0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #880 -: Ноември 21, 2013, 15:19:07 pm »
Момичета, как се справяте със синините от фраксипарина? Правите ли някакви компреси?


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #881 -: Ноември 21, 2013, 15:40:48 pm »
Благодаря ви за мненията ,ами сигурно ще вземем човалче.
А и 2-та ли магазина на Вис Виталис които се намират в София са еднакво заредени?

*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #882 -: Ноември 21, 2013, 15:50:33 pm »
Благодаря ви за мненията avallon и beata. Нямам правено изследване за тромбофилия досега, но на доплер резултатите са ми добри, независимо дали слагам фраксипарин всеки ден или през ден. Ще изчакам началото на декември, когато съм на преглед в София, и ще се посъветвам с лекарката. Просто ме е яд, че всеки месец ме карат да правя коагулограма, която си плащам, а реално тя не е точното изследване.
VeryMe, за синините можеш да си правиш компрес от 1 част риванол и 1 част вода, който се държи около 15 мин. на синината. Другото, което е по-ефикасно за мен, е Арнигел на Боарон (подходящ е за  бременни). Между другото, с напредване на бременността, синини не ми се образуват, не знам, може и да съм свикнала да поставям инжекциите правилно :)
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #883 -: Ноември 21, 2013, 16:04:33 pm »
За синините досега не съм правила компреси. Може би защото не си причинявах много :). По-скоро имах бучки. За тях също компресите помагат, но аз някак влязох във фазата на опита ;) и не правя нищо допълнително :).
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #884 -: Ноември 21, 2013, 16:28:10 pm »
Благодаря ви за мненията avallon и beata. Нямам правено изследване за тромбофилия досега, но на доплер резултатите са ми добри, независимо дали слагам фраксипарин всеки ден или през ден. Ще изчакам началото на декември, когато съм на преглед в София, и ще се посъветвам с лекарката. Просто ме е яд, че всеки месец ме карат да правя коагулограма, която си плащам, а реално тя не е точното изследване.
VeryMe, за синините можеш да си правиш компрес от 1 част риванол и 1 част вода, който се държи около 15 мин. на синината. Другото, което е по-ефикасно за мен, е Арнигел на Боарон (подходящ е за  бременни). Между другото, с напредване на бременността, синини не ми се образуват, не знам, може и да съм свикнала да поставям инжекциите правилно :)
Супер, ще си купя такъв гел. На мен ми ги слага сестра, но пак имам много синини. Да разбирам ли, че с времето по-рядко започват да се образуват? Може би организма се адаптира..


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #885 -: Ноември 21, 2013, 16:39:32 pm »
Здравейте, момичета! Не съм писала скоро, имах малко проблеми. Имах отлепяне на плодния сак и бях малко в болница :( Сега съм добре, лежа и гледам да си почивам.


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #886 -: Ноември 21, 2013, 17:48:21 pm »
Buba,полежавай си повечко и всичко ще е наред-и аз бях с отлепване в 8 г.с...  :grouphug:
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #887 -: Ноември 22, 2013, 12:21:03 pm »
Момичета кога си правихте биохимичин скрининг?
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #888 -: Ноември 22, 2013, 12:28:00 pm »
За БХС аз отидох между 12 и 13-та гестационна седмица-сутринта ми направиха ехографския преглед и към 11 ч. отидох в Майчин дом да дам кръв в лаборатория Генетика.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #889 -: Ноември 22, 2013, 12:50:00 pm »
И на мен беше в този интервал като на *Sunny*Angel* ,само че на друго място  :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #890 -: Ноември 22, 2013, 13:53:38 pm »
аз също правих бхс в 12-13 седмица
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #891 -: Ноември 22, 2013, 14:10:26 pm »
Привет, коремчета!
Колко много сте изписали за 2-3 дни..
Аз напоследък не се заседявам много пред компютъра, затова и не съм писала. Виждам, че всички сте добре, което ме прави много щастлива! :D
Аз съм добре. Бебчо вчера и днес е по-кротък и не рита толкова. Да ви се похваля - купих му 2 бодинца - едното е съвсем бяло с бродерия- две сгушени котенца и с копченца отпред и отдолу; другото е жълтичко с надпис - "Аз съм шефът в къщи" (имаше едно на което пишеше - "Щом аз не спя и другите няма да спят", но беше розово и не го взех, но много ми хареса) :lol: , едни чорапчета (много сладки и мекички), и поръчах едни терлички - патешко жълто. Освен това от една баба имам подарък плетени красотички, които още не съм взела у дома. Утре и други ден ще боядисваме с латекс и другата седмица ще вземем креватче, кошарка и количка. Ух... нямам търпение. На преглед съм чаааак на 12-ти.. много далеч ми се струва - и за там нямам търпение. :lol: Всяка вечер сънувам бебо, чак започвам да се притеснявам.
Първият БХС правих около 12-13-та седмица. Вторият - около 17-18-та седмица. Но трябва да проверя за по-сигурно точно кога съм ги правила.
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #892 -: Ноември 22, 2013, 14:20:58 pm »
Starshine само хубави неща си написала нека все да е така.Честито дрешки  :)

