0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« -: Февруари 09, 2006, 14:47:50 pm »
Здравейте момичета!
Обещах, след като мине операцията да разкажа за нея.И ето седнах най-после!Постъпих на 30.01 в 15.30 и се започна въртележката.Взеха  ми кръв и урина за изследвания,а д-р Радински започна разпита:).Пита ме за какво ли не.От него разбрах,че няма да пия очистително или да ми правят клизма.Даже ми дадоха да ям сухари с чай и сок.В 18 и 22 часа ми правиха тоалет с някакви тяхни разтвори.Стаята ми беше страхотна-все едно съм си у дома.Имах си климатик,хладилник цветя,картини и всякакви други екстри.Леглото беше подвижно.На сутринта пак ми дадоха да ям,което ме изненада преди операцията.Започнаха лечение с фраксипарин и антибиотик.Операцията започна в 17.15 до 19.30.Освен,че имах един голям възел около 10 см, се оказа,че имам още 2 по-малки около 2 см всеки.И трите са интрамурални-субсерозни,а и малки сраствания на маточните тръби.Лекарите са отсранили всичко!Сега си имам нова-малко позакърпена матка!В реанимация стоях цялата нощ,но сутринта се започна купона.Накараха ме още в 6 часа да ставам и да се мия.Никой не ми беше казал,че ще имам страхотна мускулна треска на цялото тяло.Към 9 ме накараха да се кача по стъпалата до стаята си сама и после да се изкъпя.В банята всичко е страхотно-обстановка,козметика и т.н.На другия ден отново баня,а през другото време ми даваха обезболяващи когато поискам и всеки ден фраксипарин в ръката.През цялото време при мен идваха ту акушерки,ту лекари.Бяха страхотни!За капак ми дадоха и операцията на диск!Изписаха ме на 2.03.Караха ме да ходя много колкото мога,а веднага след операцията пак ми даваха сухари,чай,сок,а после супа и шишче даже.От другите знаех,че не се храниш след операцията,но при мен не беше така-политика на клиниката.Сега,когато гледам с едно око записа си, мисля,че лекарите,които ме оперираха са виртуози-проф.Горчев,д-р Томов и д-р Радински.Целият ми престой-операцията и леглодните ми струваше 790 лв.Може и да пропускам нещо,но ако някой се интересува за подробности с радост ще му помогна.Малко дълго стана,дано не съм ви оттегчила,но благодарение на вашата подкрепа и че ви открих ,се навих на тази операция.Благодаря! :balk_7:
*
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2006, 16:01:02 pm »
aii, Св. Марина частната клиника на Горчев ли беше ?ИЛи МА на Плевен? Колко време предварително си записа част за операцията? Лапароскопска беше, нали?
The impossible is often the untried [/i]
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2006, 17:08:06 pm »
Aii, поздравления и благодаря за разказа.

Сега ти желая много здраве и успехи :D
Благодаря ти, Бени!







*
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2006, 18:38:44 pm »
Да верно Аи, кажи къде е тази клиника и как ти установиха тези миоми, там на място или ...
Любопитна съм защото ми предстои и на мен посещение отонво до Плевен и незнам откъде ще изкочи зайчето.
Как става с предварително записан час или ,разкажи малко по подлробно моля те и евентуално дай малко координати.
Благодаря
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2006, 21:08:25 pm »
Браво Ай!

Какво ти каза Мимс? Че само страха е голям. Нали така?

Сега - бързо възстановяване и бебе! Ясно?  :D
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2006, 21:12:38 pm »
Операцията беше коремна.Миомата беше установена преди 4 год. и беше само 1 възел.Лекарите го наблюдаваха дали расте.След като забременях и последва абразио,защото се установи мисед,възелът започна да расте,а както се оказа са се появили още 2.Казаха,че бременността ги е провокирала.Клиниката на проф.Горчев е частна.Бях на контролен преглед на 9.01. при него и той записа часа за операцията на 30.01.Други лекари бяха казали,че не е възможно да се спаси матката с такъв възел,или да си слагам 3 месеца золадекс и тогава операция,но той се зае и спаси матката ми.
Ако нещо друго искате да питате-ще се радвам да съм ви полезна. :P
Фрешче,мерси!Мимс и на теб,че доста те изтормозих с въпроси!
Тел. на клиниката е 8181 и се намира на центъра на Плевен.Успех на всички!:)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2006, 03:04:07 am »
Всичко хубаво от сега нататък ти желая aii и дано след някой и друг месец да се похвалиш в друга тема с нови успехи  :balk_118:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2006, 10:29:13 am »
Много се радвам ай. От сега на татък само хубави неща и скоро да се похвалиш с най- хубавото. Успех :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2006, 11:08:47 am »
Благодаря момичета!И на вас желая успех!Аз малко ще почакам 3-6 месеца,но после почваме с пълна пара:);)
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2006, 13:06:22 pm »
Аii,

