитивни неща, остави се по течението, както между другото вече си направила, само не влизай излишно във филми, така шанса за успех се увеличава многократно. Желая ти успех!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #171 -: Февруари 04, 2010, 08:51:37 am »
Gerita, споко, момиче! След 5 неуспешни ин витра, отивайки на биопсията, Стаменов ме пита "Хм, защо пък ще правим биопсия при теб?" (Персенска ме беше насочила натам). В крайна сметка, бях се качила на магарето и решихме да я направим. Както сигурно си прочела - резултатите ми не бяха идеални, но въпреки това стартирахме шестата (успешна до тук) ин витро процедура.
Когато обсъждахме с док дали да започнем или не, аз го питах - тези резултати варират ли от месец на месец? Той каза: да! Единственият проблем, който със сигурност щеше да отложи процедурата, би била инфекция в матката - такава, слава Богу, нямаше!
Наистина, не си го слагай на сърце! Мисли позитивно, бъди спокойна, един неуспешен опит на ЕЦ и то с не идеален ембрион, не е показателен, нито притеснителен!
Стискам палци и аз, с теб сме  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #172 -: Февруари 04, 2010, 11:02:58 am »
момичета, да питам нещо, което ми се върти в главата. Какво ще се случи ако случайно се "случи чудо" и се забременее спонтанно в месец в който започва инвитро и се сложи блокажа преди да се подозира за възникналата бременност.? Просто видях листовката на Лукрина, който не се прилага при жени които могат да забременеят... Извинете за щуравия въпрос, но в главата ми има толкова много въпроси които ме тормозят, че имам чувството че не мога да преживея предстоящото ми първо инвитро.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #173 -: Февруари 04, 2010, 11:30:23 am »
момичета, да питам нещо, което ми се върти в главата. Какво ще се случи ако случайно се "случи чудо" и се забременее спонтанно в месец в който започва инвитро и се сложи блокажа преди да се подозира за възникналата бременност.? Просто видях листовката на Лукрина, който не се прилага при жени които могат да забременеят... Извинете за щуравия въпрос, но в главата ми има толкова много въпроси които ме тормозят, че имам чувството че не мога да преживея предстоящото ми първо инвитро.

Аз си мислех същото!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #174 -: Февруари 04, 2010, 12:24:03 pm »
Здравейте момичета,
аз отдавна не съм писала във форума но го чета честичко. Първо пожелавам успех на всички вас и много усмивки през новата година.
Включвам се за да ви кажа, че по времето когато аз правех процедура в клиниката се запознах с едно момиче, в последствие станахме и приятелки, на която и беше поставена инжекция за блокаж и точно в този месец (заради успокоение или бог знае какво) забременя спонтанно.
Нямаше никакъв проблем или усложнение от факта, че й е поставена такава инжекция за блокаж. Сега се радва на двегодишната си дъщеря.
Отново пожелавам успех на всички osi_9
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #175 -: Февруари 04, 2010, 12:33:42 pm »
Благодаря Десита,
не можеш да си представиш колко успокоително ми подейства. Почти 100% съм убедена че не може да съм забременяла, но пустото "щастие" явно ме е научило да бъда ужасно песимистична.... Май е време да се преместя в "Емоционални" :-)
Късмет на всички и успешни процедури.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #176 -: Февруари 04, 2010, 14:14:59 pm »
Geritta.......! Мисли позитивно, бъди спокойна, един неуспешен опит на ЕЦ и то с не идеален ембрион, не е показателен, нито притеснителен!


Подкрепям напълно  osi_9
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 14:17:35 pm от Delphin »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #177 -: Февруари 04, 2010, 14:53:29 pm »
Абе девойки,само Герита ли започва стимулация?Къде се криете,та не пишете  :lol: :lol: :lol:Уж се точим да напълним темата с положителни тестове,а то само се спотайвате  :lol: Аз в събота ще разбера почвам ли или не новия си опит,който вече се надявам да е успешен.
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #178 -: Февруари 04, 2010, 15:31:44 pm »
Здравейте!

Искам да попитам според вас дали ще е проблем, ако хистероскопията, която д-р Стаменов и д-р Персенска искат да направя, я направя при друг лекар? На някого случвало ли се е така?
Веднъж вече трябваше да отложа хистероскопията, сега няма часове за датите, на които ми трябва, а не ми се отлага още един месец, като няма и гаранция, че за другия месец ще стане.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #179 -: Февруари 04, 2010, 15:40:49 pm »
Мече, стискам ти палци. Да се отчета и аз, вчера бях на първи преглед след като направихме хистерото. Прегледа ме др.Персенска и се разбрахме на 20-я ден от цикъла да си запиша час за започване на стимулация. Все още не мога да повярвам, че и моят ред дойде. Пожелавам на всички успех :bighug:
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!