0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
аз имам питане относно влизането в UK на деца с чуждо гражданство, придружени само от единия родител - има ли някакви специални изисквания (като нашата нотариална декларация от липсващия родител)?

Когато съм пътувала сама с детето, само на БГ границата са ми искали декларация. При обратно влизане в UK не са ми искали (дори нямам превод на английски на декларацията).


от 11 години сме навън. Купихме си къща и си мислехме че сме намерили нашето място. Сега гледаме за смяна на страната и сме се насочили към Германия. Дума немски не знаем. Имаме перфектен английски, западно образование и двойно граждантсво.
Силно се надявам да успеем в Германия за начало само с английски.
Сестра ми е там и ще ни помогне като за начало. Знам, че ще бъде трудно, но....

Имаме варианти за по лесна емиграция с втория ни паспорт на Австралия, САЩ или Канада. Но ми е много далеч. Нашите вече са стари и болни и е по добре да сме в Европа.
*
А от къде ще се местите? Къщата за продажба ли е ?
/www.mamaibebe.com][/url]
От Ирландия в Германия.
Къщата за начало ще е под наем. Цените са много паднали в момента, няма смисъл да се дава за без пари.
*
Е, 8O в Ирландия толкова ли са зле нещата. Нали уж бяхя и те "икономически тигър" :wink:?
/www.mamaibebe.com][/url]
не са толкова зле. Просто на нас не ни харесва вече тук.
бяха някога икономически тигър. Сега не са, но е по добре от България. Факт е, че идват много българи насам.