Много се раджам за леко протеклата операция, доброто отношение към теб и най-вече, 4е не се е стигнало до загуба на матката!
Браво на специалистите в "Св. Марина"!!
Бързо възстановяване и след заслужената почивка - спорна работа за чудесна новина  :wink:

Успех на всички ни!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2006, 14:11:51 pm »
Мерси много!А първото нещо ,което питах след упойката-тук ли ми е матката.Сигурно са ми се смели,но бяха страхотен екип.
Успех на всички!
*

    мимс

Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #11 -: Юли 23, 2006, 14:59:30 pm »
Здравейте
Искам и аз да изкажа впечатленията си относно миомектомията понеже и на мен ми е правена такава в клиника Света Марина гр. Плевен. Операцията беше успешна, изключителни благодарности на целия екип на проф. Горчев, но..... след тази операция немога да се отърва от проблеми, имам си редовен цикъл, но често повтярящи се възпаления, тежест в корема, раничка която постояно се появява и незнам какво да правя вече. Беше ми установено в ляво страстване но ми казаха че е нормално, но тези ужасни болки  НАПРАВО МЕ ПОДЛУДЯВАТ. Ако някой може да ми каже как да се справя с тези проблеми и какъв специалист да потърся ще съм много благодарна!
*
Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 10:55:05 am »
но..... след тази операция немога да се отърва от проблеми, имам си редовен цикъл, но често повтярящи се възпаления, тежест в корема, раничка която постояно се появява и незнам какво да правя вече. Беше ми установено в ляво страстване но ми казаха че е нормално, но тези ужасни болки  НАПРАВО МЕ ПОДЛУДЯВАТ. Ако някой може да ми каже как да се справя с тези проблеми и какъв специалист да потърся ще съм много благодарна!

Здрасти! Пусни си изследване за хламидия. И  в какво състояние са тръбите ти? Питам, защото моите нескончаеми проблеми бяха подобни на тези, които описваш и се оказах с хидросалпингси. След като ги махнах, вече близо 2 години нямам даже гъбички...


Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #13 -: Юли 28, 2006, 16:14:19 pm »
А каква е връзката между хидросалпингса и гъбите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #14 -: Юли 31, 2006, 14:49:39 pm »
Мимс, задай си въпроса или си кажи мнението без цитати, защото ти нищо не пишеш, а излизат само цитати.
*
Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #15 -: Юли 31, 2006, 15:06:51 pm »
Силни болки, тежест ниско долу, непрекъснати възпаления, хламидия- лекувани с антибиотици. От антибиотиците- гъбички. А хидросалпингсите оставаха неизлекувани въпреки че се приемат антибиотици и въпреки че титрите за хламидия сочеха, че няма активна инфекция. След поредното изливане на течност от тях в матката се появява поредното възпаление и поредните гъбички. Поне в моя случай това се оказаха проблемите. Откакто се елиминира причината нямам грам оплакване- нито болки, нито възпаления, нито гъбички. Промени в хигиената също няма, което ме навежда на мисълта, че причинителят за всичките ми страдания са били първо хламидиите, а след това и хидросалпингсите.
Да, за тазово-възпалителната болест ми беше идеята.


