0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ааа
« Отговор #20 -: Април 14, 2006, 08:21:58 am »
Здравейте отново,
последните 4 дни си мерих температурата и беше 36,6 а вчера беше 36,5-днес я примерих отново и е 37,2-това означава ли че вчера ми е била овулацията макар и вече да ми е 23-ти ден ми е.По принцип цикъла ми е около 33 дни.
Благодаря ви предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ааа
« Отговор #21 -: Април 14, 2006, 08:51:22 am »
Цитат на: aaa
Здравейте отново,
последните 4 дни си мерих температурата и беше 36,6 а вчера беше 36,5-днес я примерих отново и е 37,2-това означава ли че вчера ми е била овулацията макар и вече да ми е 23-ти ден ми е.По принцип цикъла ми е около 33 дни.
Благодаря ви предварително!

Да, би могла да е била тогава овулацията.Необходимо е БТ да се задържи над 37.0 -това говори за добра функция на жълтото тяло (мястото ,където е била яйцеклетката в яйчника ,се преобразува в т.н жълто тяло,което секретира прогестерон-виновника за покачването на БТ)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
ааа
« Отговор #22 -: Април 14, 2006, 09:00:21 am »
Здравей Денис,
много ти благодаря за бързия отговор.Ще продължа да я меря да видим какво ще покаже.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #23 -: Април 25, 2006, 22:53:27 pm »
ааа ти освен да мериш БТ друго проверила ли си ? някакви други изследвания? от колко време пробвате?
*
aaa
« Отговор #24 -: Април 26, 2006, 09:08:29 am »
Naha,
не съм правила никакви изследвания-тъй като пробваме от 4-5 месеца,но сериозно с следене на овулацията само 2 съм следила-изчаквам да мине малко време и ако няма успех ще тръгвам по изследвания.Аз имах до сега едно кухо яйце, което организма го изхвърли.
*

    gostenin

Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #25 -: Април 26, 2006, 15:06:46 pm »
Момичета, меря за първи път този месец и искам малко помощ ако може...Изчетох всичко, до което се добрах за БТ.
Така-цикъл на 28 дена с предполагаема овулация според календара на 14.редовен цикъл.Три пъти имам 36.6, последва един път 36.7 и вчера-36.4Последните са вече във фертилните дни според календара.Довчера бях по-суха, днес вече имам белтъкообразна разтеглива ЦС.Дали довечера-утре ми е овулацията ми е въпросът?правилно ли разчитам признаците?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #26 -: Април 26, 2006, 15:58:14 pm »
Цитат на: gostenin
Момичета, меря за първи път този месец и искам малко помощ ако може...Изчетох всичко, до което се добрах за БТ.
Така-цикъл на 28 дена с предполагаема овулация според календара на 14.редовен цикъл.Три пъти имам 36.6, последва един път 36.7 и вчера-36.4Последните са вече във фертилните дни според календара.Довчера бях по-суха, днес вече имам белтъкообразна разтеглива ЦС.Дали довечера-утре ми е овулацията ми е въпросът?правилно ли разчитам признаците?


Овулацията е в дните, след ниската БТ/36,4/ кога точно не се знае. Действайте докато БТ се повиши /предполагам над 36,9/. По-добре е ако правиш  и тестове за овулация. Дори днес може да направиш/ниската БТ е един ден преди или съвпада с пика ЛХ, който отчита теста за овулация- при мен е 2 дена преди (+) тест/.
ЦС става белтъкоподобна 3-4 дни преди овулацията.След настъпването на овулацията тя рязко се променя ( а преди овулация промяната е постепенна)-става оскъдна,бяла, лепкава или кремообразна.Това, разбира се ако нямаш хормонален проблем.
Много добре се ориентираш за фертилните признаци, но кога ще е овулацията -незнам- трябва да засечеш няколко признака -БТ,ЦС,Зеничен феномен, Тестовеза овулация...и пак не е сигурно кога точно е О. Но е минала след като БТ се повиши трайно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    gostenin

Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #27 -: Април 26, 2006, 16:07:47 pm »
Благодаря ти за изчерпателният отговор.За сега тестове не правя, следя ЦС, зеничен феномен не зная какво е, сега ще потърся да прочета.Значи сега е момента-днес и още два-три дена след това.Ще продължа да меря за да видя дали се повишава после.