И ние тепърва ще боядисваме стаите,днес приключихме с дограмата,ужас, все си мисля,че няма да се оправим до Коледа :?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #893 -: Ноември 22, 2013, 14:38:25 pm »
Добър ден[/b] Hug Hug Hug Hug

днес, цяла сутрин имахме профилактика и съответно нямахме ток  Crazy Наобяда с ММ атакувахме и ние  Mr. Green един от Варненските Хиполендо и се сдобихме с 2 броя матрачета кокос и пяна, протектор за матрак, но имаше само един брой за нашият размер легълца и твърда подложка за повиване Crazy
Толкова много нарад имашееееее  ooooh! Love

Вчера не ни правиха запис на тоновете, щото нямало нужда, ако съм била толкова много искала след 34 седмица нямало проблем да отида и да си направя Crazy

Всичко друго ние ОК, само дето и тя потвърди, че трябва да полежаваме повечко Rolling Eyes ако искаме да стигнем до 36 семица- заветния 9 месец, което при близнаци си е план максимум, а и моята цел  :lol:

 усмихнат, спокоен и много слънчев ден момичета :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #894 -: Ноември 22, 2013, 17:56:58 pm »
Скъпи мамчета, къде мога да прочета повече статистика за влиянието на ТСХ и Т4 върху бебето? Преди малко ме изненадаха с едно ТСХ - 3.37. Искам да разбера дали може да им се е случило нещо на този етап /влизам в 6 г.с./.Благодаря за всяко линкче  :youwoman:


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #895 -: Ноември 22, 2013, 18:31:17 pm »
very me,според мен се свържи с ендокринолог,а недей да четеш разни плашещи статистики...Аз съм с Хашимото,т.е. за да не ми се качва ТСХ пия л-тироксин всяка сутрин и всеки месец изследвам ТСХ и ФТ4!  yahoo_33
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #896 -: Ноември 22, 2013, 18:46:51 pm »
Аз се записах, но чак за понеделник. А дотогава ми се щеше да понауча нещо повече за риска.


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #897 -: Ноември 22, 2013, 19:02:37 pm »
Подкрепям напълно *Sunny*Angel*! Най-добре е да те прегледа ендокринолог и тогава ще решите как да контролирате ТСХ и ФТ4. Мисля, че засега не се е отразило на бебетата, защото все пак ТСХ е в норма. При бременност са желателни по-ниски нива, но ще ги регулирате.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #898 -: Ноември 22, 2013, 22:34:56 pm »
*Sunny*Angel*, ти при какви стойности на ТСХ забременя?
Притеснявам се, че в първите седмици риска е най-голям. Има ли жени, които са установили проблем със щитовидната жлеза / с малки отклонения/ и са успели да запазят бременността си? Прави ми впечатление от постовете, че в повечето случаи изхода далеч не е добър. Извинявам се ако досаждам, виждам, че има доста писано по темата, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам...


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #899 -: Ноември 22, 2013, 23:00:19 pm »
Не се вкарвай във филм, има жени забременели с по-високо от твоето ТСХ.Отиди на лекар в понеделник, нека ти назначи терапия и проследявай жлезата всеки месец.