0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #120 -: Март 05, 2011, 19:01:33 pm »
И защо да не може да се ползват на горното ниво?
Може, обаче не са нужни на първо време когато бебето е мъничко и само спи и яде.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #121 -: Март 05, 2011, 19:04:42 pm »
Аз да си призная съм от суеверните :oops:. Като отидох да раждам знаех че трябва да съм с пусната коса, но пък не мога да търпя да ми е пусната косата и ходя винаги с вързана коса. Та, отивам в операционната за секциото с вързана коса и какво ми беше учудващо когато ми казаха да си пусна косата и ми сложиха шапката. И без да искам спазих суеверието :lol:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #122 -: Март 05, 2011, 19:04:53 pm »
Аз има обиколници от самото начало,просто ги подмушваш под дюшечето или както нашправих аз,подвих ги навънка ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #123 -: Март 05, 2011, 19:13:54 pm »
Мънки, бебето сигурно ти е в ръцете-познах ли? :D
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #124 -: Март 05, 2011, 19:15:20 pm »
аххаахааахаахха Даааааа,сега е момента на силните колики :)))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #125 -: Март 05, 2011, 19:21:41 pm »
Не ползвам обиколници, исках да имам видимост към леглото на малкия, не смятам, че са особено функционални.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #126 -: Март 05, 2011, 19:26:25 pm »
И аз най-напред се ръководех от тези съображения обаче напоследък моя синковец упорито се опитва да си строши главата и ползваме. Обаче скоро ще се местим на долното ниво на кревата.  :?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #127 -: Март 05, 2011, 19:34:23 pm »
ох, това с близки и познати е много досадно. аз вчера имах такива разговори. а най- ме ядосва, че това са хора дето са прочели на една десета от нас. както и да е, аз си се подстригвам съвсем редовно, даже и кичури си правя, другите работи съм ги поизоставила, но то е от мързел.

само да ви питам нещо, сигурно не е за тази тема, но на приятелката ми детето се изгори докато беше при баба си и дядо си. сега искат да я хоспитализират в пирогов, но тя не е много сигурна в лекарката, която я е гледала. имате ли някакви отзиви за пирогов, знаете ли някой, с когото тя може да се консултира? благодаря ви предварително
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #128 -: Март 05, 2011, 19:48:43 pm »
Чудесни новини за бебето на Петя :D,все така да е и много скоро да се приберат у дома !
 У нас тече последно почистване,разместване,отделяне на две спални-една за мен и бебето и една за таткото и каката.Утре ще ме приемат за изследвания,документи и ще се прибера да отспя у дома.В понеделник сутрин,дай Боже всичко да е наред,ще си гушна момченцето.поради усложнения при предишното секцио,сега съм малко притеснена,но ще се справим и с това-имам 100% доверие на д-р Александров!Много чудно ми стана как точно преди раждането спряха и контракции,и болки :lol:,а само да знаете какво чистене му ударих тези дни.
 П.С на бибите на Нук също има обозначение на самия биберон отдолу на рингчето-S,M,L.

Тини, мисля те да знаеш. Всичко ще бъде наред и ще гушнеш прекрасния си син.
Целувам ви.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #129 -: Март 05, 2011, 20:01:37 pm »
Ели,благодаря ти,нямам търпение вече :bighug:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #130 -: Март 05, 2011, 20:23:41 pm »
TINI78 и от мен имаш стиснати палци
Леко раждане на всички предстоящи родилки
[/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #131 -: Март 05, 2011, 20:26:10 pm »
Тини, и аз те мисля да знаеш.  :wink: Стискам палци понеделник секциото да мине по най-лекия начин и да се гушкате после с бебчо.Ще чакам темата в Честито.  :D  :crossfingers: :goodluck:
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #132 -: Март 05, 2011, 20:33:45 pm »
Елена, от коя лекарка не е доволна твоята позната? От лекарка в Пирогов или друга? В Пирогов има цяла клиника по изгаряния и там карат тежки случаи от цялата страна. Тя е най-добрата. Там завеждащ е един много свестен лекар, но не мога да се сетя името му. То пък сега празници дали е на работа?

