0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #20 -: Август 31, 2010, 00:48:10 am »
Да са здрави всички дечица тази седмица!
Здравей,Миним!Аз имам такава лампа и моето впечатление е ,че определено не действа приспиващо-особено на по-големи деца.А мелодийката е доста тихичка,едва ли може да заглуши нечий плач или мрънкане :D.Така че ,според мен, търси друг вариант.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #21 -: Август 31, 2010, 08:21:51 am »
Когато се роди Преслава майка ми по моя инициатива купи лампа на Фишър прайз /онази с меченцата, имаше реклами преди време/. Идеята беше лампата да помага детето да си спи в креватчето, защото каката не го правеше от 5я си месец. Да, ама не- в момента в който пуснехме лапмата Стефания изпадаше в луда истерия- спри я, спри я, събуждала се е от сън от съседната стая като я чуе, толкова силна й беше фобията. Прибрахме я и повече не сме я ползвали, не зная какво беше това чудо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #22 -: Август 31, 2010, 08:36:19 am »
Minim, да ти кажа аз как се справих с мрънкането и въртенето вечер - трудно заспиваха (и все още понякога), макар че пиеха мляко вече до година и 8. Изпиваха го и почваше концерта. Някъде около вашата възраст им дадох едни малки възглавнички (от комплектите за изписване) и им показах как да гушкат "Нанитата", за да заспят и те и да не плачат и пеех "Нани, бебе, нани...". В началото нямаше ефект, но постепенно (след 2-3 седмици) започнаха сами да търсят "наньо" и не лягаха без тях. Отделно гушкаме на чаршафчетата Мечо Пух, Прасчо и Йори, и Котето и баткото (от другите комплекти). Казах им че ако стават прави ще им е студено. Вече си знаят ритуала и си събират нанита, води, патета и т.н.като тръгват да лягат. Проблема е обаче като се събудят посреднощ и искат при мен - обираме всичко от кошарата, ако има начин и долния чаршаф ще вземат  :lol: Нали всичко трябва да се гушка  :lol:
Лис, дано нямате проблем с пръстчето на малката  :bighug:
На нас след незнам колко месечни мъки, вчера напипах връхчетата на предпоследните кътници на двамата. Дано последните да не ги усетя, докато излизат.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #23 -: Август 31, 2010, 12:51:30 pm »
на нас ни заеха лампата на Фишър Прайс, която има няколко мелодийки и въртящи се мечоци.Има една мелодия - шум на вълни, с вятър преминаващ през метални пръчици, от онзи тип "китакски дрънкалки за гонене на духове" и Ники я обожава-заспива почти веднага. Да, ама тъпата лампа работи с 4 батерии от големите, които за една седмица свършват и са скъпи, затова Ники седи без лампа в момента. Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това. Качих ги на МР3-ка, свързах с едни колонки и така....
Някой ако знае от къде да купим големи батерии на Дюрасел да ми пише - в Била и ФФ няма :(
Ние днес сме на ваксините, после ще пиша :)
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #24 -: Август 31, 2010, 13:08:58 pm »
Благодаря за пожеланията момичета.
И аз се надявам като спадне пръстчето да се оправи, но малко ме съмнява да се изправи както си е било преди (дано стои така изкривено заради отока). Може би ще настоявам за снимка, въпреки, че ортопеда при който ходим е много добър специалист и съм склонна да се доверя на преценката му.


И ние имахме такава музикална лампа, не помня каква точно. Като бебета (не, че сега не са:) ) изобщо не я отразяваха. Като станаха на 6-7 месеца започнаха да я забелязват само през деня като нова играчка, но вечер не само, че не ги приспиваше ами и се разиграваха, въртяха за да видят светлината:)
« Последна редакция: Август 31, 2010, 13:13:04 pm от Lisko »
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #25 -: Август 31, 2010, 13:26:20 pm »
лисе, според мен това е от отока, но като спадне ще все разбере де, а не може ли да е ухапано, няма рана, няма синьо, няма червено, за да е ударено имам предвид :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #26 -: Август 31, 2010, 14:14:43 pm »
лисе, според мен това е от отока, но като спадне ще все разбере де, а не може ли да е ухапано, няма рана, няма синьо, няма червено, за да е ударено имам предвид :?
И аз на това се надявам Стефи:)
Нищо видимо и няма на пръстчето. Ще и мине като на...Никол:)))))))
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #27 -: Август 31, 2010, 14:31:35 pm »
Eй, възрастните!!!  :lol: Я оставете малката Никол на мира! Колко от нас се научиха като нея първо да ходят по ръце и после на крака?! Уникална си е!
Пете, дано се оправи скоро и да не изпитва никаква болка.  :)