*

    мимс

Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #16 -: Юли 31, 2006, 17:59:42 pm »
Ne razbrah, kak si se opravila, da ne sa ti pravili pak operacia ili kakvo, kaji mi i kogo da potyrsia za konsultacia, Prof. Koito me operira kaza 4e e normalno da imam takiva problemi 1 god. sled operaciata, da no te prodyljavat, testovete za hlamidiii sa otricatelni, gybi4kite gi imah predi 3 mes. no oplakvaniata mi prodyljavat. imashe edin period kogato oklo 4 mes, biah mnogo dobre, no pak se zapo4na, mislia si da ne bi da e stanalo hroni4no. kakvo shte me posyvetvash. Blagodaria ti


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 22:23:13 pm от Lali »
*
Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #17 -: Август 01, 2006, 14:51:51 pm »
Ne razbrah, kak si se opravila, da ne sa ti pravili pak operacia ili kakvo, kaji mi i kogo da potyrsia za konsultacia, Prof. Koito me operira kaza 4e e normalno da imam takiva problemi 1 god. sled operaciata, da no te prodyljavat, testovete za hlamidiii sa otricatelni, gybi4kite gi imah predi 3 mes. no oplakvaniata mi prodyljavat. imashe edin period kogato oklo 4 mes, biah mnogo dobre, no pak se zapo4na, mislia si da ne bi da e stanalo hroni4no. kakvo shte me posyvetvash. Blagodaria ti

Да, оправих се с операция- лапарокопия, по време на която са ми махнати хидросалпингсите и са отсранени много и плътни сраствания. Година преди лапароскопията имам операция от апандисит, по време на която са видели какъв "батак" е вътре в корема ми, но не са си направили труда дори само да го опишат в епикризата.
Коремната операция, както и възпаленията са предпоставка за образуване на стаствания и респективно на болки. Консултирай се и с друг лекар, защото дколкото аз знам, болежките в коремната област след операция са нормални, но се изразяват по-скоро в "придърпване" от време на време, а не като постоянна болка.
Разгледай подробно сайта - много лекари са препоръчани като добри специалисти..... Тези, в чиито ръце аз лично се оставих са д-р Попов от Шейново за лапароскопията и д-р Владимиров - за всичко друго. Успех!

Защо не се регистрираш?


Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #18 -: Август 06, 2006, 20:55:48 pm »
Здравейте,
за пръв път пиша тук, въпросът ми е към via - хидросалпингсите по време на лапароскопията ли ги откриха или преди това, имаш ли представа от къде е това възпаление, предизвикало хидросалпингсите.
Аз от 5 месеца имам болки ниско в корема и тежест, ходих при различни лекари, изписваха ми разни антибиотици, но те не подействаха много. А сега просто не знам какво да правя, според лекарите вече няма възпаление, но аз имам болки.
Отстраняването на хидросалпингс означава ли и отстраняване на тръбите? 
« Последна редакция: Август 06, 2006, 20:58:28 pm от Kalla »
*
Re: Миомектомия в клиника "Света Марина"
« Отговор #19 -: Август 07, 2006, 11:25:32 am »
Здравейте,
за пръв път пиша тук, въпросът ми е към via - хидросалпингсите по време на лапароскопията ли ги откриха или преди това, имаш ли представа от къде е това възпаление, предизвикало хидросалпингсите.
Аз от 5 месеца имам болки ниско в корема и тежест, ходих при различни лекари, изписваха ми разни антибиотици, но те не подействаха много. А сега просто не знам какво да правя, според лекарите вече няма възпаление, но аз имам болки.
Отстраняването на хидросалпингс означава ли и отстраняване на тръбите? 

Здравей!
Хидросалпингсът вдясно се виждаше на ултразвук. Той беше повода за лапароскопията. По време на операцията се е видял и този в ляво- същия по големина, но не е бил видян преди това на УЗ.
Най-вероятната причина, при мен, за хидросалпингсите, е тежка хламидиална инфекция. Лекувана многократно, но.....
+ стафилококи от време на време, които нямам идея от къде се бяха взели.
Отстраняването на хидросалпингса не означава непременно отстраняване на тръбите. Зависи какъв е, в какъв стадий е, къде е. Лекарят, който прави операцията преценява дали да остави тръбата, дали да й направи пластика, дали да я отстрани, дали да я клампира....Аз си имам една и 1/2 тръба, макар че въпреки пластиката не пропускат.
Симптомите с тежест, болки и непрекъснати възпаления, неколкократното лежане по болници с диагноза "възпаление на яйчници/тръби" изчезнаха след отстраняването на хидросите....
Ако планирате бебе и то не става, аз бих те посъветвала да се обърнеш към доктор по стерилитет. Предполага се, че той ще е наясно с това какво да те посъветват за последващо действие. Успех ти желая и най- вече - намиране на подходящия лекар!