Шефът на клиниката е проф. ОГНЯН ХАДЖИЙСКИ. Знам че свестен е и доктор Людмил Пеев.
Успех!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #133 -: Март 05, 2011, 20:40:11 pm »
Смарайди, благодаря ти за отговора, в клиниката в пирогов са го завели детето. проблема е, че изгрянето хич не е голямо, и дежурната лекарка не е искала да обясни кое налага да го хоспитализират (не прави температура, няма подуване на крака, детето си е ок, даже не дава признаци да го боли - ходи, тича, даже се подпира на мястото, където е изгореното). нне знаех, че хаджийски е още там, аз го познавам лично, но проблемът е, че са почивни дни, изнамерихме един останал познат в тази клиника (дядо ми работеше в нея допреди 10 години) и те потвърдиха, че се хоспитализира ненужно, щото след първата превръзка пациента си плаща, пък като му се слага анестезия и тн (на бебе на 1.4 год си плащаш и избор на екип и всички екстри). надявам се утре да се видят с някой по-читав доктор.

тини, стискам палци за понеделник
дано петя си се приберат в къщи по-скоро

извинете ме за дългите посстове, ама като е за бебе и се впрягаш
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #134 -: Март 05, 2011, 21:31:20 pm »
Аз обаче си те мисля най най многооооооо Тинииии,иии да знаеш чее на 8 ми март ще те чакам на запален двигателл мацоо  :lol: :lol: :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #135 -: Март 05, 2011, 21:41:43 pm »
Още веднъж благодаря за стиснатите палци!Иска,ти си знаеш :bighug: :balk_21:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #136 -: Март 05, 2011, 21:59:32 pm »
Тини леко и безпроблемно раждане ти желая мила!
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #137 -: Март 05, 2011, 23:23:57 pm »
момичета много се забавкявах с тези суеверия за които разказвате,наистина повечето ги чувам за пьрви пьт,иии много се смях,то бива,бива ама чак толкова има ли някой да се вманиячава,все пак млади хора сме,неможе като сме бременни и хайде дайте да се оставим ей така с два прьста израснала небоядисана коса или пьк с цьфтящи краища,това е абсурдно.Аз си ходя на работа,работя с много хора немога да си позволя такава немьрливост,а и най-важното не вярвам в това че да го правя:)))
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #138 -: Март 05, 2011, 23:26:22 pm »
Тини...ти герой излезе  :wink:, устиска до секцио значе  :D
пожелавам ти леко раждане и най хубавия подарък за 8 март!!! :bori_002:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #139 -: Март 06, 2011, 04:14:21 am »
Привет! Днес ходих да ми правят тест за диабет /не ми го бяха правили в Бг/. Отидохме в болницата, изпих си глюкозата, взеха ми кръв и зачакахме 60 мин за повторно изследване. Всичко си беше нормално. Тестваха ме и ме пратиха на друг етаж да ми поставят анти Д гама глобулин за антителата, мъжът ми остана в чакалнята. Докато чаках в кабинета, започна да ми става горещо. Станах да се разходя, обаче нещата се влошиха. Тръгнах по коридора да търся някого да ми даде вода, стигнах до една сестра и... повече нищо не помня. Следващият ми спомен е от кабинета /на 20 -ина метра от мястото, на което намерих сестрата  :lol:/. Чувам писъци в далечината "Помощ, помощ!"... които се приближават. Обръщам се и виждам, че лежа върху пребледнялата жена, която вика за помощ... на земята. Питам я "Добре ли сте, госпожо? Какво се е случило??  :lol: :lol: :lol:" В това време ни наобикалят 6-7 жени от персонала, вдигат ме, слагат ме на носилка. Губят ми се 15-ина минути. Голям цирк настана, защото нямах никаква представа какво се е случило. Започнах да си възстановявам, след като чух разказите им. Та такива неща при мен, цял ден се смеем на реакцията ми  :lol:.
Тини, стиснати палци!
« Последна редакция: Март 06, 2011, 04:36:36 am от elle22 »