Много ми допадна идеята на Мими относно "нанитата". Като видя зор, ще пробвам задължително, но е раничко още за нас.
При нас през деня е по-голям проблем приспиването. Вечер след баня е доста по-леко, а и ги оставям около половин час повече без мляко. В момента докато се хранят им пускам тихичко от лап-а инструментали пиано и ръгам залъгалките. Обирам всички цветни играчки от леглата им /забравих да се похваля, че имаме вече индивидуални легла  :lol:/, за да не се дразнят, възбуждат и кокорят. Излизам от стаята и включвам бебефона. И мама заслужава чаша бира!  :wink: От време на време се чува измрънкване, породено от изплют биберон. Когато се уверя, че муцунките спят дълбоко, музиката - off.

Здраве за всички.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 15:52:32 pm от Tsveti75 »
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #28 -: Август 31, 2010, 15:05:24 pm »
на нас ни заеха лампата на Фишър Прайс, която има няколко мелодийки и въртящи се мечоци.Има една мелодия - шум на вълни, с вятър преминаващ през метални пръчици, от онзи тип "китакски дрънкалки за гонене на духове" и Ники я обожава-заспива почти веднага. Да, ама тъпата лампа работи с 4 батерии от големите, които за една седмица свършват и са скъпи, затова Ники седи без лампа в момента. Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това. Качих ги на МР3-ка, свързах с едни колонки и така....
Някой ако знае от къде да купим големи батерии на Дюрасел да ми пише - в Била и ФФ няма :(
Ние днес сме на ваксините, после ще пиша :)

jasmin_veni, ние сме решили въпроса с акумулатори и универсално зарядно. Иначе няма излашък :D, Ще видиш по-нататък, като започнат играчките, повечето искат батерии

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #29 -: Август 31, 2010, 15:30:16 pm »
Като заговорихте за музики, ние като бебета се приспивахме само с Енио Мориконе и по-специално саундтрака от "Професионалиста" (някъде съм я срещала и като "Чи май"). Имам я записана на всички телефони. Колко пъти в морската се е носила музика около нас  :lol: :lol: :lol:
http://vbox7.com/play:ae4035ea
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #30 -: Август 31, 2010, 17:24:15 pm »
Лис, имаше и Тони едно такова подуване на пръст, без болка без нищо. Аз се бях притеснила, щото нали първо си вадихме лакътната става от скачане, после на пръста и аз вече си казвах, айде това моето ще от ония хора дето си местят ставите на където си щат. :wink: Водих на ортопед, а и на Бърди писах, наблюдавах го уж и в един момент /бях забравила даже за пръстчето/ гледам си е наред. Дано и вашият случай да е такъв, но определено е било от падане при нас. Те са им още меки костите, така че спокич.

