0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #140 -: Октомври 20, 2010, 20:21:24 pm »
Момичета здравейте! Току що се прибрах от София, бях на преглед и както и си мислех- честита ми биопсийка.Мислех да ми се размине , ама няма начин ще се прави и това, то друго не остана вече.Попитах д-р Персенка няма ли да стартирам вече процедурата и тя ми каза : не , след Нова година чак, сега изчистваме тези на които им изтичат заповедите. И аз какво да правя с моя късмет оставам за другата година.Заповедта ми иначе изтича на 25.02. и тя ми каза, че имало време.Пък и не ми откриват някакъв проблем засега от направените изследвания , но от биопсията сигурно ще изскочи нещо.Ами това е от мен засега, отивам в темата за биопсиите да се ограмотя малко :)Успех на всички!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #141 -: Октомври 20, 2010, 22:36:19 pm »
извинявам се за въпроса, но защо се предписва биопсия?!?!?!, казваш, че си очаквала?

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #142 -: Октомври 20, 2010, 23:03:16 pm »
извинявам се за въпроса, но защо се предписва биопсия?!?!?!, казваш, че си очаквала?

Биопсия знам , че се назначава при проблеми с имплантацията. Това го знам от тук от форума.И понеже от никъде нищо друго не изскача като проблем и въпреки това не започвам втория си опит, та просто имах шесто чувство че няма да ми се размине и биопсия при положение , че съм правила : две лапароскопии, една хистероскопия, цветна снимка , имунологични, генетечини и остава само биопсия. Дано това вече да е за последно, като изследване имам предвид.Пък и като чета на всяка втора от нас я назначават и затова си знаех.Иначе имам един неуспешен опит с липса на имплантация, резултата от кръвния тест ми беще 0,00.
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 23:05:01 pm от paele »
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #143 -: Октомври 20, 2010, 23:13:53 pm »
Момичета , някоя от вас пила ли е АГАПУРИН РЕТАРБ преди стимулация? за какво се изписва?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #144 -: Октомври 20, 2010, 23:21:22 pm »
paele -  мила ти ми вля неочаквана надежда...ох, аз съм с изтичаща заповед в началото на декември...ха дано сега в събота ми кажат , че почваме....малее...пак ревнах...нямам никакви нерви вече да се държа ...

Не съм правила генетични и биопсии иначе и аз всичко, което си изборила. Но пък нямам и никакви предишни опити...дали може да започна и без тях?

Някой започвал ли е стимулация без направени генетични изсл. и биопсия?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #145 -: Октомври 20, 2010, 23:25:47 pm »
paele -  мила ти ми вля неочаквана надежда...ох, аз съм с изтичаща заповед в началото на декември...ха дано сега в събота ми кажат , че почваме....малее...пак ревнах...нямам никакви нерви вече да се държа ...

Не съм правила генетични и биопсии иначе и аз всичко, което си изборила. Но пък нямам и никакви предишни опити...дали може да започна и без тях?

Някой започвал ли е стимулация без направени генетични изсл. и биопсия?

Аз при първия  си опит имах направени само две лапароскопии , едната диагностична другата оперативна за прекъсване на тръбите.Така, че се надявам да започнеш преди да ти е изтекла заповедта.Успех!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #146 -: Октомври 20, 2010, 23:36:33 pm »
paele -  мила ти ми вля неочаквана надежда...ох, аз съм с изтичаща заповед в началото на декември...ха дано сега в събота ми кажат , че почваме....малее...пак ревнах...нямам никакви нерви вече да се държа ...

Не съм правила генетични и биопсии иначе и аз всичко, което си изборила. Но пък нямам и никакви предишни опити...дали може да започна и без тях?

Някой започвал ли е стимулация без направени генетични изсл. и биопсия?

Аз и най-вероятно повечето тука са правили първия опит без имунология и генетични изследания, обикновено ги назначават при неуспешен опит с цел да се установи защо няма имплантация.
Дано да имаш късмет и да стартирате вече.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #147 -: Октомври 21, 2010, 00:17:52 am »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #148 -: Октомври 21, 2010, 00:23:30 am »
Момичета , някоя от вас пила ли е АГАПУРИН РЕТАРБ преди стимулация? за какво се изписва?
На мен ми беше назначен Агапурин след първия ми неуспешен опит. След направените имунологични изследвания излязоха завишени нк-клетки. Приемах го 1 месец заедно с Омега 3 и Триовит.

New Love, генетичните изследвания ми бяха назначени след първия неуспех. Въпросните изследвания са по 150 лв на човек. За тях обаче се записва час, тъй като генетичката идва само в понеделник( поне така беше миналата година).



« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 00:28:19 am от Мецани »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #149 -: Октомври 21, 2010, 09:35:44 am »

New Love, генетичните изследвания ми бяха назначени след първия неуспех. Въпросните изследвания са по 150 лв на човек. За тях обаче се записва час, тъй като генетичката идва само в понеделник( поне така беше миналата година).
И сега е така !И идва след 17 ч. в клиниката.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #150 -: Октомври 21, 2010, 10:06:44 am »
New Love, ако не ти е удобно в понеделник можеш да отидеш в МД, там работят всеки ден.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #151 -: Октомври 21, 2010, 10:23:18 am »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.

не е ли добре тези изследвания да се направят преди 1-вия опит, не като има неуспех - тогава?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #152 -: Октомври 21, 2010, 10:25:45 am »
New Love при нас първия опит започна с цветна снимка при мен и една спермограма при мъжа ми.Като се има предвид,че сме с мъжки фактор.А сега след неуспеха на мен ми правиха Имунология имам някъкви отклонения в някой покозатели и сега пия Омега3 и Оксибор а мъжа ми се лекува сега с лекарства предписани от  Д-р Кацаров.Други изследвания не сме правили.Но според мен е важно да се каже от Докторите да се правят всички необходими изследвания още преди първия опит а не след неуспеха да се търси причината защото едва ли не опита утива ей така.Но няма как ЩЕ УСПЕЕМ БЪДИ СИГУРНА само трябва да вярваме,че някой ден всички ние ще бъдем най прекрасните МАМИ на света. :bighug:Късмет от мен на всички

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #153 -: Октомври 21, 2010, 11:10:07 am »
Уфффффффффффф момичета,вече цяла седмица се опитвам да се свържа с д-р Персенска и пиша смс за да разбера резултатите от биопсията,но без успех! Вие как разбирате вашите,на какъв номер вече да звъня,та да разбера?! Губя време... :x
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #154 -: Октомври 21, 2010, 11:19:26 am »
Уфффффффффффф момичета,вече цяла седмица се опитвам да се свържа с д-р Персенска и пиша смс за да разбера резултатите от биопсията,но без успех! Вие как разбирате вашите,на какъв номер вече да звъня,та да разбера?! Губя време... :x
Звънни на спешният -0884 700 704 или на д-р Шевкедова - 0885 529 356 ... в последно време май само тя отговаря на телефона си !Успех!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #155 -: Октомври 21, 2010, 13:08:56 pm »
Звъни по-настоятелно на д-р Персенска. Аз във вторник звънях няколко пъти и накрая около 18.00 часа ми вдигна, така че не се отказвай.


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #156 -: Октомври 21, 2010, 16:42:50 pm »
Много ви благодаря за съветите,еле свързах се с д-р Персенска,каза ми да се обадя на секретарките за да ми занесат досието при нея и тя щяла да ми звънне,нооооооо...секретарките постоянно дават заето. Дайте ми тел. на секретарки,които не дават заето, osi_1
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #157 -: Октомври 21, 2010, 16:46:13 pm »
Много ви благодаря за съветите,еле свързах се с д-р Персенска,каза ми да се обадя на секретарките за да ми занесат досието при нея и тя щяла да ми звънне,нооооооо...секретарките постоянно дават заето. Дайте ми тел. на секретарки,които не дават заето, osi_1
Номерът, който ти трябва е 965-57-44 трябва да упорстваш, че често се включва факс.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #158 -: Октомври 21, 2010, 18:14:16 pm »
paele -  мила ти ми вля неочаквана надежда...ох, аз съм с изтичаща заповед в началото на декември...ха дано сега в събота ми кажат , че почваме....малее...пак ревнах...нямам никакви нерви вече да се държа ...

Не съм правила генетични и биопсии иначе и аз всичко, което си изборила. Но пък нямам и никакви предишни опити...дали може да започна и без тях?

Някой започвал ли е стимулация без направени генетични изсл. и биопсия?
[/quote на мен се чудеха дали да ми назначат биопсия но се отказаха ,сега на 27.10. почва боцкането ,но доколкото сьм запозната биобсията не е гаранция за успех ,затова смело напред и не мисли за нея ,аз щях дая откажа.Имам една колежка по сьдба 1 година прави биопсии и нищо , така че не се вкарвай в излишни тревоги
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #159 -: Октомври 21, 2010, 18:28:29 pm »
при пьрвия ми опит не са ме карали нищо да правя и беше пол.до 10г.с след това имунология която беше добра но вьпреки това бебето загина. Сега няма да правя абсолютни нищо.Бяха ме натьпкали с хапове и инжекции и ми се друсаха нервите от нищо.Сега реших да се доверя единствено на БОГ . В желанието си да имаме дете се подлагаме на какво ли не ,но установих от личен опит че всичко е БОЖА РАБОТА . Относно биопсиите имаше една тема в един саит- има ли забременели след биопсии и имаше само 2 жени,които мислеха че там им е бил проблема ,всички останалли нямаха това щастие.