Моето дете от бебе до ден днешен, не може да спи на шум. Прекалено е "нервен" на това го отдават педиатрите. По скоро или се заиграваше или изнервяше на песнички, мелодии и светлини. Най добре си беше в мен наврян, то и до сега е така де. Да видим, как ще се приучваме на голямо легло да спи сам. Казала съм му тръгне ли на училище/ по ново му от 5 г./ вече ще спи сам, та да видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #31 -: Август 31, 2010, 17:52:00 pm »
Ние се върнахме от консултацията, боцнаха Пентаксима и Симфлорикса вече сме 6230 гр. и 62 см. Питах я как да процедирам, ако следващия път не си вдигне телефона, кой да знам, че я замества, тя ми каза "Всеки път различен.Качвате се до кабинета и виждате кой ме замества" 8O А аз се чудя служебния й телефон в кабинета ли го оставя, къде?
Ники порева малко, оплака се на баща си и заспа. Сега няма да го извеждам, защото така трябвало след ваксина в това време и ще следя за температура.
Препоръча ми захранване вече с оризова каша без глутен, но аз ще изчакам малко, поне до 5ти месец.
Уплаши ме като каза, че кърмените бебета развиват анемия, ако не се захранят между 5ти и 6ти месец. Отивам да чета по въпроса :?
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #32 -: Август 31, 2010, 18:03:41 pm »
глупости на килограм, отново
Преслава е кърмена до година и половина, до 10 месец изключително на кърма /беше страхотно злояда/, няма никаква анемия, макар да е с тъмна кожа, коса и очи /т.нар. средиземноморски тип, при който най-често се среща таласемията/
понеже работата ми е такава, всеки ден в Биллите слушам какви ли не спрежения на гледането на деца, днес поредното- баба и дядо идват и питат за бисквити без масло, защото внучето с разстройство
питам на колко е внучето- на 8 месеца, е какви бисквити викам, глутен след 10ти месец
те стоят- ми в попарата нали има глутен, как така
и в крайна сметка им казах да си търсят като са толкова знаещи, пфууу аман от разбирачи
другата пък на 4 месеца захранено внучето щото децата на АМ трябвало поне месец и половина преди кърмените да се захранят
а да не говорим за ромките дето изкупуват на Ганчев продукцията, още на по 3 месеца ги захранват, уж нямата пари пък ... :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #33 -: Август 31, 2010, 18:09:23 pm »
абе мини, остави ромките, аз снощи в нашата градинка се втрещих от следния разговор между майки, уж интелигентни жени - сега се било препоръчвало след 5-6м. да се захранва и всичко това било измислено от производителите на АМ, тя била сметнала колко много печелели, и двете й деца били захранени със сокчета на 3м. и т.н. и разбира се агитката около нея кимаха и обясняваха как и те така. Това се майки с деца по на 4-5м., 1, 2, 3 г.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #34 -: Август 31, 2010, 18:14:49 pm »
Еееее, Стефи, а не казаха ли защо са правили оборот на производителите на АМ чак до 3-месечна възраст на децата?
Една колежка пък ми разказа за захранено с краве мляко на двумесечна възраст дете, което сега имало алергии, проблеми със стомаха и какво ли още не.  :(  Странни екземпляри има навсякъде, но поне тук педиатрите не препоръчват да се почва толкова рано.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #35 -: Август 31, 2010, 18:20:57 pm »
Като ви чета и слушам около мен, явно сме доста зле и въобще ни форуми, ни нищо не се чете. Всеки път ама абсолютно всеки се карам с бабите за това пусто ядене. като не искал филийка намазана с масло и кашкавал, да съм му дала луканка, че детето я обожавал, така щял да изяде и филията. Ама то са много глупостите и вече дори си пасувам, преди се опитвах да обясня, ама вече не. Не само, че е изморително и натоварващо, ами като че ли правят точно обратното ,видиш ли нищо му няма на детето като не е по моему. Един човек не съзрее ли за да се осъзнае /относно храненето и не само/, ще си е като масата хора, оставени на течението и/или модата и ще кима от глупост/неразбиране. Иначе за съвети сме първи де, ама не когато ти ги искат.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 18:22:32 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #36 -: Август 31, 2010, 19:45:23 pm »
ЗА храненето сме се разбрали с родата, че ако дадат нещо през главата ми, им спирам свободния достъп до Ники :lol: А свекито е под заплахата "ако не слушаш нас, наемаме бавачка", че тя малко не ни слуша.
Лекарката ми каза, че след 10ти месец глутен, което съм съгласна, за захранването с каша също. Може би, защото сме малко под средните стойности за момчета ни препоръча захранване. Но каза, че ако бебето не иска каша, да не го насилвам и да не предлагам. Разбрахме се, че на навършени 5 месеца ще захраня мнооого бавно и за около 2 седмици трябва да достигна 100-120 гр.
Ох...Никича ми е мнооого крив :( реве, тръшка се, дере се :(спира за малко, почива си и пак започва.Няма оток, няма синьо, няма Т, храни се, поспа...чудя се сърдит ли ни е или нещо го боли :(
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #37 -: Август 31, 2010, 20:04:28 pm »
Вени, от ваксината стават раздразнителни, нормално е това, ще мине за 1-2 дни.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #38 -: Август 31, 2010, 20:15:07 pm »
И тук идва въпроса от който пък аз изтрещявам, аджеба защо две ваксини в един ден?
От коя точно е кисело бебето?От Пентаксима или Симфлорикса?
Риторика, много им е трудно да направят график и да правят през седмица двете ваксини!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #39 -: Август 31, 2010, 20:43:13 pm »
Мише, доколкото ни обясняваха на лекциите на 9 месеца,презумцията е следната:
от всялка ваксина пада имунитета.Ако трябва да се бият по отделно става така:Пентаксим-паднал имунитет за седмица. Възстановява се за кратко организма на бебето-айде Синфлорикс. Пак пада имунитет, тъкмо се възстанови и айде пак Пентаксим. Така се връзва няколко седмици нон-стоп слаб имунитет и тогава децата по-лесно се разболяват.
Доколко е вярно, не знам, но и Бърди препоръчва и двете да се бият заедно.

StefiZ миналия път ми беше мноооого сърдит цяла нощ - не искаше да суче от мен, наложи се да се цедя и баща му да дава. Сега пък иска само на ръце, дано му мине по-бързо на моя кривчо, ама го разбирам - то много го боли сигурно, нали мускулно се бият.
[/url][/url]